• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #120024  autor: dzixonZWA
 22 lip 2019, 11:08
@abezus w takim razie jak podatek 19% to faktycznie średni biznes jak ktoś osobiście chce jechać po niebite auto.
Dla handlarza to gratka. Kupić bite z niskiem przebiegiem i naprawić po taniości ;)
 #120037  autor: sabuk2
 22 lip 2019, 18:05
Witam ponownie! Nie mogę się doszukać w ogłoszeniach czy już było..
1.https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... C3R8X.html
2.https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... C5EcZ.html

Do nr. 1 Mam nawet blisko po 30minutek. Oglądał Ktoś może?
 #120066  autor: dzixonZWA
 23 lip 2019, 17:54
@sabuk2 Przebieg do weryfikacji. Reszta wydaje się być ok.
 #120069  autor: kolejarz
 23 lip 2019, 18:35
Nr 2 to niezły "składak"-jeśli podany vin jest prawidłowy to jest to wersja dynamic wyprodukowana w lipcu 2010, z oryginału pozostała tylko deska rozdzielcza, która jest w kolorze szarym (inox). Poza tym cały środek wymieniony i reszta elementów dołożona z różnych roczników-nakładki na pedały z rocznika starszego, gałka i kierownica z nicią pod kolor "sport" inne zagłówki na tylnej kanapie (bez czerwonej nici), a po układzie kieszeni na przednich fotelach wnętrze najprawdopodobniej pochodzi z anglika...ciekawe tylko czy jest to inwencja twórcza polskiego klapkowego :mur: handlarzyka czy też taki sprzęt już zwiózł...pewnie się nie dowiemy...
 #120071  autor: dzixonZWA
 23 lip 2019, 18:50
Czyli licznik z przebiegiem też z innego auta :D chyba nie było tych zdjęć środka jak przeglądałem to ogłoszenie ...
Deska nie jest ze sporta chyba nawet?
 #120072  autor: aazmath
 23 lip 2019, 18:52
Koledzy,
Mam zaraz dostać VIN od goscia który w nocy dziś przywiózł fiacika sport. Na jakiej stronie najlepiej ( bo wiem ze są strony które działają słabo ) rozkodować VIN ?
Pytam bo widze ze na ulepa nie trudno trafić :/
@kolejarz
 #120073  autor: MLukasz
 23 lip 2019, 18:57
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-1- ... ABF1R.html

Wczoraj jeszcze było za 19 900, a dziś sprzedawca już obniżył cenę dwa razy, najpierw do 15 900, a obecnie jest 13 900.
Oglądałem ten samochód i jeździ bardzo w porządku, wnętrze zadbane, lakier też bez większych defektów, ale jakieś malowanie było.
Zrezygnowałem z dalszego sprawdzania auta (SKP, ASO) z kilku powodów:
- zależało mi na 4 el. szybach, i pierwotnie w ogłoszeniu było napisane, że są, ale żadne zdjęcia tego nie złapały, a na miejscu okazało się, że niestety korbotronik :(
- sprzedawca nie chce przelewu, a na tym również mi zależało
- początkowo sprzedawca był niechętny do znaczącej negocjaci ceny, twierdził, że nie spieszy mu się ze sprzedażą auta, bo żona póki co jeździ i jest zadowolona. Jak widać teraz zaczęło go naglić z jakiegoś powodu :)

Poza tym opony od nowości, rocznik 2010.
I taka ciekawa sprawa, mianowicie sprzedawca na moją prośbę wysłał mi zdjęcie dowodu rej., żebym mógł sprawdzić go w CEPIKu, a teraz te dane nie działają, co oznacza, że niedawno zmienił się nr rej. Fiacika (obstawiam, że VINu albo daty pierwszej rejestracji raczej nie zmienił :lol:) i ten z ogłoszenia jest nieaktualny.
Z tego co udało mi się zapamiętać to samochód ma 2 właścicieli od nowości, obecny jeździ nim od sierpnia 2018 roku. Zapis przebiegu wskazywał na to, że obecny właściciel przejechał nim ok. 20 tys km w niecały rok, więc samochód raczej nie stał w warsztacie.

Myślę, że za tą cenę samochód warty uwagi, ja już go nie biorę pod uwagę, bo jestem bliski zakupu innego Bravo, ale jeśli ktoś szuka to mogą mu się te informacje przydać.

Właśnie mi się przypomniało, że trochę ciężko odpalał, ale wiadomo sprawdzenie w ASO to raczej i tak formalność przy zakupie ;)
 #120079  autor: MarcoW77
 23 lip 2019, 20:42
kolejarz pisze:a po układzie kieszeni na przednich fotelach wnętrze najprawdopodobniej pochodzi z anglika.
- mógłbyś mi przybliżyć o co chodzi z tymi kieszeniami? Chodzi o kieszenie na plecach przednich siedzeń?
 #120082  autor: kolejarz
 23 lip 2019, 21:19
Tak, na oparciu foteli przednich. Nie występowały w każdej wersji a jeśli już to za fotelem pasażera-by kierowca mógł w razie czego wygodniej sięgnąć do dokumentów etc.
Obrazek
 #120085  autor: MarcoW77
 23 lip 2019, 22:09
Aha o tej myślałem. To jak jest za kierowcą znaczy, że z anglika?
A jesli jest skórzana tapicerka to po VINie to wyjdzie i będzie linijka opcja skórzana tapicerka?

Dodano po 11 minutach 56 sekundach:
Sam sobie odpowiem, tak powinien być taki wpis. Jeśli go nie ma to przekładka z anglika jak kieszeń z tyłu siedzenia kierowcy lub ktoś sobie zmienił w ASO?
 #120088  autor: MarcoW77
 23 lip 2019, 22:24
Sprawdziłem dwa auta ze skórą. jedno ma pod VINem skórę, drugie nie...

Dodano po 39 sekundach:
I to drugie ma kieszeń za kierowca...

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
Czyli przekładka z anglika? W ASO w niemczech raczej by nie zmieniali na skórzaną z kieszenią jak u anglików, tak sądzę...
 #120092  autor: maciaty
 24 lip 2019, 06:30
Wnętrze mógł sobie prywatnie ktoś wcześniej zmienić. Ja i pare innych osób tak robiło na forum w swoich autach. Dwie godziny zabawy pod domem i wnętrze zmienione
Nawet handlarz, żeby podnieść atrakcyjność mógł wrzucić to pseudo skórzane. Kompletne wnętrza są tak tanie, ze mógł sobie na to pozwolić.
Tylko dodam, ze ta skóra to jest pseudo eko skórzano podobny wytwór o takiej sobie jakości.


By iPhone X
 #120119  autor: MarcoW77
 24 lip 2019, 21:32
maciaty pisze:Wnętrze mógł sobie prywatnie ktoś wcześniej zmienić.
No tak... Ale czy niemiec by kupował z anglika? Pewnie to robota handlarza...
 #120125  autor: maciaty
 24 lip 2019, 22:48
A czemu miałby nie kupować z Anglika?! Bo u Niemca się tak nie robi? Proszę Cię Nie takie rzeczy, zwłaszcza jak ktoś to robił prywatnie, pod domkiem, bo takie miał widzimisie, to wrzucił z Angola bo jest ich pełno.

Ogólnie troszkę beka z oceny auta po zdjęciach i tym, ze ma zmienione wnętrze.
Jechać, obejrzeć, sprawdzić a nie skreślać po wnętrzu.

Jakby moje Bravo ktoś tak oceniał, gdybym
nie miałbym tematu na forum, to stwierdziłby ze ulep - reflektory z cromy, wnętrze ze sporta, deska z dynamica, dołożone progi i lotka, dwururka. No panie, walony z każdej strony i złożony na sztukę

By iPhone X
 #120146  autor: dzixonZWA
 25 lip 2019, 13:28
Jechać i zapytać czy właściciel zna historię tego wnętrza :D
 #120224  autor: covalskyy
 27 lip 2019, 19:15
Wyselekcjonowałem z aktualnych ofert 4 samochody. rzucicie swoim doświadczonym okiem na nie i ewentualnie doradzicie, który ok a który odpada? ;)

1)
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-1- ... 4;promoted

2)
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... C8CHU.html?

3)
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BRTLe.html?

4)
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BXwNb.html?
 #120234  autor: abezus
 28 lip 2019, 07:50
Radom, Radom, Radom. Szwajcar, Szwajcar, Szwajcar.
Przeczytaj co napisałem parę postów wyżej o szwajcarach to raz. Dwa że do Radomia się nie jeździ po samochody. Plotka głosi że ktoś kiedyś kupił tam auto bezwypadkowe i bez grubych wałków ale... Ja tam w plotki nie wierzę :)
  • 1
  • 201
  • 202
  • 203
  • 204
  • 205
  • 239