• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #111317  autor: HARDYX
 10 lut 2019, 11:48
@piwakk, ciężko bo zdjęciach stwierdzić czy ten tył był malowany, bo może to być po prostu zwykłe odbicie światła. Najlepiej byłoby na żywo z bliska się przyjrzeć i dotknąć.
 #111326  autor: piwakk
 10 lut 2019, 13:42
Może jest ktoś w pobliżu kto mógłby podjechać i zerknąć? Ja niestety trochę kilometrów tam mam :/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 #111449  autor: oksar
 12 lut 2019, 13:16
Witam. Widziałem, że wyżej ktoś pytał o to Bravo, pozwolę sobie jednak wrzucić ponownie link.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BG4Nd.html
Autko końcem stycznia startowało za 19000zł. W zeszłym tygodniu 18500, a od dwóch dni za 17500zł. Czy ktoś był, sprawdzał na miejscu to auto? Planuję się wybrać tam na dniach, chociaż wolę jednak zapytać, żeby nie robić 200 kilometrów na marne :)
Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że autko jest po 1-szej właścicielce (sprzedający zaznaczył, że rocznik 1990 :D ), po przeglądach, rozrząd zrobiony, a reszta typu filty itp. wymienione przy 120000km, elektronika, klima sprawna. Co udało mi się jeszcze dowiedzieć to to, że podobno lewy tylny błotnik był malowany. Według sprzedającego nie jest po poważnej kolizji, ze zdjęć ciężko coś wywnioskować. Zaproponował też przejazd na stację kontroli. Na blacharce się nie znam, stąd moja prośba o podpowiedź na co zwrócić uwagę (kwestię mechaniczną zostawiam mechanikowi, którego zabieram ze sobą). Z góry dzięki za pomoc, wybaczcie że się tak rozpisałem :D
Pozdrawiam
 #111480  autor: Cwiara
 13 lut 2019, 06:53
Na foto jest dobry :)
Rysa to jest nic (jakiś złośliwy spacerowicz :lol: ) to nie stan techniczny i tym się "nie jeździ" :| :arrow: jak pracuje sprzęgło ,skrzynia biegów M32 , hamulce , zawieszenie + układ kierowniczy , kolektor wydechowy + turbo ...
Podnieść klapę bagażnika i wykładzinę , podnieść tylną kanapę i położyć oparcia - sprawdzić pod dywanikami.
Czy szyby , opony są z jednego rocznika i np.producenta lub każda z innej parafii
Pod pokrywą silnika stan podłużnic , wzmocnień do których są mocowane błotniki , szukać nowych cybantów/opasek , nowych wkrętów/nakrętek/śrub, jaki jest stan tarcz hamulcowych - bruzdy na powierzchni lub duży rant na krawędzi porównać z przebiegiem.Od dołu podwozie/podłużnice w tylnej części kabiny i stan podłogi bagażnika...
Jest tego trochę
I bardziej bym się zainteresował czemu tylny zderzak ma delikatnie inny odcień niż klapa i błotniki ale to może takie foto...
No i ... https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna :| czy sprzedaje "osoba prywatna" , wątpie.
Numery rejestr. bytomskie z maja 2008r. i nowsze ramki serwisu K...s z Miechowic w Bytomiu :) a do tanich nie należy :P
 #111486  autor: Prymek
 13 lut 2019, 08:47
Nie podoba mi się odstająca klapa bagażnika z prawej strony, dość duża szczelina w stosunku do prawej co może świadczyć o jakimś niewielkim zdarzeniu .I raczej nie ma ESP ,chyba że sprzedający dołożył.
 #111502  autor: Prymek
 13 lut 2019, 17:17
W mojej opinii nie podoba mi się przetłoczenie na drzwiach od kierowcy, prawy górny róg nad klapą bagażnika coś jest nie tak.
 #111507  autor: MarcoW77
 13 lut 2019, 18:44
Faktycznie... To przetłoczenie może tylko przez źle wykadrowane zdjęcie tak wygląda... chociaż druga strona jest z takim samym ustawieniem obiektywu więc linia jednak krzywa.
 #111585  autor: piwakk
 14 lut 2019, 18:28
Odnośnie Bravo, o który pytałem. Mam dwa zdjęcia. Czy można się kierować tą stroną? Wpisując samemu te tablice wyszukuje to samo. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 #111718  autor: UkiSy
 17 lut 2019, 11:32
Witam serdecznie!
Na chwilę obecną jeżdżę Fiatem Idea z JTD ale mocno napalilem sie na Bravo ;) Niestety mój miesięczny przebieg to ok 400km więc już podziękuję za diesla. Do pracy mam 3km -max. dystans jaki pokonuje w jedną stronę to 6km. Moje pytanie czy silnik T-Jet nie przysporzy kłopotów równych tym JTD że względu na ciągłe niedogrzanie itp? Czy po prostu szukać wersji 90KM i spokoj. Osiągów też zapewne nie wykorzystam gdyż deptanie na zimnym to zbrodnia ;)
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)
 #111729  autor: Bartek999999
 17 lut 2019, 17:10
Dzień dobry!
Dzisiaj natknąłem się na ofertę, która mnie zaciekawiła. Prosiłbym kogoś pomocnego, żeby spojrzał na nią swoim surowym okiem i przede wszystkim ocenił (na tyle, ile się da na podstawie zdjęć, opisu) czy dany egzemplarz jest obiecujący i warty oględzin ;)

Link:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BHXNH.html
 #111742  autor: Cwiara
 17 lut 2019, 20:41
@UkiSy sam odpowiedziałeś na pytanie jeśli miesięczny nalot to 400km a roczny ok. 5/6kkm i nie chcesz ropniaka
Frajda z jazdy ale koszty :arrow: T-jet 120KM
Mniejsza frajda z jazdy ale ekonomia :arrow: wolnossak 90KM
 #111757  autor: rybsztein
 18 lut 2019, 06:24
tomkarol pisze:https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-brav ... 7843606872

Po czasowym rozstaniu z moim Bravo, ponownie zamierzam nabyć coś z T-Jet. Jakieś uwagi na temat ogłoszenia.
Odwrotnie ma nakrętki od zbiorniczków wyrównawczych. To tak na szybko:)

Sport bez przyciemnianych szyb z tyłu? Dziwne.

Dziwnie skonfigurowany - b&m jest a mp3 nie ma, brak tempomatu, czy klimy auto, korbotronik. Taki golas trochę.

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.


 #111759  autor: Prymek
 18 lut 2019, 09:28
Za przyciemniane szyby trzeba było do płacić w pakiecie sport nie było, typowy dynamic z pakietem.Sporty miały w standardzie.
 #111760  autor: mmarcelkk
 18 lut 2019, 09:32
Witam, mógłbym prosić o ocenę?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BI15u.html
auto z mojego miasta, ale aktualnie przebywam gdzie indziej i zastanawiam się czy warto się wybrać na oględziny, z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, 09:53 przez mmarcelkk, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 1
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 239