• Fiat Tipo - następca Bravo? -dyskusja, opinie..

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #64884  autor: olo_mistrzu
 15 cze 2017, 12:04
Widzę, że w tej cenie +- 60.000 zł kolory już można wybierać i to auta od ręki w wyposażeniu lounge :)...
 #64885  autor: osova
 15 cze 2017, 12:11
Kwestia jeszcze tego czy naprawdę za tyle kupisz. Są to auta zarejestrowane na dealera i oferta może być już nieaktualna. W podobnych cenach ludzie kupowali podobne wersje Tipo demo z przebiegiem ponad 3 tys km jak chodziłem po salonach... wiem, że można dokładać jeśli się ma ale nie tędy droga.
Po takie oferty jak Tipo Lounge 1.4 T-Jet za 60 tys, o których wspomniano ludzie się ścigają i znika to na momencie :) Standardowo masz 12% na Lounge i to jeśli masz firmę lub grupę zawodową.
olo_mistrzu pisze:Daj mi auto za 60.000 zł, które będzie konkurowało z Tipo.
Masz 60 tysięcy ok, za 62500 stała niedawno koło Łodzi biała Skoda Octavia lecz podstawowa wersja Active + Amazing ( fakt korbotronik jeśli to aż tak przeszkadza to odpada ) + 1.4TSI :) oczywiście szybko się sprzedała.

I żeby było jasne również jestem zwolennikiem Fiata, nigdy mnie nie zawiódł, ale patrze realnie również na pozostałe marki. Widzę, że to trochę działa w obie strony, że właściciele Fiatów hejtują z góry inne marki a właściciele innych marek hejtują Fiaty.
 #64887  autor: olo_mistrzu
 15 cze 2017, 12:18
Uwierz mi, że za 60.000 zł zrobią ci wersję lounge, kwestia odpowiedniego podejścia :). Jeżeli nie dziś, to jutro pojawi się kolejne tipo w tej cenie, i ktoś kto szuka, bez problemu znajdzie. Tutaj nie masz korbotronika i do tego lakiery metaliczne kolego. TSI, nawet gdyby był w tych 60.000 zł nie wziąłbym. Dla mnie bez porównania są te oferty. Tipo w tym wyposażeniu i z t-jetem w cenie do 60.000 zł moim zdaniem miażdży konkurencję :kabuum: .
 #64889  autor: osova
 15 cze 2017, 12:24
jeśli za 60 tysięcy tysięcy to tak.. :) z pakietem business i bez pakietu, do tego LPG i w kolorze wychodziło mi 65 -68 tys po rabatach. Trochę jednak drogo.
Oferty po 60 tys są bardzo ok ale osobiście uważam, że jak się decydować to szkoda nie wziąć fabrycznego LPG do tego silnika za 3 tys zł :) powinno szybko się zwrócić ...
 #64893  autor: Dareek
 15 cze 2017, 13:05
Mi się wiele samochodów podoba - np nowa Astra nawet Golf czy..focus ale jak sobie pomyśle, że np w VW czy skodzie mam sie doktoryzować z silników czy skrzyń biegów, w Oplu mam sławenną M32. Są modele które wręcz mnie odpychają - np auris czy Megane czy OIII po fl - te dwa ostatnia wręcz mnie odpychają swoim wyglądem.
Inna kwestia że zakup Golfa Astry Megane Focusa czy nawet Octavii z sensownym silnikiem i miarę konkretnym wyposażeniem to już cena wjeżdża w rejony 85-90 tyś co za kompakta jest trochę dużo za dużo.
Z rabatami to też loteria- nawet oferty na oto moto trzeba czytac dokładniei dzwonić bo cześco piękna cena ale za podstawę a to co na foto trzeba dać np 5 - 10 tys wiecje albo zostawić samochód w rozliczeniu lub być w konkretnej grupie zawodowej albo kupić na kredyt- wiec haków jest i to sporo.
Tipo ma być tanim kompaktem i to założenie spełnia z nawiązką- wsiadasz i naprawdę nie czuć tej niższej ceny - a że nie ma dwustrefowej klimy czy el ręcznego czy silniki kończą się na 120 ps? no i co z tego!! Auto jest przestronne w wersji 5 d ma spory ustawny bagażnik i ogromne tylne drzwi dla normalnego usera wystarczy.
Ja czekam aby obejrzeć wersję z xenon/LED i alu 18 cali :D
 #64897  autor: łysy
 15 cze 2017, 13:50
Na astrę dostaje się ok. 15% rabatu. Grupy zawodowe albo selgros.

Wysłane z mojego Elegance_5_0 przy użyciu Tapatalka

 #64959  autor: osova
 16 cze 2017, 15:32
Żaden dealer nie podaje w ogłoszeniu ceny minimalnej za jaką mogą sprzedać auto, dotyczy to też dealerów Fiata.
Rabat standardowy typu grupy zawodowe czy działalność gospodarcza dawany jest przez importera.
Od tego zawsze coś jeszcze można urwać choć moim zdaniem salony Fiata wyjątkowo mocno trzymają się swoich cen i ciężko negocjować coś ponad standardowy rabat.

Mi do Tipo Lounge 1.4 T-Jet Pani w Bydgoszczy zaproponowała rabat 12% na firmę i w gratisie dywaniki welurowe oraz szyby przyciemnione przez ASO. Jak zapytałem czy jeszcze gumowe dywaniki dołoży to odpowiedziała stanowczo, że nie ma szans. Auto w salonie, gotowe do odbioru. Trochę słabo moim zdaniem.
 #64960  autor: Sagan07
 16 cze 2017, 15:59
Tipo bardzo dobrze się sprzedaje i wydaje mi się, że dlatego jest średnio z rabatami. Dzisiaj byłem w salonie i oglądałem hatchback w wersji POP. Jeżeli chodzi o przestronność to bije na głowę Bravo, jakość materiałów w porządku. Niestety trudno mi było zająć odpowiednią pozycję za kierownicą (fakt, że byłem tylko chwilę bo mnie ojciec poganiał że jedziemy. Być może jakbym mógł dłużej poustawiać fotel to bym ustawił wszystko prawidłowo).
 #66545  autor: LifeRelax
 05 lip 2017, 23:20
Ciekawe czy napisze do Centrali Fiata do Turynu, skoro nasza rodzima ma go w poważaniu...
 #66598  autor: Piter
 06 lip 2017, 14:59
I czar prysł, zastanawiam się nad kupnem tipo 1,4 16v 120 KM bez gazu, ale po tej powyższej lekturze trochę mnie to zniechęciło, ciekawe czy w innych serwisach innych marek tak olewaja klienta, widzę ,że pozostaje mi Kia ceed 1.6 gdi 135KM , choć dealer Fiata chce mi dac na jeden dzień za darmo Fiata Tipo do potestowania , to jednak w tej chwili mam mieszane uczucia.
 #66602  autor: mats
 06 lip 2017, 15:32
Myślę, że nie ma co się zrażać tak szybko.. To, że w tym konkretnym ASO pracują debile nie oznacza, że wszędzie tak jest.
Jedyne co dziwi to stanowisko Fiata, ale widocznie mają jakiegoś pajaca "wielkiego marketingowca".

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 #66618  autor: moris10
 06 lip 2017, 17:00
Nie każde ASO jest złe. @Pympek części ogarnie na 5 w ASO :)
Ale prawda jest taka, że jak czasem jeżdżę do mojego ASO to choć budynek nowy (obecnie w remoncie) to obsługa zatrzymała się na późnym Gierku łącznie z podjęciem mechaników.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #69855  autor: Piter
 08 sie 2017, 09:33
No i Tipek benzynka 120KM ;) zamówiony, czas oczekiwania do konca listopada :)
 #70366  autor: olo_mistrzu
 13 sie 2017, 20:07
Melduj o postępach :).
 #70383  autor: Piter
 13 sie 2017, 23:57
Ok
Pytanie do adminów, czy jest tu mozliwość odpowiedzi z cytatem?
 #70389  autor: LifeRelax
 14 sie 2017, 09:21
Piter pisze: 08 sie 2017, 09:33 No i Tipek benzynka 120KM ;) zamówiony, czas oczekiwania do konca listopada :)
Dobry wybór! :)
 #70395  autor: Piter
 14 sie 2017, 10:50
Pympek pisze: 14 sie 2017, 08:48 Tak, jest opcja cytuj. Ale nie na poprzedzajacy post, tylko wczesniejsze

Ok dzięki.
 #71150  autor: łysy
 22 sie 2017, 16:23
3,5 koła za biksenon w tipo bez sprysków i samopoziomowania? Przesadzają. W golfie przed liftem kosztowało to 1200 zł z całym ustrojstwem.

Wysłane z mojego Elegance_5_0 przy użyciu Tapatalka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18