• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #88331  autor: Tobikos
 13 mar 2018, 22:01
Wpadła mi taka o oto brava w oko, ale nie wiem czy opłaca się jechać. Był ktoś oglądać to auto? Coś wie na jego temat? Może pomóc w sprawdzeniu jakoś tego samochodu?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zGuo6.html
 #88339  autor: bis
 13 mar 2018, 23:30
Ardaenye pisze: 13 mar 2018, 21:32 90-tka na autostrady i ekspresówki? Zdecydowane nie.
A dlaczego zdecydowanie nie? Wygodna jazda 150-160 km/h w jedną, dwie osoby to za mało? Zrobiłem zastrzeżenie, że auto nie może być obładowane. Problemem może być też górzysty teren albo bardzo duży ruch, ale taki, który uniemożliwia płynną jazdę (konieczność nazbyt częstego znacznego wyhamowywania i ponownego rozpędzania). Jeżeli trzeba natrzaskać rok w rok duuużo kilometrów, który z benzynowych (używanych) lepiej to zniesie? To tak na marginesie, bo dla Aniola1447 to jednak diesel.
 #88346  autor: maciaty
 14 mar 2018, 05:48
150-160 z tym silnikiem to nie jest wygodne podróżowanie. Hałas, spalanie i męczarnia tego motoru.
A klima i bagaż plus pasażerowie to planowanie każdego manewru z dłuższym wyprzedzeniem.


Wysłane z iPhone 7
 #88349  autor: Ardaenye
 14 mar 2018, 08:20
Dokładnie tak, komfort w Bravo kończy się przy ~120-130 km/h ale to mniejsza. Chodzi o to, że jak trzeba będzie coś wyprzedzić to 90-tką.. no cóż.
 #88367  autor: MichuRZE
 14 mar 2018, 14:18
Wbrew temu co wszyscy mówią to nie bierz wyłącznie pod uwagę Bravo powyżej 20 tysięcy bo reszta poniżej tej kwoty to szrot. Ja tak swojego kupiłem będąc świadomym, że trzeba było włożyć w nie trochę grosza ale kluczowe rzeczy mam zrobione i spokój na kilka lat. Autko rzeczywiście kosztowało te 20 tysięcy ale z nowym rozrządem, sprzęgłem, hamulcami i jeszcze sporo drobnych elementów. A egzemplarz krajowy z 1.9 8v i przebiegiem poniżej 160 tysięcy kilometrów sprawdzony. Także na pewno się da znaleźć taki egzemplarz. Na pewno do jazdy autostradowej pasuje mieć te 100 koni i turbo ;)
 #88418  autor: Cwiara
 14 mar 2018, 21:46
Wart zainteresowania.
Długo na kupca nie będzie czekał .
Jeśli opis pokrywa się z rzeczywistością to nawet może być "po ptokach" :lol:
 #88420  autor: kubajg
 14 mar 2018, 22:00
Z tempomatem, bluetooth i przyciemnianymi szybami ktoś się rozpędził w opisie :) Niestety ni ma. Ale ogólnie egzemplarz wygląda obiecująco.
 #88424  autor: samtive
 14 mar 2018, 22:19
oglądałem go, trochę rzeczy znalazłem, a sprzedający za bardzo z ceny schodzić nie chciał :)
 #88426  autor: samtive
 14 mar 2018, 22:29
tzn jak ktos ma do wkladu jeszcze 3-4k + kosmetycznie z 1-2k żeby go podrobić to będzie ok, turbo wstawało itd :)
 #88428  autor: morf
 14 mar 2018, 22:43
Miałem się jutro umawiać na oględziny, ale widzę że nie ma sensu. Nie mam zamiaru wkładać 4-5k po zakupie w auto. Możesz mi napisać co udało ci się wytropić (może być pw).
 #88429  autor: Cwiara
 14 mar 2018, 22:59
Nawet nalepki z DE nie chciało się odkleić i ładnie acetonem umyć szybke żeby przykleić PL legalizację...
I jak kolega @samtive zauważył obszyta czarną nitką nowa skóra na kierze a na reszcie ORI czerwona
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, 23:03 przez Cwiara, łącznie zmieniany 1 raz.
 #88439  autor: abezus
 15 mar 2018, 06:29
Kolego @samtive samtive dlaczego nie opiszesz co Twoim zdaniem było do zrobienia w samochodzie. Trochę mnie irytuje takie zachowanie bo ludzie oczekują żeby forumowicze pomagali, podpowiadali co może być nie tak a jak już obejrzy samochód jeden z drugim to nie poświęci nawet 5 minut.
@Cwiara nie żebym się czepiał, ale przecież nalepka na szybie to żaden wyznacznik. Osobiście też bym nie babrał się tym bo nie ma w tym sensu. W niczym ona przecież nie przeszkadza.
Obszyta kierownica jest normą w egzemplarzach z początku produkcji nawet już przy przebiegach 50kkm.
Z drugiej strony jeśli ktoś TJET sport 150 koni za 20 tyś DO NEGOCJACJI kompletnie bez wkładu finansowego to generalnie życzę szczęścia.
Fajnie by było gdyby @samtive opisał ten wkład, jak skrzynia, aktywatory (najdroższe w serwisie rzeczy) bo z doświadczenia wiem że dla jednego wkład 3000 zł dla innego będzie wkładem max 1000 zł.

Parę lat temu sprzedawałem 17 letniego passata za cenę średniej klasy roweru i panowie oglądający stwierdzili że w samochód trzeba włożyć 2000zł w całkowite odmalowanie bo przecież używany samochód nie może mieć ani jednej ryski czy też w gniotki. Oczywiście samochód sprzedał się następnemu kupcowi który pochodził z naszej planety, nie był tzw ufoludkiem i rozumiał że stary samochód to stary samochód i ma prawo nie być idealny. Oczywiście bez większego targowania (50zł) łyknął wóz bo był w fajnym stanie technicznym.

Tak że dosyć sceptycznie podchodzę do tekstów XXXX wkładu w stare 10 letnie auto. Konkrety, co jest do zrobienia i wtedy wiadomo co i jak. Trzeba zaznaczyć że cena 19900 za sporta jest dosyć promocyjna więc wkład 1000 czy 1500 nie byłby czymś strasznym.

Ok spisałem się trochę, mam nadzieję że kolega poświęci te 5-10 minut żeby opisać usterki.
Ze swojej strony prosiłbym innych użytkowników żeby równiej po przebytych oględzinach i negatywnych opiniach opisywali co było nie tak bo tak jak pisałem wcześniej... Jest parę osób na forum które bezinteresownie poświęca czas, sprawdza vin (Pympek), ogląda te ogłoszenia starając się coś z nich "wycisnąć" więc jeśli chcemy żeby ktoś nam pomagał to fajnie jest dać coś od siebie.
Pozdrawiam.

MikeR pisze: 14 mar 2018, 22:59 A co powiecie o tym Bravo?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zEBSr.html
Poczytaj o wadach silników Multiair i zastanów się czy na pewno chciałbyś tą jednostkę. Nie polecam, ani nie odradzam ale znając temat pewnej Pani z forum alfaholików która kupiła nówkę w salonie i non stop problemy z modułem, nie byłbym na tyle odważny żeby kupować takie wynalazki. Znam budowę silnika benzynowego i wiem że takie "wynalazki" są zbędne, tylko niepotrzebnie podnoszą problematyczność/koszt utrzymania jednostki.
 #88441  autor: moris10
 15 mar 2018, 07:01
@MikeR
Ten Marcin to handlarz aut ze Szwajcarii
http://www.ams-cars.pl
Więc wszystkie jego historii niestety trzeba dzielić przez 4. Te lekko zarysowane drzwi to może być już zdjęcie jak resztę zniszczeń zrobili. Na zdjęciach wygląda ok, ale ten nowe opony i rozrząd w szybko sprzedawany aucie dają to myślenie. Pamiętaj, że masz tam multiair i dobrze go sprawdź.
@abezus
wyprzedziłeś mnie w komentarzu, miałem dokładnie to samo napisać. Żeby się nie powtarzać podpisuje się pod Twoim postem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 #88442  autor: MikeR
 15 mar 2018, 07:32
Dzięki Panowie, to daje do myślenia!
 #88488  autor: Greebo
 15 mar 2018, 18:09
Witam.
Po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do swojej pierwszej miłości czyli Fiata, wybór padł na Bravo :)
Powoli rozglądam się za jakimś rozsądnym egzemplarzem.
Co sądzicie o tym https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... b2054fbf4c
Niestety 90% ogłoszeń to importy :/

Pytanie czy w tych pieniądzach jest szansa dostać wersje sport 150KM w miarę utrzymaną?
 #88492  autor: moris10
 15 mar 2018, 18:38
Importowanych nie ma się co bać.
22 000 zł to dobra cena jak na sporta z początku produkcji.
Co do egzemplarza z ogłoszenia to standardowo, brak czujników zmiechrzu, deszczu, czy martwego pola. Auto nie ma jednego dekielka na alusie. Jak dla mnie coś wysoko stoi tył jak na sporta. Chyba, że to moje wrażenie.
W tych autach szczególna uwaga na skrzynie, aktywatory kilamatyzacji.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #88526  autor: zuczek92
 15 mar 2018, 23:43
Cześć wszystkim, poszukuje Fiata Bravo dla siebie i już od chwile obserwuje rynek, ostatnio zainteresowało mnie mocno to ogłoszenie, to jakieś 100km ode mnie, myslicie, ze warto się umawiać i obejrzeć ten egzemplarz?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zC73T.html

A tu jeszcze ciekawostka z dzisiaj, czy jest sens brać jakkolwiek coś takiego pod uwagę? Gość wystawia dwa takie same auta tylko z innym wyposażeniem i przebiegiem, wiec najpewniej handlarz.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zJ38L.html

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zJ3qg.html
 #88527  autor: Cwiara
 15 mar 2018, 23:56
@zuczek92
Ten ostatni z Krk najlepiej wygląda z trzech zaproponowanych.
W pierwszym jakoś dziwnie wygląda przód bez halogenów. Były takie wersje T-jet Sport ?
Grile : góra srebrna , dół czarny :?: Ale może miał właściciel taki kaprys i malnął plastdupem :lol:
Kupił w ub. roku - zainwestował trochę grosza i sprzedaje :?: Dziwne.
Może sypie się następny kosztowny podzespół...
  • 1
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 239