• AGD i RTV

Moderatorzy: kubajg, metalman, Wochu

#100640  autor: maciaty
 27 sie 2018, 15:18
Akurat z HBO GO jest mega lipa, bo nie ma żadnej appki na Androida - więc nie idzie w żaden sposob tego doinstalować, nawet na jakimś smartboxie dodatkowym :/
 #100673  autor: grzech1991
 27 sie 2018, 22:33
ZajcuNS pisze: 26 sie 2018, 21:54 @grzech1991 "Soundbary samsunga nigdzie się nawet nie pojawiają w dyskusji na forach dotyczących sprzętu audio-video. Sprzedawcy ich nie proponują, nikt nie dyskutuje. Dla mnie to mówi samo za siebie."

Serio? Naprawdę. Tutaj bierzemy pod uwagę kto co potrzebuje. Sam jestem (jak już wspominałem) ogromnym zwolennikiem kolumn i fajnego stereo ale pisząc takie rzeczy mam wrażenie, że pasujesz to takiej historii: zaznaczam, że pisze to w formie żartu :) a historię te poznałem pracując w Salonie HIFI kilka lat temu :)

Siedzi gościu w sklepie HI-Fi ze słuchawkami na uszach za 10tysięcy. Podpięte do amplitunera za 20tysięcy, kablem z miedzi 100% beztlenowej 200zł za metr. Słucha oryginalnego bezstratnego nagrania. Siedzi i słucha. W końcu ściąga słuchawki z uszu i ze łzami w oczach mówi do sprzedawcy "Kur%$#a, i nadal szumi" :D

Także naprawde przerabiałem te tematy szczególnie podczas Pracy dla Yamahy, gdzie przychodzili do mnie ludzie twierdzący, że koniecznie chcą kablem po 170zł za metr i więcej. I Własnymi rękami zarabiałem im te kable. Także nie dajmy się zwariować naprawdę :) A miałem doczynienia i ze sprzętem od 1000zł pseudoplastik, a kończąc na głośnikach po 30k za sztukę.

Polecam Ci pójść do sklepu i sprawdzić ten SB od Samsunga który podałem. Jeśli na ogromnej sali sprzedażowej +300metrów kwadratowych stwierdzisz, że on źle gra to Ci wyśle 0,5 żubrówki. Serio. W tak złych warunkach do odsłuchu potrafi zagrać czysto dźwiękiem i fajnie głęboko basem (gdzie daleko mu do dudnienia w stylu Sony) a co dopiero w normalnie umeblowanym salonie. Jestem wręcz przekonany, że dla przeciętnego Polaka i zjadacza chleba a nawet dla ludzi, którzy w jakimś stopniu cienią dobre brzmienie stwierdzą, że gra bardzo przyjemnie. Więc, nie bądźmy snobami którzy mówią, że coś jest złe "bo znafffcy na forach o tym nie rozmawiają :)

P.S
w sprzęcie audio jest pewna zasada, którą zawsze ja uznawałem za stosowną i polecam szczerze każdemu. Najlepiej samemu posłuchać i ocenić. Nigdy w życiu sie nie wypowiadałem na temat sprzętu audio z którym sam nie miałem doczynienia bo to bez sensu. W sprzęcie audio parametry na papierze a realny odsłuch to całkiem co innego. Jako przykład mogę spokojnie podać swój sprzęt i głośniki mojego brata. Obie kolumny mają ten sam zakres Hz, ale ja mam głośniki o średnicy 20cm, a on 16. Jak wysokie tony są bardzo zbliżone, tak niskie tony to niebo a ziemia. Całkiem inaczej się rozchodzą.
Tak, zgoda co kto potrzebuje. Ale chodzi o to, że w cenie plastikowej zabawki od samsunga można kupić sobie nawet używany ampli + kolumny stereo, które będą znacznie, znacznie lepsze i przyszłościowe.

Tak, zgodzę się, że na forach audio są ludzie którzy słyszą inną miedź w kablu czy przewodzie zasilającym (chociaż też widziałem gdzieś ślepe testy, że niby różnica jest). Osobiście zaczynałem od tanich głośników 2.0 i unitry 20 lat temu, kończąc na obecnym zestawie. Każdy następny był lepszy i to w sposób słyszalny. Zestawy po 1200 zł po prostu nie grają i mam wrażenie, że piszą to osoby które tylko to mają. Audiofile, o ile przeginają w drugą stronę, to chociaż są tam obeznani, słuchali, mieli kilka sprzętów. Są dla mnie bardziej obiektywni (nie twierdzę, że są obiektywni).

Kolega ma zestaw reloopa, nowy ok. 2500 zł. Kupił używany za 1000 zł (pada już mu elektronika albo końcówka mocy). Jeśli chodzi o jakość, to dla mnie nie ma nawet startu do tego co mam w domu. Ale laik będzie zadowolony z tego na pewno.

Zasada w audio jest prosta i powszechnie znana, robotę robi rozmiar głośnika. W soundbarach masz subwoofery, pewnie jeszcze małe po 20cm i malutkie głośniczki, bez kolumny i pewnie w plastikowej obudowie.

Wiadomo, że taki soundbar zagra bardzo fajnie, ale dla mnie nawet pomijając kwestie dźwięku - są to bardzo funkcjonalnie ograniczone urządzenia, szkoda by mi było kasy. Tym bardziej, że podstawowy ampli + kolumny stereo, używane to koszt od 2000 zł w górę (strzelam sobie). Zyskujesz na funkcjonalności, możliwościach, rozbudowie.

Pamiętam jak kupiłem z5500, dla mnie to jest poziom soundbaru. Koledzy mi zazdrościli, jak to super gra. A teraz? Średnica słaba, złącz w cholerę malo. Oczywiście, pod względem ceny to jest killer ale wolę jednak funkcje ampli + normalne kolumny.

Widzę, że dalej wysuwamy te same wnioski. Soundbar to cienizna, małe skondensowane głośniczki.. Oczywiście, że "znafcy" to słaby arugment. Ale dla mnie Ci znafcy > mam soundbara samsunga i jest ok.

Zgodzę się też, że każdy sprzęt audio warto odsłuchać. I jeszcze w temacie "znafcuf" to tam polecają soundbary, ale samsunga nigdy nie widziałem. Tylko JBL Bar.
 #100675  autor: Tomek
 27 sie 2018, 22:41
maciaty pisze:Akurat z HBO GO jest mega lipa, bo nie ma żadnej appki na Androida - więc nie idzie w żaden sposob tego doinstalować, nawet na jakimś smartboxie dodatkowym :/
No akurat na androida jest apka HBO Go, nie ma jej na LG Webos.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

#100676  autor: stpman
 27 sie 2018, 22:52
Ja zamiast soundbara kupiłem głośnik Marshall Stadmore. Ładnie gra i dobrze wygląda :)

Na Android TV na Philipsie apki HBO GO nie ma oficjalnie.
Nieoficjalnie jest, da się zalogować, przeglądać katalog filmów, ale jak chcesz coś odtworzyć to "aplikacja nagle przestaje działać".

Ja z HBO GO korzystam przez PS4 ;) ot, technika :)
 #100677  autor: Tomek
 27 sie 2018, 22:57
Ja bym szukał czegoś co można sterować z poziomu TV za pomocą dedykowanego interfejsu lub złącza HDMI ARC. Soundbary coś takiego mają, niektóre nowe amplitunery również.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

#100688  autor: ZajcuNS
 27 sie 2018, 23:57
grzech1991 pisze: 27 sie 2018, 22:33

Tak, zgoda co kto potrzebuje. Ale chodzi o to, że w cenie plastikowej zabawki od samsunga można kupić sobie nawet używany ampli + kolumny stereo, które będą znacznie, znacznie lepsze i przyszłościowe.

Tak, zgodzę się, że na forach audio są ludzie którzy słyszą inną miedź w kablu czy przewodzie zasilającym (chociaż też widziałem gdzieś ślepe testy, że niby różnica jest). Osobiście zaczynałem od tanich głośników 2.0 i unitry 20 lat temu, kończąc na obecnym zestawie. Każdy następny był lepszy i to w sposób słyszalny. Zestawy po 1200 zł po prostu nie grają i mam wrażenie, że piszą to osoby które tylko to mają. Audiofile, o ile przeginają w drugą stronę, to chociaż są tam obeznani, słuchali, mieli kilka sprzętów. Są dla mnie bardziej obiektywni (nie twierdzę, że są obiektywni).

Kolega ma zestaw reloopa, nowy ok. 2500 zł. Kupił używany za 1000 zł (pada już mu elektronika albo końcówka mocy). Jeśli chodzi o jakość, to dla mnie nie ma nawet startu do tego co mam w domu. Ale laik będzie zadowolony z tego na pewno.

Zasada w audio jest prosta i powszechnie znana, robotę robi rozmiar głośnika. W soundbarach masz subwoofery, pewnie jeszcze małe po 20cm i malutkie głośniczki, bez kolumny i pewnie w plastikowej obudowie.

Wiadomo, że taki soundbar zagra bardzo fajnie, ale dla mnie nawet pomijając kwestie dźwięku - są to bardzo funkcjonalnie ograniczone urządzenia, szkoda by mi było kasy. Tym bardziej, że podstawowy ampli + kolumny stereo, używane to koszt od 2000 zł w górę (strzelam sobie). Zyskujesz na funkcjonalności, możliwościach, rozbudowie.

Pamiętam jak kupiłem z5500, dla mnie to jest poziom soundbaru. Koledzy mi zazdrościli, jak to super gra. A teraz? Średnica słaba, złącz w cholerę malo. Oczywiście, pod względem ceny to jest killer ale wolę jednak funkcje ampli + normalne kolumny.

Widzę, że dalej wysuwamy te same wnioski. Soundbar to cienizna, małe skondensowane głośniczki.. Oczywiście, że "znafcy" to słaby arugment. Ale dla mnie Ci znafcy > mam soundbara samsunga i jest ok.

Zgodzę się też, że każdy sprzęt audio warto odsłuchać. I jeszcze w temacie "znafcuf" to tam polecają soundbary, ale samsunga nigdy nie widziałem. Tylko JBL Bar.
No i teraz widze, że sie w pełni rozumiemy :) choć ja używam mnie radykalnych słów :P Także szanuje za zrozumienie i ciesze się że myślimy podobnie.
Co do Twojej propozycji to pozostaje pytanie do Przemka @Pympek czy ma chęć polować na używany sprzęt audio i dołożyć troche $$$ by wyrwać coś fajnego :)
 #100832  autor: wojtekm
 30 sie 2018, 08:33
Ktoś poleci dobry mobilny router za rozsądne pieniądze?
 #101031  autor: Maciek51
 02 wrz 2018, 12:50
Witajcie szukam jakiegoś rozsądnego telewizora w cenie około 2500 pln o przekątnej 50-55''. Zależy mi na w miarę dobrej czerni (chcę uniknąć charakterystycznego srebrzenia i nierównomiernego podświetlenia). Przeznaczenie telewizora to filmy i okazyjnie zagrać w coś. Obowiązkowo YT i Netflix. Nie mam żadnej preferencji co do marki, ważne, żeby system w telewizorze był responsywny. Fajnie jeśli byłoby 4k i HDR.

Nie ukrywam, że początkowo sam czegoś szukałem, ale jest taki ogrom wyboru, nawet od jednego producenta, że ciężko się połapać :)

EDIT. Nieaktualne, telewizor kupiony
 #104477  autor: mattuszycki
 27 paź 2018, 13:19
Cześć, czy ktoś orientuje się w temacie żelazek i generatorów pary? Nasze obecne żelazko chyba się kończy i będziemy rozglądać się za nowym sprzętem. Warto wydać 1000+ na stację parową? Chyba do tego też trzeba specjalną deskę? Jakieś doświadczenia macie? :)

Albo dobre żelazko jakieś polecicie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #104495  autor: grzech1991
 27 paź 2018, 18:15
Żelazko parowe i tak i nie.

Dużo daje stopa. Czy warto? Trudno powiedzieć, jak sporo prasujesz i liczy się wygoda - warto. Tylko tu musisz latać ze stacją niestety.

Jeśli chodzi o zwykle żelazka to Philips - to są killery pod względem stopy. Zwracaj uwagę na wyrzut pary - im więcej tym lepiej.

Też są systemy prasowania

https://www.ceneo.pl/1293496

Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, 14:23 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #104508  autor: wrotecki
 27 paź 2018, 20:59
@Pympek co do okapu weź poszukaj w razie co https://www.okapykuchenne.pl/ . Polecam obsługę , ceny też w porównaniu do innych sklepów atrakcyjne.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, 14:24 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #104569  autor: kubkox
 29 paź 2018, 07:49
Nie wiem jaki jest obecny status zakupu AGD,
ale co do okapu - -długo szukałem i rozglądałem się po internetach za różnymi markami etc.
Postawiłem na AKPO - cena rozsądna i stylistyka też, wiadomo że ile nas tutaj tyle opinii.

Dla potomnych - markę na "Ł" omijać szerokim łukiem :D I to w każdej kategorii.
 #104579  autor: moris10
 29 paź 2018, 10:37
Jeśli piszecie o okapach to należy pamiętać, że znaczną część rynku to produkty jednego Polskiego producenta pod Brandami różnych marek.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

#108337  autor: wojtekm
 26 gru 2018, 15:12
Panowie, tak na szybko. Jest promo. Warto?
https://www.mediaexpert.pl/telewizory/t ... id-1100831
Ostatnio zmieniony 27 gru 2018, 11:24 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #108355  autor: marajan
 26 gru 2018, 22:49
Jak kupujesz lg to tylko z pilotem magic remote. Wymiata ;)

Ostatnio zmieniony 27 gru 2018, 11:24 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Usunięto cytat z poprzedniego posta.
 #123065  autor: Kilgore
 11 paź 2019, 10:07
Piękne Panie, przystojni Panowie chciałbym kupić odkurzacz pionowy (chyba tak to się nazywa).
Niestety nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie, czym się kierować, czy na kablu, czy akumulator, jakiej mocy najlepiej, kolor sprawa trzeciorzędna. :)
Odkurzacz ma służyć do szybkiego zebrania śmieci, sierści, nie do gruntowego sprzątania. Nie potrzebuje specjalnych funkcji. Ma być prosty i niezawodny.
Co proponujecie?
 #123075  autor: philips
 11 paź 2019, 14:15
Philips speed pro - mam i polecam po jakimś czasie dokupiłem turbo szczotkę i nakładkę mopa.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

#123092  autor: grzech1991
 11 paź 2019, 22:16
Kup xiaomi, nie wiele ustępuje dysonowi a cena kilkukrotnie niższa...
 #123121  autor: moris10
 12 paź 2019, 17:44
Do domu kupiliśmy ostatnio Electrolux eer7allrgy. Super nadaje się do szybkiego sprzątania, bardzo dobrze radzi sobie z sierści. W zestawie przydanta mała turboszczotka (np do łóżka). Turboszczotka ma funkcję samoczyszczenia. Filtr z możliwością mycia.
Z minusów to średnia moc ssania (słabszy od dysona), czas pracy na pełnym naładowania to około 15 minut, brak filtru hepa.
Odkurzacz bardzo dobrze się sprawdza przy codziennym szybkim odkurzanie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

#123187  autor: Ozz
 13 paź 2019, 21:12
Koledzy, stoję w obliczu zakupów. Wybrałem: lodówka-liebherr, piekarnik+indukcja+mikrofala- electrolux, pralka-lg z s. inwerterowym, ale...
Nie mam pojęcia jaką wziąć zmywarkę? Mam Boscha i myślałem żeby wziąć to samo, tyle że nowa będzie pod zabudowę. Poczytałem elektrodę i jestem zdezorientowany. :shock:
Nie wiem co wybrać. Jest ktoś w temacie? Pomóżcie,
proszę.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10