• Jaki fotelik dla dziecka

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #128826  autor: Ozz
 15 mar 2020, 14:47
I mieszczą Ci się tyłem? Mój przestał w wieku ~10 miesięcy... Zazdroszczę.
 #129040  autor: rybsztein
 20 mar 2020, 17:55
Nie, nie. Od zawsze przodem, bo uważam, że te montowane tyłem to bzdura (w przypadku dzieci, nie niemowląt, bo w ich przypadku, te są o wiele lepsze). Bezpieczeństwo ma wiele imion.
 #129057  autor: Ozz
 21 mar 2020, 02:32
Jasne :) Mój ma 13mies. i jeszcze nie mówi. Choć czasem wchodzi już na takie rejestry, że szkło brzęczy, coraz więcej guga i zaczyna się kłócić. Zaraz pewnie się odezwie... :lol:
 #130174  autor: Medved
 18 kwie 2020, 16:44
Temat do bravo ze względu na tył auta - jak wiemy - trudny. Budżet też gra oczywiście rolę.
Wybraliśmy fotel Babysafe Rhodesian, ze względu na możliwość obrotu fotela, gabaryty, możliwość 4-letniej gwarancji z fotelikiem zastępczym w trakcie naprawy, i tego, że polski producent.
Ma swoje słabości, wiadomo. Przede wszystkim brak regulacji nachylenia w jeździe tyłem. W opcji przodem 4-stopniowa regulacja.
Kąt w ustawieniu tyłem do kierunku jazdy 38-39 stopni.
Z przodu oczywiście tylko drobny pasażer pojedzie bez przykurczu, ja bym trasy dłuższej niż pół godziny nie wytrzymał.
Jak sie będzie sprawował - dam znać po jakiś trasach.
 #130524  autor: Michał
 26 kwie 2020, 10:23
No to trudno, pokopie po marudzi i mu przejdzie. Przesadzanie 13 miesięcznego dziecka do fotela przodem to zły pomysł.
Zamontuj mu na środkowy zagłówek takie lusterko, będzie widział jeszcze więcej niż teraz.
Nie wiem jaki masz fotel, że uważasz, że dziecko się nie mieści. Jeżeli to fotel w normie iSize to o ile dziecko nie jest większe niż 105 cm to nie ma takiej opcji żeby się nie mieściło. To że kopie i marudzi no trudno, ja z córką jeżdżę to też co chwile o coś marudzi z tym, że moja już dosyć dobrze się komunikuje i wiem jaki jest powód marudzenia.

@Medved Babysafe się wyrobiło i to całkiem spoko fotel. Myśmy ze dwa lata temu przymierzali Babysafe Akitę ale nie przekonywała mnie jakość wykonania fotela. Mimo, że był zdecydowanie tańszy i pasował do auta to zdecydowaliśmy się na inny fotel.
 #130765  autor: moris10
 01 maja 2020, 06:38
Po przeczytaniu internetu i rozmowach w centrumfotelikow zdecydowaliśmy się na fotelik obrotowy GB Vaya 2. Dość dobrze pasuje do Bravo, nawet ktoś (niewielkich gabarytów) zmieścić się na przednim fotelu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 #131043  autor: maxell
 07 maja 2020, 21:29
Cześć wszystkim.
Też spotkał mnie zaszczyt wyboru fotelika, przekopałem cały temat i nie jest to takie proste i jednoznaczne... przymierzałem do auta 2 modele - GB vaya 2 oraz Avionaut Aerofix Sotfline - oba modele z bazą ISOFIX. Foteliki pasują dość dobrze, przy obu modelach można odsunąć przednie siedzenie o te kilka "zębów" i niezbyt wysoka osoba może usiąść z przodu. Na korzyść GB na pewno możliwość obracania o 360 stopni (ułatwi to wkładanie dziecka). Młody ma skończone 4 miesiące, chciałbym już uniknąć kupowania skorupy 0-13 (obecnie mam taką z Coneco oczywiście RWF ale to raczej kiepski model) i dlatego szukam już fotelika I-Size. Minusem w GB są wkładki dla niemowlaka które "wypychają" go do przodu - przez to na pewno traci się na bezpieczeństwie. Po za tym model Vaya 2 nie został jeszcze przetestowany przez ADAC - o ile te testy są wiarygodne. BTW o co chodzi z tą firmą GB, model Vaya 2 jest złudnie podobny do np. Cybex Sirona S i-Size?
Avionaut - wykonanie fajne, można go montować tyłem i przodem (jest również wersja RWF która ma test +, konstrukcja jest ta sama jedynie nie ma możliwości zamocowania przodem do kierunku jazdy).
Zastanawiałem się również nad Klipper Kiss 2 - jednak nie miałem okazji go przymierzyć, po za tym są opinie, że dziecko gdy już trochę podrośnie to ma tam niewygodnie.
Proszę o wypowiedzenie się bardziej doświadczonych osób w którą stronę byście poszli- może są jeszcze inne modele o podobnych parametrach. Myślałem również o zakupie fotelika z bazą w którą później można wpiąć fotelik większy ale często bazy są niekompatybilne - cena tak, aby nie przekraczać tych i tak dużych już pieniążków tj. 1500zł.
Pozdrawiam wszystkich rodziców ;)
 #131053  autor: moris10
 08 maja 2020, 07:57
GB to marka Cybex, więc produkty GB będą zbliżone do Cybexa. Sirona S była bardzo podobna do GB Vaya. Model GB Vaya 2 jest trochę zmieniony, ma inną wkładkę dla niemowlaka, lepszą regulacje wysokości i kolory ;). Nas GB Vaya 2 wyszedł 1620 zł, za 1500 zł można było kupić GB Vaya z 2019. GB vaya 2 nie ma testy ADAC, bo to fotelik z tego roku. Nie podejrzewam, że popsuli bezpieczeństwo GB Vaya 2 względem poprzednika. Test + nie będzie miał żaden fotelik, który można zamontować przodem. Wybraliśmy ten fotelik, tak jak pisałem wyżej, pasował i do dziecka i do auta.

@Michał to nasz klubowy specjalista od fotelików.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


 #131061  autor: maxell
 08 maja 2020, 13:00
Ciekawi mnie czy różnią się też krajem produkcji i czy ma to w ogóle znaczenie. Cybex chyba DE a GB daleki wschód. To samo Joie (podoba m się też model I-Spin 360 I-Size) ma dobre wyniki w adac. Czy ktoś używał taki model z 2020 w Bravo? Jak z miejscem i pochyleniem na kanapie?
 #131069  autor: moris10
 08 maja 2020, 15:30
Nie wiem jak jest z tą produkcja, ale kod kreskowy fotelika zaczyna się od 405, co sugeruje, że wyprodukowano (albo spakowany) w Niemczech.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 #131174  autor: maxell
 10 maja 2020, 20:42
Dzięki moris10 za info.
Przymierzę jeszcze przy okazji JOIE I-SPIN I-SIZE jak to siedzi i jak z kątami i trzeba będzie na coś się zdecydować. Może ktoś jeszcze się trafi kto używał ten fotelik i coś podpowie :)
 #131315  autor: Michał
 14 maja 2020, 17:27
@moris10 GB jest właścicielem Cybexa a nie na odwrót :)
 #131318  autor: maxell
 14 maja 2020, 18:30
https://www.sklep-tosia.eu/artykuly-i-p ... _a623.html
Z tego artykułu wynika, że Cybex byl zawsze DE, a jeżeli GB było większe i przejęło Cybexa to już inna bajka. Czyli podsumowując GB jest produkowany na wschodzie czy Cybex także skoro został przejęty?
Michał mając duże doświadczenie w temacie który model fotelika 0-18 z funkcją obrotu byś wybrał? Natknąłem się tez na fotelik BeSafe iZi Twist ktorego konstrukcja pozwala na poprawne zamontowanie niezależnie od kąta nachylenia kanapy. Tyle że cena już zaporowa i nie wiem czy w ogóle mieści sie do Bravo. Jeżeli chodzi o model Sirona to która wersja jest godna polecenia? Jest ich sporo na rynku, M2, S, Q itd...
 #132179  autor: Michał
 07 cze 2020, 10:53
@maxell porządny fotel 0-23 kg montowany na ISOFIX, fotel dopiero wejdzie na rynek, cena koło 3 tyś zł - Axkid One. Żaden fotel obrotowy nie nadaje się dla noworodka.
Co do Sirony M2 i-Size to mieści się w Bravo i jest w miarę ok z miejscem, najlepszy fotel jak dla mnie do Bravo w przedziale 9-18 to Takata MIDI i-Size Plus ale to też wydatek rzędu 2700 zł.
Podsumowyjąc pierwszy fotel kupujesz 0-13 i później 9-18 albo 9-25 tyłem, dalej wchodzi coś dobrego 9-36 albo 15-36. Axkid, o którym wspomniałem wcześniej nadaje się dla noworodka ale nie ma go jeszcze na rynku. Fotel o tyle fajny, że jest do 23 kg i jest montowany na ISOFIX, czemu jest aż do 23 kg? Bo jest lekki, waży 9 kg, z tego co pamiętam to uchwyty ISOFIX są wstanie wytrzymać 31 kg (masa fotela plus masa dziecka)
 #132228  autor: JacussPL
 08 cze 2020, 13:13
Siemka! szukam fotelika-nosidełka gdzie:
Baza zostaje w aucie, dziecko mogę wypiąć razem z fotelikiem-nosidełkiem i założyć na stelaż wózka (da się znaleźć coś takiego)?
Moja pierwsza córa bardzo mało korzystała z gondoli i woziliśmy ją w nosidełku "na kołach" myśle o takim rozwiązaniu teraz.
Pomóżcie bo im wiecej czytam tym gozej
 #132239  autor: Bo0b
 08 cze 2020, 16:27
@JacussPLAvionaut pixel + baza
Dokupujesz adaptery do wózka i wozisz fotelik

Mój młody właśnie wyrasta z pixela, co sądzicie o maxi cosi titan pro jako następny?
 #132244  autor: JacussPL
 08 cze 2020, 18:40
Bo0b pisze:@JacussPLAvionaut pixel + baza
Dokupujesz adaptery do wózka i wozisz fotelik

Mój młody właśnie wyrasta z pixela, co sądzicie o maxi cosi titan pro jako następny?
A to nie lepiej aero? Ta sama baza

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

 #132346  autor: Michał
 11 cze 2020, 11:23
@JacussPL Aero nie jest wpinany do wózka. Nie jest do noszenia. Po drugie to bardziej RWF niż łupina/nosidło więc dobrze, jak dziecko by już samo siedziało.
 #132407  autor: maxell
 13 cze 2020, 07:46
Dzięki Michał za szczegółowy opis. U mnie wybór już padł na JOIE I-SPIN 360. Przymierzałem kilka fotelików i ten wydaje się być najlepszy pod względem jakości do ceny i całkiem fajnie siedzi w Bravolocie. Przypadkiem trafiliśmy na promocje -10% na foteliki w salonie więc jeszcze lepiej. Fotelik ma aż 6 pozycji regulacji. Syn ma już 5 miesięcy więc siedzi mu się wygodnie. Jest też wkładka dla noworodka, składa się z 3 elementów które można dopasować do dziecka. Wiadomo, noworodka raczej nie odważył bym się przewozić w takim foteliku, tutaj pozostaje tylko łupina. Dziwi mnie fakt, że producenci podają przedzial od narodzin dla tego typu fotelików czyli 0-18kg. W gre wchodził jeszcze BeSafe iZi Turn ale mial bardzo sztywne naramienniki i pod względem budowy dziecku wygodniej w JOIE. Na pewno super rzeczą jest, że może on "wisieć" w powietrzu i można go dopasować do różnych typów kanapy (mowa o BeSafe). Sirona S dorzuciłem z uwagi na sporo komentarzy dot. zacinającego sie mechanizmu obrotu gdzie producent często odrzuca gwarancję. Mam nadzieję, że fotelik się bedzie sprawował i oczywiście nigdy nie będę musiał sprawdzać jego wytrzymałości. Dzięki za pomoc, wątek jest mega pomocny dla osób które chcą zapewnić bezpieczeństwo dla swoich pociech. Najgorsze tylko, że wciaż ogrom ludzi wybiera foteliki bez testów czyli tzw. antymandaty... pozdrawiam
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8