• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #74932  autor: mateuszp1991
 09 paź 2017, 11:09
Cześć, to znów ja,

tak na pierwszy rzut oka, po zdjęciach może coś widać, które auto byłoby bardziej warte uwagi?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8
 #74933  autor: arocity
 09 paź 2017, 11:32
1 link przebieg mało prawdopodobny
2 link Nawigacja GPS brak
 #74971  autor: MikeR
 09 paź 2017, 18:44
Moje poszukiwania wciąż trwają i coraz częściej spoglądam za Odrę!
Tymczasem, w Polsce ukazało się takie auto:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zboGO.html

Jakieś spostrzeżenia na pierwszy rzut oka?

Z góry dzięki!
 #74983  autor: BartekPDKP
 09 paź 2017, 20:22
mateuszp1991 pisze: 09 paź 2017, 11:09 Cześć, to znów ja,

tak na pierwszy rzut oka, po zdjęciach może coś widać, które auto byłoby bardziej warte uwagi?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8
Na tego z Sosnowca uważaj, tego z komisu quatro.
Oglądałem tam kilka Bravolotów i chyba w tym właśnie zwróciłem im uwagę, że wersja sport a wydech był zwykły schowany mimo że dokładka była z wycięciem na dwururkę.
 #74994  autor: Gr3gory
 09 paź 2017, 21:57
MikeR pisze: 09 paź 2017, 18:44 Moje poszukiwania wciąż trwają i coraz częściej spoglądam za Odrę!
Tymczasem, w Polsce ukazało się takie auto:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zboGO.html

Jakieś spostrzeżenia na pierwszy rzut oka?

Z góry dzięki!
Tu z ceną zbliżasz się do auta klasy wyżej tj. giulietta, a jest to sporo fajniejsze wozidło od naszych bravolotów ;)
Za ok.40k kupisz pewną 2010-11,z niewielkim przebiegiem, zadbaną z Polskiego salonu 1,4 120km
 #75010  autor: abezus
 10 paź 2017, 06:19
arocity pisze: 09 paź 2017, 10:33 Fiat dużo ma wynalazków jak i inne firmy to nie znaczy że nie są dobre i nie należy je kupować. Jak by nikt "nowości" nie kupować to byśmy na piechoto chodzili bo jak to określił kolega Abezus bo WYNALAZEK.. Czy wiadomo że posiadacze będą je chwalić ??? Użytkownicy na forum na pewno nie będą. Każda nowość ma choroby dziecięce co wiadomo że są likwidowane i wypuszczane są nowe ulepszenia czasem się udadzą a czasem nie . Ja ma ten silnik i jestem jak na razie zadowolony jak będzie tego nikt nie wie. Z moich minusów myślałem że będzie miał niższe spalanie ale dużo robię miasta na krótkich odcinkach - spalanie na poziomie 7 l .. T -jet też się psuje jak widać na forum Multiair tez jak i każdy silnik.. Wszystko zależy od użytkowania takiego silnika bo zajechać silnik to nie problem. Co do problemów Multiair to pada moduł który jest już podobno poprawiony . Moduł był wymieniony ( możę na ten najnowszy ) to może warto zbić z ceny i ewentualnie przygotować się na jego wymianę co oczywiście nie musi nastąpić. Chyba w 3 czy 4 generacji poprawili go warto zobaczyć nr. modułu jest gdzieś na forum w którym podobno problem ten już nie występuje. Nie ma co się bać tego silnika.
Źle rozumiesz moje słowa. Nie napisałem że wynalazki i nowości są złe. Napisałem że multiair to kiepski pomysł bo zwyczajnie z punku mechanicznego tak jest wystarczy poczytać na jakiej zasadzie to działa jak z awaryjnością żeby dojść do takich wniosków. Poza tym po co kupować auto z takim silnikiem skoro można w podobnych pieniądzach kupić z lepszym. Dla mnie nielogiczne. Tjet tez nie jest wolny od wad natomiast konstrukcyjnie to jednak lepsza jednostka i dlatego bardziej popularna.
 #75019  autor: mateuszp1991
 10 paź 2017, 10:57
Co myślicie, warto się w ogóle interesować takim uszkodzonym autem? Opłacalna będzie naprawa i czy faktycznie da rade zmieścić się w 1500zł?
Stosunkowo młody rocznik i niski przebieg, cena w miare ok, ale nie wiem czy warto...

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8
 #75020  autor: arocity
 10 paź 2017, 11:02
Zresztą Multiair to silnik T-jet tylko zmieniona jest głowica z modułem elektrohydraulicznym. . Tak jak pisałem awarie w każdym silniku się zdarzają. Jeśli obecny moduł jest już bez wad to spokojnie się pojeździ . Co do cen to kupi się 150 T-jet w tej samej cenie co MA tylko że dwa lata starszy.

Dodano po 7 minutach 59 sekundach:
mateuszp1991 pisze: 10 paź 2017, 10:57 Co myślicie, warto się w ogóle interesować takim uszkodzonym autem? Opłacalna będzie naprawa i czy faktycznie da rade zmieścić się w 1500zł?
Stosunkowo młody rocznik i niski przebieg, cena w miare ok, ale nie wiem czy warto...

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8

Tam masz do lakierowania cały element bez drzwi i wyprowadzenia kantu . Nie wiem czy nie należało by go wycinać i wspawać nowy . W sumie cena niezła . W 1500 nie zamknie się . Pytanie jeszcze tylko co jest z elementami których nie widać.
 #75041  autor: Ardaenye
 10 paź 2017, 15:35
@up ok wszyscy już wiemy, że masz Multiair i jest super. Ale kupowanie silnika, który potencjalnie jest bardziej problematyczny, jest nieuzasadnione. A argument "awarie w każdym silniki się zdarzają" nawet ciężko skomentować. Ilość opinii o Multiair-ach, zwłaszcza tych nowszych "ulepszonych", jest znikoma. T-Jet to jednostka poznana na skroś i sprawdzona. W przypadku zakupów minimalizuje się ryzyko wystąpienia awarii. Twój argument to "nie ma się co bać tego silnika, bo podobno został poprawiony" vs "bierz sprawdzony i pewny silnik". Sam na spokojnie to przeanalizuj.
 #75096  autor: arocity
 11 paź 2017, 09:33
" @up ok wszyscy już wiemy, że masz Multiair i jest super" - no i co to ma wspólnego ?? do tematu . Każdy przedstawia swoje argumenty i opinie. Komentarz nie na miejscu.
Wiadomo że jest ryzyko z kupnem ale nie ma co palić czarownic. T-jet też ma problemy z pękającymi turbinami IHI do tego skrzynia biegów.
Każdy ma swoje racje i na siłę nie będę nikogo przekonywał i nie mam nawet takiego zamiaru. A każdy zrobi jak chce to jego decyzja.
 #75147  autor: MikeR
 11 paź 2017, 18:47
Gr3gory pisze:Tu z ceną zbliżasz się do auta klasy wyżej tj. giulietta, a jest to sporo fajniejsze wozidło od naszych bravolotów ;)
Za ok.40k kupisz pewną 2010-11,z niewielkim przebiegiem, zadbaną z Polskiego salonu 1,4 120km
No niby tak, ale serce już oddane Bravo ;) Choć Giulietta kusi!
W każdym razie-dzwoniłem w sprawie tego białego auta z linku powyżej; podobno wymienione drzwi od strony kierowcy miał - jakieś przytarcie na boku. Przód nietknięty.
 #75197  autor: abezus
 12 paź 2017, 12:15
Zastanów się jeszcze raz. Finansowo wkraczasz w półkę wyżej niż bravo, samochody nowsze technologicznie, po prostu lepsze. Mając 35 tyś zł w życiu nie pomyślałbym o zakupie bravo. Bravo można mieć już za 20 tyś zł, Giulietty nie. Nie jestem zwolennikiem wyglądu giulietty, moim zdaniem wygląda jak gówno, ale gdybym miał 35 tyś zł do wydania, i te dwa samochody do wyboru to moim zdaniem nie ma o czym rozmawiać. Zastanów się jeszcze raz. 30 tyś zł to taki max który można zapłacić za bravo, w wyższych pieniądzach po prostu lepiej szukać fajnejszych samochodów.
 #75200  autor: sadmadman
 12 paź 2017, 12:31
Ardaenye pisze: 10 paź 2017, 15:35 Ale kupowanie silnika, który potencjalnie jest bardziej problematyczny, jest nieuzasadnione.
Często takie opinie powodują, że auto mocno traci na wartości bo ludzie wolą kupić inne z "mniej problematycznym" rozwiązaniem. Tylko, że często nie widzą że taki problem nie jest taki demoniczny jak się wydaje. Niedawno szukałem auta i czytałem wiele różnych opinii o różnych modelach ale w większości przypadków były to jakieś irracjonalne lęki oraz podsycane jeszcze przez prasę motoryzacyjną. Jak inaczej nazwać sytuację, gdy ktoś wyolbrzymia że dany podzespół często się psuje ale np. po 3 latach zostało to poprawione przez producenta i dlatego lepiej kupić auto młodsze. Różnica w cenie kilka tysięcy a koszt naprawy "wadliwego" rozwiązania to często tylko parę stówek.
 #75209  autor: arocity
 12 paź 2017, 13:32
abezus pisze: 12 paź 2017, 12:15 Zastanów się jeszcze raz. Finansowo wkraczasz w półkę wyżej niż bravo, samochody nowsze technologicznie, po prostu lepsze. Mając 35 tyś zł w życiu nie pomyślałbym o zakupie bravo. Bravo można mieć już za 20 tyś zł, Giulietty nie. Nie jestem zwolennikiem wyglądu giulietty, moim zdaniem wygląda jak gówno, ale gdybym miał 35 tyś zł do wydania, i te dwa samochody do wyboru to moim zdaniem nie ma o czym rozmawiać. Zastanów się jeszcze raz. 30 tyś zł to taki max który można zapłacić za bravo, w wyższych pieniądzach po prostu lepiej szukać fajnejszych samochodów.
A jaki samochód proponujesz jak byś miał do wydania 35 tyś ?
 #75213  autor: Michu
 12 paź 2017, 14:00
Za 35 tyś. proponuję Fora Focusa mk3 silnik 1.6 turbo ecoboost 150 km .
Ostatnio widziałem takiego w ogłoszeniu z Poznania - rocznik 2012, salon polska, przebieg niecałe 70 tys, jeden właściciel cena 35500.

Multiair bym tak nie demonizował, sam mam takiego i sobie bardzo chwalę - wystarczy przed zakupem sprawdzić jaki jest numer wbity na module i cała filozofia.
Po modyfikacji modułu nie słychać skarg na forum alfaholików a sporo tego jeździ w nowych samochodach (Jeepy, Alfy i Dodge mają ten silnik w różnych wariantach mocy, właśnie w technologii Multiair).
Poza tym w tym silniku masz turbo Garrett, i poprawiony kolektor który nie pęka.
 #75256  autor: mateuszp1991
 12 paź 2017, 19:37
Dobra, mam nadzieje, że to już ostatnie, które pokazuje. Byłem je dzisiaj oglądać i wygląda bardzo ładnie, nic nie malowane, szyby oryginalne, zadbane w środku. Książka prowadzona do bodajże kwietnia zeszłego roku, wpis przy ok 160tys km.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zbixc.html

Co myślicie? Za 23tys warto?
 #75263  autor: siaj
 12 paź 2017, 20:25
Jeśli jest tak jak mówisz to warto. Zwróciłeś uwagę na pracę skrzyni podczas jazdy? Jeśli nie była robiona do tej pory może sie okazać ze za niedługo czekają Cie wydatki na wymianę łożysk. To samo z klimatronikiem, działa jak należy? Chlodnica oryginał czy wymieniona? Jeśli oryginał to zapewne w kiepskim stanie i do wymiany.To taki przebieg i wiek przy którym lubi sie posypać . Książka prowadzona do zeszłego roku czyli na starcie duży pakiet startowy, wszystkie oleje i filtry. I co rzuciło mi sie w oczy, to chyba nieoryginalne czujniki parkowania, ktoś sobie dołożył ale schludnie to zrobił także to taki szczegół. Także zwróć uwagę na to co ci wymieniłem bo z 23 tysi moze za chwilę zrobić się większa sumka i juz tak bardzo nie będzie sie opłacało i potem będzie narzekanie jaki to fiat zły ;)
 #75265  autor: mateuszp1991
 12 paź 2017, 20:32
Skrzynia i klima na ta chwile chodziły ok, nic nie buczało, klima też w porządku, ale wiadomo, w każdej chwili może się coś posypać, ale też nie musi. W niedzielę chcę tam jechać z kimś bardziej doświadczonym, żeby się jeszcze przyjrzeć.
Tak jak mówisz czujnik parkowania dołożony, ale fajnie jest to zrobione.
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 235