• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #117208  autor: Cwiara
 17 maja 2019, 22:35
Fiatami jeżdżę od urodzenia :P Bravo to któryś z nich od 1,5 roku.
Szwajcar jest fajny ale... no właśnie taki zajefajny że zerwało znaczek stajni BLACK z drzwi kierowcy :lol:
Trzeba na miejscu go dokładnie zobaczyć , nie będę wnikał w szczegóły bo to nabywcy sprawa.
 #117216  autor: dzixonZWA
 18 maja 2019, 08:55
Podobno od 25.05 mają być przepisy, które będą celowały w nieuczciwych sprzedawców. Za cofanie licznika do 5 lat więzienia :D ciekawe jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Może warto poczekać bo wiecie ... chcą wyprzedać wszystkie cofane przed końcem maja :D
 #117217  autor: oscyp
 18 maja 2019, 09:09
co to za przepisy konkretnie? jaka ustawa?
 #117218  autor: dzixonZWA
 18 maja 2019, 09:47
oscyp pisze:co to za przepisy konkretnie? jaka ustawa?
https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,2991738

Policja i reszta służb ma nawet spisywać stan licznika podczas kontroli :D
 #117226  autor: MartiniWKZ
 18 maja 2019, 17:10
Bravolt kupiony...ale nie przeze mnie :cry:
Co do cofania liczników...co jeśli ktoś kupił już samochód z cofniętym licznikiem...dajmy na to dwa lata temu? Nie świadomie oczywiście😁
Co wtedy?
 #117228  autor: piwakk
 18 maja 2019, 17:13
Chciałem dziś oglądać to Bravo z Warszawy. Byłem ok. 12 na miejscu. Ktoś kilka minut wcześniej przyjechał oglądać i już za 2h ogłoszenia nie bylo.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 #117229  autor: Cwiara
 18 maja 2019, 17:24
Czyli ktoś śledził dyskusje i szybciutko , raniutko był na miejscu.
Dobry egzemplarz był :)
 #117230  autor: piwakk
 18 maja 2019, 17:27
Może gdybym nie sprawdzał w aso wczoraj Megane to zainteresowałbym się nim szybciej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 #117231  autor: dzixonZWA
 18 maja 2019, 17:43
MartiniWKZ pisze:Bravolt kupiony...ale nie przeze mnie :cry:
Co do cofania liczników...co jeśli ktoś kupił już samochód z cofniętym licznikiem...dajmy na to dwa lata temu? Nie świadomie oczywiście😁
Co wtedy?
Jak następny właściciel zorientuje się, że cofany to prześledzą okres w którym Ty eksploatowałeś furę. Porównają stan początkowy z końcowym ;) poza tym przepisy wchodzą w życie 25 maja także chyba nie będą teraz ścigać ludzi co cofali liczniki. To by był kawał roboty do wykonania :D
 #117236  autor: MartiniWKZ
 18 maja 2019, 20:30
Cwiara pisze: 18 maja 2019, 17:24 Czyli ktoś śledził dyskusje i szybciutko , raniutko był na miejscu.
Dobry egzemplarz był :)
No rynce opadowywują :(
Na 99% był taki jak powinien :cry:

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
dzixonZWA pisze: 18 maja 2019, 17:43
MartiniWKZ pisze:Bravolt kupiony...ale nie przeze mnie :cry:
Co do cofania liczników...co jeśli ktoś kupił już samochód z cofniętym licznikiem...dajmy na to dwa lata temu? Nie świadomie oczywiście😁
Co wtedy?
Jak następny właściciel zorientuje się, że cofany to prześledzą okres w którym Ty eksploatowałeś furę. Porównają stan początkowy z końcowym ;) poza tym przepisy wchodzą w życie 25 maja także chyba nie będą teraz ścigać ludzi co cofali liczniki. To by był kawał roboty do wykonania :D
Tak jak mówisz...nie będą bawić się wstecz ..za dużo roboty by mieli...polegli by na polu bitwy :D
 #117241  autor: krupniok200
 19 maja 2019, 09:20
Przede wszystkim, prawo nie działa wstecz, więc nie będą się takimi samochodami zajmować, jak co to właśnie od tego dnia 25 maja bo inaczej nie mają dowodów na to a teraz będą spisywać licznik
 #117249  autor: krupniok200
 19 maja 2019, 15:41
Ojj jak najbardziej nie, jeżeli było cofane przed wejściem ustawy, a teraz nie ma jak tego udowodnić to nic nie zrobią bo w momencie popełnienia przestępstwa ta ustawa nie działała. Co innego jak typek zrobiłby cofanie i po 25 by go złapali na kontroli.
 #117253  autor: dzixonZWA
 19 maja 2019, 16:51
też mi się wydaje, że nie będą zajmowali się samochodami z cofniętymi licznikami sprzed 25.05. Skala problemu za duża :D
 #117268  autor: MartiniWKZ
 19 maja 2019, 20:41
No dobra...to jak to ma wyglądać?
Dla przykładu.
Sprowadzam samochód spoza Polski.
I teoretycznie powinienem już na początku zgłosić samochód z takim a nie innym przebiegiem. O ile nie jestem handlarzem.
Bo handlarz jeszcze musi sprzedać samochód.
Więc pytanie.
Na jakim etapie przebieg kilometrów ma być wklepany w system?
Chyba że powiązane to będziesz jakaś bazą europejską to wtedy ma to ręce i nogi😁
Zaznaczam żadnej ustawy nie czytałem więc nie wiem co tam jest naszpącone😎
 #117269  autor: Cwiara
 19 maja 2019, 20:52
BT na SKP i wprowadzony zostaje stan licznika w PL do CEPiK-u.
Diagnosta zapoznaje się z dokumentami i porównuje ze stanem faktycznym.
Najczęściej osoby prywatne mają niezgodne briefy z licznikiem bo auto na kołach jechało do PL , handlarze czasem mają nieznacznie niezgodne bo auto jedzie na lawecie.
Honorowane są BT z zagranicy ale nie pamiętam jakie warunki muszą być spełnione przy rejestracji więc licznik dopiero nabywca w PL zgłosi przy kolejnym BT.
 #117279  autor: krupniok200
 19 maja 2019, 22:39
Pewnie tak będzie j.w. niestety ta ustawa nie uchroni nas przed kręceniem w czasie importu szczególnie z kraju gdzie nie ma cepiku jak Niemcy czy Austria.
 #117284  autor: MartiniWKZ
 20 maja 2019, 04:31
Czyli kręcenie liczników nadal będzie kontynuowane....tyle że za miedzą 😁
 #117285  autor: abezus
 20 maja 2019, 06:22
Przecież Niemcy też kręcą na potęgę. W zasadzie tureccy handlarze których jest na pęczki w Niemczech. Większość ludzi myśli że kupuje samochód raz kręcony przez polaka, w rzeczywistości cofek może być dwie za granicą i Polski handlarz robi trzecią. Przepis jest bez sensu bo handlarz jeśli będzie chciał cofnąć zrobi dokładnie to co robił dotychczas. Wszystkie tuvy książki, napy do śmieci, cofa zegar jedzie na przegląd i jest zalegalizowane. Przepis będzie w teorii ścigał tych którzy cofają samochód w Polsce czyli kupuję dziś auto, jeżdżę i przed sprzedażą po 4 latach cofam budzik. Ale to też jest bez sensu bo nie trzeba kogoś super inteligentnego żeby porównać w cepiku jakie przebiegi były przy kolejnych przeglądach. Dlatego moim zdaniem to przepis martwy. Już pomijam kwestie, jak komuś udowodnią że to on cofał licznik, że robił to z premedytacją. Może poprostu wymieniał zegary i nie zakodował poprawnych wartości. Druga kwestia to jeśli kupuję nowe auto i robię duże przebiegi powiedzmy 40 tyś rocznie, to zwyczajnie po gwarancji wystarczy zacząć cofać przebieg co roku przed przeglądem. A w to że policja będzie sprawdzała przebieg podczas kontroli nie chce mi się wierzyć bo chyba żadne Państwo w Europie nie ma takiego durnego przepisu. Generalnie czas pokaże ale cofki były, są i będą, nie tylko w Polsce ale w wielu krajach na świecie.
  • 1
  • 192
  • 193
  • 194
  • 195
  • 196
  • 239