• Bagażnik rowerowy na hak

Moderatorzy: kubajg, metalman, Wochu

 #122066  autor: jablkot
 13 wrz 2019, 11:47
Czy ktoś może polecić sprawdzony bagażnik rowerowy na hak? Cena nie ma znaczenia. Istotne jest jedynie bezpieczeństwo przewozu rowerów, ich stabilność, łatwość użytkowania bagażnika. Wystarczy mi bagażnik do przewozu dwóch rowerów. Chodzi mi o opinie osób które mają lub użytkowały konkretny bagażnik. Nie interesuje mnie co kto sądzi po przeczytaniu informacji w internecie lub słyszał od kogoś, ani także, że lepiej kupić bagażnik dachowy czy na klapę bagażnika.
Wstępnie wybrałem sobie takie trzy modele
https://www.strefakierowcy.pl/52641,uebler-x21s.html
https://www.strefakierowcy.pl/52544,thu ... 2-933.html
https://www.strefakierowcy.pl/52559,wes ... r-led.html
Czy ktoś używał lub używa któryś z nich? Jeśli tak jak się sprawdzają. Ewentualnie inne jakie polecacie.
 #122113  autor: krupniok200
 14 wrz 2019, 22:24
Ja nie używałem, ale podpowiem że warto poczytać opinie w internecie, youtube zobaczyć itd. No i pamiętaj, że jak to kupisz załatw w wydziale komunikacji trzecią tablicę rejestracyjną na ten stojak.
 #122119  autor: jablkot
 15 wrz 2019, 11:06
No właśnie z czytaniem o poinii w internecie jest tak, ze ten sam przedmiot często ma skrajne oceny. Akurat jeśli chodzi o te trzy modele, które wymieniłem to wszystkie mają pozytywne oceny. W testach najlępiej wypada Uebler i Thule, ale za to Uebler skłąda się do małych rozmiarów co jest dużym plusem. Na youtubie obejrzałem już chyba wszystkie filmy dotyczące tych produktów, ale nie ma nigdzie opisu oraz filmu jak się zachowują w trakcie gwałtownego hamowania, w ostrych zakrętach czy wybojach. Generalnie chyba się zdecyduję na tego Ueblera z tego względu, ze produkty tej firmy wypadają bardzo dobrze w testach ADAC. Co nie zmienia faktu, ze mogą też być trochę naciągane bo ADAC jest niemieckie i Uebler jest niemiecki. Co do trzeciej tablicy to wiem, ale dzięki z przypomnienie. Może porzydać się innym, bo już dopisywanie numeru rej na kartce, przekłądanie tylnej tablicy z auta czy kupowanie podróbek na All... nie przejdzie przy kontroli od czasu jak można legalnie nabyć trzecią tablicę i jej używać.
 #122146  autor: kerajkaso
 15 wrz 2019, 23:18
Ja od wiosny tego roku użytkuję taką platformę https://www.norauto.pl/p/bagaznik-rower ... Name=48037

Z jednym rowerem jest bardzo stabilna. Jadąc z 2 rowerami na lekko dziurawej drodze wojewódzkiej, powiatowej trzeba już zwolnić. Przewody idące od świateł należny połączyć wg instrukcji do ramy platformy na trytytki aby nie ciągnęły się po ziemi. Jednak takie rozwiązanie nie pozwala na całkowite odchylenie platformy by zajrzeć do bagażnika. Dlatego zamiast trytytek zastosowałem opaski odblaskowe które szybko zdejmuje gdy chce zajrzeć do bagażnika. Samo zamykanie platformy działa na zasadzie zatrzasku i trzeba dość silnie zatrzasnąć, bo sam ciężar rowerów może nie wystarczyć.
Po za tym nie ma się do czego przyczepić.
ale waga mojej platformy jest raczej większa niż w opisie ;)
 #122150  autor: jablkot
 16 wrz 2019, 07:10
I właśnie dlatego zależy mi na opinii osób, które uzytkuja daną platformę. W opisach producentów wszystkie są idealne.