• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #136428  autor: MarcoW77
 20 lis 2020, 15:18
Czy ktoś z Was jeździł na fabrycznym zawieszeniu z pakietu sport?

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
Albo na 18 calowych felgach?
 #136432  autor: kolejarz
 20 lis 2020, 19:14
A mało to osób ma takie Bravo? Początkowe roczniki 2007-2010 w pakiecie sport nie różniły się niczym (jeśli chodzi o zawieszenie) od wersji standardowej. Jedyną różnicą był sam pakiet do wersji dynamic lub innej ale to w późniejszych rocznikach. Zawierał spoilery, wnętrze itp ale bez ingerencji w zawieszenie.
 #136437  autor: rybsztein
 20 lis 2020, 21:34
@kolejarz chwila, chwila. Na początku były Bravo Sport, potem był pakiet sport. Pakiet sport to różnica wizualna. Natomiast wersja sport, czyli pierwsze roczniki, to róznica w zawieszeniu + wizualna (spojlery, podświetlany lewarek, klamki itd.) + inne fotele. Są inne amory i inne sprężyny, jest niżej i twardziej.
 #136439  autor: pablogixx
 20 lis 2020, 22:06
Pomożecie wybrać ?? Budżet 14tys na samochod + 2tys na ewentualne naprawy.

Przede wszystkim dalej nie wiem jaki silnik :( Napewno diesle 1.9mjet , teraz tylko 120 czy 150km. Wolałbym 150 z racji ze ma skrzynie 6scio biegową , tańszą eksploatacje ( aż dziwne , chodzi mi tu o dwumas , turbo ) Ponoć nawet mniej Pali...

No, ale mam do wyboru :
1 . 120konna wersja, bardzo fajnie wyposażona, miesci się w moim budzecie, tylko ta skrzynia :(
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... Dsl6X.html?

2. Znów 120 konna wersja
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-ii ... HqDvn.html

3.tutaj jest moja perełka, wmarzona dla nie, ale bez tempomatu i ryra wydechowa jest pojedyncza skierowana w dół ??? DLACZEGO ? skoro 150-stki mają podwójny wydech, jak to jest ? Hak akurat dla Mnie to zaleta
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-1- ... HdRc2.html

4. Tu się zakochałem , ale przekracza moj budzzet i ciągle sie wacham :(
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-2- ... HgWz3.html

Za jakiekolwiek informacje będe wdzięczny . Może w końcu kupię wymarzonę BRAVO :)
 #136441  autor: LibertyPrime
 21 lis 2020, 01:30
1. Co jest nie tak z tą skrzynią?

Posprawdzaj przebiegi. Poza tym co tak się uparłeś na samochody z początków produkcji? W tym budżecie kupisz młodszy samochód. Poza tym, jak masz budżet 14 +2k na naprawy to szukaj samochodu za 16-17k a nie za 13.. Reszke stargujesz.
 #136443  autor: kolejarz
 21 lis 2020, 10:53
@rybsztein niestety raz nie masz racji :D sport i pakiet sport funkcjonowały równolegle od początku produkcji Bravo czyli od 2007 roku do około 2011 i jeśli chodzi o różnice to je właśnie parę postów wyżej przedstawiłem. Na polskim rynku PEŁEN "Sport" był ponad wersją Emotion a PAKIET można było dokupić do dynamica-dokładnie to co ja posiadam już od (o cholera!) 7 lat ;) Dla jasności sytuacji rozpatrujemy tylko rynek krajowy; na innych rynkach mogły (i były) inne kombinacje. Również nie napisałem o późniejszych rocznikach bo po wprowadzeniu poliftów było podobnie ale pod sam koniec produkcji Fiat pakował pakiet sport do wersji 120 ale wtedy już było obniżone (!) zawieszenie i dwururka-w razie czego mam dowody na moje tezy :jump: i mogę je przedstawić.
 #136444  autor: MarcoW77
 21 lis 2020, 11:18
A czy po VINie da radę zorientować się czy ma zawieszenie sport ? Bo wychodzi, że to wersja easy z doadtkami
VIN: ZFA19800004362877
 #136446  autor: kolejarz
 21 lis 2020, 11:31
W tym roczniku a wychodzi wrzesień 2012 do easy oferowano pakiet sport który zawiera:
-podłokietnik tylny
-sportowe zawieszenie
-dywaniki przód
-felgi 18
-sportowe pedały
-spoilery boczne +tył
-sportowe wnętrze
-chromowana końcówka wydechu
-blue & me
Obrazek
Z broszury 2013 na rynek PL.
A tak to wygląda na żywo :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mało było takich wersji na sprzedaż, to już końcówka produkcji Bravo była...na powyższych zdjęciach jest właśnie Easy z pakietem sport z silnikiem 1.4 T-jet 120 KM :)
 #136447  autor: MarcoW77
 21 lis 2020, 11:59
Dzięki za odpowiedź. No to auto ma czerwone zaciski hamulcowe, felgi faktycznie 18 calowe, dołożony panel z kamerą cofania (ten na androidzie). To było auto zamówione przez ASO, salon, stało u nich pół roku i najechało 9 tys, potem kupiła kobieta, potem druga kobieta :-). Ma przebieg 100tys, potwierdzone w CEPiku i w autobazie z potwierdznymi dwoma małymi szkodami-tylny zderzak (po naprawach zniknęła końcówka rury specyficzna-teraz normalny zderzak). Serwisy gdzie naprawiała właśc. potwierdziły fakturami wymianę wydechu.

Czy na tym zawieszeniu da sie normalnie jeździć po mieście jak np. Wrocław? Będzie to komfortowe?
 #136448  autor: pablogixx
 21 lis 2020, 12:18
LibertyPrime pisze: 21 lis 2020, 01:30 1. Co jest nie tak z tą skrzynią?

Posprawdzaj przebiegi. Poza tym co tak się uparłeś na samochody z początków produkcji? W tym budżecie kupisz młodszy samochód. Poza tym, jak masz budżet 14 +2k na naprawy to szukaj samochodu za 16-17k a nie za 13.. Reszke stargujesz.
Nic złego. czy się uprałem na początek produkcji bravo ??? Nie poprostu taki budżet. Aczkolwiek masz racje że mogę przesunąc zapas na naprawy na poczet kupna ciut droższego autka i młodszego :)

Generalnie szukam już diesla i benzyna gaz, w tygodniu będe ogłądał 2wa autka z Rzeszowa. Zobaczymy co i jak.

Takie pytanie do wszystkich, sprawdziliscie juz autko, wszytsko jest wporządku ( jeszcze nie amcie pelnego platnego raportu o samochodzie . ) czy Wykupujecie raport by znać historię pojazdu od początku ( o ile taka była rejestrowana )
 #136453  autor: rybsztein
 21 lis 2020, 14:42
kolejarz pisze:@rybsztein niestety raz nie masz racji :D sport i pakiet sport funkcjonowały równolegle od początku produkcji Bravo czyli od 2007 roku do około 2011 i jeśli chodzi o różnice to je właśnie parę postów wyżej przedstawiłem. Na polskim rynku PEŁEN "Sport" był ponad wersją Emotion a PAKIET można było dokupić do dynamica-dokładnie to co ja posiadam już od (o cholera!) 7 lat ;) Dla jasności sytuacji rozpatrujemy tylko rynek krajowy; na innych rynkach mogły (i były) inne kombinacje. Również nie napisałem o późniejszych rocznikach bo po wprowadzeniu poliftów było podobnie ale pod sam koniec produkcji Fiat pakował pakiet sport do wersji 120 ale wtedy już było obniżone (!) zawieszenie i dwururka-w razie czego mam dowody na moje tezy :jump: i mogę je przedstawić.
Mam rację, bo napisałem prawdę przecież ale źle przeczytałem Twój post i moja odpowiedź nie przeczy w żaden sposób Twojej:)

Ty pisaleś o pakietach sport, i te faktycznie się nie różniły, a ja napisałem, że pakiet od pełnego sporta się różnił, a to przecież prawda:)


pablogixx pisze: Takie pytanie do wszystkich, sprawdziliscie juz autko, wszytsko jest wporządku ( jeszcze nie amcie pelnego platnego raportu o samochodzie . ) czy Wykupujecie raport by znać historię pojazdu od początku ( o ile taka była rejestrowana )
Ja wykupywałem raporty. To nie są duże koszta a jest troche informacji, ot o wyposażeniu bo sprzedawcy nie wiedzą w 90% co sprzedają.



Pojszło z mojego Szajsunga eS10eeeeee



 #136458  autor: LibertyPrime
 21 lis 2020, 18:13
pablogixx pisze:Nic złego. czy się uprałem na początek produkcji bravo ??? Nie poprostu taki budżet. Aczkolwiek masz racje że mogę przesunąc zapas na naprawy na poczet kupna ciut droższego autka i młodszego
Nie musisz nic przesuwać. Stargujesz zawsze te 2-3k. Ja przy zakupie mojego stargowałem prawie 6k, ale miałem solidne argumenty ;)
 #136461  autor: MarcoW77
 21 lis 2020, 21:33
Ktoś ma dostęp do katalogu bravo II rocznika 2012? Katalog wyposażenia...
 #136477  autor: MarcoW77
 22 lis 2020, 18:28
Cwiara pisze:https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... SlfEbS-37u
Ten link właśnie miałem, ale tam w wyposażeniu strona 23 są opcje dla wersji: Fresh, Active ... a nie ma dla wersji od 2012 roku gdzie zastąpiły je pop easy, street...

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Co sądzicie o ogłoszeniu z linka:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... llery-open
Auto po regeneracji skrzyni m32 (prod. 04.2010), do tej ceny serwis rozrząd+olej, albo obniżka ceny na pierwszy serwis?
 #136505  autor: Rzeznik
 24 lis 2020, 09:16
Dzień dobry,
Szukam Bravo dla siebie i z racji tego, że ciężko coś znaleźć zaczynam się zastanawiać się na sprowadzonym z Niemiec. Natrafiłem na taką ofertę:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... DtkQs.html?

I nie wiem co mam myśleć. Cena jest dość atrakcyjna i boje się, że to jakaś mina. Mogę podjechać i sprawdzić auto miernikiem ale obawiam się, że sekret może czaić się gdzieś indziej. Sprzedający musi przecież pojechać, zakupić auto, wrócić i jeszcze na tym zarobić. Co o tym myślicie? Może doszukuję się za bardzo.

Jeśli chodzi o silnik, wiem, że to muł, ale takiego szukam ze względu na prostotę.
 #136506  autor: Cwiara
 24 lis 2020, 10:43
Opis niezgodny ze stanem faktycznym ( tempomat,bogate wyposażenie ) jedynie na foto dobrze wygląda.Po oględzinach i jeździe próbnej (standartowy proces sprawdzania : rozruch silnika i jego praca - wycieki,zawieszenie,hamulce,sprzęgło,wygląd podłogi ,progów i skraplacza klimy bo to 11 letnie auto) negocjacja ceny.
 #136511  autor: kolejarz
 24 lis 2020, 14:50
Grill przedni z polifta, znaczek tylny do wymiany etc. Co do zakupu to napisano o tym już setki stron. @Rzeznik najlepiej sobie podjedź bo masz blisko i zobacz co to warte. Dużo kasy nie stracisz na ogledziny a wyrobisz sobie jakąś opinię. Z tym, że cena wiadomo jaka jest ale na dzień dobry i z 2/3 tyś zapasu trzeba mieć tak więc już lądujesz w kwocie ~20 tyś zł. A za tyle to można upolować coś z pewniejszego źródła ;)
 #136519  autor: LibertyPrime
 24 lis 2020, 18:40
Rzeznik pisze:I nie wiem co mam myśleć. Cena jest dość atrakcyjna
Za ten rocznik i silnik to atrakcyjna cena?
  • 1
  • 217
  • 218
  • 219
  • 220
  • 221
  • 235