• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #123859  autor: abezus
 29 paź 2019, 07:14
Pisałem o tych praktykach miesiąc temu. Wszedłem z nim w dyskusję, kulturalną dyskusję nie prześmiewki jak tutaj i po tym jak wytknąłem mu wszystkie nazwijmy to przypadki mijania się z prawdą i sytuacje że raz pisze co innego drugi raz co innego również wszystko zostało usunięte i moja skromna osoba zablokowana. Mało tego, wystarczy zerknąć na jego profil raz w tygodniu żeby zobaczyć jak wiele super ofert szybko znika, są moderowane. Tak się po prostu nie robi. Inna sprawa że koleś ma MEGA parcie na sprzedaż swoich samochodów wszędzie gdzie się da i pojęcie ma o tym naprawdę mierne. Parę tygodni temu wrzucił swoją super ofertę na jednej z grup handlarskich. Nie trzeba mówić że szybko został wyśmiany i usunięty. Po tygodniu z innego konta zrobił to samo, oczywiście efekt podobny. No jakie trzeba mieć myślenie żeby oferować swoje usługi ludziom którzy naprawdę znają się na handlu samochodami i wiedzą że samochody ze Szwajcarii się nie opłacają, albo nie generalizując rzadko da się na nich zarobić bo wiadomo że zawsze jakieś wyjątki się zdarzają.
 #123982  autor: zibra
 01 lis 2019, 15:00
Panowie, porady przed zakupem spoko, ale co po zakupie?
Sprowadziłem Bravo 1.4 120KM z 2010 roku z Holandii. Wersja Dynamic, zadbany.
Z rzeczy eksploatacyjnych wiem, że na bieżąco wymieniany był olej.
Przegląd zrobiony bez zastrzeżeń, trzeba będzie w niedalekiej przyszłości wymienić amortyzatory tył.
Jestem jednak umówiony na diagnostykę w warsztacie w Katowicach. Chciałbym, żeby go dokładnie sprawdzono.
O co ich konkretnie poprosić - może macie jakieś porady co mają sprawdzić i jak?
170k km przejechane. Na dzień dobry trzeba robić rozrząd jeśli nie znam historii?
 #123984  autor: zibra
 01 lis 2019, 15:17
Drugie własne. Wcześniej była biedna wersja Citroena C2.
 #123986  autor: Cwiara
 01 lis 2019, 15:23
Hamulce / układ kierowniczy / zawieszenie / przeniesienie napędu / silnik.
Działanie i stan elementów ( zużycie ) w powyższej kolejności.
Jak są jakieś rachunki za naprawy to zweryfikować ze stanem faktycznym co jest i kiedy zamontowane.
Rozrząd jeśli nie ma dokładnego potwierdzenia - wymienić.
 #123987  autor: zibra
 01 lis 2019, 15:28
A skrzynia biegów? Nie sprawia większych problemów, ale nie chodzi idealnie, a wiem, że to częsta przypadłość tych aut.
Jestem przygotowany na pewne wydatki, ale nie chcę czegoś przegapuć, żeby ewentualne usterki nie przeszły w coś poważniejszego.
 #123988  autor: Cwiara
 01 lis 2019, 15:35
Skrzynia M32 - auto podnieść , odpalić i jak na puszczonym sprzęgle jest głośna praca/szum niedługo do naprawy.Jak wyje/buczy tym bardziej bo jak wybije w osłonie dziure to będzie większy problem/wydatek.
Samoistne ruchy lewarka zmiany biegów też są objawem zużycia.
 #123990  autor: zibra
 01 lis 2019, 15:41
Super dzięki, przekażę mechanikom co mają sprawdzić choć pewnie będą wiedzieć jak się w Fiatach specjalizują.
Pytanie z innej beczki - nie wiecie gdzie kupić uszczelkę drzwi lewą, przednią. Mam "wygryzioną" na odcinku kilkunastu centymetrów i podczas jazdy wyraźnie słychać szum powietrza. Szukam i nie mogę znaleźć albo nie jestem pewien czy to ta.
 #124071  autor: Denon
 03 lis 2019, 18:39
HEJ :)
Szukamy Bravo, 1.4 t-jet w wersji sport, i oto jest:
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-ii ... 79746f16a6
Wart jechać po to dla mnie 500km?
Zdobyć VIN dekodować i kminić? Czy moze coś widzicie lewego na pierwszy rzut oka?
Salon Polska 1 właśiciel to na plus
 #124104  autor: kolejarz
 04 lis 2019, 09:49
Pakiet sport a nie "pełen" sport. 120 tylko w pakiecie, 150 to full z dwururką był (prześledź mój wątek to zobaczysz różnice ;) ). Oferta wydaje się ciekawa, warto się zainteresować.
 #124125  autor: Scorpio
 04 lis 2019, 22:05
Widać że salon Polska po biednym wyposażeniu. Dorwij vin i date 1 rej. To sobie potwierdzisz przebieg w historii pojazdu. Jak wszystko gra to bym obejrzał osobiście.
 #124133  autor: abezus
 05 lis 2019, 06:29
Denon pisze: 03 lis 2019, 18:39 HEJ :)
Szukamy Bravo, 1.4 t-jet w wersji sport, i oto jest:
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-ii ... 79746f16a6
Wart jechać po to dla mnie 500km?
Zdobyć VIN dekodować i kminić? Czy moze coś widzicie lewego na pierwszy rzut oka?
Salon Polska 1 właśiciel to na plus
Zadzwoń do tej firmy:
https://www.facebook.com/SprawdzAuto24/
Żadne ASO nie sprawdzi samochodu lepiej niż oni. Koszty też nie będą kosmiczne bo są z Krakowa, minus taki że na oględziny często trzeba czekać dosyć długo bo panowie są rozchwytywani, jeżdżą po całej Polsce.

Reasumując za koszt paliwa będziesz miał sprawdzone auto od a do z, w spokoju podejmiesz decyzję czy przyjeżdżać po auto czy nie.
 #124204  autor: Denon
 06 lis 2019, 23:30
Dziś pojawiła się nowa opcja.... :) Bravolot wyposażony bardzo dobrze, jedynie czego mi w nim brakuje to pakietu Sport, ktoś doświadczony może widzi jakieś dziwne przeróbki / wady?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... CDqao.html?
Co to może być po lewej stronie przy kierownicy w schowku- jakiś przycisk (?)
Listwa chromowana na tylnych drzwiach jest tylko pozioma a pionowej nie powinno być ?
 #124210  autor: Cwiara
 07 lis 2019, 08:10
Pakiet chrom jest od trójkątów przednich do maskownic za tylnymi drzwiami. Tutaj ktoś objechał tylko ramki szyb :|
Grzane doop dokładane , przycisk w schowku to ciekawostka - sprzęt audio , PDC :?:
Jaki klimatyzowany schowek jak nawet podłokietnika brak , czujnik zmierzchu i deszczu - wątpię że jest.
 #124215  autor: abezus
 07 lis 2019, 10:01
Moim zdaniem to nie jest przycisk tylko potencjometr. PDC raczej odpada bo z przodu brak a tylne czujniki nawet dokładane uruchamia się zawsze wrzucając wsteczny. Chyba coś z audio...
 #124229  autor: Shaq
 07 lis 2019, 17:01
Potencjometry we wnęce zalatuje regulacja podbicia basu. Pewnie w bagażniku siedzi wzmacniacz.

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

 #124385  autor: Napoczatkubylopunto
 12 lis 2019, 11:11
Troche drogo, ale czy warto? Co jak co, ale nowszej to już raczej nie znajdę :)

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... e91bdded08

Jaka jest standardowa grubość lakieru?

Dodano po 1 dniu 11 godzinach 22 minutach 39 sekundach:
I jeszcze jedno. Jestem świeżo po lekturze fascynujacego wątku na temat aktywatorów klimatronika. A ten Bravo z podanego w/w linka też ma to na wyposażeniu... Czy w tym rocznik już to zdołali poprawić czy należy oczekiwac podobnych problemów?
 #124598  autor: Janicki
 18 lis 2019, 10:13
Cześć Obrazek
Mam dwie propozycje zakupu bravolota

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.h ... medium=ios

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.h ... medium=ios

Który dla was jest potencjalnie lepszym wyborem?
Czy ten świeżo po tuvie będzie pewniejszym wyborem?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #124608  autor: adik97
 18 lis 2019, 16:10



Ostatnio zmieniony 18 lis 2019, 16:10 przez adik97, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 207
  • 208
  • 209
  • 210
  • 211
  • 235