• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #110959  autor: slimok5
 04 lut 2019, 09:52
Mój polift nie ma i wątpię żeby poprzedni właściciel go zdjął, z przodu raczej też nie było nic majstrowane.
Także poprawna odpowiedź to "to zależy" :)
 #111136  autor: abezus
 07 lut 2019, 06:59
@kml Może któryś właściciel stwierdził że chce mieć. To logo w ASO kosztowało grosze więc to nie problem. Nowe nie miały loga. Znam parę egzemplarzy salonowych i żaden nie miał tego znaczka. Mnie bardziej ciekawi grill bo wszystkie jakie znam mają grill taki srebrny, inny niż pierwsze roczniki, a w ogłoszeniach taki grill ma 1/10 egzemplarzy. Nie wiem czy wszystko miło dzwona i pakowali tańsze części ze szrotu czy po prostu ładniejsze grille były zarezerwowane dla lepszych wersji.
 #111138  autor: slimok5
 07 lut 2019, 07:52
Możliwe, że ten egzemplarz miał jakiś pakiet dodatkowy chrom (bo chromowane są też klamki), dlatego gril nad tablicą rejestracyjną jest chromowany.
Mój (i jak widzę na otomoto to nie tylko) po lift, ma srebrny gril nad i pod tablicą rejestracyjną, ale nie jest to chrom bo nie mieni się jak ten tutaj.
Z tego co zauważyłem na otomoto to są polifty z różnymi grilami i różnymi wersjami wyposażenia, srebrne grile nad i pod tablicą rejestracyjną, i czarne grile gdzie górny na chromowaną obwódkę.
 #111142  autor: kml
 07 lut 2019, 09:33
@abezus, auto od początku w rodzinie, nikt niczego nie dokładał, więc pozostaje "jak włoch miał to dawał" ;)
 #111183  autor: abezus
 07 lut 2019, 18:08
W przypadku włoskich samochodów się to często potwierdza. Ja znam t-jeta z 2011 i parę multijetów 1.6, żaden nie miał znaczka ale każdy miał ten ładny grill.
Koniec offtopa :)
 #111218  autor: Coneg
 08 lut 2019, 13:11
Witam, poszukuję w okolicach śląska fajnego egzemplarza Fiata Bravo. Proszę o wstępną ocenę poniższych modeli:
1) https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BG4Nd.html?
2) https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... AC57P.html?

W pierwszym przypadku cena wydaje się trochę podejrzanie niska.
W drugim przypadku dziwne bogactwo wyposażenia np. podgrzewana szyba.
 #111220  autor: kml
 08 lut 2019, 13:18
Czy podejrzanie niska hm, może po prostu realna, adekwatna do wersji wyposażenia i rocznika. Masz w tych przypadkach aż 3 lata różnicy, jeden 2008 drugi 2011.
 #111225  autor: Cwiara
 08 lut 2019, 15:11
W tym drugim egzemplarzu cena do negocjacji :|
Czego nie ma w aucie: czujnika zmierzchu , podgrzewanej szyby przedniej , złącza AUX i gniazda SD jak już to USB do B&M , czujnika deszczu , lusterka fotochrom , nawigacja GPS , skrzyni M32 :)
Co jest : moduł MA , alufelgi 16 calowe , belki bagażnika bez zaślepek ale może leżą w aucie , dwa klucze + karta kodowa i papiery.
Czy tam są dzienne i LED-y to trudno powiedzieć.
A tą gwarancję VIP Gwarant to można od razu jako papier toaletowy użyć. Pic na wodę i fotomontaż...nawet jak coś nawali to zawsze znajdą pretekst do odmowy pokrycia kosztów naprawy.Tak więc od ceny można odjąć jej koszt i powiedzieć to sprzedającemu :)
 #111308  autor: piwakk
 09 lut 2019, 23:50
Witam, zerkniecie na tę ofertę?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BGinL.html

Auto zaczynało w grudniu ze sporo wyższą cenę.

Czy widzicie coś podejrzanego? Zastanawia tył lewej strony. Dziwne załamanie lakieru.

Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 #111317  autor: HARDYX
 10 lut 2019, 11:48
@piwakk, ciężko bo zdjęciach stwierdzić czy ten tył był malowany, bo może to być po prostu zwykłe odbicie światła. Najlepiej byłoby na żywo z bliska się przyjrzeć i dotknąć.
 #111326  autor: piwakk
 10 lut 2019, 13:42
Może jest ktoś w pobliżu kto mógłby podjechać i zerknąć? Ja niestety trochę kilometrów tam mam :/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 #111449  autor: oksar
 12 lut 2019, 13:16
Witam. Widziałem, że wyżej ktoś pytał o to Bravo, pozwolę sobie jednak wrzucić ponownie link.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BG4Nd.html
Autko końcem stycznia startowało za 19000zł. W zeszłym tygodniu 18500, a od dwóch dni za 17500zł. Czy ktoś był, sprawdzał na miejscu to auto? Planuję się wybrać tam na dniach, chociaż wolę jednak zapytać, żeby nie robić 200 kilometrów na marne :)
Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że autko jest po 1-szej właścicielce (sprzedający zaznaczył, że rocznik 1990 :D ), po przeglądach, rozrząd zrobiony, a reszta typu filty itp. wymienione przy 120000km, elektronika, klima sprawna. Co udało mi się jeszcze dowiedzieć to to, że podobno lewy tylny błotnik był malowany. Według sprzedającego nie jest po poważnej kolizji, ze zdjęć ciężko coś wywnioskować. Zaproponował też przejazd na stację kontroli. Na blacharce się nie znam, stąd moja prośba o podpowiedź na co zwrócić uwagę (kwestię mechaniczną zostawiam mechanikowi, którego zabieram ze sobą). Z góry dzięki za pomoc, wybaczcie że się tak rozpisałem :D
Pozdrawiam
 #111480  autor: Cwiara
 13 lut 2019, 06:53
Na foto jest dobry :)
Rysa to jest nic (jakiś złośliwy spacerowicz :lol: ) to nie stan techniczny i tym się "nie jeździ" :| :arrow: jak pracuje sprzęgło ,skrzynia biegów M32 , hamulce , zawieszenie + układ kierowniczy , kolektor wydechowy + turbo ...
Podnieść klapę bagażnika i wykładzinę , podnieść tylną kanapę i położyć oparcia - sprawdzić pod dywanikami.
Czy szyby , opony są z jednego rocznika i np.producenta lub każda z innej parafii
Pod pokrywą silnika stan podłużnic , wzmocnień do których są mocowane błotniki , szukać nowych cybantów/opasek , nowych wkrętów/nakrętek/śrub, jaki jest stan tarcz hamulcowych - bruzdy na powierzchni lub duży rant na krawędzi porównać z przebiegiem.Od dołu podwozie/podłużnice w tylnej części kabiny i stan podłogi bagażnika...
Jest tego trochę
I bardziej bym się zainteresował czemu tylny zderzak ma delikatnie inny odcień niż klapa i błotniki ale to może takie foto...
No i ... https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna :| czy sprzedaje "osoba prywatna" , wątpie.
Numery rejestr. bytomskie z maja 2008r. i nowsze ramki serwisu K...s z Miechowic w Bytomiu :) a do tanich nie należy :P
 #111486  autor: Prymek
 13 lut 2019, 08:47
Nie podoba mi się odstająca klapa bagażnika z prawej strony, dość duża szczelina w stosunku do prawej co może świadczyć o jakimś niewielkim zdarzeniu .I raczej nie ma ESP ,chyba że sprzedający dołożył.
 #111502  autor: Prymek
 13 lut 2019, 17:17
W mojej opinii nie podoba mi się przetłoczenie na drzwiach od kierowcy, prawy górny róg nad klapą bagażnika coś jest nie tak.
 #111507  autor: MarcoW77
 13 lut 2019, 18:44
Faktycznie... To przetłoczenie może tylko przez źle wykadrowane zdjęcie tak wygląda... chociaż druga strona jest z takim samym ustawieniem obiektywu więc linia jednak krzywa.
  • 1
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 172
  • 235