• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #83693  autor: lukaselk
 22 sty 2018, 13:33
@CzarnyKocur według VIN pierwsze auto ma wciąż M32 ;)
 #83701  autor: Ardaenye
 22 sty 2018, 15:05
A to ciekawe, nie wiedziałem że przez te kilka miesięcy pchali jeszcze M32.
 #83706  autor: MichalO
 22 sty 2018, 16:08
Każdy producent tak robi, że początkowe auta po lifcie mają części przedliftowe. Części leżące na magazynie nie mogą się zmarnować jeśli pasują do obu wersji.
 #83775  autor: CzarnyKocur
 22 sty 2018, 22:03
Ogólnie te krajowe to średnio doposażone z tego co widzę

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zricw.html
pojawiła się jeszcze taka, przebieg, hmm spory ale z drugiej strony chyba tak to wygląda przy dieslach , 260k nalatane, sens wogóle chodzić koło tego?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dodano po 8 minutach 27 sekundach:
lukaselk pisze: 22 sty 2018, 13:33 @CzarnyKocur według VIN pierwsze auto ma wciąż M32 ;)
Kolego, piszesz o tej czarnej, si? Jutro ma mi gość z salonu dać odpowiedź jaka skrzynia tam siedzi i czy było coś w niej robione, ogólnie już raz oglądałem to autko, wygląda przyzwoicie, poza tym, że średnie wyposażenie, nie działa radio, gumy do wymiany w moim odczuciu..hmm trochę się tego nazbierało. Przynajmniej motor pod gaz podchodzi.
 #83804  autor: lukaselk
 23 sty 2018, 10:45
@CzarnyKocur tak, czarny z Carserwisu. Siedzi M32. Jest jednak szansa, że już było robione :crazy:
 #83815  autor: gross57
 23 sty 2018, 13:22
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym egzemplarzu bravo?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8
Interesuje się zakupem bravo 1.4 T-Jet. Poszukuję wersji 120 KM z pakietem sport lub 150 w wersji sport. Planuję również założenie do niej instalacji LPG. Naczytałem się już wiele (m.in. tutaj na forum) o tym że silniki te mogą być problematyczne pod instalację gazową jeśli montował to jakiś kowal. Ja planuję swoją instalację założyć w firmie PITEC (słyszałem sporo dobrych opinii).
Czy ten egzemplarz jest wg. was godny uwagi? A może już ktoś z was go oglądał i to kompletny szrot? czy cena 20 tysi? to mało, dużo, w sam raz? za ten model? Patrzyłem na wasze wypowiedzi na temat cen ale ostatnie posty (chyba) były z 2016 roku a więc kwoty za bravo trochę mogły spaść. Równie dobrze podskoczyć. Jak tak patrzę to stoją sprowadzana właśnie w okolicach 20 tyś +/- 2 tys.
Czekam na numer vin od sprzedającego, aby sprawdzić coś więcej na temat ewentualnej historii auta.
z góry dziękuję za wszelką pomoc
 #83818  autor: CzarnyKocur
 23 sty 2018, 14:29
Na pierwszy rzut oka to fajna wersja, dwusferowa klimatyzacja 4x el szyby, co jest rzadkością w polskich egzemplarzach.
Obszyta świeżo kierownica, brakująca osłona przeciwsłoneczna pasażera, skrzynia M32, sprowadzona skąd jest? wiesz może?
 #83831  autor: gross57
 23 sty 2018, 17:04
Sprowadzona jest ze szwajcarii.
Vin: ZFA1980000409 17 71

No wlasnie skrzynia jedynie mnie nie pokoi. Mozna jakos rozpoznac ze sie zaczyna sypac? To ze pracuje glosniej to niestety nie wiele mi powie bo nie mialem nigdy stycznosci z bravo i nie wiem jak powinna dzialac prawidlowo :(
 #83846  autor: CzarnyKocur
 23 sty 2018, 18:34
Pracuje głośniej, tj szum podobny do zajechanego łożyska, głośniej lub gdy dany bieg jest obciążany, na każdym powinno być tak samo cicho. Cena Hmm, z ciekawości przeglądałem fora zagraniczne taka opcja Bravo to minimum 30k to ze była robiona jest oczywiste pytanie tylko co


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #83858  autor: Herman
 23 sty 2018, 19:42
Jak na moje oko to taka trochę "okazja" ;) Na pewno do dokładnego sprawdzenia.

Co do rozpoznania stanu skrzyni to można też sprawdzić czy przy dodawaniu gazu nie rusza się dźwignia zmiany biegów. W jednym egzemplarzu który oglądałem na 4-ce po dodaniu gazu lewarek chodził przód-tył, że gołym okiem było widać :)
 #83955  autor: rybsztein
 24 sty 2018, 17:33
Samochód na letnich oponach, czyli długo się sprzedaje. Ze Szwajcarii, która jest poza Unią, więc dochodzą dodatkowe opłaty przy ściąganiu (niemałe), a to każe zadać sobie pytanie za ile mógł go handlarz kupić i czemu ktoś tak tanio sprzedał :) Przemaglować samochód trzeba porządnie.
 #83961  autor: CzarnyKocur
 24 sty 2018, 18:01
Gadałem z tym handlarejro..kuźwa nóż w kieszeni się otwiera, nie wie czy rozrząd był robiony, ogólnie auto nie ruszane, przyjechało całe ale za chwile przypomina sobie że zderzaki były malowane, pacan jeden, nie polecam gdyby ktoś był zainteresowany. śmierdzi naciąganiem na kilometr, w moim odczuciu szkoda się fatygować
 #84121  autor: gross57
 25 sty 2018, 22:41
Powrócę jeszczę do czerwonego bravo które tu wklejałem
Dostałem szczególy auta po nr VIN od Pympek (jeszcze raz wielkie dzięki ;) )

i zaciekawiły mnie tam trzy pozycje:
- 55Y WYSWIETLACZ MULTIMEDIALNY Z TELEFONEM - jak to powinno wyglądać? i czy to oznacza że powinna być nawigacja zamiast radia?
- 5BH STEROWANIA WYBIERANIA BIEGÓW NA KOLE KIEROWNICY - łopatki przy kierownicy? ale to jest manual....
- 102 WYCIERACZKI-SPRYSKIWACZE-REFLEKTORÓW - spryskiwacze reflektorów powinny być? na zdjęciach ewidentnie nie ma, co najwyraźniej oznacza że auto było bite w przód i ktoś wymienił zderzak na taki bez.....

a może coś źle rozumiem?
 #84150  autor: 19Kris88
 26 sty 2018, 12:50
rybsztein pisze: 24 sty 2018, 17:33 Samochód na letnich oponach, czyli długo się sprzedaje. Ze Szwajcarii, która jest poza Unią, więc dochodzą dodatkowe opłaty przy ściąganiu (niemałe), a to każe zadać sobie pytanie za ile mógł go handlarz kupić i czemu ktoś tak tanio sprzedał :) Przemaglować samochód trzeba porządnie.
Co to letnich opon, kumpel jak sprzedawał nie dawno swój samochód przekładał zimówki na letnie bo tam miał alumy a te na zdjęciach wyglądaj lepiej.
 #84209  autor: houki
 27 sty 2018, 00:22
Hej jutro rano jade juz pewnie kupic to oto bravo: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zwtrO.html
Po wstepnych ogledzinach samochod prezentuje sie dobrze mam tylko watpliwosci co to dzwieku silnika po odpaleniu po nocy okolo -1 C, slychac jakby dodatkowe cykanie oprocz silnika. Ktos cos doradzi?
 #84212  autor: wwtcka
 27 sty 2018, 01:25
Przód poliftowy w tym roczniku... cena... to nie może być udany zakup
 #84220  autor: moris10
 27 sty 2018, 06:43
Po takich zdjęciach i opisie nawet bym nie pojechał oglądać :/
Nie napalaj się zbytnio, rozpytaj właściciela jak kolega wyżej napisał dlaczego zmieniony jest grill i lampy.
Z Twojego opisu to ciężko określić co to jest za cykanie, raczej nikt Ci tu nie pomoże bo szklanej kuli brak.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #84230  autor: rybsztein
 27 sty 2018, 12:38
Ale opis. Gość nie wie jaki litraż i moc ma jego "diesel"? Dobrze, że rocznik chociaż zna. Cykanie z rana po odpaleniu? Obstawiam wtrysk. Podłączyć kompa i zobaczyć korekty.
 #84258  autor: gross57
 27 sty 2018, 15:40
ponowię moje zapytanie

co oznaczają poniższe kody z raportu VIN?

- 55Y WYSWIETLACZ MULTIMEDIALNY Z TELEFONEM - jak to powinno wyglądać? i czy to oznacza że powinna być nawigacja zamiast radia?
- 5BH STEROWANIA WYBIERANIA BIEGÓW NA KOLE KIEROWNICY - łopatki przy kierownicy? ale to jest manual....
- 102 WYCIERACZKI-SPRYSKIWACZE-REFLEKTORÓW - spryskiwacze reflektorów powinny być?

link do aukcji https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8
  • 1
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 235