• Lakiernik Warszawa

Moderatorzy: rybsztein, MichalO

 #122710  autor: LifeRelax
 03 paź 2019, 08:37
Hej, poszukuję lakiernika dla znajomej, która przyrysowała swoje auto o słupek. Do roboty są drzwi i nadkole.

Korzystaliście z usług jakiegoś warsztatu? Możecie kogoś polecić?

Pozdr
Bartek

 #122717  autor: sawer
 03 paź 2019, 11:53
@LifeRelax
Abcar ASO Fiat na ulicy Myszynieckiej , ceny w miarę ok.
Lakierowane i naprawiane 2 fury, (jedno po przygodzie z sarną) wszystko zgodnie ze sztuką.
Nigdy nie musiałem wracać na żadne poprawki jeżeli chodzi o blacharkę / malowanie.
 #122723  autor: remek1989
 03 paź 2019, 15:39
sawer pisze:@LifeRelax
Abcar ASO Fiat na ulicy Myszynieckiej , ceny w miarę ok.
Lakierowane i naprawiane 2 fury, (jedno po przygodzie z sarną) wszystko zgodnie ze sztuką.
Nigdy nie musiałem wracać na żadne poprawki jeżeli chodzi o blacharkę / malowanie.
Na myszynieckiej dobrze malują ale niezbyt dobrze ze sztuką. Biorą kod lakieru z tabliczki i malują jak leci. Nie porównują z odcieniem prosto z auta, a wiadomo że z biegiem lat kolor potrafi się zmienić.
Potwierdzone na własnym aucie.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

 #122727  autor: rybsztein
 03 paź 2019, 18:28
Miałem to samo ostatnio z Auto Matusik. Kolor z tabliczki a potem poprawki :/

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.


 #122746  autor: maciaty
 03 paź 2019, 23:20
Najwyraźniej nie maja pojęcia o lakiernictwie, skoro bazują tylko na kodzie lakieru, pod którym może kryć się kilkanaście odcieni. Po to każda lakiernia ma fiszki, żeby dobrać idealnie odcień pod ten na aucie. No ale... to trzeba iść do auta, popatrzeć, poprzekładać i trochę pomyśleć...


By iPhone X
 #122750  autor: Toolbox
 04 paź 2019, 07:01
Dobre próbniki lakieru są lepsze niż kod ale w przypadku tzw. "trudnych" kolorów robi się natryski próbne przy doborze właściwego odcieniu, chodzi nie tylko o sam kolor lakieru ale też o ziarno, ciśnienie natrysku, kąt lakierowania itp. Jedno jest pewne jak ktoś chce i umie dobrać lakier to dobierze. W ogarniętych lakierniach jest specjalista od doboru (kolorysta).
 #122787  autor: moris10
 05 paź 2019, 07:15
Ogólnie to problem jest zawsze z lakierem typu perla, bo tak nie tylko odcień ma znaczenie.
W Alfie 147 każda mieszalnia w Rzeszowie miała na probniku tylko jeden odcień :)
W Bravo ASO sobie bardzo dobrze poradziło z czarną perłą.
Jak dobierali mi zwykły lakier do Forda to nie było żadnego problemu.
W dużej mierze zależy jaki masz rodzaj lakieru.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #122795  autor: Toolbox
 05 paź 2019, 11:09
Zależy od ASO, jak mi malowali tylną klapę w Bravo na gwarancji w Ganinexie w Goczałkowicach (tam mają centralną blacharnię i lakiernię wszystkich swoich marek m.in. BMW, Skody, Alfy, Citroena, Audi i innych) to dobrali i położyli kolor idealnie. W żadnych warunkach i przy dowolnym oświetleniu nie było widać różnicy. Lakier był z tych bardzo trudnych (Nero Etna z palety Giulietty, czarna perła z drobinkami czerwonego ziarna, w zależności od światła był czarny lub czarnobrązowy z czerwonym połyskiem). Ale wiem że tam też robią próbniki do konkretnego auta jeśli jest trudny lakier.

PS. zobaczcie sobie na Youtube jak wygląda kładzenie wielowarstwowych lakierów np. w autach Mazdy (ten typowy bordowy perłowy) - kosmos ile tam jest warstw i podkładów żeby wyszło finalnie to co na aucie :)
 #122811  autor: LifeRelax
 05 paź 2019, 16:24
Skończmy OT. Pytanie było o konkretny warsztat, a nie o sztukę lakierowania. W tym wypadku kolor nie jest wymagający, skorzystam z polecenia @sawer'a.

Pozdr
Bartek

 #125153  autor: bielaPL
 03 gru 2019, 12:01
podbije wątek, szukam blacharza w okolicy Raszyna na wymianę jednego progu, zamiennik mam już kupiony, problem w tym, że z dwoma co byłem umówiony przesuwają mi terminy i spuszczają na drzewo, szukam jakiegoś konkretnego i słownego - ktoś coś na południowej stronie Warszawy?
 #127866  autor: damianSN
 20 lut 2020, 21:59
Szukam blacharza, lakiernika, który podejmie się zeszlifowania powstającej rdzy na rancie maski, zabezpieczenia i przemalowania. Ktoś coś?
 #127891  autor: rybsztein
 21 lut 2020, 11:30
Szkoda kasy. Za rok, dwa, trzy znowu wylezie. Rdza jest od strony profilu zamkniętego. Nie do wyczyszczenia.
 #127914  autor: damianSN
 21 lut 2020, 18:10
To jakie rozwiązanie? Maski na Allegro i malowanie? Tam też jest złom...
 #127944  autor: rybsztein
 21 lut 2020, 23:16
Ja dorwałemm piękna i pod kolor za 400zł. Przez 2 lata nic nie wylazło. Cierpliwości. A na starej ruda wylaziła juz na górną część. Ewentualnie zamiennik.

Pojszło z mojego Szajsunga eS10e