• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #101350  autor: maciaty
 07 wrz 2018, 06:47
Cwiara pisze:Daj VIN do sprawdzenia to będzie jasność.Musiał bardzo dużo jeździć we mgle i na bardzo krętych drogach że włączało się doświetlanie zakrętów bo odbłyśniki w przeciwmgłowych wypalone :P oraz bardzo szybko przemierzać autobahny w DE że antenę i dekielki z felg zerwało :lol:
Dywaniki gumowe z ciężarówki nie za bardzo pasują do Bravo :(
Lakier dobrze doprowadzony do widocznego stanu, jest pakiet SPORT, B&M, czujniki parkowania tył,tempomat,opony chyba jeszcze na trochę starczą i tyle.
Jak cena spadnie do 17 można się zainteresować. To jest 2008r. i 90KM więc bez szaleństw. Aż tak , to auto dobre nie jest żeby wołać prawie 20 koła.
Co Ty masz z tym doprowadzaniem lakieru?! Co ktoś wrzuci linka to o tym piszesz, ze wygłaskany, doprowadzony zewnętrznie itp. A jak ktoś po prostu dbał regularnie, wrzucił nawet najtańszy wosk i często mył to już złe? Musi być koniecznie picowane pod zdjęcia i sprzedaż?!

Aaa,
Odbłyśniki w halogenach dostają po dupie od stania na słońcu. Koleżka z Łodzi miał Bravo z przebiegiem raptem 30 tysięcy, jeździł nim rzadko bo miał służbowe a odbłyśniki wypalone były na maks...


Wysłane z iPhone 7
 #101357  autor: Cwiara
 07 wrz 2018, 12:22
Z tej trójki to czerwone Bravo diesel wygląda na dobre.

@maciaty takich użytkowników aut jak tu na forum - którzy dbają o to czym jeżdzą i jego wygląd - to jest może 20% ( prywatnych oczywiście i to chyba przesadziłem )bo większość to leje i jazda w drogę.Dopiero przy BT dowiadują się że trzeba co nieco zrobić przy aucie oraz przy sprzedaży kiedy wycena rozmija się z oczekiwaniami i wtedy jest szybki detailing/korekta/pucowanko/picowanko - do wyboru - :lol: żeby zbyć samochód.

Ty dbasz ( :speechless: co widać) i wiesz co masz.Ja dbam bardziej o stronę techniczną i sprawność ,kosmetyka czasami jest - jak mam czas a z tym krucho.
 #101398  autor: Matrysek
 08 wrz 2018, 17:35
Część
Jestem tu nowy szukam do kupienia bravo, czy moglibyście rzucić okiem na ogłoszenie i podzielić się swoją opinią.
Po przeanalizowaniu różnych wariantów zdecydowałem, że będę szukał bravo 1.4 T-jeta 120 km, pod uwagę biorę też 1.4 90 km, chociaż 120km będzie żywsze aczkolwiek oby nie w kosztach :D . Zależy mi też aby auto miało instalację lpg, poza tym możliwie jak najlepiej wyposażony i oczywiście jak najlepiej utrzymany.
Najlepsza jest ocena użytkowników (doświadczenie), na co zwrócić uwagę itd. dlatego będę wdzięczny za sugestie :)

A i auto jest sprowadzone, sprzedaje handlarz

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... B1foh.html
 #101428  autor: grzegorz74
 09 wrz 2018, 13:53
Przy takiej cenie powinien być z polskiego salonu i posiadać pakiet sport, oczywiście cena do negocjacji. W takiej formie jest nie sprzedawalny, tutaj cena jest mocno za wysoka.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 #101431  autor: Cwiara
 09 wrz 2018, 16:16
jw. @grzegorz74 oraz mieć silnik 1.9 / 2.0 :)
Rozumiem że benzynki mają branie ale nie aż takie żeby tyle dać za auto.
Wołać w ofercie może ile chce , nikt nie zabrania. Serio , jak będzie kosztować 29 koła można się zainteresować,pytać,dzwonić,oglądać,negocjować... to jest zwykły Dynamic :!:
Barierą psychologiczną przy sprzedaży/kupnie Bravo 2012/2013 ( wyjątek - jeśli się trafi końcówka produkcji) jest 30.000 powyżej tej kwoty trzeba być cierpliwym żeby nie powiedzieć zdesperowanym do transakcji.
 #101445  autor: Cwiara
 09 wrz 2018, 20:55
Jechać oglądać :!: dowiedzieć się co nieco o aucie , jazda próbna , negocjacje :)
To jest pakiet SPORT a nie Dynamic. Pomylili się troszkę w opisie.
Zadbany na foto.
Brak tempomatu , przyciemnianych szyb , nie widze B&M i bez multifunkcji na kierownicy no i klima manual.

Historia w CEPIK-u jest OK.
 #101449  autor: PB1920
 09 wrz 2018, 21:07
jutro tam jade i zobaczymy
 #101453  autor: Cwiara
 09 wrz 2018, 21:11
Te braki to nie jest jakaś wielka wada np.jeśli chodzi o klime.
Dobre pole do negocjacji ;) i zobacz czy pod wykładziną bagażnika jest zestaw naprawczy czy koło zapas - choćby dojazdówka.
 #101455  autor: Adam1982
 09 wrz 2018, 21:16
To jest dynamic z pakietem sport.
 #101457  autor: Cwiara
 09 wrz 2018, 21:25
@Adam1982 Ja to się już gubie w tych zestawieniach wersji Fiat-a - EASY,DYNAMIC,SPORT nawet jak ubezpieczałem auto to był problem bo co innego wynikało z bazy informatycznej Warty a co innego z papierów dostarczonych.
Nie zmienia faktu że jest dobry egzemplarz.@PB1920 sprawdzenie powłoki lakierniczej miernikiem też by się przydało...
 #101509  autor: abezus
 11 wrz 2018, 07:18
@Cwiara Z pakietem sport jest dosyć prosto. Jeśli auto było w wersji sport, miało ZAWSZE dwururkę przycisk SPORT na desce i 150KM (nie wiem czy w polifcie w ogóle była wersja sport bo wiadomo były silniki multiair). Pakiet sport, wiadomo progi wnętrze ale już o dwururce nie słyszałem i zdecydowanie brak przycisku SPORT.
bravolot pisze: 10 wrz 2018, 22:49 Ktoś coś wie o tym aucie:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... B9ta5.html ???
To jest wersja sport (jest przycisk na desce). Do sprawdzenia jak mocno był klepnięty bo szwajcaria + nierówny przód. Obstawiam stronę kierowcy.
 #101524  autor: mateo10
 11 wrz 2018, 11:40
Witajcie :-) poszukuje bravo w benzynie, najlepiej 120KM. Czy ktoś słyszał, widział ten egzemplarz? Proszę o podzielenie się swoją opinią :-)
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 20d3d91402
 #101525  autor: Cwiara
 11 wrz 2018, 11:51
Na foto wygląda całkiem całkiem , fajne felgi , opony jak wspomniał, hak , papiery.Trzeba obejrzeć na żywo i przejechać trochę jak to się odpycha , hamuje, zmiana biegów , sprzęgło , skrzynia ,turbo ... od dołu jaki stan, co było robione , jak blacharsko i lakierniczo stoi.
Kierownica do obszycia,przeciwmgłowe do wymiany,znaczek z tyłu też.Tylne zaciski się srebrzą po wymianie lub regeneracji.
Masz w okolicy to zobacz.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2018, 12:01 przez Cwiara, łącznie zmieniany 2 razy.
 #101532  autor: kolejarz
 11 wrz 2018, 14:02
Żałosną dyskusję dwóch kolegów usunąłem; następnym razem polecą ostrzeżenia! Co do wersji wyposażenia Bravo @Cwiara i @abezus poczytajcie sobie trochę o nich, zanim zaczniecie tworzyć elaboraty o "sportach" i "nie-sportach"...pakietów było sporo, często w zależności od rynku i wersji silnikowych tak więc rozumiem, że można się w tym pogubić ale nie ma co niektórych rzeczy przyjmować za pewnik...
 #101537  autor: PB1920
 11 wrz 2018, 18:04
PB1920 pisze: 09 wrz 2018, 20:36 https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 89b7e4a3ce
Pooglądane i .................... opony kormoran na jednej dziura z boku felgi dojechane jedna bardzo !!! rdza na klapie od dołu pomalowane byle jak. Malowana maska,zderzak i błotnik od strony kierowcy. Hamulce przód i tył do roboty ,rozrząd na już. Środek mocno zmęczony nawet nie chciało mi się go odpalać :x

Pomijam już serie wgniotek i rys bo to nie nowe auto !!!
 #101552  autor: bravolot
 11 wrz 2018, 21:45
abezus pisze: 11 wrz 2018, 07:18 @Cwiara Z pakietem sport jest dosyć prosto. Jeśli auto było w wersji sport, miało ZAWSZE dwururkę przycisk SPORT na desce i 150KM (nie wiem czy w polifcie w ogóle była wersja sport bo wiadomo były silniki multiair). Pakiet sport, wiadomo progi wnętrze ale już o dwururce nie słyszałem i zdecydowanie brak przycisku SPORT.
bravolot pisze: 10 wrz 2018, 22:49 Ktoś coś wie o tym aucie:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... B9ta5.html ???
To jest wersja sport (jest przycisk na desce). Do sprawdzenia jak mocno był klepnięty bo szwajcaria + nierówny przód. Obstawiam stronę kierowcy.
Spytałem sprzedawcę o VIN to podał mi od innego Bravo tzn. z silnikiem diesla ZFA19800004140667 a
teraz widzę, że ogłoszenie zniknęło.
  • 1
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 156
  • 239