• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #60741  autor: kubajg
 01 maja 2017, 11:26
@szociu @narlop
http://webcache.googleusercontent.com/s ... %7Clang_pl

Auto z niemieckimi blachami sprzedawane we Włoszech trafia do Polski, ciekawe :roll:
 #60754  autor: moris10
 01 maja 2017, 14:36
Z tego cache co wrzuciles wygląda, że gość w Polsce nawet swoich zdjęć nie zrobił :) Ja bym się tego trzymał z daleka.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 #60809  autor: wmr
 02 maja 2017, 07:57
proponuje włącz sobie mobile .de daj przedział rocznika i km wyjdzie , że w dobrym stanie kosztują około 4 tyś EUR , myślisz , że handlarzowi chce się jechać po auto , żeby zarobić 250 EUR .... jak dodasz do tego 100 tyś km albo kilka malowanych elementów lub też wałek na VAT to może się będzie zgadzać ...
 #60828  autor: astrix
 02 maja 2017, 10:35
Panowie co sądzicie o komisie Autlet.pl z Warszawy (Jagiellońska 88B - 03-215 Warszawa,) miał ktoś styczność z nimi?
Opinie w necie całkiem dobre, jednak opinie to można sobie kupić :)
Mają też perełkę A4 B6 z 2004 roku z przebiegiem 123 tyś ze Szwecji ;)

Jednak zainteresował mnie:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... yQcGZ.html
 #61020  autor: johnywalker
 03 maja 2017, 21:16
aż byś się zdziwił, ja szukałem trochę czasu samochodu i powiem, że z krajowego rynku bardzo ciężko o zadbany egzemplarz, ten na linku na pierwszy rzut oka ma nierówną linię między krawędzią maski a zderzakiem no i te widoczne otarcie prawych drzwi i progu, jak lakier wszędzie taki sam, to przy 9-cio latku to w normie, gorzej jeżeli pod maską było coś robione i będzie to od razu widać, po samych fotach nie jest źle
 #61021  autor: dawiddawido
 03 maja 2017, 21:27
@koniu734 dzwoń i pytaj o nr VIN . Pisz do @Pympek w odpowiednim dziale, żeby sprawdzić po VINie historie ASO, plus z tyłu jest tablica, dopytaj się o pierwszą rejestrację, i na https://historiapojazdu.gov.pl bedzie można go sprawdzić.
Będziesz miał podgląd na przebieg, łatwiej bedzie oszacować czy było z nim coś kombinowane :)
 #61035  autor: saguero
 03 maja 2017, 23:15
Cześć Panowie,

proszę o komentarze/spostrzeżenia odnośnie poniższych dwóch sztuk 2-litrowego Diesla.
Oba wyglądają na zadbane egemplarze z Polskiego ASO, pierwszy lub drugi właściciel, przyzwoite przebiegi.

Poprosiłem o VINy, wiec jak dostane to poproszę o rozkodowanie.

1/ http://allegro.pl/fiat-bravo-2-0-165km- ... ml#thumb/7
2/ https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... t=26590805

Z góry dzięki za uwagi!:)

Pozdrawiam
 #61138  autor: Mikez84
 06 maja 2017, 18:45
Zajrzyj w dziale nasze auta na mój samochód, next wystawiam na sprzedaż

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 #61408  autor: szociu
 08 maja 2017, 12:41
Witam,
czy ktos z Was moze juz przygladal sie temu czerwonemu
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... cf18bfbd3b

Wiem, ze auto stalo w Radomiu, ul. Warszawska 137.
A moze ktos pamieta czy bylo juz duzo wczesniej wystawiane i sprawdzane po numerze VIN ?
 #61712  autor: Citizen25
 10 maja 2017, 13:58
Cześć!

Co o tym myślicie? https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8

W historii, w raporcie vin od @Pympek 1 wpis - 10.2009 skraplacz A/C przy 31 tys km

Z góry dziękuję za uwagi ;)
 #61716  autor: marcin19941
 10 maja 2017, 14:23
kubajg pisze: 08 maja 2017, 18:07 @szociu Przeczytałem tytuł ogłoszenia, spojrzałem na kraj pochodzenia i zamknąłem. Szkoda czasu te na szroty od handlarzy :(
Rzucę luźną refleksję na ten temat.

Aktualnie mam wystawione Bravo na aukcji internetowej.
Chcę sprzedać samochód bo kupiłem alfę , nie będę ukrywał że zainteresowanie jest średnie -nie wiem czy to kwestia silnika, czy koloru, czy tego że samochód był sprowadzony z Belgii , lub czego innego(nie żalę się - rozumiem potencjalnego klienta).
Jednak "poczytując" od czasu do czasu ten temat, odnoszę nieodparte wrażenie że sugerujemy potencjalnemu nabywcy aby kupił samochód tylko z polskiego salonu, z niskim przebiegiem (mimo że przebieg handlarze kręcą), i oceniamy po zdjęciach czy samochód był po wypadku - "bo te sprowadzane Bravo to szroty"

Idąc tą drogą wiele osób które ma Bravo sprowadzone np osobiście przez siebie , do tego sprawdzone i zadbane - i chciałby je sprzedać , jest traktowane z góry jako potencjalne zagrożenie dla portfela - "bo te sprowadzane Bravo to szroty"

Nie widziałem żadnego Bravo na żywo z podanych ogłoszeń - więc się nie wypowiem co do ich oceny.

Wniosek i interpretację zamieszczonej przeze mnie treści pozostawiam każdemu z osobna kto zdoła przeczytać.
 #61722  autor: Kilgore
 10 maja 2017, 14:51
Trochę dziwne, że sprzedać nie możesz. Ostatnio forumowe auta idą jak ciepłe bułeczki.
Odnośnie uwag w tym temacie to w sumie niewiele one dają w większości przypadków. Jeśli jest oferta igły za 14,999.00 to wiadomo jaka będzie odpowiedź forowiczów. Natomiast w innych sytuacjach to trudno coś o aucie powiedzieć na podstawie zdjęć i opisu.
Wartościowe są jedynie uwagi osób, które dany egzemplarz oglądały i mogą dać info o aucie bo miały z nim bezpośredni kontakt.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2017, 14:57 przez Kilgore, łącznie zmieniany 1 raz.
 #61723  autor: marcin19941
 10 maja 2017, 14:56
tidżety ok - 1.6 diesle widocznie nie ;)
 #61724  autor: szociu
 10 maja 2017, 15:06
Ja wlasnie poluje na t-jeta , 120/150 KM i strasznie cokolwiek znalezc porzadnego (jestem z lodzkiego). Bylem ogladac dwa barvo, jedno w opocznie, drugie za radomiem - obydwa szwajcary. Ten zza Radomia to byl malowany i szpachlowany, a w ogloszeniu bezwypadkowy, a w rozmowie telefonicznej - tylko jedne drzwi byly malowane (a tak na prawde nadkola mialy po 800um)
 #61726  autor: dawiddawido
 10 maja 2017, 15:20
@marcin19941
Jeśli o mnie chodzi, to ten temat pomógł mi przed wpadnięciem na 2 miny.

A czujność musi być w wypadku gdy ktoś sprzedaje coś sprowadzanego. Sam niemal nie kupiłem od cichego handlarza, który wpuścił by mnie w niezły kanał(wizyta w ASO mnie uratowała, i uwagi tutaj)

Jeśli jest to pewniaczek, dodaj do działu giełda, wtedy inaczej patrzy sie na auta od forumowiczów (przynajmniej można stwierdzić co było robione mniej wiecej po postach)

Pozdrawiam
 #61754  autor: kubajg
 10 maja 2017, 17:34
marcin19941 pisze: 10 maja 2017, 14:23 Aktualnie mam wystawione Bravo na aukcji internetowej.
Chcę sprzedać samochód bo kupiłem alfę , nie będę ukrywał że zainteresowanie jest średnie -nie wiem czy to kwestia silnika, czy koloru, czy tego że samochód był sprowadzony z Belgii , lub czego innego(nie żalę się - rozumiem potencjalnego klienta).[...]
Fakt dlaczego akurat Ty jako osoba prywatna nie możesz sprzedać ciężko jednoznacznie wytłumaczyć, widocznie w jakiś sposób oferta nie jest atrakcyjna dla klientów.
Natomiast to o czym pisałem wcześniej odnosi się do ofert handlarzy którzy ściągają idealne "perełki "ze Szwajcarii, oddają je najpierw do znajomego warsztatu na naprawę blacharską, potem na korektę i wypastowanie lakieru żeby klientom opadła szczęka, a następnie wystawiają jako bezwypadkowe ze zdjęciami wykonanymi super lustrzanką i dodatkowo obrobionymi w PS. Takie oferty śmierdzą na kilometr i napisałem tylko swoje luźne przemyślenia na ten temat, jak ktoś chce to może sobie jechać nawet 600km żeby go obejrzeć i sprawdzić. Nie mówię żeby kupować tylko auta z PL salonu, bo sam kupiłem auto sprowadzone z Niemiec. Chodzi o to że kupno auta od prywatnego właściciela to szansa że dowiemy się COKOLWIEK o przeszłości danego auta. Większość handlarzy może nam wcisnąć co najwyżej swoje bajeczki i podrobioną książkę serwisową. Jak ktoś to akceptuje to spoko - jego wybór.

Ps. Osobiście znam tylko jednego uczciwego handlarza, ale o dziwo jego auta są droższe niż średnia cena ogłoszeń danego modelu na otomoto. Zdjęcia robi pod swoim domem do którego chętnie zaprasza kupujących a opis jest konkretny i treściwy - bez ściemniania. Wyjątki się czasem zdarzają...
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 239