• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #121453  autor: wtfacab
 28 sie 2019, 19:13
Co powiecie na ofertę z linku?
Wydaje mi się, że cena lekko wygórowana, ale jeśli zgodne ze stanem z ogłoszenia to może i nie. Minus pewnie słabe wyposażenie
http://www.rzeszowiak.pl/sprzedam-fiata ... c-11440242
 #121670  autor: Jaskier
 03 wrz 2019, 11:59
Hej,
jestem nowym członkiem waszego forum. Szukam w miarę wygodnego i dynamicznego autka do miasta i czasami na trasę rzędu 200 km. Dotychczas ustaliłem sobie kurs na grande punto, ale odkryłem że istnieje coś takiego jak większe, ładniejsze i chyba wygodniejsze auto niż punciak tj. Bravo II i stwierdziłem że obieram kurs na ten model :D

Pochodzę z Pomorskiego ale w mojej okolicy słabo z ogłoszeniami, jeśli przefiltruję je sobie po parametrach mnie interesujących tj. benzyna i moc minimum 120 km. Przebieg drugorzędny. Większość ogłoszeń to komisy ze sprowadzanymi autami do których mam średnie zaufanie ale cóż.

Co sądzicie o tym ogłoszeniu? https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... C0ycD.html?
 #121674  autor: Ardaenye
 03 wrz 2019, 13:42
Jakiś ulep. Nakładki na progi, mimo że to nie jest pakiet sport (ok, może ktoś dołożył ale trochę wątpię). Plastik na desce jakiś dziwny :twisted: Nie przypomina to oryginalnego wykończenia a'la carbon do tego to radio.. Wygląda mi to na auto po jakimś dzwonie, połatane i poprawione byle jak. W ogłoszeniu też dużo "pomyłek" - nie ma elektrycznych szyb z tyłu, nie ma klimatyzacji automatycznej, elektrochromatycznego lusterka też bym się nie spodziewał a tym bardziej łopatek zmiany biegów :D Klimatyzacja też jest jednostrefowa a nie dwu. Tempomatu też raczej nie ma. Unikałbym bo spełnia wszelkie zadatki na typową minę od hanlarzyny.

Cena za niska jak na auto sprowadzane, biorąc pod uwagę że handlarz liczy sprzedać za 16, to musiał to kupić za ~14k zł. Jeśli auto miałoby być takie jak jest w opisie to nie kupiłby go w Niemczech za ~14k zł.
 #121677  autor: Jaskier
 03 wrz 2019, 14:29
Dzięki za konkret odpowiedź, nawet 1/10 z tego co wymieniłeś bym nie zauważył :D Jaki budżet realnie przeznaczyć na model od 2010/11?
 #121678  autor: Ardaenye
 03 wrz 2019, 14:43
Zależy od przebiegu, stanu, wyposażenia.. Ale poniżej 20k bym nie patrzył nawet. Za 2011 rok to 22k co najmniej. Jeżeli masz budżet szukaj czegoś z 2011 roku, nawet jeśli będzie wyraźnie droższy niż 2010. Bravo po liftingu ma poprawione kilka irytujących wad jak wadliwa skrzynia (przed liftem), pękający kolektor (auta z normą Euro 4 czyli do 2010 roku), pękające turbo - ono wciąż pęka ale rzadziej / przy większych przebiegach (przed lift). Sama naprawa skrzyni to ~1500 zł więc może lepiej dołożyć do wersji po lifcie i mieć z tym spokój. Do tego ma ładniejsze reflektory.

Lifting był gdzieś w środku roku 2010 ale pojedyncze egzemplarze już świeżo po lifcie miały jeszcze wkładane stare skrzynie M32 (awaryjne) dlatego dla spokoju ducha lepiej brać auto z okolic 2011 ewentualnie rozkodować VIN i sprawdzić.
 #121683  autor: Jaskier
 03 wrz 2019, 16:17
Panowie jeszcze raz dziękuję, nie ukrywam że wybiło mi to z głowy pomysł zakupu w Polsce chyba że trafi się perełka od 1 właściciela, ale to trzeba siedzieć i odświeżać otomoto.

A czy ma sens sprowadzenie samochodu bezpośrednio z Niemiec lub Szwecji? Wiem że są brokerzy którzy to robią bodaj autotesto ale nie korzystałem z ich usług, za to pogooglałem i wygląda to tak że za kilka % prowizji robią raport zdjęciowy i techniczny i klient wybiera auto które sprowadzają i opłacają formalności w cenie zakupu. Tylko nie wiem czy ma sens się w to bawić dla Fiata Bravo? Może ktoś korzystał z tego typu usług? (żeby było jasne nie jest to żadna kryptoreklama bo sam sceptycznie podchodzę do takich nowinek ale może w tym szaleństwie jest metoda)
 #121684  autor: misiek1985
 03 wrz 2019, 17:43
A jak jest dokładnie z tą skrzynią m32.Szukam Bravo sport 150km i czy te modele po lifcie maja skrzynie m32 czy c635?? i czy T-jety po lifcie maja silniki 150km z c635 czy tą skrzynie maja tylko 140km Multiair??
 #121685  autor: Cwiara
 03 wrz 2019, 17:47
Całe forum jest do twojej dyspozycji :D wbijasz w lupę słowo a ciałem się stanie :P
Krótko , zwięźle i na temat : po lifcie jest skrzynia C635 i nie ma T-jet 150KM tylko MA 140KM
 #121694  autor: MarcoW77
 03 wrz 2019, 20:14
Jaskier pisze:Wiem że są brokerzy którzy to robią bodaj autotesto
Na stronie Autotesto jest taka opcja, ale to juz robi AutoVendo. Płacisz 1000 zł zaliczki zwrotnej mają 60 dni na szukanie, jak nie znajdą zwracają całą kwotę. Jak się rozmyślisz, też zwracają całe 1000 zł. Jak znajda i Ci b ędzie odpowiadać to płacisz 15 % ceny na sprowadzenie-bezzwrotnej jak już zaczną procedurę ściągania. Te 15 /5 i te 1000 zł zaliczki wliczają w cene auta.
Dla mnie obecnie szukają. Miałem po 14 dniach 1 ofertę z gazem. Szukam 120kM po lifcie lub 90 kM od 2009-auta z jakims tam wyposażeniem jak czujnik cofania, tempomat, sterowanie w kierownicy i USB, tylne szyby elektryczne, przednie halogeny.
Czy warto? Nie wiem, zobaczymy.
 #121705  autor: Jaskier
 03 wrz 2019, 22:43
a można wiedzieć w jakim budżecie szukasz? Czy 25 000 na rocznik 2010/11, 120 km t-jet (chodzi mi żeby było już z inną skrzynią biegów) ma sens? Bo w cenę domyślam się wchodzi ich prowizja która też pewnie te 4-5% wynosi prawda?
 #121708  autor: MarcoW77
 03 wrz 2019, 23:04
Jaskier pisze:a można wiedzieć w jakim budżecie szukasz?
W AutoVendo wycenili t-Jeta 120 kM po lifcie (min. druga połowa 2010 roku) na ok. 27 tys. zł. W to wliczona prowizja za ściągnięcie i przygotowanie w kraju dla klienta. W kraju, z którego ściągają dają oryginalne zdjęcia bez przygotowania, moga być otarcia, wgniotki itp. To wszystko sami naprawiają, jest to wliczone całkowity koszt usługi sprowadzenia auta.
Jakiś czas temu mieli dwa czarne 2010/2011 za 27 tys, jeden dobrze wyposażony, drugi nieco gorzej.
 #121711  autor: Jaskier
 03 wrz 2019, 23:41
Dzięki wielkie. Chyba się zainteresuję tematem bo po kilkudniowym przeglądzie krajowych ofert człowiek w ogóle traci ochotę na auto :)
 #121753  autor: MarcoW77
 04 wrz 2019, 19:39
Jaskier pisze:Chyba się zainteresuję tematem bo po kilkudniowym przeglądzie krajowych ofert człowiek w ogóle traci ochotę na auto
To prawda. Ciężko o dobrą ofertę zarówno z kraju jak i z zagranicy.
Ci z AutoVendo maja dostęp m.in. do aut za granicą pewnych ale np. z wypożyczalni itp.
 #121885  autor: argon
 08 wrz 2019, 19:51
Znajomy tak ściągał samochód, tylko całkiem inny model. Nie wiem jaka to firma, ale to i tak drugi koniec Polski niż kolega @Jaskier . Za sprowadzenie zapłacił 1000 zł. Myślę, że to dobra opcja jeśli nie znasz się za bardzo na samochodach czy też nie masz z kim pojechać żeby obejrzeć (chodzi mi o fachowca, a nie brata szwagra, kumpla itd.). To z czym się musisz liczyć to wyższa cena samochodu, wyższa nawet niż te średnie krajowe. Tani to kupisz u Mirka, a jeśli chcesz jakiś sprawdzony egzemplarz, to na pewno nie będzie on kosztował tyle co to białe Bravo, które wrzuciłeś. Ponadto samo szukanie może nawet kilka miesięcy potrwać, podobnie zresztą jak w PL, jeśli chcesz coś dobrego.
 #121996  autor: abezus
 11 wrz 2019, 07:18
Ładne. Ile sobie krzyczy tamten mitoman sprowadzający auta ze swi? Na szybko policzyłem i każda kwota poniżej 20500 będzie świadczyła o:
1) działalności charytatywnej osoby sprowadzającej samochód
2) wałku na vacie
Obstawiam to drugie.

P.S. Wyżej wymieniony byznesmen ostatnio chciał zabłysnąć na jednej z grup handlarskich oferując swoje usługi handlarzom (handlarz handlarzom i myślał że to ma sens). Szybko został spacyfikowany i usunięty z grupy.
Powtórzę to co pisałem już jakiś czas temu. Uważałbym na jegomości którzy grubo moderują swoje fanpejdże na facebooku.

Poza tym ochłoń i podejdź do sprawy spokojnie. Chcesz kupić auto o którym nic nie wiesz, na stronie osoby sprzedającej nie ma żadnych informacji bazując tylko na mylnym przekonaniu że w Szwajcarii jeżdżą same igiełki. Nie w Szwajcarii nie jeżdżą same igiełki, mam tam znajomych którzy interesują się motoryzacją zmieniają często auta i naprawdę to nie jest tak różowo jak przedstawia wyżej wymieniony Pan. Prosty przykład jednego z moich znajomych. W tamtym roku kupił sobie paroletnie audi s5. Podczas zakupu wszystko super świetnie, a po pierwszych 1000 km skrzynia zaczęła szarpać. I co teraz zrobisz? Udasz się do sprzedającego żeby oddawał pieniądze bo sprzedał bubel? Nie. Jedziesz do Polski, wyciągasz 11 koła papieru (tyle kosztowała naprawa) i naprawiasz skrzynie.
Zresztą... wystarczy wejść na profil Hellboys Garage którzy też sprowadzają ze Szwajcarii, przestudiować posty z ostatnich dwóch lat i widać czarno na białym że czasami muszą najeździć się po tamtym kraju żeby kupić porządny wóz.
 #121998  autor: kamil95
 11 wrz 2019, 07:47
Czy Ty mówisz konkretnie o tym fanpage na facebooku czy o innych? MM Motors - Pewne auta używane - tak sie nazywa fanpage
  • 1
  • 206
  • 207
  • 208
  • 209
  • 210
  • 239