• Telepanie kierownicy na S2/S8

Moderatorzy: rybsztein, MichalO

 #91155  autor: rybsztein
 13 kwie 2018, 17:50
Pytanie do tych co śmigają S8 i/lub S2. Miejscami przy prędkościach 120-140 drga mi kierownica (lewo/prawo, bardzo minimalnie ale widocznie). Widoczne jedynie jak się ją puści lub trzyma delikatnie. Jak się złapie w 2 ręce już nie. Luzów brak, układ kierowniczy precyzyjnie reaguje nawet na najdrobniejszy ruch (sprawdzane organoleptycznie i za pomocą wskazań MESa). Nie jest tak cały czas. Raz jest raz nie ma. Wydaje mi się, że to kwestia poprzecznych nierówności jakie widać na drodze, szczególnie jak popada ale nie wiem czy aż tak powinno to się objawiać. Stąd pytanie jak u innych bo może to norma.

Pojszło z Szajsunga S5 Neło


 #91168  autor: Paolo
 13 kwie 2018, 19:24
Masz zimowki czy letnie? To bardzo częsta przypadłosc po zmianie opon które były niewłaściwie przechowywane i się odksztalcily trochę. Sam to miałem na zimowkach i drodze ekspresowej.
 #91175  autor: Bardzozly
 13 kwie 2018, 19:47
Paolo pisze:Masz zimowki czy letnie? To bardzo częsta przypadłosc po zmianie opon które były niewłaściwie przechowywane i się odksztalcily trochę. Sam to miałem na zimowkach i drodze ekspresowej.
To samo miałem przez lato miałem opony zimowe położne jedna na druga i sie zniekształciły i niestety naprawić sie tego nie dało ..:(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #91238  autor: moris10
 14 kwie 2018, 14:30
Na A4 wzdłuż Rzeszowa też jest odcinek gdzie czuć wibracje na kierownicy. Jeżdżąc Alfa na wielowahaczu nie czułem nic, niestety w Bravo już kierownica lekko drży.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #91241  autor: grzegorz74
 14 kwie 2018, 14:53
Również sobie przypominam, że na S8 od Powązkowskiej do Połczyńskiej odczuwałem drgania, zawsze przy zbliżonej prędkości, kiedyś nawet szukałem przyczyny, a okazało się, że na tej drodze inne osoby mają podobne odczucia. Miałem dobre , markowe opony, więc zakładam, że jest to spowodowane charakterystyką nawierzchni. Rozwiązanie: jechać wolniej lub szybciej 8-)
 #91370  autor: rybsztein
 16 kwie 2018, 08:45
Teraz zauważyłem, że to nie tylko S2/S8 a na zimówkach tak nie było. Oby to tylko wyważenie bo nie chciałbym ich reklamować :/

Jutro się okaże.

Pojszło z Szajsunga S5 Neło