• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #101197  autor: Cwiara
 04 wrz 2018, 23:56
@Przemo796
Ten drugi z Będzina lepszy.Może być dobry egzemplarz , ktoś dbał, to widać.Tylko jak tam bebechy - turbo,M32 :oops:
Jesli chodzi o AAAcoś tam to auta mają dość dobre ( w ubiegłym roku byłem oglądać Opla Astre IV ) ale na oględziny szczegółowe i wytknięcie uchybień mają alergie i nie za bardzo są chętni do negocjacji ceny.Oni maja inną politykę cenową.Jakieś sezonowe upusty ,rabaty wyprzedażowe :) Wystawiają za grubą kasę i potem schodzą coraz niżej.
Auto którym byłem zainteresowany sprzedali w maju tego roku.
 #101198  autor: robertJAW
 05 wrz 2018, 00:15
Srebrna tydzień temu sprzedana do aaaauto z drugim kompletem kół za 19 PLN targuje się jest z czego schodzić :D a ogólnie to autem jeździłem od roku czasu przebieg teoretycznie autentyczny w 2014 sprowadzone do kraju, rozrząd robiony w 2016 przy 100kkm gaz w 2014. Na chwilę obecną do roboty przy aucie to do wymiany opony bo kiepskie te letnie już były a zima na 15 igła :P, błotniki z przodu były na winklach szpachlowane i bok po stronie kierowcy malowany ale w takim stanie kupiłem i przez rok ok 20kkm zrobilem. Pod względem mechanicznym auto jest ok.
 #101209  autor: sawer
 05 wrz 2018, 09:21
Przemo796 pisze: 04 wrz 2018, 21:07 Proszę o ocenę tego wybranego przezemnie egzemplarza Bravo :) Co o nim myślicie jest wart zakupu? Jak myślicie, czy Aaauto to dobry dealer sprzedający samochody? Zdarzają się tam przekręty np. cofane liczniki i inne podobne rzeczy czy raczej nie ma mowy o czymś takim? Może ktoś byłby w stanie go obejrzeć, ponieważ stoi w siedzibie w Katowicach niestety ja nie mam jak za bardzo go obejrzeć a... jak ktoś by miał czas to byłbym mu winny browara przy okazji jakiegoś spotu. Ogólnie kojarzy ktoś samochód z forum? Ma naklejkę klubową z tyłu? Może da ktoś namiar na właściciela? W szczególności liczę na pomoc @Cwiara który jest ogarnięty w ocenianiu aut z ogłoszenia.
https://www.aaaauto.pl/pl/fiat-bravo/ca ... 4&promo=gm
Przeglądając jeszcze kilka ogłoszeń na otomoto poszukując Bravo natknąłem się na taki egzemplarz dość ładnie wyglądające na zdjęciach Maranello z czarnym grillem i przyciemnianymi lampami co myślicie o nim cena nie jest czasem zbyt niska? Choć przebieg też nie jest zaś nie wiadomo jak zerowy, ale za to prawdziwy najprawdopodobniej.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... ee4c93e637
Co do AAA Auto zobacz tu:
viewtopic.php?f=52&t=96&start=1920#p52074
i tutaj:
viewtopic.php?f=52&t=96&start=1940#p52078

Ogólnie nie polecam.
Dwa razy miałem styczność i... omijam ten twór z daleka..
Jak nie chcesz się władować, to lepiej wydać nawet te dwie stówki, żeby dobrze przetrzepali Bravolota, coby później zdziwienia nie było.. :o
Zresztą nieważne czy fura jest od AAA, czy to od innego handlarza, czy od osoby prywatnej..
Na Alledrogo też jest trochę ogłoszeń typu sprzedam od osoby prywatnej, bo sprowadziłem i mama nie chce jeździć bo Bravo dla niej za duże... :D, a numer telefonu ten sam przy innych aukcjach..
Czujność zawsze wskazana, potem to procentuje bo więcej $$$ w kieszeni..
 #101210  autor: Cwiara
 05 wrz 2018, 10:05
:) Rok temu znalazłem w AAAcoś tam auto - pojechałem na Rozdzień żeby obejrzeć ,dowiedzieć się coś wiecej niż w ofercie napisane.
Dziesiątki aut na placu ,kilku handlowców, o aucie zdawkowe informacje i tyle co w dokumentach otrzymanych z biura, kluczyki i z pracownikiem do auta,jazda tylko po placu ,poza komis dopiero po wypełnieniu oświadczenia blablabla - czyli dupochron :) a na miejscu ile można sprawdzić... wypełniłem i jedziemy. Wyszło kilka uchybień ale do przełknięcia.Na warsztat i podnośnik nie starczyło czasu a szkoda.
Auto od osoby prywatnej w stanie średnim , nie że zniszczone ale żeby ktoś dbał - wątpie.Tak jak odkupili tak postawili i czeka na zainteresowanego z ceną z sufitu 27400 na propozycje 24000 (co było i tak za dużo stwierdzam po czasie) uśmiech i słowa"sam bym za tyle kupił" i propozycja upustu 400 a jak skorzystam z agencji ubezpieczeniowej to 1400.
Podziękowałem, odjechałem ,dałem auto na obserwowane i kupiłem Bravo :D
Przy 24700 znikneło z oferty w maju tego roku.
Stało 8 miesięcy :lol:
Nikogo nie zachęcam i nie zniechęcam.To jest sieciówka i z tego co wiadomo , jak ktoś jest bardzo zainteresowany to są w stanie zorganizować auto z innej lokalizacji.
Tak jak kolega wyżej napisał.
Samemu się przekonać czy warto.
 #101263  autor: kain
 06 wrz 2018, 08:09
a jak widzi wam się to ogłoszenie? - https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 30d86cab3f

Przebieg bardzo mały jak na 10 letni samochód i dodatkowo z Niemiec, wychodziłoby że robił ktoś nim ok. 10 tysięcy km rocznie co jak na Niemcy jest strasznie małym wynikiem, myślicie że to realne?
 #101272  autor: Cwiara
 06 wrz 2018, 10:08
Daj VIN do sprawdzenia to będzie jasność.Musiał bardzo dużo jeździć we mgle i na bardzo krętych drogach że włączało się doświetlanie zakrętów bo odbłyśniki w przeciwmgłowych wypalone :P oraz bardzo szybko przemierzać autobahny w DE że antenę i dekielki z felg zerwało :lol:
Dywaniki gumowe z ciężarówki nie za bardzo pasują do Bravo :(
Lakier dobrze doprowadzony do widocznego stanu, jest pakiet SPORT, B&M, czujniki parkowania tył,tempomat,opony chyba jeszcze na trochę starczą i tyle.
Jak cena spadnie do 17 można się zainteresować. To jest 2008r. i 90KM więc bez szaleństw. Aż tak , to auto dobre nie jest żeby wołać prawie 20 koła.
 #101274  autor: Tomek
 06 wrz 2018, 10:19
Odbłyśniki w przeciwmgłowych w Bravo to straszna tandeta, po paru latach są wypalone.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 #101297  autor: abezus
 06 wrz 2018, 14:14
Mnie ciekawi zawsze tok rozumowania niektorych ludzi, a w zasadzie wiekszosci ludzi. Zakladaja ze w niemczech wszyscy maja jeden samochod i tylko nim jezdza wiec musi miec duzy przebieg. Wychodzilo by na to ze Polacy to bogacze sa wzgledem niemcow bo u nas patrzac po domach niczym nadzwyczjnym jest 2-3 auta pod domem.
Nikt nie potrafi pojac ze niemiec tez potrafi posiadac dwa trzy samochody i pomimo duzych przebiegow rocznych rozbija sie to na pare aut.
 #101298  autor: PawelPawel
 06 wrz 2018, 14:28
tylko jest ta subtelna roznica ze niemiec ma 3-4 nowe auta a polak ma 2 pelnoletnie zajechane zlomy z fejkowa ksiazka z aso-allegro za 20 zl i przebiegiem kreconym na kazdym etapie transportu zlomu do polski ;)
 #101308  autor: abezus
 06 wrz 2018, 16:48
Jak ktoś nie umie kupić auta to kupuje złom z kręconym licznikiem. A niemiec wcale nie jeździ tylko nowymi autami bo przecież jeśli tak by było to wszystkie auta sprowadzone byłyby od pierwszego właściciela (choć nie oszukujmy się nieuczciwi handlarze wpisują takie pierdoły pomimo że tak nie jest).
Oczywiście wiadomym jest że proceder cofania blatów jest uskuteczniany na prośbę kupujących bo każdy chce jak najtaniej, z jak najniższym przebiegiem więc rynek musi się dostosować do kupca. Gdyby kupujący nie "Januszowali" to nie byłoby problemu w takiej skali bo nie oszukujmy się w Niemczech też turasy kręcą na potęgę. Jednak jest to i tak mniejsza skala niż u nas.
P.S Książka z allegro to patent stary jak świat i uskuteczniany już raczej bardzo rzadko. Lepiej jest cofnąć przed badaniem technicznym, albo zrobić cofkę i jechać do ASO naprawić jakąś pierdołę. Oczywiście nie działa z każdym egzemplarzem ale to dużo częściej używane sposoby.
 #101350  autor: maciaty
 07 wrz 2018, 06:47
Cwiara pisze:Daj VIN do sprawdzenia to będzie jasność.Musiał bardzo dużo jeździć we mgle i na bardzo krętych drogach że włączało się doświetlanie zakrętów bo odbłyśniki w przeciwmgłowych wypalone :P oraz bardzo szybko przemierzać autobahny w DE że antenę i dekielki z felg zerwało :lol:
Dywaniki gumowe z ciężarówki nie za bardzo pasują do Bravo :(
Lakier dobrze doprowadzony do widocznego stanu, jest pakiet SPORT, B&M, czujniki parkowania tył,tempomat,opony chyba jeszcze na trochę starczą i tyle.
Jak cena spadnie do 17 można się zainteresować. To jest 2008r. i 90KM więc bez szaleństw. Aż tak , to auto dobre nie jest żeby wołać prawie 20 koła.
Co Ty masz z tym doprowadzaniem lakieru?! Co ktoś wrzuci linka to o tym piszesz, ze wygłaskany, doprowadzony zewnętrznie itp. A jak ktoś po prostu dbał regularnie, wrzucił nawet najtańszy wosk i często mył to już złe? Musi być koniecznie picowane pod zdjęcia i sprzedaż?!

Aaa,
Odbłyśniki w halogenach dostają po dupie od stania na słońcu. Koleżka z Łodzi miał Bravo z przebiegiem raptem 30 tysięcy, jeździł nim rzadko bo miał służbowe a odbłyśniki wypalone były na maks...


Wysłane z iPhone 7
 #101357  autor: Cwiara
 07 wrz 2018, 12:22
Z tej trójki to czerwone Bravo diesel wygląda na dobre.

@maciaty takich użytkowników aut jak tu na forum - którzy dbają o to czym jeżdzą i jego wygląd - to jest może 20% ( prywatnych oczywiście i to chyba przesadziłem )bo większość to leje i jazda w drogę.Dopiero przy BT dowiadują się że trzeba co nieco zrobić przy aucie oraz przy sprzedaży kiedy wycena rozmija się z oczekiwaniami i wtedy jest szybki detailing/korekta/pucowanko/picowanko - do wyboru - :lol: żeby zbyć samochód.

Ty dbasz ( :speechless: co widać) i wiesz co masz.Ja dbam bardziej o stronę techniczną i sprawność ,kosmetyka czasami jest - jak mam czas a z tym krucho.
 #101398  autor: Matrysek
 08 wrz 2018, 17:35
Część
Jestem tu nowy szukam do kupienia bravo, czy moglibyście rzucić okiem na ogłoszenie i podzielić się swoją opinią.
Po przeanalizowaniu różnych wariantów zdecydowałem, że będę szukał bravo 1.4 T-jeta 120 km, pod uwagę biorę też 1.4 90 km, chociaż 120km będzie żywsze aczkolwiek oby nie w kosztach :D . Zależy mi też aby auto miało instalację lpg, poza tym możliwie jak najlepiej wyposażony i oczywiście jak najlepiej utrzymany.
Najlepsza jest ocena użytkowników (doświadczenie), na co zwrócić uwagę itd. dlatego będę wdzięczny za sugestie :)

A i auto jest sprowadzone, sprzedaje handlarz

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... B1foh.html
 #101428  autor: grzegorz74
 09 wrz 2018, 13:53
Przy takiej cenie powinien być z polskiego salonu i posiadać pakiet sport, oczywiście cena do negocjacji. W takiej formie jest nie sprzedawalny, tutaj cena jest mocno za wysoka.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 #101431  autor: Cwiara
 09 wrz 2018, 16:16
jw. @grzegorz74 oraz mieć silnik 1.9 / 2.0 :)
Rozumiem że benzynki mają branie ale nie aż takie żeby tyle dać za auto.
Wołać w ofercie może ile chce , nikt nie zabrania. Serio , jak będzie kosztować 29 koła można się zainteresować,pytać,dzwonić,oglądać,negocjować... to jest zwykły Dynamic :!:
Barierą psychologiczną przy sprzedaży/kupnie Bravo 2012/2013 ( wyjątek - jeśli się trafi końcówka produkcji) jest 30.000 powyżej tej kwoty trzeba być cierpliwym żeby nie powiedzieć zdesperowanym do transakcji.
 #101445  autor: Cwiara
 09 wrz 2018, 20:55
Jechać oglądać :!: dowiedzieć się co nieco o aucie , jazda próbna , negocjacje :)
To jest pakiet SPORT a nie Dynamic. Pomylili się troszkę w opisie.
Zadbany na foto.
Brak tempomatu , przyciemnianych szyb , nie widze B&M i bez multifunkcji na kierownicy no i klima manual.

Historia w CEPIK-u jest OK.
 #101449  autor: PB1920
 09 wrz 2018, 21:07
jutro tam jade i zobaczymy
  • 1
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 151
  • 235