• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #82067  autor: grzech1991
 02 sty 2018, 12:44
Trochę popłynęliście.

To czy warto kupić mocniejszy silnik, zależy od stylu jazdy. Diesiel do 4km się nie dogrzeje, t-jeta nie warto bo pałować nie można. Dajcie już spokój, zwracam koło domu ok. 1km i mam ćwiartkę przy 10C.

Przyjemność z jazdy jest, i osobiście, lubię dynamicznie jeździć, nie wyobrażam sobie 1KM mocy mniej :)

Kwestia usterkowości, 90KM podobno lubi sobie olej wypić, w t-jet dochodzi Ci skrzynia i turbina. Wiadomo, jest to problematyczne. Ale też ile razy będziesz wymieniał to turbo czy skrzynię? Druga sprawa, że turbo zawsze można na mocniejsze wymienić.

LPG przy 4km nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, chyba, że auto z tą instalacją. Ale wiadomo, 150KM raczej nie warto tykać z LPG.

A co do pewnego auta z dieslem, ja bym się nie zastanawiał. Kolega miał 1.9TDI, jeździł i nic mu się nie działo. Nie aby był dogrzany, ale ile to auto będziesz miał, do końca życia?
 #82072  autor: Adam1982
 02 sty 2018, 13:31
@abezus @maciaty Miałem pęknięty kolektor i żeliwo w turbo. Jak nie zdecydował bym się na wymianę na VL38 z racji podniesienia mocy nawet bym o tym nie wiedział . Rozmawiałem kiedyś z gościem z firmy regenerującej turbiny i mówił że w wielu modelach pęka żeliwo w turbo i użytkownicy też o tym nie wiedzą . Dwumasa do t-jeta z m32 kosztuje 650zł , a więc nie wiem w czym problem. Łożyska w skrzyni m32 to jest jakiś problem , ale rozmawiamy o silniku nie skrzyni. Można kupić t-jeta bez m32 ;)
 #82090  autor: Micho78
 02 sty 2018, 18:12
Żeby nie było, to oprócz dojazdów do pracy to robię w roku ze 2 trasy po 1000km i ze dwie po 500km i nie chciałbym wyprzedzać tira z duszą na ramieniu :)
Teraz mam 1.9 Jtd i niby pancerny silnik ale poszły pierścienie (spala i/lub wydmuchuje odmą 1L oleju na 1000km) i przez to padał też jeden po drugim przepływomierz i wydaje mi się, że to przez niedogrzany silnik i dlatego obiecałem sobie, że następny będzie benzyniak. Pomijam fakt, że zimą pół drogi z pracy muszę szybę skrobać zanim poleci ciepło z nawiewów i rano jak idę do auta to się zastanawiam czy odpali :) Z drugiej strony lubię charakterystykę pracy diesla :)

Tak wiem, że niektórzy te 4km chodzili by pieszo ale moja praca wygląda tak, że 8h jestem na nogach i chodzę więc po pracy marzy mi się posadzić dupe w fotelu :)

Po prostu, trafia się okazja zmienić auto za kwotę dużo niższą niż rynkowa, znane mi i tyle. Od 2 lat próbuję zmienić auto i nie mogę bo wszędzie widzę składane z trzech i z przekręconymi licznikami :) Moje zapytanie było bardziej z myślą o tym nie dogrzaniu bo cały czas wydaje mi się, że taka jazdą uwaliła silnik w moim samochodzie i nie chciałbym żeby tak się znowu stało. Bo pomimo tego, bardzo fajnie jeździ się Jtd`kiem, żwawy i w trasie mało pali.
 #82091  autor: kolejarz
 02 sty 2018, 18:16
W tym temacie oceniamy samochody a nie tworzymy elaboraty wady/zalety itp @abezus itd. Nikt Ci nie każe jechać tylko 4 km do domu, możesz przecież jeździć i 15 km aż się ładnie zagrzeje-prawda?
 #82135  autor: abezus
 03 sty 2018, 06:14
@kolejarz to nie ja rozpocząłem offtop tylko się ustosunkowałem do moim zdaniem niesłusznej odpowiedzi więc nie widzę powodu przypierdolki tylko do mnie. Jeśli w temacie "oceniamy samochody" to zadaniem moderatora jest usunięcie wszystkich postów nie związanym z tematem a nie ciągnięcie tego offtopa dalej.

@Adam1982 Pytanie brzmiało jakie ą wady, odpowiedź brzmiała pekający kolektor, turbo, i papierowa dwumasa i to jest fakt. Tyle na temat.
Odnośnie pękania żeliwa w innych turbinach to wszystko może się zepsuć, natomiast W IHI jest to standard.
 #82466  autor: hubertcumberdale
 07 sty 2018, 19:34
Cześć koledzy. Czy możecie zerknąć proszę na poniższe ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8

Możecie je ocenić? coś komuś nie do końca pasuje?
i przy okazji pytanie, czy w aso sprawdzą mi to autko po vin, jeśli kraj produkcji to holadnia?

z góry dzięki i pozdrawiam :)
 #82470  autor: qndziu
 07 sty 2018, 20:10
VIN sobie sprawdź w tym temacie viewtopic.php?f=51&t=103 :)

Po zdjęciach nie wygląda źle, pytanie co było targane na haku. Dodatkowo to samochód nie posiada ESP i ASR jak to napisał w ogłoszeniu sprzedający.
 #82481  autor: hubertcumberdale
 07 sty 2018, 21:43
dzięki. a nie jest to przypadkiem wersja emotion, która jak wyczytałem, między innymi to ESP powinno posiadać?
 #82483  autor: qndziu
 07 sty 2018, 22:05
@hubertcumberdale na moje oko to Dynamic :) I nie ma żadnego ESP, nie ma guzika do wyłączania ASR na desce.

Dodano po 11 godzinach 9 minutach 33 sekundach:
@dziii spojrzałem na telefonie na to auto, o które pytasz i rzuciło mi się w oczy, że zderzak z tyłu nie jest od Sporta, bo nie ma tego wycięcia na rurę wydechową. Możliwe, że był rąbnięty w tył.
 #82507  autor: Ardaenye
 08 sty 2018, 10:16
Nie ma też znaczka Bravo także coś musiało tam być robione
 #82517  autor: WojZaj
 08 sty 2018, 13:29
Jak dla mnie auto po prostu po modach bo w przypadku kolizji dali by czerwony klosz przeciwmgielny, a nie biały.
 #82578  autor: moris10
 08 sty 2018, 22:14
Jak na dilera Fiat to trochę przypał napisać nieprawdę w ogłoszeniu. Auto nie ma ESP, a radio ma fabryczne.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #82580  autor: WojZaj
 08 sty 2018, 22:19
Radio ffabryczne też zaznaczył.
 #82595  autor: arocity
 09 sty 2018, 09:17
szkoda ze nie ma Multimedialnej kierownicy - Blue&mee
 #82663  autor: jaro38
 10 sty 2018, 11:12
witam wszystkich .za jakiś czas będę szukał fiata bravo dla siebie. Interesuję mnie tylko diesel 1.9 8v ,kolory ciemne lub bordowy , czy ktoś z szanownych forumowiczów będzie miał takie auto może do sprzedania lub ewentualnie zajmuje się sprowadzaniem samochodów i może mi jakieś zadbane auto znależć .roczniki 2007-2008.. z góry dzięki za pomoc.
 #82684  autor: WojZaj
 10 sty 2018, 16:51
W dziale giełda znajdziesz samochody wystawione przez forumowiczów.
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 235