• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #117301  autor: krupniok200
 20 maja 2019, 14:39
Tylko w Niemczech cofanie jest karalne bardziej niż w polszy i tak jak mówiłem nie tylko będzie przebieg przy PT ale przy kontroli policji, itd, straży granicznej także. Dodatkowo jak sam znajdziesz że był cofany to bez problemu na policję możesz zgłosić
 #117302  autor: maciaty
 20 maja 2019, 15:48
I już widzę jak nasi dzielni stróże prawa zaczynaja szukać kto, kiedy i o ile skręcił przebieg... Taaa, jasne. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe.

Moim zdaniem to kolejny martwy przepis i zmieni tyle, co nic.


By iPhone X
 #117314  autor: moris10
 20 maja 2019, 20:54
Zgadzam się przedmówcą. Przepis będzie raczej martwy. Tak długo jak będziemy chcieli kupować stare auta z małym przebiegiem, tak długo będą kręcić liczniki.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #117319  autor: Cwiara
 20 maja 2019, 21:43
Kodeks karny

CZĘŚĆ SZCZEGÓLNA
Rozdział XXXV Przestępstwa przeciwko mieniu

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 287. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Wynalezienie koła :P Procedowanie ustawy wyhamowało bo są zapisy w KK.
Wystarczy egzekwować.
Obecnie obowiązująca procedura nie ulega zmianie :arrow: viewtopic.php?f=52&t=96&start=4660#p117269
Z Mojej strony EOT bo próżne bicie piany i :mod: wkroczy , wracam do tematu :)
 #117333  autor: rybsztein
 21 maja 2019, 09:49
maciaty widzisz .... wcale policja nie jest potrzebna. Wystarczy, że kupisz samochód, ktory ma na liczniku 1xx xxx a po podłączeniu kompa będzie 3xx xxx i idziesz sam na policję a delikwent, który Ci sprzedał auto dostaje paragraf. Jeden, drugi, trzeci przypadek i skończy sie kręcenie na taką skalę. Wcale nie chodzi o to by karać ale aby kara była nieuchronna. Prawo nie jest po to, żeby karać tylko odstraszać od jego łamania.

Przepisy w naszym kraju są często martwe bo nie ma komu egzekwować. Tutaj zrobimy to sami. Nie ma co dywagować - czas pokaże.

Starczy OT:)

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.


 #117338  autor: maciaty
 21 maja 2019, 12:19
No okej, tylko musisz jeszcze udowodnić ze to sprzedający skręcił licznik a nie ktoś wcześniej. Skąd pewność, ze to sprzedający właśnie skręcił a nie ktoś przed Nim? Nie ma żadnej.

Dodatkowo, typowy Kowalski nie podłącza samemu kompa i żyje w błogiej nieświadomości.
Nadal uważam, ze nic się nie zmieni.


By iPhone X
 #117356  autor: Cwiara
 21 maja 2019, 18:56
 #117364  autor: Tuna
 22 maja 2019, 01:56
@Cwiara Widziałem, że tutaj się kolejny Black przewinął.
Swoją drogą, pytałem tutaj o to autko
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... NUrc.html?
Pojechałem, zbadałem z pomocą mechanika, potem na ASO, auto jak najbardziej w porządku oprócz klimy (plastik w aktywatorze padł). Mechanicznie M32 bez zarzutu, działa, nie telepie. Jeśli ktoś miałby pytania konkretnie co do tego typu wersji, chętnie odpowiem :)
(tak, za klimę był upust 1,5k z ceny w ogłoszeniu)
 #117375  autor: Cwiara
 22 maja 2019, 09:41
@Tuna szerokości i bezawaryjności.Wszystko już doprowadzone do porządku z :fiat1: -em :?:
 #117446  autor: MarcoW77
 23 maja 2019, 22:41
Mam pytanie z uwagi na to, że głównie krajowe auta sa czasem atrakcyjne ale słabo wyposażone. Tempomat wiem, że można dołożyć, ale kilku rzeczy mi ewidentnie w nich brakuje.
Co można "dorobić" w autach z wyposażenia? Tylne drzwi elektryczne? Sterowanie z kierownicy+USB? Schowek z podłokietnikiem? Czy jest realna zmiana klimy z manuala na auto?-to raczej nie wchodzi w grę...
Tylne czujniki cofania wiem, że można dołożyć albo samemu lub w serwisie ASO ...
 #117454  autor: rybsztein
 24 maja 2019, 05:57
Wszystko da się zrobić. Nie wszystko jednak ma sens pod względem finansowym - np. klima auto w miejsce manuala. To inny klimatyzator, który kosztuje kilka tysięcy złotych. Możesz i z diesla zrobić benzynę czy z benzyny diesla ale to też finansowo sie nie kalkuluje.

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.

 #117500  autor: Tuna
 24 maja 2019, 23:48
@Cwiara
Obecnie w poniedziałek jedzie do mechanika na wymianę rozrządu (pasek po 75 tys, pompa i napinacz po 137 tys). Do zrobienia jest klima (klapka obiegu zew/wew najprawdopodobniej klekocze, ale to później. Korek wlewu paliwa się nie trzyma zbytnio, będę musiał kupić nowy, jest możliwość żeby otwierać go z tego klucza z którego odpalam auto, po wymianie korka? No i pierdoły typu wycieraczki.
Przydarzyło się mi też jechać na rezerwie, co zaowocowało później błędem wtrysku, który znikł po 50 km na autostradzie.
Wszystko wyżej wymienione to wszystko chyba. Możliwe że włożę LPG, myślę też nad wymianą turbiny na garretta z abarthów plus chip, żeby sięgnąć tych 200 koni. Obecnie jest 150 oryginalnych koni z przyciskiem sport
 #117503  autor: Cwiara
 25 maja 2019, 07:29
@Tuna korek kupujesz i przekładasz swój wkład lub kupjesz taki i bez kluczyka operujesz :arrow: https://allegro.pl/oferta/korek-wlewu- ... 7982498773
 #117507  autor: MarcoW77
 25 maja 2019, 12:43
@rybsztein, chodziło mi tylko o to co realnie da się zrobić bez większych przeróbek bo brak dostosowania (tu np. owa klimatyzacja).
W poprzednim aucie robiłem wiązkę pod przednie halogeny ze sterowaniem wysokości z dolutowaniem się do obwodu bezpiecznika, pod którym to normalnie było wg schematów. Ale o takich przeróbkach właśnie nie myślę tylko to co jak w przypadku tempomatu gdzie gniazdo prawdopodobnie jest i wystarczy dokupić dwie części, a reszta to robocizna.
 #117515  autor: patrixxx12
 25 maja 2019, 16:32
Witam,

przymierzam się do zakupu Bravo :) szukam zdecydowanie diesla. Patrzyłem raczej za 1,9 w wersji 150KM, natomiast pół godziny drogi od mojego miejsca zamieszkania mam takie cudo:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BtudW.html

Co o nim myślicie ? rozmawiałem z właścicielem i wygląda i jak na razie jego słowa się potwierdzają. Auto z polskiego salonu drugi właściciel. Pierwszy 5 lat drugi tak samo.

Czy ktoś może był już to auto oglądać i może powiedzieć jak wygląda na żywo ?
 #117516  autor: Cwiara
 25 maja 2019, 18:11
Był wrzucony w propozycje (pkt.2) przez kolege z KR powyżej tego postu :arrow: viewtopic.php?f=52&t=96&start=4640#p117154
pkt.4 znalazł amatora...
 #117546  autor: theprolukasz
 26 maja 2019, 11:11
@MartiniWKZ, oglądałeś te bravo z Radomia? gość ma jeszcze jednego szarego na miejscu i jednego czarnego "blacka" , jedyny minus największy to te lewe blachy w każdych komisach z allegro a wracać na nich 400km to płacz

Dodano po 22 minutach 13 sekundach:
Tu mam jeszcze dwie propozycje bo dziś/jutro pasuje wolny dzień i będe jeździł i szukał
- https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... e5d35775e4
VIN - ZFA19800004205640
autoDNA -
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

- https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... etPK9r4TEY

- https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... Rud-DQIy0k

Dodano po 4 minutach 34 sekundach:
- https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-1- ... 9L7fCFHd14
 #117566  autor: Cwiara
 26 maja 2019, 18:03
@theprolukasz
Tym można się zainteresować.Oględziny i jazda , potem negocjacje ceny :arrow:

- https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... Rud-DQIy0k
  • 1
  • 193
  • 194
  • 195
  • 196
  • 197
  • 239