• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #119794  autor: Cwiara
 16 lip 2019, 12:08
@Pawel00 takie ładne auto a komuś się alumy spodobały i założył blaszanki 15 calowe w dodatku z kołpakami z Grande Punto lub Linei :cry:
Proponuję przyjrzeć się bliżej , dopytywać jak dziecko " a dlaczego , a po co " i nie dać się zbywać...
Inwencja twórcza lakiernika czy właściciela :arrow: pomalowane ramki p.mgłowych :)
Opis w części niezgodny ze stanem faktycznym np. gdzie ktoś widzi tempomat.
 #119796  autor: MLukasz
 16 lip 2019, 12:41
Cwiara pisze:@Pawel00 takie ładne auto a komuś się alumy spodobały i założył blaszanki 15 calowe w dodatku z kołpakami z Grande Punto lub Linei :cry:
Proponuję przyjrzeć się bliżej , dopytywać jak dziecko " a dlaczego , a po co " i nie dać się zbywać...
Inwencja twórcza lakiernika czy właściciela :arrow: pomalowane ramki p.mgłowych :)
Opis w części niezgodny ze stanem faktycznym np. gdzie ktoś widzi tempomat.
Typowy komis ;) @Pawel00, od razu dolicz do ceny opony, bo podejrzewam, że te założone są starsze od samego auta :P
 #119797  autor: mirek92m
 16 lip 2019, 13:20
Nie dotyczy to dokładnie tego samochodu, ale na jesień zeszłego roku ten komis wystawiał innego bravo 1.4 tjet 120km, rok 2008, przebieg 115k. Ogłoszenie wisiało chyba z 3 miesiące, w ogłoszeniu opisany stan idealny. Na miejscu zastawałem mnóstwo obrysowań i obcierek (czy coś gorszego się z autem działo nie wiem), ogólnie egzemplarz mało zadbany. Opony letnie, tak jak wyżej, z 2008 roku, popękane i zużyte. Jako że nie znam się zbyt dobrze na samochodach to chciałem byśmy podjechali do mechanika na sprawdzenie. Samochód był nieubezpieczony, więc zgadzali się na podjechanie do stacji diagnostycznej zaraz obok (podejrzewam, że koledzy), a gdybyśmy mieli jechać do mojego mechanika, musiałbym opłacić OC na 30 dni z własnej kieszeni. Tak więc zalecam ostrożność (jak zawsze zresztą, zwłaszcza z komisem :))
 #119799  autor: dzixonZWA
 16 lip 2019, 14:26
Poza tym ten czerwony z Krakowa rok produkcji 2012 a lampy przedlift ...
@Cwiara przód pewnie cały malowany był więc i ramki przy okazji prysneli :D
 #119802  autor: MLukasz
 16 lip 2019, 15:16
Pewnie dopasowali rocznik do przebiegu :D
 #119825  autor: dzixonZWA
 17 lip 2019, 07:48
sabuk2 pisze:Zainteresował mnie kolejny egzemplarz.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BSZlI.html
Było info na forum o nim. Oglądał go ktos z bliska?
Na zdjęciach wygląda ładnie. Silnik aż błyszczy ... :D W przypadku szwajcarów i innych perełek to trzeba więcej niż kontrola na SKP.
 #119892  autor: aazmath
 18 lip 2019, 21:32
dzixonZWA pisze:
sabuk2 pisze:Zainteresował mnie kolejny egzemplarz.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BSZlI.html
Było info na forum o nim. Oglądał go ktos z bliska?
Na zdjęciach wygląda ładnie. Silnik aż błyszczy ... :D W przypadku szwajcarów i innych perełek to trzeba więcej niż kontrola na SKP.
Co masz na myśli konkretnie? ;)
 #119900  autor: MLukasz
 19 lip 2019, 08:16
@aazmath, na SKP sprawdzą jedynie, czy autem można bezpieczne jeździć. Nie sprawdzą mechaniki auta i czy auto jest powypadkowe, często nawet pod kompa nie podepną, a jak wiadomo właśnie te rzeczy decydują o tym czy auto jest "miną".
 #119905  autor: dzixonZWA
 19 lip 2019, 09:56
@aazmath Tak jak mówi @MLukasz . Często sprowadzane auta to pułapki. Ja osobiście nie wierzę w to, że auto z zagranicy ma niższy przebieg, "wzorowy stan" i jeszcze jest tańsze od krajowego odpowiednika. Trzeba doliczyć jeszcze zarobek dla handlarza ... z pustego to i salomon nie naleje. Przecież wiadomo, że 90% szwajcarów omija się szerokim łukiem.
 #119943  autor: abezus
 20 lip 2019, 06:34
Wiesz, powodów dla których może być tańsze jest dosłownie tysiąc. Na przykład dany handlarz ma dill z partnerem za granicą i sprowadza auta pakietowo po parę sztuk co powoduje niższą cenę. Druga opcja to na przykład zakup auta z wadą mechaniczną która za granicą jest nieopłacalna w naprawie (bo mówimy o samochodach za 3-4 tyś euro ) a u nas kosztuje grosze. Nikogo nie bronię, natomiast jak to w życiu nic nie jest czarno białe. Oczywiście o Szwajcarii mam takie samo zdanie jak Wy natomiast ostatnio trafiłem na facebooku na typa który targa auta stamtąd pod zamówienie. Co ciekawe ściąga tylko Fiaty i Alfy. Opinie ma super świetne ale wiadomo że dobry PR na FB to kwestia wydanych pieniędzy a nie dobrych usług które się świadczy. Generalnie myślę że można sprawdzić jak ktoś ma niedaleko bo na bank sprowadza auta w całości. Po krótkiej rozmowie na fb stwierdził że vat za samochody opłaca. Więc W TEORII wszystko jest legitnie. Natomiast takie rzeczy zawsze do sprawdzenia na miejscu. Na facebooku ma konto pod nazwą MM Motors coś tam coś tam.
 #119950  autor: dzixonZWA
 20 lip 2019, 10:09
@abezus W każdym razie musi być coś na rzeczy. Za granicą sprawne auta są droższe niż u nas. Handlarz nie będzie sprzedawał auta taniej niż kupił.
 #119984  autor: misiek1985
 21 lip 2019, 11:49
Witam nawiązując do posta @abezus mam pytanie czy ktoś korzystał może z usług firmy MM Motors ?? Widzę że sprowadzą naprawde dużo aut ze Szwajcarii i praktycznie tylko włoskie.CZy ktoś wyrazi jakąs opinie??
 #119991  autor: Pawel00
 21 lip 2019, 14:30
misiek1985 pisze: 21 lip 2019, 11:49 Witam nawiązując do posta @abezus mam pytanie czy ktoś korzystał może z usług firmy MM Motors ?? Widzę że sprowadzą naprawde dużo aut ze Szwajcarii i praktycznie tylko włoskie.CZy ktoś wyrazi jakąs opinie??
Jak szukałem Bravo to rozmawiałem kilka razy właśnie z tym gościem. Plusem bardzo dużym jest to, że on nie bawi się w samochody uszkodzone, czyli takie które skupuje się od ubezpieczalni.
Można samemu sobie szukać auta tutaj: https://www.autoscout24.ch i jak pojawi się coś ciekawego, to najlepiej do niego zadzwonić. On ma w Szwajcarii jakiegoś swojego człowieka, który jedzie na miejsce i sprawdza to auto i potem jest decyzja o zakupie.
 #119996  autor: dzixonZWA
 21 lip 2019, 16:30
Upatrzeć sobie auto i jechać po nie samemu do Szwajcarii lub wynająć firmę specjalizującą się w tym wydaje się być dobrą opcją :D
Potrafi ktoś wyłożyć jakie ponosi się dodatkowe koszta związane ze sprowadzeniem samochodu ze Szwajcarii? Cło itd?
 #120020  autor: abezus
 22 lip 2019, 07:17
@dzixonZWA Generalnie opłaty są takie same jak z innych krajów unii europejskiej poza jednym niuansem... Trzeba zapłacić VAT (19% od wartości samochodu jeśli robimy to w Niemczech). Dlatego też ze Szwajcarii mało kto sprowadza samochody w całości gdyż kalkuluje się to po prostu średnio.
Wracając do wyżej wymienionej firmy. Nie oceniam samochodów jakie sprowadzają gdyż ich nie widziałem. Natomiast przyjrzałem się profilowi na facebooku i muszę powiedzieć że prowadzą (w moich oczach) chamską reklamę. Piszą rzeczy które po prostu mijają się z prawdą i to dosyć poważnie. Inną kwestią jest że bywa też tak że jednego dnia jakiś post jest drugiego już znika (zauważyłem dwie takie sytuacje w przeciągu 4 dni). Teraz żeby nie być gołosłownym odpowiem gdzie mijają się z prawdą... Czytając ich posty można dojść do wniosku że wszystkie samochody sprowadzane do Polski to złom, a wszystkie które są w Szwajcarii to świetne maszyny. Oczywiście wiadomo że w naszym kraju dużo jest wałków ale dysponując odpowiednią kwotą można bez problemu kupić porządny samochód czy to z polskiego salonu czy sprowadzony z jakiegokolwiek kraju. Wystarczy tylko posiadać odpowiedni budżet. Druga kwestia, samochody w Szwajcarii wcale nie są takie "mlekiem i miodem płynące". Fakt cofki zdarzają się rzadko, praktycznie wcale, fakt poważnie walonych aut tam nie ma, ale to nie jest tak że każde auto które tam jeździ jest w perfect stanie technicznym. Niestety tak są przedstawiane auta na tamtej stronie. Plusem samochodów z tamtego rynku jest na bank wyposażenie i dostępność różnych limitowanych wersji, ale trzeba wyraźnie zaznaczyć że nie każde auto jest dobre. Mam znajomych którzy siedzą w Szwajcarii już 12 lat tak że to nie są jakieś moje durne wymysły tylko fakty. Wisienką na torcie jest post forda fiesty sprzed paru dni (oczywiście już usunięty, albo mi się nie wyświetla) gdzie wrzucone są screeny z autodna jakiejś czteroletniej fiesty z przebiegiem 15 tyś km. Nie trzeba autodna żeby domyślić się w jakim stanie auto przyjechało do nas, natomiast post miał pokazać że w Polsce to sam złom sprzedają. Fajnie, tylko nie było napisane że cena za ten samochód była mocno promocyjna to raz, dwa że nie było napisane ile kosztowałby taki sam samochód sprowadzony ze Szwajcarii (majątek, kompletnie nieopłacalne), nie było napisane ile kosztowałby taki samochód, salon polska albo polizingowy albo od prywatnego właściciela. Każdy NORMALNY kupiec wybierze trzecią opcję bo jak masz zapłacić 19% vatu od samochody który kosztuje dużo bo jest młody i z małym przebiegiem to taki biznes jest bezsensowny. Na koniec dodam że napisałem im krótki post (nie taką epopeję jak teraz) przedstawiając że trochę mijają się z prawdą mówiąc że wszystko sprowadzane do Polski to złom, oczywiście wszystko zostało moderowane, usunięte. Powtórzę jeszcze raz. Nie oceniam samochodów, nie wiem w jakim są stanie, oceniam podejście firmy do ludzi i moim zdaniem jest ono średnie. Gdybym już miał ciśnienie na samochód ze Szwajcarii to wybrałbym raczej Hellboys Garage, oni przynajmniej nie kolorują że samochody w Szwajcarii są w super stanie mechanicznym i niemalowane i w ogóle "super śwetne idealne jedynytaki".
  • 1
  • 200
  • 201
  • 202
  • 203
  • 204
  • 239