• Wrocławianie jaki warsztat?

Moderator: mariobross17

 #23540  autor: Michael
 08 maja 2016, 13:18
Witajcie,
Napiszcie proszę jakie warsztaty we Wrocławiu polecicie? Oprócz tego na Paprotnej 8 Irbis , ponieważ go już znam [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
 #23570  autor: wwtcka
 08 maja 2016, 15:58
Ja swoje samochody serwisuję na Przemkowskiej 17 w Markus Serwis. Co prawda są to moi znajomi ale naprawdę dają radę. Mój brat miłośnik AR za to zawsze wybiera Irbis.
 #23579  autor: Koowall
 08 maja 2016, 17:07
Ja KLD Garage na Praczach.
 #23585  autor: Michael
 08 maja 2016, 17:34
A był ktoś z Was w ASO?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 #23590  autor: wwtcka
 08 maja 2016, 18:09
O ADF-ie nie słyszałem nic dobrego za to GAM to wielka niewiadoma. Serwisuję tam służbową Kia i póki co nie najgorzej aczkolwiek nie miałem jeszcze poważniejszej usterki.
 #23626  autor: Michael
 08 maja 2016, 21:04
Kurcze, pytam bo męczy mnie spadek mocy u mnie. Jest też takie dziwne szarpnięcie przy ruszaniu. Co w tym najciekawsze to jak go kupiłem ponad miesiąc temu było ok, po dwóch tygodniach coś go przytkalo że Irbisie badali, jeździli, podpinali kompa i uważali, że wszystko okej - jak odebrałem go od nich to faktycznie śmigał - zachowywał się jak na kupnie i jak teoretycznie powinien. Teraz po prawie dwóch tygodniach znowu to samo nie ciągnie od samego dołu jak wiem, że na to go stać i to szarpnięcie. Filtry podobno super. Mam dość tej sytuacji i wydawania kasy, bo kocham to auto, ale męczy mnie to już i nie mam hajsu tyle. Jutro widzę się z magikiem Mario może coś wykmini dodatkowo.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 #23636  autor: wwtcka
 08 maja 2016, 21:25
Może warto porównać. Spotkajmy się, przejedźmy się moim i Twoim wtedy będziesz miał porównanie. Co do Irbisów to naprawdę bardzo dobrzy fachowcy i do tego uczciwi więc jeżeli nie mogli by sobie z czymś poradzić powiedzieli by.
 #24078  autor: mariobross17
 10 maja 2016, 23:50
Wczoraj przejechałem się autem @Michael-a i jak dla mnie to przyśpiesza rewelacyjnie ale mogę być nieobiektywny bo ja mam wersję 120KM, silnik pracuje równo, nie słychać żadnych niepokojących odgłosów.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 #24184  autor: Koowall
 11 maja 2016, 20:33
Hmmn ja też mam wrażenie, że mój strasznie zamula. Możemy się zgadać, przejechać się i porównać :)
 #24187  autor: Michael
 11 maja 2016, 20:54
Spotkanie bardzo chętnie. Jednak nie będzie to miało większego sensu w testach, ponieważ każdy z nas ma inny silnik diesel/benzyna oraz inne moce tychże... ;(
 #24194  autor: Koowall
 11 maja 2016, 21:26
Hmmn ale może chociaż jak się ktoś przejedzie moim to mnie wyleczy z moich wątpliwości :)
 #24204  autor: mariobross17
 11 maja 2016, 21:51
Dokładnie tak jak pisze @Michael porównywanie ma sens jak obie osoby mają takie same silniki np. ja mogę porównać swoje auto do auta @wwtcka bo mamy identyczne silniki (narazie :D )
 #24227  autor: wwtcka
 11 maja 2016, 23:02
@mariobross17 jakiś swap szykujesz czy głębszą modernizację obecnej jednostki?
Ja w swoim egzemplarzu raczej nic nie będę zmieniał poza dodaniem tempomatu którego mi cholernie brakuje. Co do mocy silnika to całkowicie mi wystarcza to co dostaję w serii, u mnie Bravolot ma spełniać funkcję rodzinnego niezawodnego samochodu ;) Za jakiś czas chcę sobie sprawić jakąś zabawkę do dłubania ale to tak za 2-3 lata - może będzie to Bravo bo też ceny będą dużo bardziej przystępne.
 #24238  autor: mariobross17
 12 maja 2016, 00:16
Szykuję wymianę turbo i wałków rozrządu z wersji 150KM i oczywiście strojenie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 #44778  autor: mariusz881
 05 gru 2016, 14:37
Cześć,
Chciałbym odświeżyć temat. Niestety moje Bravo wczoraj umarło na trasie Strzelin - Wrocław :cry: . Na serwis Irbis trzeba czekać ponad półtora tygodnia. A oddać do ASO DFA się po prostu boję. Czy polecacie serwis gdzie oddajecie swoje pojazdy z czystym sumieniem.

pozdr.
 #44817  autor: wwtcka
 06 gru 2016, 06:03
Ja swoje i rodziców samochody od kilku lat serwisuję w Markusie na Przemkowskiej 17. A wiadomo co się wysypało?
 #44827  autor: mariusz881
 06 gru 2016, 10:29
Niestety nie wiem, mam nadzieje że to zapchany filtr paliwa w skutek złego paliwa, które zalałem na stacji Bliska. Na forum Alfy znalazłem serwis: Auto Servis na Góralskiej. Ktoś z was może coś powiedzieć na temat tego serwisu?

Umówiłem się do najbardziej polecanego we Wrocławiu Irbis ale niestety termin mam dopiero za 1,5 tygodnia. Dzisiaj dzwoniłem do Auto serwis. Właściciel powiedział że mogę przyprowadzić dzisiaj. Ale stwierdzenie jego stwierdzenie " aaa 1.9 90KM?" trochę mnie zniechęciło. Oraz stwierdzenie, " zobaczymy, będziemy dzielić, mnożyć coś wyjdzie" :(
 #44850  autor: wwtcka
 06 gru 2016, 14:25
Nie znam tego serwisu na góralskiej, jeżeli jednak nie wiesz gdzie dać to na Twoim miejscu poczekałbym na miejsce w Irbisie - mój brat serwisuje swoje Alfy od kilku lat i sobie chwali.
 #44853  autor: mariusz881
 06 gru 2016, 15:01
wwtcka pisze:Nie znam tego serwisu na góralskiej, jeżeli jednak nie wiesz gdzie dać to na Twoim miejscu poczekałbym na miejsce w Irbisie - mój brat serwisuje swoje Alfy od kilku lat i sobie chwali.
Na forum Alfy polecają ten serwis jako drugi w kolejce. Nie za bardzo mogę czekać prawie 2 tygodnie na uruchomienie pojazdu.

W chwili obecnej rozrusznik kręci, ON jest. Nie ma żadnego błędu/alarmu na komputerze a pomimo to nie chce odpalić.
Dodam że ostatni pełny serwis wraz z wymianą wszystkich filtrów łącznie z paliwowym był robiony 18 tyś km temu.


Warsztat "Auto Serwis - Jarosław Pień " spisał się na medal. Jak się okazało przyczyną awarii było paliwo. Bravo odstawiłem w środę natomiast w czwartek po 15 było do odbioru.

Naprawa: filtr paliwa, czyszczenie jednego wtrysku, spuszczenie ON i nowy ON = 780zł.

PS: Mam 30l ON żółtego gdyby ktoś potrzebował do czegoś.
 #46685  autor: AdamBravo
 28 gru 2016, 21:44
Cześć. Nie chce zakładać nowego tematu więc się tu podepnę. Jaki warsztat we Wrocławiu lub nie dalekich okolicach polecicie gdzie mógłbym wyłączyć zawór EGR?