• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #121999  autor: abezus
 11 wrz 2019, 10:02
Tak jak pisałem, gdybym miał ciśnienie na samochód ze szwajcarii i nie miał możliwości, uderzyłbym do Hellboys Garage (wpisz sobie na fb). Oni przynajmniej nie mydlą oczu i nie wypisują farmazonów.
Najśmieszniejsze jak kiedyś opisał ofertę na sprowadzenie samochodu (oczywiście już wszystko zniknęło). Z ciekawostek najlepsze były:
Transport - 2500zł (ta lohra chyba przez Azerbejdżan jedzie że taką cenę sobie krzyczy)
Opłaty - i tu teraz cytat "robimy tak żeby było dobrze" - no ## Kurcze ## mać jednym słowem, co można innego napisać...
o dopłacie do VAGa 5000zł nie piszę bo tu zwyczajnie chciał się przylansować przed publiczką a jakby ktoś mu dał zlecenie na vaga to sprowadzałby w mgnieniu oka bo pieniądz jest pieniądz, ale pierwsze dwie opcje były wesołe.
Oczywiście nic z tego nie znajdziesz na fanpejdżu bo wszystko jest edytowane, usuwane.

Niemniej w przypadku nawet NAJBARDZIEJ polecanego komisu/fanpejdża podejrzliwość jest wskazana, naprawdę. W dzisiejszych czasach łatwo zbudować dobry PR i kosić leszczy. Nie ważne czy handel samochodami, kosiarkami czy strzyżenie włosów. Znam przypadek jednej z firm która ma świetne opinie w internetach a parę lat temu zdarzyła im się gruba wtopa tzn sprowadzili auto DOSŁOWNIE składane z dwóch. Nie wiem jak sprawa się zakończyła w sensie czy właściciel dostał zwrot pieniędzy czy rekompensatę bo cały dowcip polega na tym że auto było o wartości niższej niż 10 tyś zł, a robione musiało być dawno dawno temu w Niemczech i sprzedający na 100% nie wiedział o tym. Kwestia jak zachował się po fakcie a tego już nie wiem.
 #122003  autor: Czapi
 11 wrz 2019, 13:36
Jeżeli chodzi o MM Motors, to kupiłem tam moje Bravo za 15,6tys. Auto z oryginalnym lakierem (do poprawek, ponieważ jest przerysowany w kilku miejscach kluczem czy czymś podobnym) Blacharsko jest super. Natomiast po 5tys KM wyszły do zrobienia dwumasa i skrzynia (ponoć była wymieniana), jeszcze przed zimą sie muszę za to zabrać. Poza tym jest raczej ok, zobaczymy z czasem.

Co do MM Motors to moja opinia jest neutralna.
 #122008  autor: abezus
 11 wrz 2019, 15:04
@Czapi A możesz powiedzieć czy dostałeś papiery świadczące o zapłaceniu vatu przez sprzedającego? Jeśli tak to na pełną kwotę za którą samochód był kupiony za granicą bo mniemam że sprzedający pokazał/przekazał fakturę zakupu auta w szwajcarii.

Jakby skrzynia była wymieniana na nową to po 5 tyś by nie padła. Fakt że znane są przypadki że te skrzynie wytrzymywały niewiele ale rekord na tym forum jeśli dobrze pamiętam to 53 tyś km. Oczywiście mówimy o nowym samochodzie z salonu i pierwszym właścicielu bo wszystkie inne opcje są niemiarodajne.
 #122028  autor: Czapi
 12 wrz 2019, 07:53
Auto nie było sprowadzone na moje zamówienie. Co do dokumentów to dostałem unieważniony dowód ze szwajcarii i jego tłumaczenie, fakturę vat i dokument potwierdzający opłatę akcyzy plus coś jeszcze, ale już nie pamiętam. Natomiast najlepiej wspominam powrót autem na podrabianych szwajcarskich blachach bez OC (Niby jakieś komisowe OC było, ale wszyscy wiemy, że to sciema).

Co do skrzyni to była niby wymieniana, ale nie przez niego tylko jeszcze w ASO w szwajcarii za poprzedniego właściciela. Nawet jeżeli przyjdzie mi zaraz robić skrzynię i dwumasę to jestem zadowolony, bo i tak było to najlepsze Bravo Sport w cenie niższej niż 20tys. zł. Jeżeli nie wyjdą inne problemy, to będzie to dobry zakup.
 #122094  autor: kolczastyyy
 14 wrz 2019, 10:59
Panowie, wrzucam https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... CqXoZ.html i proszę o pomoc.

Zwróciło moja uwagę to, jak wiele zostało poprawione w tym aucie, ale nic a nic o skrzyni biegów.
Jestem po rozmowie telefonicznej z właścicielem... Tym autem jeździła kobieta i mogła wyłączać turbinę na gorąco, ale równie dobrze to auto może być już lekkawo zarżnięte.

Co do naprawy zawieszenia to podobno "coś od dłuższego czasu stukało, a miesiąc temu zaczęło mocniej". W ogłoszeniu jest, że bezwypadkowy i niby jeden zarżnięty wahacz to może być wjechanie w jakąś grubą dziurę, a może jakieś dotknięcie...

Niestety stukanie wyrządziło szkody takie, przy wymianie tylnego wahacza wymieniono nawet drążek kierownicy. Niby auto jest ciekawie wyposażone, ale powoli licząc nawet delikatną negocjacje boje się, że mogę włożyć w poprawki zwyczajnie za dużo...

Opinie mile widziane :)
 #122324  autor: kbjwrsk
 21 wrz 2019, 15:02
Czy ktoś z Was wie coś może na temat tego auta? Zastanawia mnie klapa bagażnika pozbawiona wszelkich emblematów i oczywiście przebieg. Byłbym wdzięczny za opinie :)

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... t=89073325
 #122349  autor: trynidad123
 22 wrz 2019, 08:09
Witam, ktoś mógłby coś się wypowiedzieć na temat tych samochodów? warto?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... Cr20L.html?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... CgeQr.html?
Dziękuje.
 #122470  autor: MarcoW77
 25 wrz 2019, 20:30
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na to ogłoszenia i utwierdzić mnie, że przedni zderzak ma inny odcień?
Czy wg Was reszta auta wygląda przyzwoicie ?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 111052b010
 #122479  autor: arg
 25 wrz 2019, 23:22
@MarcoW77, Zderzaki, progi i wszelkie inne lakierowane elementy plastikowe zawsze będą mieć inny "odcień" niż elementy metalowe. Wynika to między innymi ze struktury powierzchni, elektrostatyki, tego że karoseria i pozostałe elementy nie są lakierowane jednocześnie itd. Po drugie istotny jest kąt padania światła na elementy i kąt pod jakim się patrzy. Nie widać na tym aucie nic niepokojącego.
 #122491  autor: MariuszCLX
 26 wrz 2019, 11:06
@MarcoW77 Dziwna konfiguracja - ma klimatyzację automatyczną, Blue&Me a nie ma ESP.
 #122508  autor: MarcoW77
 26 wrz 2019, 18:28
MariuszCLX pisze:Dziwna konfiguracja - ma klimatyzację automatyczną, Blue&Me a nie ma ESP.
Też to mnie zdziwiło... Ma też tempomat, a nie ma tylnych czujników.

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
arg pisze:Zderzaki, progi i wszelkie inne lakierowane elementy plastikowe zawsze będą mieć inny "odcień" niż elementy metalowe
Dzięki za odpowiedź. No masz oczywiście rację, z tych zdjęć do końca nie umiem zauważyć różnic, a kąty padania światła w zadaszonym pomieszczeniu są jakie są. Szkoda, że mam kawałek do okolic Łodzi.
 #122565  autor: bis
 27 wrz 2019, 23:46
MariuszCLX pisze: 26 wrz 2019, 11:06 @MarcoW77 Dziwna konfiguracja - ma klimatyzację automatyczną, Blue&Me a nie ma ESP.
A co w tym dziwnego; ja też tak mam.
 #122573  autor: MariuszCLX
 28 wrz 2019, 10:26
Ktoś dopłaca do wodotrysków typu B&M, dokłada tempomat - czyli planuje długie trasy a pomija kontrole trakcji - hm dla nie to jest dziwne. Oczywiście co kto lubi ale chętnie zobaczył bym VIN tego samochodu bo może się okazać, że ESP jest tylko w międzyczasie "zużyła" się decha.
 #122574  autor: opti
 28 wrz 2019, 10:32
90KM to uznali ze asr i esp nie potrzebne, do jazdy po miescie nie trzeba :lol:
 #122577  autor: opti
 28 wrz 2019, 10:53
Tempomat mogli dolepic pozniej :lol:
 #122580  autor: MarcoW77
 28 wrz 2019, 13:01
MariuszCLX pisze:że ESP jest tylko w międzyczasie "zużyła" się decha
??

Dodano po 10 minutach 54 sekundach:
Masz na myśli tarczę czy ten pierścień umieszczony przy kole do czujnika?
 #122582  autor: MariuszCLX
 28 wrz 2019, 13:16
Czytaj deska wymagała demontażu po wystrzale poduszek lub do naprawy klimatyzacji. Konsola środkowa został połamana bo nie wiedzieli jak zdemontować zablokowanie radio(standardowy problem w Bravo) . A że pod ręką była tylko taka bez przycisku ASP OFF to poszła. Oczywiście to tylko gdybanie VIN prawdę powie.
 #122586  autor: MarcoW77
 28 wrz 2019, 13:35
Ok to by mogło tłumaczyć przedni zderzak wymieniany z innym odcieniem teoretycznie.
Oto jego numer VIN: zfa19800004028146

Dodano po 50 minutach 41 sekundach:
ESP nie było jednak
 #122588  autor: MariuszCLX
 28 wrz 2019, 14:32
Tak ale rocznik nie gra z tym podanym w ogłoszeniu - no chyba, że to nie jego VIN :D
Odcień zderzaków tak jak ktoś tam pisał wcześniej zawsze będzie inny.

Prod. date: 12/5/2007

POJ.CYLINDRÓW 1370 ASP.BZ.-1.4 TB.BZ. (CC1.4)
MOC (1.4 MPI) (1.9 90KM) (1.6 90KM) (KW66)
KIEROWNICA STR.LEWA (GSX)
TYP NADWOZIA 2 BRYŁOWY (TC2V)
LICZBA DRZWI 4 DRZWI (NP4)
ZBIORNIK PALIWA BENZYNA (CMBBZ)
POZIOM WYPOSAŻENIA DYNAMIC (LL6)
(SSĄCY/TURBO) SSĄCY (A/TASP)
EKOLOGIA LIM.CEE FASE 4 (ECOCF4)
LICZBA ZAWORÓW 16 ZAWORÓW (VLE16)
RODZAJ SKRZYNI B. SKRZYNIA MECHANICZNA (1.4 ASP.BZ.) (PCC514)
TYP ZASILANIA WTRYSK WIELOPUNKTOWY (TAMPI)
WYPOSAŻENIE RYNKU WŁOCHY/ŚRODKOWA EUROPA (AM00)
2 LUSTERKA ZEWN.ELEKTR I PODGRZEW. Yes (041)
3 TYLNY ZAGŁÓWEK Yes (511)
ABS (P/BLOK.KÓŁ PRZY HAM.) Yes (009)
AIR BAG BOCZNY OCHRONNY GŁOWY Yes (614)
AIR BAG PRZEDNI BOCZNY Yes (505)
BLUE & ME NAWIGACJA Yes (55Y)
CD MAPA NAV + PEN DRIVE - BENELUX Yes (4SH)
CRUISE-CONTROL (TEMPOMAT) Yes (416)
DEZAKTYWACJA AIR-BAG PASAŻERA Yes (4DK)
KIEROWNICA I GAŁKA ZM. BIEGÓW W SKÓRZE Yes (320)
KIT DLA PALACZY Yes (989)
KLIMATYZATOR AUTOMATYCZNY Yes (140)
KOŁA ALU EXTRA SERIA 1 Yes (431)
KOŁO ZAPASOWE Z BLACHY EXTRA SERIA 1 Yes (4UE)
LAKIER METALIZOWANY Yes (210)
LAMPY P/MGIELNE Yes (097)
LUSTERKA ZEWN. MALOWANE Yes (976)
PERSONALIZACJA J.HOLENDERSKI Yes (4FX)
PODŁOKIETNIK SIEDZENIA PRZEDNIEGO Yes (132)
RADIO Z CD Yes (564)
SIEDZENIE KIEROWCY Z REG. WYSOKOŚCI Yes (454)
SIEDZENIE KIEROWCY Z REG. WYSOKOŚCI Yes (450)
STEROWANIE Z KIEROWNICY 2 Yes (5BH)
TABLICZKA W J. I/A/D/F/E/PL Yes (4XA)
UNIWERS.ZACZEP FOTELIKA (ISOFIX) Yes (631)
ZAMEK CENTRALNY STEROWANY PILOTEM Yes (008)
  • 1
  • 207
  • 208
  • 209
  • 210
  • 211
  • 239