• Warsztaty - które polecacie ?

Moderatorzy: krupniok200, xkacpix0402

 #32749  autor: Toolbox
 30 lip 2016, 16:22
W Mototechnice byłem raz i już nie pojadę. ASO w którym nalali mi za dużo oleju (było wyraźnie ponad max na bagnecie, musiałem odciągać), zasyfili przy tym pół silnika i osłonę z dołu (Pan spuścił olej na podnośniku a potem założył osłonę, opuścił auto i odkręcił filtr oleju z którego się lało aż miło, auto miało wtedy pół roku i idealnie czysty silnik), generalnie mają sensowne ceny ale poziom realizacji tak podstawowej czynności jak wymiana oleju żenuje. Na plus jest to że możesz stać na hali nad mechanikiem i pilnować roboty bo na to pozwalają.
 #32758  autor: Arti
 30 lip 2016, 17:50
Ja ich przy takich robotach jak wymiana oleju pilnuje :-) Zreszta Mirek sam woli żebym poszedł na hale a z mechaników jeśli to możliwe chce Rafała bo jest ok. Tak jak Toolbox napisał ceny dobre ale często trzeba pilnować.

Wysłane z C6903
 #32863  autor: Poreb
 01 sie 2016, 15:11
To faktycznie wart polecenia warsztat skoro trzeba stać i pilnować mechaniora.
Skoro już mam stać i pokazywać co i jak robić to wolałbym chyba sam sie za to zabrać gdybym miał tylko czas :roll:
 #32868  autor: Arti
 01 sie 2016, 16:58
Ale ja tam nigdzie nie napisałem, że trzeba mu pokazywać co ma robić i jak tylko jak mam siedzieć na poczekalni to jestem na hali i wiem, że na 100% mam olej i filtr taki jaki sobie przywiozłem:-) a do wymiany samemu też trzeba mieć warunki ;-)

Wysłane z C6903
 #32869  autor: rasiu
 01 sie 2016, 17:00
Ja ostatnio się zraziłem do Mototechniki i już tam nie pojadę, dlatego szukam innego, wartego polecenia miejsca dla swojej fury.
Korzystał ktoś może z usług serwisu auto ital z Katowic? (http://autoital.pl/)
 #33053  autor: metalman
 03 sie 2016, 09:20
Kumpel tam Alfę serwisuje - niby poleca ale słyszałem kilka opowieści po których bym tam nie pojechał.
 #33677  autor: Poreb
 08 sie 2016, 14:09
Ja mam kilka warsztatów, które mają wąską specjalizację i tak:

-oleje:
Auto obsługa LISTING w Zabrzu Grzybowicach ul. Szczecińska
-opony, klima, wydech, cooler:
FROGRACING/Wulkanizacja Dobrzański Mateusz Wieszowa Sienkiewicza 2a
-zawieszenie, hamulce, osłony:
KopalniaMocy Zabrze Hagera
-geometria zawieszenia:
Duda Katowice spółdzielczości
-elektryka/elektronika:
Dartronic T.Góry
-Silnik i osprzęt:
CINSOFT :mrgreen:


Wszystkie polecam z czystym sumieniem, sprawdzone i godne polecenia
 #33699  autor: Toolbox
 08 sie 2016, 18:11
Przy okazji szukam dobrego warsztatu oponiarskiego, chcę perfekcyjnie wyważyć koła. Są warsztaty które mają super sprzęt i odpowiednie piasty zakładane na maszynę (takie jak w danym modelu auta) do których przykręca się koło śrubami, przez co pomiar i wyważenie jest bezbłędne. Nie chodzi mi o doważanie na aucie tylko dobre wyważenie na nowoczesnej maszynie z tolerancją ustawioną na minimum (w wielu warsztatach tolerancja jest na 5/10 a nawet 15 g).

Teren - Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Katowice, Tarnowskie Góry itp. Jakby ktoś miał sprawdzony namiar to poproszę :)
 #33719  autor: Bochen
 08 sie 2016, 21:35
Jeśli chodzi o alternatory i rozruszniki to polecam mały warsztat przy Chorzowskiej w Gliwicach, obok Urzędu. Miałem okazję tam reperować alternator, 24h wystarczyły na naprawę, wymienione szczotki i mostek diodowy - koszt to 250 zł ;) Obsługa przyjemna i uczciwa.
 #33746  autor: 5turbo
 09 sie 2016, 07:28
Toolbox pisze:Przy okazji szukam dobrego warsztatu oponiarskiego, chcę perfekcyjnie wyważyć koła. Są warsztaty które mają super sprzęt i odpowiednie piasty zakładane na maszynę (takie jak w danym modelu auta) do których przykręca się koło śrubami, przez co pomiar i wyważenie jest bezbłędne. Nie chodzi mi o doważanie na aucie tylko dobre wyważenie na nowoczesnej maszynie z tolerancją ustawioną na minimum (w wielu warsztatach tolerancja jest na 5/10 a nawet 15 g).

Teren - Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Katowice, Tarnowskie Góry itp. Jakby ktoś miał sprawdzony namiar to poproszę :)
http://www.zumi.pl/2672831,PH_Auto_Guma ... firma.html
Zakład może niepozorny, ale mają sprzęt i wiedzę.
 #33808  autor: b2s
 09 sie 2016, 21:16
Elektronika pojazdowa/Chip tuning - ACME Damian Michalski. Orzesze Jaśkowice - królowie ECU, generalnie ludzie do zadań specjalnych :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #34784  autor: Greg
 18 sie 2016, 13:35
Z mojej strony również rezygnuję z usług Mototechniki - zgłoszona awaria hamulca (różnica w sile hamowania między tylną prawą i lewą stroną ok 50%) - sprawdzili, wyczyścili, nasmarowali itd., wszystko ok można jeździć... Samochód warunkowo przeszedł przegląd bo hamulce działały tak samo... Powiedziano, że niestety nie mają rolek i nie mieli jak skontrolować samochodu... Upaprana komora po wymianie oleju, standard, z klimatyzacją w ogóle nie dali sobie rady.

Aktualnie zrobiłem samochód w Bomie Bosh Service w Katowicach, jestem zadowolony. Zacisk wymieniono, ogarnięto klimę (obserwuję, gdyż przyczyną był podobno brak czynnika - ok 200g w układzie - w Mototechnice przy mnie nabijano układ...), wymiana świec i wyważenie kół. Cenowo w miarę ok, zobaczymy co dalej.
 #35815  autor: mariano2004
 28 sie 2016, 16:01
Koledzy macie jakis warsztat, gdzie zmierza mi kompresje silnika?
 #43597  autor: Zawadek
 22 lis 2016, 21:09
Trochę zmienię temat - mam taki epytanie na Śląsku, lub tez Zagłębie czy ktoś poleci jakiś dobry warsztat gdzie dobrze ogarniają polerke reflektorów ??
 #43624  autor: metalman
 23 lis 2016, 07:50
@Zawadek, jak kiedyś szukałem takiego zakładu to znalazłem jeden gdzieś w centrum Zabrza - na tamten moment zajmowali się tylko reflektorami, regeneracją odbłyśników itd. Spróbuję znaleźć gdzieś jeszcze namiary na nich...
 #43815  autor: maciekwk
 25 lis 2016, 10:37
Arti pisze:Jeśli ktoś potrzebuje ustawić geometrie to z czystym sumieniem mogę polecić warsztat Uni-geo w Katowicach na Kłodnickiej 43b :) Gość solidnie podchodzi do tematu, zresztą robi to od lat. No i nie wypuści auta jeśli choć troszkę kiera jest skrzywiona na którąś stronę :) i cena przystępna bo zapłaciłem 80zł :) Polecam
Też polecam, wrażenia po wizycie takie same :)
 #45438  autor: gumimis
 14 gru 2016, 16:04
Skorzystałem dziś z usług Mototechniki i jestem zadowolony - wymiana oleju ogarnięta szybko i sprawnie; nic nie zostało ubrudzone; olej nie został porozlewany; śruba od turbo przeczyszczona; żadnego problemu, że przywiozłem materiały od pympka; Panowie sprawdzili od razu błędy komputera; stan akumulatora, alternatora, ect.
Na plus to, że cały czas można stać przy samochodzie więc nie ma możliwości aby mechanik nalał inny olej czy założył inne cześci ...
 #51722  autor: Poreb
 13 lut 2017, 13:57
Czy polecicie kogoś kto ogarnie wymianę gum w przednim wahaczu? Ja niestety nie mam możliwości po zabiegu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 #56929  autor: noodle
 30 mar 2017, 15:04
Czy na chwilę obecną ktoś coś poleca w okolicach Sosnowca? Potrzebuję wymienić uszczelkę smoka w 2.0 mjet i przy okazji zrobić płukankę.
 #61207  autor: Kacper023006
 06 maja 2017, 23:48
Wegam Serwis- Sosnowiec ulica kukuczki8 mega dobry warsztat wymieniałem już w swoim samochodzie wiele rzeczy i nigdy się nie zawiodłem ;)
Przyciemnianie szyb chyba najlepsze w Sosnowcu tak samo jak jakieś tam drobne naprawy.
Noodle- Myślę że bez problemu Uszczelkę ci tam zrobią a... jak nie to ASO Fiata ale będzie drogo :(