• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #116349  autor: Cwiara
 02 maja 2019, 21:08
 #116350  autor: req
 02 maja 2019, 21:32
@Przemo796 Hej, to moje auto. Jak masz pytania to śmiało :)
@Cwiara Poprzedni właściciel zamontował alarm - ta dioda informuje czy jest uzbrojony. Też mi się nie podoba ale przynajmniej odstrasza potencjalnego złodzieja, więc są tego plusy. Zderzak faktycznie można by poprawić, ale bardziej dla estetyki. Po wymianie chłodnic mechanik kiepsko go zamontował i dopiero po 2 poprawkach szumy zniknęły. A co z pedał ami jest nie tak? Gniazdo zapalniczki (spadek) w kolumnie kierownicy fajnie się sprawdza do podłączenia kamerki i ładowarki bezprzewodowej do telefonu. Z CB nie korzystałem (możliwe, że poprzedni właściciel do tego celu zrobił to gniazdo).
@rybsztein Ciekawy masz pomysł z tym wentylatorem, sam bym na to nie wpadł :P Mieszalnik padł mi miesiąc temu i miałem go wymienić, ale w międzyczasie kupiłem nowe auto, więc zostawiam to nowemu właścicielowi (wszystko jest w opisie). Moim zdaniem jest to rozsądne podejście jeżeli ktoś chce się związać z autem na dłużej. Części kupione od Pympka. Co do listew na drzwiach (spadek) to całkiem niedawno ktoś zwrócił na to uwagę, w sumie sam tego nie zauważyłem :D. Nie wiem czy auto wyszło z nimi z salonu, czy ktoś je dokleił. Co do lakieru faktycznie na jednym ze zdjęć widać jakby był malowany, ale to tylko złudzenie. Znalazłem w necie zdjęcie Bravo w tym kolorze i w lepszej rozdzielczości. Tutaj również widać wspomnianą "grę cieni". Obrazek.
 #116351  autor: Cwiara
 02 maja 2019, 21:59
@req jest odzew właściciela.
Dobrze opisane auto w ofercie.
A pedał y były czerwone :?:
Obrazek
 #116353  autor: michass
 02 maja 2019, 22:21
Cześć,
oceńcie proszę cena jakość, spostrzezenia. Ogladalem, sprawdzalem na stacji, jakby kto chcial raport, udostepnie.
Do włożenia bylo ok 3k z rozrządem. Syn właściciela, pracownik ASO podobno usunął od tego czasu bolączki. Do wymiany powinny zostać dwie opony, za jakis czas rozrząd, gdyz 5 lat mija pod koniec roku.
Poza tym podsufitka z wyplywem kleju, oraz rdza na prowadznicach siedzeń. Drzwi kierowcy lakierowane.
Ja sie nie dogadałem, giulietta w drodze.


https://www.olx.pl/oferta/fiat...multij ... zwVn3.html


Wysłane z mojego C360 3P




Ostatnio zmieniony 02 maja 2019, 22:21 przez michass, łącznie zmieniany 1 raz.
 #116357  autor: rybsztein
 02 maja 2019, 23:02
req pisze: 02 maja 2019, 21:32 @Przemo796 Hej, to moje auto. Jak masz pytania to śmiało :)
@Cwiara Poprzedni właściciel zamontował alarm - ta dioda informuje czy jest uzbrojony. Też mi się nie podoba ale przynajmniej odstrasza potencjalnego złodzieja, więc są tego plusy. Zderzak faktycznie można by poprawić, ale bardziej dla estetyki. Po wymianie chłodnic mechanik kiepsko go zamontował i dopiero po 2 poprawkach szumy zniknęły. A co z pedał ami jest nie tak? Gniazdo zapalniczki (spadek) w kolumnie kierownicy fajnie się sprawdza do podłączenia kamerki i ładowarki bezprzewodowej do telefonu. Z CB nie korzystałem (możliwe, że poprzedni właściciel do tego celu zrobił to gniazdo).
@rybsztein Ciekawy masz pomysł z tym wentylatorem, sam bym na to nie wpadł :P Mieszalnik padł mi miesiąc temu i miałem go wymienić, ale w międzyczasie kupiłem nowe auto, więc zostawiam to nowemu właścicielowi (wszystko jest w opisie). Moim zdaniem jest to rozsądne podejście jeżeli ktoś chce się związać z autem na dłużej. Części kupione od Pympka. Co do listew na drzwiach (spadek) to całkiem niedawno ktoś zwrócił na to uwagę, w sumie sam tego nie zauważyłem :D. Nie wiem czy auto wyszło z nimi z salonu, czy ktoś je dokleił. Co do lakieru faktycznie na jednym ze zdjęć widać jakby był malowany, ale to tylko złudzenie. Znalazłem w necie zdjęcie Bravo w tym kolorze i w lepszej rozdzielczości. Tutaj również widać wspomnianą "grę cieni". Obrazek.
To weź napisz o co kutwa chodzi z tym wentylatorem czy co to jest, bo jestem ciekawy :)
 #116359  autor: req
 03 maja 2019, 00:11
@rybsztein Tak jak napisałem. Spadek. Nie mam pojęcia co tu było zamontowane. Wiem tyle, że jak się to odkręci to są 4 dziury w tapicerce i to wygląda dużo gorzej, więc zostawiłem. Ten element nie pełni żadnej funkcji. Raczej jest to jakiś uchwyt, bądź element montażowy innego elementu. Na jednym ze spotów omawialiśmy ten temat ale nic mądrego nie wyszło :)
@Cwiara A czy w pierwszym roku produkcji w wersji sport nie malowali ped ałów na czerwono? Ja też tego nie wiem. Tak już miał jak kupiłem, wątpię, żeby ktoś wpadł na genialny pomysł żeby to malować. Chyba, że ktoś wierzy, że czerwone auta są szybsze :)
Myślę, że tutaj przydałby się jakiś spec, który by wiedział z jakim wyposażeniem wychodziły Brava z salonów w poszczególnych rocznikach. @Pympek czy wiesz coś na temat czerwonych peda*ów? :D
 #116360  autor: Cwiara
 03 maja 2019, 00:35
Niestety czerwonych nakładek nie było tylko zwykłe czarne gumowe w standardzie i aluminiowe z gumowymi czarnymi wstawkami w pakiecie/wersji SPORT.
Więc kolejna inwencja poprzednika w większym zakresie bo nie bardzo są to fiatowskie tylko akcesoryjne nakładki "rajdowe"
 #116361  autor: MarcoW77
 03 maja 2019, 00:42
W eperze nie mogę znaleźć numeru koloru nadwozia dla tego numeru VIN: zfa19800004133967
Czy ktoś pomoże?
 #116364  autor: dzixonZWA
 03 maja 2019, 06:44
michass pisze: 02 maja 2019, 22:21 Cześć,
oceńcie proszę cena jakość, spostrzezenia. Ogladalem, sprawdzalem na stacji, jakby kto chcial raport, udostepnie.
Do włożenia bylo ok 3k z rozrządem. Syn właściciela, pracownik ASO podobno usunął od tego czasu bolączki. Do wymiany powinny zostać dwie opony, za jakis czas rozrząd, gdyz 5 lat mija pod koniec roku.
Poza tym podsufitka z wyplywem kleju, oraz rdza na prowadznicach siedzeń. Drzwi kierowcy lakierowane.
Ja sie nie dogadałem, giulietta w drodze.



https://m.olx.pl/oferta/fiat-bravo-spor ... D5-IDzwVn3

Wysłane z mojego C360 3P
Link mi nie działa ...
 #116368  autor: michass
 03 maja 2019, 09:58
Tak. O ten

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

 #116455  autor: Solooo
 04 maja 2019, 19:21
Ktoś, coś na temat tego auta? Właściciel ma go bardzo krótko, zrobił serwis, rozrząd, sprzedaję. Na co zwracać uwagę przy multiair?


https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-CID5-IDzvpCU.html
 #116456  autor: dzixonZWA
 04 maja 2019, 19:40
michass pisze:Tak. O ten

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
Sam opis OK ale warto by najpierw zadzwonić do gościa. Jak faktycznie pierwszy właściciel i taki przebieg ... może faktycznie jeździł tylko do kościoła. Ta końcówka wydechu to jakaś samoróbka?
 #116461  autor: Solooo
 04 maja 2019, 19:58
Jeśli chodzi benzynę to dzwoniłem , drugi właściciel - ma mały serwis, ponad miesiąc temu zrobił serwis o którym piszę, życie się skomplikowało i sprzedaje ...

Jak myślicie?
 #116467  autor: Cwiara
 04 maja 2019, 20:51
Całkiem niezły na foto taki zwykły Dynamic :|
Pozostaje ugadać się ,przejechać się , przetrzepać auto , ponegocjować jeśli coś wyjdzie do zrobienia...
Może być dobry egzemplarz.
O wadach MA jest sporo na forum :)
 #116474  autor: Solooo
 04 maja 2019, 21:59
Właśnie nie wiem czy nie lepiej szukać wersji sport. Jest sporo na forum to fakt, choć ciekawe bo można spotkać auta z MA co mają naprawdę sporo przejechane..
 #116475  autor: Cwiara
 04 maja 2019, 22:10
IMHO wilk w owczej skórze ;)
Stan techniczny i weryfikacja podzespołów auta to podstawa ,wybór należy do ciebie...
 #116548  autor: Michasko
 05 maja 2019, 21:48
Cześć, szukam auta dla żony, samochód ma miec założony gaz interesuje nas auto w granicy do 25k możliwie zadbane i bezproblemowe. Znalazłem taka ofertę, coś możecie podpowiedzieć?


https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BPEds.html
 #116552  autor: Cwiara
 05 maja 2019, 22:12
Mogę mówić za siebie.
Opis wyposażenia w części niezgodny ze stanem faktycznym:
Automatyczne wycieraczki - raczej zwykłe , czujnika brak
Podgrzewana przednia szyba - nie w tym aucie
Bluetooth - nie widzę gniazda USB
Elektrochromatyczne lusterko wsteczne - brak
Elektrochromatyczne lusterka boczne - brak
Kontrola trakcji (ASR) - raczej nie posiada
Klamki Chrom - raczej wewnątrz bo zewnątrz są czerwone
Stabilizacja toru jazdy (ESP)- raczej nie posiada
Poduszka powietrzna chroniąca kolana - brak
Światła do jazdy dziennej - nie widzę

Cena nieadekwatna do wersji i rocznika ( 90KM przedlift Easy lub Dynamic ) z opisu i foto wątpię że sprzedaję właściciel, raczej obecny posiadacz.Ładnie przygotowany...
 #116553  autor: Prymek
 05 maja 2019, 22:39
Cwiara zgadzam sie z tobą, wygląda na dynamicka ma światła przeciwmgielne, do ESP moze sie załapał, bo z tego co pamiętam od 2010 został obowiązkowym elementem wyposażenia ale to jest wersja przedliftowa więc różnie może być, bogate wyposażenie to mnie rozbawiło. Nie było czegoś takiego jak, podgrzewana przednia szyba czy fotochromy w zew. lusterkach, więc też podejrzewam handlarz bo raczej każdy wie co ma w aucie. Jeżeli sprzedaje pierwszy właściciel za pośrednictwem salonu to wart zobaczyć ale na pewno cena w dół.
  • 1
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192
  • 193
  • 239