• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #113443  autor: Fazor
 14 mar 2019, 19:05
Podsumowując lekturę forum. 1,9JTD jest całkowicie bezpieczny pod względem skrzyni i silnika. 1,6JTD z przedzmianową skrzynią i bez DPF również poza nieszczęsną uszczelką (tylko?) pompy olejowej. Problemy z klimatronikiem również znam.
Problemy typu zapiekające się hamulce z tyłu, tuleje belki, stabilizatory oraz sprężyny przednie znam ze Stilo - nie są mi obce da się przeżyć.
Czy pod względem korozji jest lepiej niż w Stilo?
Poprawcie mnie proszę jeśli piszę źle lub jest coś więcej.
 #113445  autor: Cwiara
 14 mar 2019, 19:10
Jest lepiej jeśli nie było bite i byle jak naprawione lub skrajnie zaniedbane/zapuszczone jak puszcza...
Więcej :arrow: viewtopic.php?f=52&t=102#p381
:arrow: viewtopic.php?f=41&t=1085
 #113452  autor: Fazor
 14 mar 2019, 19:46
Jak to oglądałem to jest gorzej z tą korozją niż w moim GP 2008, a z biegiem czasu będzie gorzej niż w moim Stilo 2002 .
 #113502  autor: abezus
 16 mar 2019, 08:31
Bravo rdzewieje w tych samych miejscach co stilo. Dokładnie w tych samych. Progi, dolne ranty drzwi maska od wew strony klapa tylna. Z podłogi to sanki, belka tylna i podłoga w tylnej części. Zresztą dziwne gdyby rdzewiało w innych skoro to prawie to samo auto (coś tam poprawili technologicznie ale blacharsko fiat bez zmian od lat) 10 letni egzemplarz jeżdżący w ciężkich warunkach bo Polskie zimy zaliczają się do ciężkich warunków, będzie miał już rudą gdzieniegdzie. Z biegiem czasu zbędzie się to pogłębiać. Reasumując jak boisz się korozji to albo zmień markę, albo szukaj auta z francji/włoch.
Znajomy ma grand cherokee srt8, kupiony jako nowy w salonie... Oczywiście wiadomo fiat więc już zaczyna rdzewieć przednia maska (samochód trzyletni).
 #113544  autor: moris10
 17 mar 2019, 06:32
metalman pisze:
krupniok200 pisze: 13 mar 2019, 14:18 A z tego co wiem to MA ma wtrysk bezpośredni, w tjecie pośredni.
Skąd taka informacja? Z tego co kojarzę to układ wtryskowy jest taki sam - SMPI.
Z moich informacji też wynika, że tam jest wtrysk pośredni. Tym bardziej, że ludzie tam gaz zakładają bez problemu. Bezpośredni wtrysk jest w silnikach 1.75.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #113577  autor: Cwiara
 17 mar 2019, 22:03
Opis wyposażenia zgodny ze stanem faktycznym.
Koła 16 calowe , pod lusterkiem czujnik zmierzchu/deszczu... ale B&M i tempomatu brak , opony cieniutkie :(
Kiera do obszycia i coś było naklejone przed pasażerem ( może uchwyt telefonu) oraz jakieś strzępy pod końcowym tłumikiem wiszą :arrow: złazi poszycie albo psa/kota przejechał ;)
Cała reszta do sprawdzenia na miejscu czy jest tak super słodko jak w ofercie :|
 #113579  autor: krupniok200
 17 mar 2019, 22:17
Jeszcze elektryczne siedzenia, grzane zice, szyberdach, składane elektrycznie lusterka, tylne elektryczne okna :) przy jeździe testowej do sprawdzenia czy skrzynia nie szumi
 #113589  autor: Solooo
 18 mar 2019, 00:32
Co sądzicie o tej sztuce? Czy warto jechać to obejrzeć? Szukam stricte 150km, jednak tutaj przebieg i cena jest średnia ;) Choć pierwszy raz widzę takie wnętrze w Bravo...


https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BM2Fo.html
 #113598  autor: Fazor
 18 mar 2019, 09:09
Rzeczywiście tego nie zauważyłem oglądając to na komórce. I taki wyplakowany w środku fuj :)
Tłumik z tyłu chyba nieoryginalny. Coś tak za mocno wystaje w dół. Za bardzo go widać.
 #113599  autor: Cwiara
 18 mar 2019, 09:32
W tym aucie to już raczej drugi tłumik a czy ORI / zamiennik to inna sprawa.
Tak zamontował :twisted:
 #113602  autor: Solooo
 18 mar 2019, 10:32
Kombinowane to bravo, w dodatkowe gośćiowi strasznie zależy na sprzedaży. Wg. mnie odpada.

Widzi ktoś jakąś ciekawą sztukę w okolicy Małopolski lub troszkę dalej? 1,4 T-jet 150 km?
 #113620  autor: Fazor
 18 mar 2019, 17:27
A te z mojego linku? Knurów to A4 i A1 łatwo dojedziesz
 #113623  autor: Solooo
 18 mar 2019, 18:30
Zbyt małe przebiegi robię żeby diesla kupować..po za tym nawet jakby robił większe przebiegi to wolę benzynę :yeah:
 #113627  autor: Fazor
 18 mar 2019, 19:43
Ale to jest Tjet 150KM za 20900

I jeszcze nowy link co prawda 120KM ale auto raczej na 90 procent pewne:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BsgSl.html

I znowu Poznań, tam chyba lubią Fiaty. W sumie tak jak u nas na Śląsku, tylko miłośnicy powoli się wykruszają :(
 #113639  autor: Fazor
 18 mar 2019, 22:38
Wniosek jaki mi się nasunął z drugiego (diesla) że kierownica sportowa ma dużo lepszą skórę niz niż zwykła w skórze.
Benzynowy wygląda poczciwie. Kierownica bez skóry też jest dosyć przyjemna w dotyku, a ponadto nie brudzi i nie wyciera się tak jak skóra. Wiem bo mam taką w Grande Punto, a mam już tam 205 000 km.
 #113644  autor: Torquemada
 19 mar 2019, 09:04
Czyli na pierwszy rzut oka fachowca, to nie są jakieś egzotyczne sklejki, którymi nie warto sobie zawracać głowy? ;) Daleko nie mam, także wiele nie ryzykuje. Ten diesel kusi wyposażeniem, co prawda droższy, ale do benzyny i tak bym pewnie założył gaz, więc wyszłoby w miarę podobnie. Tylko co z eksploatacją. Cykam się ropniaków :?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... iVZh0yMKn0
Ten z Knurowa sensowny się wydaje i też mnie trochę kusi, chociaż dużo droższy. Myślicie, że to to może być faktyczny przebieg? No i jednak trzeba się kawałek bujnąć do niego. Yhhhhh :mur:
 #113667  autor: Fazor
 19 mar 2019, 19:22
To może jedź zobacz benzynę , tam przynajmniej tylko skrzynia może być problem. Zwłaszcza że jak piszesz masz blisko. Weź kogoś ogarniętego, dobrze mieć czujnik grubości lakieru, interfejs diagnostyczny. Ale i bez tego można dużo wywnioskować po oględzinach i przejażdżce. Diesle na przykład zimą w mieście nie są zbyt przyjemne bo się długo nagrzewają. Jest tam brudzący się EGR. Duży akumulator (drogi jak trzeba go wymienić). Z zalet oczywiście małe spalanie. Zrób sobie arkusz w Excelu i po prostu przelicz czy lepiej gaz czy diesel. Wszystko ma swoje wady i zalety.
Zapodaje linka do firmy która na ten moment wg mnie najlepiej zakłada LPG na Śląsku i jej montaż w Tjet 150KM:
https://lpg-forum.pl/viewtopic.php?f=17 ... 4d0#unread

I jeszcze link do fajnej benzyny 120KM z lepszą skrzynią (?) biegów 635, Poznań :
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BsgSl.html

Torquemada nie narzekaj na odległość :) Jak kupisz z niesprawnym klimatronikiem albo jak będziesz miał ochotę dołożyć nagrzewnice PTC do diesla to kolega Fiatbravoemotion specjalista od tych rzeczy jest z Twojego miasta. :)

Dodano po 17 godzinach 1 minucie 57 sekundach:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BN5rs.html
A co sądzicie o tym staruszku pionierze z czasów początków produkcji?
  • 1
  • 176
  • 177
  • 178
  • 179
  • 180
  • 235