• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.

Moderator: Pympek

 #121998  autor: kamil95
 11 wrz 2019, 07:47
Czy Ty mówisz konkretnie o tym fanpage na facebooku czy o innych? MM Motors - Pewne auta używane - tak sie nazywa fanpage
 #121999  autor: abezus
 11 wrz 2019, 10:02
Tak jak pisałem, gdybym miał ciśnienie na samochód ze szwajcarii i nie miał możliwości, uderzyłbym do Hellboys Garage (wpisz sobie na fb). Oni przynajmniej nie mydlą oczu i nie wypisują farmazonów.
Najśmieszniejsze jak kiedyś opisał ofertę na sprowadzenie samochodu (oczywiście już wszystko zniknęło). Z ciekawostek najlepsze były:
Transport - 2500zł (ta lohra chyba przez Azerbejdżan jedzie że taką cenę sobie krzyczy)
Opłaty - i tu teraz cytat "robimy tak żeby było dobrze" - no ## Kurcze ## mać jednym słowem, co można innego napisać...
o dopłacie do VAGa 5000zł nie piszę bo tu zwyczajnie chciał się przylansować przed publiczką a jakby ktoś mu dał zlecenie na vaga to sprowadzałby w mgnieniu oka bo pieniądz jest pieniądz, ale pierwsze dwie opcje były wesołe.
Oczywiście nic z tego nie znajdziesz na fanpejdżu bo wszystko jest edytowane, usuwane.

Niemniej w przypadku nawet NAJBARDZIEJ polecanego komisu/fanpejdża podejrzliwość jest wskazana, naprawdę. W dzisiejszych czasach łatwo zbudować dobry PR i kosić leszczy. Nie ważne czy handel samochodami, kosiarkami czy strzyżenie włosów. Znam przypadek jednej z firm która ma świetne opinie w internetach a parę lat temu zdarzyła im się gruba wtopa tzn sprowadzili auto DOSŁOWNIE składane z dwóch. Nie wiem jak sprawa się zakończyła w sensie czy właściciel dostał zwrot pieniędzy czy rekompensatę bo cały dowcip polega na tym że auto było o wartości niższej niż 10 tyś zł, a robione musiało być dawno dawno temu w Niemczech i sprzedający na 100% nie wiedział o tym. Kwestia jak zachował się po fakcie a tego już nie wiem.
 #122003  autor: Czapi
 11 wrz 2019, 13:36
Jeżeli chodzi o MM Motors, to kupiłem tam moje Bravo za 15,6tys. Auto z oryginalnym lakierem (do poprawek, ponieważ jest przerysowany w kilku miejscach kluczem czy czymś podobnym) Blacharsko jest super. Natomiast po 5tys KM wyszły do zrobienia dwumasa i skrzynia (ponoć była wymieniana), jeszcze przed zimą sie muszę za to zabrać. Poza tym jest raczej ok, zobaczymy z czasem.

Co do MM Motors to moja opinia jest neutralna.
 #122008  autor: abezus
 11 wrz 2019, 15:04
@Czapi A możesz powiedzieć czy dostałeś papiery świadczące o zapłaceniu vatu przez sprzedającego? Jeśli tak to na pełną kwotę za którą samochód był kupiony za granicą bo mniemam że sprzedający pokazał/przekazał fakturę zakupu auta w szwajcarii.

Jakby skrzynia była wymieniana na nową to po 5 tyś by nie padła. Fakt że znane są przypadki że te skrzynie wytrzymywały niewiele ale rekord na tym forum jeśli dobrze pamiętam to 53 tyś km. Oczywiście mówimy o nowym samochodzie z salonu i pierwszym właścicielu bo wszystkie inne opcje są niemiarodajne.
 #122028  autor: Czapi
 12 wrz 2019, 07:53
Auto nie było sprowadzone na moje zamówienie. Co do dokumentów to dostałem unieważniony dowód ze szwajcarii i jego tłumaczenie, fakturę vat i dokument potwierdzający opłatę akcyzy plus coś jeszcze, ale już nie pamiętam. Natomiast najlepiej wspominam powrót autem na podrabianych szwajcarskich blachach bez OC (Niby jakieś komisowe OC było, ale wszyscy wiemy, że to sciema).

Co do skrzyni to była niby wymieniana, ale nie przez niego tylko jeszcze w ASO w szwajcarii za poprzedniego właściciela. Nawet jeżeli przyjdzie mi zaraz robić skrzynię i dwumasę to jestem zadowolony, bo i tak było to najlepsze Bravo Sport w cenie niższej niż 20tys. zł. Jeżeli nie wyjdą inne problemy, to będzie to dobry zakup.
 #122094  autor: kolczastyyy
 14 wrz 2019, 10:59
Panowie, wrzucam https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... CqXoZ.html i proszę o pomoc.

Zwróciło moja uwagę to, jak wiele zostało poprawione w tym aucie, ale nic a nic o skrzyni biegów.
Jestem po rozmowie telefonicznej z właścicielem... Tym autem jeździła kobieta i mogła wyłączać turbinę na gorąco, ale równie dobrze to auto może być już lekkawo zarżnięte.

Co do naprawy zawieszenia to podobno "coś od dłuższego czasu stukało, a miesiąc temu zaczęło mocniej". W ogłoszeniu jest, że bezwypadkowy i niby jeden zarżnięty wahacz to może być wjechanie w jakąś grubą dziurę, a może jakieś dotknięcie...

Niestety stukanie wyrządziło szkody takie, przy wymianie tylnego wahacza wymieniono nawet drążek kierownicy. Niby auto jest ciekawie wyposażone, ale powoli licząc nawet delikatną negocjacje boje się, że mogę włożyć w poprawki zwyczajnie za dużo...

Opinie mile widziane :)
  • 1
  • 245
  • 246
  • 247
  • 248
  • 249