• Fiat Bravo czy coś innego. Pomocy !

• Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.

Moderator: Pympek

#116094  autor: ErBik
 28 kwie 2019, 11:10
Witam, po długim rozważaniu niemal podjąłem decyzje dotyczące zmiany mojego dotychczasowego autka. Budżet jakim dysponuje to widełki 20-24 tys.
Fiat Bravo - tutaj nie wiem czy budzet pozowli bo chciałbym zakupic samochod od 2010 r bez tego szrotu zamiast skrzyni biegow, jak z tą fiatowska skrzynia ? W grę wchodzi tylko benzyna,T-jet chyba 120km lepsza będzie pod gaz Na jakie wersje wyposażenia moge liczyc w tej kasie przy tym roczniku, z góry mowie nie zalezy mi na wersji sport moze byc z pakietem sport :). Jak z zawieszka bez pakietu sport? Aktualnie jezdze strasznie sztywnym i twardym zawieszeniem w Hyundaiu Coupe GK mam dosyc czucia kazdej dziurki w asfalcie.
Megane 3 - tutaj obawiam sie elektryki - podobno występuje duzo irytujących rzeczy, zawieszenie sztywne i podobno malo trwałe. Duzo drobnych problemow. Swietny pod gaz
Laguna 3 - polecane autko, ladne, i wgl spoczko, nie wiem jak z silnikiem bez magicznego "T" po pojemności bo nie wiem czy na wersje uturbiona mnie stac. Silniki ze stajni renault, a nie nissana da sie zagazowac jak bez turbo to bez gazu. :jump: ogolnie konkretne autko
Focus mk2 FL - i tutaj najwiekszy konkurent Bravola i najwieksza zagwostka czyli Ford z koncowki produkcji w silniku 2.0 z max wyposażeniem. Wyglad i deska oraz dynamika na + dla bravo, z reszta to chyba wygrywa Fordzik tj. prowadzenie, ekonomia, ergonomia. ( podobno do 2.0 da sie bezproblemowo zamontowac LPG )
I najważnieszje pytanie czy wy - posiadacze nie zalujecie kupna tego samochodu ? Czy jakbyście mogli to kupili byscie cos innego ? starszego ale bardziej trwalego ? Czekam na propozycje i dyskusje.
PS> Wiem że na forum fiata bedzie wychwalany Fiat dlatego prosilbym o jak najabardziej obiektywyny spsosob wypowiedzi.
Pozdrawiam Wszystkich !! :hi:
 #116095  autor: Cwiara
 28 kwie 2019, 11:20
Proponuję poczytać :arrow: viewtopic.php?f=75&t=5600
Można połączyć z powyższym , przenieść , zamknąć :|
IMHO
- Megane 3 szukać a jak się trafi dobry egzemplarz w sensownej kasie - brać ( miałem przed Bravo taki upatrzony i ktoś mnie ubiegł :( )
- Focusa 2 radzę odpuścić to już lepiej poszukać 3
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 11:26 przez Cwiara, łącznie zmieniany 1 raz.
 #116096  autor: ErBik
 28 kwie 2019, 11:25
Przepraszam jestem nowy na forum i nie zabardzo zorientowałem sie gdzie temat umieścić, prosiłbym o przeniesienie tematu jeśli jest taka możliwość
 #116098  autor: Cwiara
 28 kwie 2019, 11:29
... Laguny 3 mają lub mieli koledzy na forum więc mogą podzielić się opiniami/wrażeniami :)
 #116273  autor: abezus
 01 maja 2019, 17:11
Megane z silnikiem K4M, zamontujesz bez problemu gaz i będziesz go użytkował, laguna z silnikiem 2.0 bez T, zamontujesz gaz i musisz kontrolować luzy zaworowe co 20 tyś, do tego bardzo słabe gniazda zaworowe. We focusie podobnie. Zamontujesz gaz i co 20 tyś trzeba regulować luz co w przypadku tego silnika nie należy do najtańszych. Bez regulacji luzów zdarzają się często przypadki że silnik jest do remontu po 40 tyś km. Ja zawsze powtarzam że nie każdy silnik nadaje się pod lpg, co innego dowiesz się od gaziarzy bo oni na tym trzepią pieniądze.
 #119890  autor: aazmath
 18 lip 2019, 20:58
@ErBik

I co kupieś wkoncu ?
 #119894  autor: AniaM
 18 lip 2019, 21:51
Osobiście jak bym nie miał aktualnie Bravo brał bym lagune 3 2.0t
Nawet zastanawiałem się nad zmianą ale mam zbyt pewne i zadbane auto aby zmieniać.
2.0T w lagunie 3 fabryczna, chodzi jak bravo 1.4 po grubszych modach.No jest dużo bardziej komfortowa no i wcale nie brzydsza.
Koszty utrzymania podobne.
Lagune bez problemu się gazuje.