• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #85702  autor: moris10
 14 lut 2018, 07:00
Tu się zgadzam w 100%, szukanie nie malowanego to jakaś pomyłka. Jak kupiłem swoje Bravo był malowany lewy błotnik i przednie drzwi. Po pół roku od zakupu w tą samą stronę uderzyła nam starszy Pan i błotnik i drzwi zostały wymienione na nowe :) w teorii stluczka podniosła wartość auta :D.
Dowcip całej sytuacji jest takie, że tylne lewe drzwi maja grubszy lakier, bo "cieniowali perłe", a same drzwi nigdy nie były uszkodzone.
Moje zdanie jest takie, że rozsądek i dobre oględziny są lepsze od masy raportów. Niestety, ale Mirki to już wiedzą jak zatrzeć ślady i sprzedać dobrą scieme.
Mirka jak nie sprzeda to zostawi dla córki ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #85721  autor: Cwiara
 14 lut 2018, 10:17
Na naszym forum jak ktoś chce sprzedać auto i być fair to pisze co było robione , malowane , wymieniane , załącza zdjęcia i to jest OK .
Sprzedający omawiane auto pisze w opisie
Bezwypadkowy - oryginalny lakier.
Czy to jest prawda, to już zainteresowany kupnem musi sprawdzić sam lub osoba z nim dokonująca oględzin.

Kupując auto bite i malowane mam tego świadomość że płacę za pojazd który jest poszkodowy i to nie tylko blacharsko-lakierniczo ale mechanicznie również i ma to odzwierciedlenie w cenie.
Od września ub. roku szukałem auta i znalazłem - bezwypadkowy OPEL ASTRA IV rok prod.2014 /rej.2015 - ale po dokładniejszym sprawdzeniu taki kwiatek...Cena nie była wcale atrakcyjna
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tym aucie nikt nie zginął więc jest bezwypadkowy.
Po przedstawieniu sprzedającemu zdjęć , auto zostało wycofane z oferty na kilka dni i ponownie wystawione ze zmienionym opisem i ceną.Ja już tam nie dzwoniłem i nie odwiedzałem tego sprzedawcy.Samochód został sprzedany :mur:
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 10:58 przez Cwiara, łącznie zmieniany 1 raz.
 #85727  autor: szakal64
 14 lut 2018, 10:58
MariuszCLX pisze:
szakal64 pisze: 13 lut 2018, 18:08 Gdzie znaleźliście info o szkodzie :?: :?:
Bo jeżeli to fakt to odpada. No i golas.
Jeżeli znasz VIN to nie ma problemu ze sprawdzeniem tego w necie. Oczywiście o ile szkoda została zlikwidowana przez ubezpieczalnie.
To jest jasne, tylko ze większość raportów jest płatna , ale czy jest możliwe (gdzie) sprawdzenie przeszłości auta bez płacenia?
CEPIK - potrzebny VIN, nr rejestracyjny i data rejestracji ,a to nie zawsze sprzedawcy wpisują do opisu. Po za tym jest nie ma w nim Niemieckiej przeszłości.
 #85736  autor: MariuszCLX
 14 lut 2018, 12:22
Tak raporty są płatne ale metodą porównawczą doszedłem do pewnej powtarzalności. Jeżeli raport jest do 40 zł to warto się takim autem zainteresować, wszystko co powyżej należy traktować jako poważne uszkodzenie pojazdu włącznie ze szkodą całkowitą.
Sprawdza mi się dla strony, którą podesłałem Ci na piv.
Oczywiście nie należy traktować tego jak wyrocznię a raczej podpowiedź do rozmowy ze sprzedającym i późniejszych oględzin pojazdu.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 17:06 przez MariuszCLX, łącznie zmieniany 2 razy.
 #85749  autor: abezus
 14 lut 2018, 14:39
Panowie wytłumaczę poprawną definicję słowa bezwypadkowy. Proponowałbym nie wiem przypiąć gdzieś na forum czy coś w ten deseń.
Samochód bezwypadkowy to nie taki w którym nikt nie zginął. To nie jest też takie auto które ma oryginalny lakier. Samochód bezwypadkowy to pojazd w którym podczas stłuczki lub też innego uszkodzenia nie została uszkodzona konstrukcja nośna auta. Więc jeśli ktoś na parkingu ktoś przerysuje nam błotnik my ten błotnik naprawimy to auto w dalszym ciągu jest bezwypadkowe. Powiem więcej, nie ma różnicy czy zostanie położona niewielka ilość szpachli plus lakier, czy dany błotnik zostanie wymieniony na nowy i polakierowany tak jak u kolegi parę postów wyżej. W dalszym ciągu samochód jest bezwypadkowy. To są naprawdę nieskomplikowane kwestie, niestety w naszym kraju ludzie mają problemy z ich rozgraniczaniem, dlatego później rynek samochodów używanych wygląda jak wygląda. Co za tym idzie każdy narzeka na mirka handlarza że chce go oszukać.
 #85752  autor: kocyk
 14 lut 2018, 14:51
Witam
Jakiś czas temu mój typ na następny samochód padł na fiata bravo .... i nie jestem w stanie na razie zmienić tej decyzji (uważam że w cenie do 20 tys jest tu najlepszy stosunek ceny do jakości ) co silników to po przeczesywaniu neta podobno wychodzi że najlepszy jest 1.4 90KM a z diesli 1.9 KM - samochód chciałbym kupić do 150 km od Gdynia

Proszę o ocenę moich pierwszych typów - czy coś tu jest warte zainteresowania
1.https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zyW24.html
2.https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zydw2.html
3.http://allegro.pl/fiat-bravo-polski-sal ... 69039.html

Bedę wdzięczny za każdą uwagę
 #85796  autor: Cwiara
 14 lut 2018, 20:19
kocyk warto zerknąć na pkt.2 ( instal.LPG - silnik OK - przebieg do przyjęcia - ciekawe wyposażenie )
Pkt. 1 odjechał trochę z ceną - to auto ma 11 lat więc mały przebieg nie może powodować takiego przewartościowania auta.
Pkt. 3 dla znającego podzespoły i silniki JTD do zobaczenia - tylko że zdjęcia nie z tej pory roku.Więc ciekawe jak długo "się sprzedaje" :?:
 #85804  autor: kocyk
 14 lut 2018, 21:34
Cwiara dziękuje za opinię - takie same mam odczucia - tylko pkt.2 serwisowany poza serwisem ( jutro będę dzwonił i jeżeli będą faktury do tych pieczątek w książce to ok ) ... chociaż nastawiony byłem do wersji 90KM - podobno są mniej awaryjne ... i jeszcze pytanie czy ma tą oplowską skrzynie biegów :(
 #85806  autor: Cwiara
 14 lut 2018, 21:41
Daj do sprawdzenia numer VIN dla Pympek i będziesz wiedział co siedzi w środku.
Książka gwarancyjna/serwisowa FIAT prowadzona dość rzetelnie (pomimo serwisu poza ASO) i to samo z instalacyjną LPG.Co rok przegląd jest OK. Wydruk z CEPIK-u pokrywa się z serwisami warsztatowymi.
Silniki 1.4 16V to chyba blizniacza konstrukcja , te mocniejsze mają turbo , inne oprogramowanie , sprzęgło , koło zamachowe , filtr powietrza ...
Sprawdzić turbo - koniecznie żeby nie było wydatku na regenerację zaraz po zakupie.
Jeśli będzie serwisowany jak do tej pory to następne tyle zrobi. Wymieniać olej co 15 max 20 tyś. i często kontrolować poziom jeśli dużo masz jazdy autostradowej. Auto w porównaniu do 90 km bardzo fajnie przyspiesza a z LPG jest ekonomiczne przy większych przebiegach jak diesel.
 #85809  autor: bis
 14 lut 2018, 23:05
Dziewięćdziesiątka to Dynamic w podstawie - nie jest źle, ale i nie porywa. Brak zdjęć środka. Tak mały przebieg na ponad dziesięcioletnie auto nie musi być zaletą. Jeżeli blacharka (rdza) i tapicerka są w nienagannym stanie to można rozważyć, ale cena do korekty.
T-jet rzeczywiście wygląda ciekawiej, choć poza pakietem stylizacyjnym sport też szału nie ma. Problemem może być gaz. Na forum wielokrotnie podkreślano, że lepiej kupić bez i po zakupie założyć, i że dobrze wystroić T-jeta na gazie to niełatwa sprawa. Ten serwis (Krzysztof Rybacki) ma opinie dość mocno zróżnicowane. Jak na handlarza cena atrakcyjna i to też wymaga czujności.
 #85818  autor: abezus
 15 lut 2018, 06:54
szakal64 pisze: 14 lut 2018, 16:54 abezus @ - dlatego ja, jak dzwonie do sprzedającego to pytam o naprawy blacharsko-lakiernicze.
No ok ale pod warunkiem że nie kupujesz od pierwszego właściciela otrzymasz odpowiedź. "Za mojej kadencji nic nie było robione, czy poprzedni właściciel coś robił/robili nie mam pojęcia". Pytanie co wtedy... Przecież drugi trzeci piąty właściciel nie ma obowiązku znać stanu technicznego/blacharskiego sprzedawanego pojazdu.
 #85854  autor: kocyk
 15 lut 2018, 15:20
kocyk pisze:Witam
Jakiś czas temu mój typ na następny samochód padł na fiata bravo .... i nie jestem w stanie na razie zmienić tej decyzji (uważam że w cenie do 20 tys jest tu najlepszy stosunek ceny do jakości ) co silników to po przeczesywaniu neta podobno wychodzi że najlepszy jest 1.4 90KM a z diesli 1.9 KM - samochód chciałbym kupić do 150 km od Gdynia

Proszę o ocenę moich pierwszych typów - czy coś tu jest warte zainteresowania
1.https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zyW24.html
2.https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zydw2.html
3.http://allegro.pl/fiat-bravo-polski-sal ... 69039.html

Bedę wdzięczny za każdą uwagę
kocyk pisze:
Niestety same niepowiedzenia :cry:
1 . pierwszy typ po 2 dniach rozmów byłem już zdecydowany , telefonicznie zostało wszystko obgadane i ustalone i niestety dziadek w ogóle zrezygnował ze sprzedaży - zrobiło mu się żal ... miał go od nowego z salonu

2. drugi typ - z uwagi że było blisko dzisiaj podjechałem ... ale samochodu już nie było ... podobno został właśnie sprzedany ..... ale ogłoszenie wisi sobie dalej ... a może leszczu przyjedzie i kupi coś innego :evil:

3. trzeci typ sam odrzuciłem .. jednak ma być benzyna .. bo za jakiś czas żona będzie nim latać a niestety robi małe przebiegi

Tak więc szukam dalej i oczywiście będę wdzięczny za podrzucenie jakiegoś typu
Pozdrawiam
 #85866  autor: Cwiara
 15 lut 2018, 16:56
kocyk Szukaj dalej fajnego benzynowca 1.4 16V 90/120km na pewno będą się pojawiać.
Ty masz odpowiedni fundusz i chcesz kupić ,dla sprzedawcy klient z kasą do wydania jest bardzo wartościowy.Co innego jak ktoś przychodzi z kilkunastoma tysiącami i chce kupić auto za 35 tysie na raty i jeszcze kilka utargować - sytuacje z życia wziete :lol:
Wracając do twoich typów ,pierwszy sie rozmyślił bo chciał cenę z sufitu i ktoś mu uświadomił że jest niesprzedawalne za tyle a drugi żeby nie okazał sie tak jak u mnie z "bezwypadkową" astrą która zniknęła na parę dni z oferty bo miała wyrwane całe tylne zawieszenie i obite boki. :bijatyka:
Ja zacząłem we wrześniu i wcale nie szukałem BRAVO. Trafiłem ogłoszenie ,pojechałem, zobaczyłem, sprawdziłem ,jazda próbna była OK, weryfikacja w ASO też więc dałem zaliczkę i kupiłem na początku stycznia.
Teraz może być nawet więcej ofert bo część użytkowników będzie zmieniać auta na nowsze , młodsze.
 #85877  autor: Robert333
 15 lut 2018, 18:13
Witam,
szukam porady odnośnie tego egzemplarza, co o nim myślicie czy warto?
Czy wygląda wiarygodnie i czy silnik nadaje się do założenia instalacji gazowej?
Gdzie mogę sprawdzić przeszłość tego samochodu?

Link:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zBEa7.html

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 #85905  autor: moris10
 16 lut 2018, 05:53
Kolor naprawdę zacny ;)
Co do samochodu czytając opis to auto nie ma elektrochromatycznych lusterek, czujników deszczu/zmiechrzu. Ma za to skrzynie M32 (do sprawdzenia bo padają łożyska) i dużą szpare między zderzakiem a maską.
Sam silnik jak najbardziej nadaje się do LPG. Jeśli dla Ciebie spalanie rzędu 7-8 l/100km benzyny to mało, w takim razie tu napisał prawdę w ogłoszeniu.
Na koniec dziwi mnie dlaczego zamalowal tablice, jeśli wszystko jest takie cacy. Na podstawie nr rejestracyjnego można sprawdzić historię pojazdu z Holandii.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #85923  autor: Robert333
 16 lut 2018, 09:34
Witam,
czyli w opisie mamy te lusterka i czujnik deszczu a w samochodzie go brak, też mi się rzuciła w oczy ta szpara między zderzakiem.
Poprosiłem o VIN zobaczymy czy go dostanę, może wtedy dowiemy się coś więcej czy warto jechać.
A cenowo według was za taki stan i wyposażenie to ok?
 #85936  autor: lukaselk
 16 lut 2018, 12:01
Było już wielokrotnie poruszane, że w Bravo szpara między maską a zderzakiem o niczym nie świadczy :crazy:
 #85957  autor: arocity
 16 lut 2018, 15:14
Według mnie - Bieda wersja. Cena trochę za niska jak na sprowadzony . Brak Bluetooth Czujnik deszczu Światła do jazdy dziennej Czujnik zmierzchu. Rozrząd zmieniany przy 141787 a licznik 142000.. Chyba odprysk lakieru na klapie na rogu.
CO do lusterek to nie wiem . Ja bym odpuścił.
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 235