• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #99903  autor: siken3
 14 sie 2018, 16:39
Panowie, mam do was pytanie: Czy zna ktoś ten komis https://onlycars.otomoto.pl/ ?? Pytam bo już od dłuższego czasu widzę, że często bravo przez ich oferty przechodzą. Pytam, ponieważ na internecie nie bardzo chwalą katowickie komisy (wgl. komisów nie chwalą, ale te w Katowicach szczególnie). Może jest ktoś z tamtych rejonów i zna temat, albo kupował od tego komisu, albo innego ?
 #99982  autor: Dembski
 16 sie 2018, 09:38
Jeżeli mogę polecić kogoś kto ściąga sporo fiaciorów to polecam zajrzeć tutaj : https://fhu-autobartex.otomoto.pl/
W ogłoszeniach zazwyczaj ma mało aut, bo większość przyjeżdża na zamówienie.
Od gościa kupiłem w sumie 12 samochodów na przestrzeni 7 lat (mam dwie firmy) i zawsze było przede wszystkim uczciwie.
Oprócz tego sporo znajomych też skorzystało z jego usług i do tej pory się sprawdza.
 #100006  autor: Solar
 16 sie 2018, 21:40
Witam, co sądzicie o tym egzemplarzu.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 90d7dd9567
Pytam bo jestem nowicjuszem w Fiatach, a moja małżonka nie chce słyszeć o zakupie innego modelu uznając tego fiata jako swoje must have.
 #100007  autor: Cwiara
 16 sie 2018, 22:19
Na foto wygląda całkiem dobrze , opony co prawda zimowe ale są OK.Szkoda że nie ma alumów - widocznie poszły na handel z letnimi oponami i na aucie został "winter setup" .Najlepiej na żywo zobaczyć i jak się prowadzi.
Sprawdzić od dołu jak wygląda podłoga,tarcze i klocki przód + tył, jak pracuje skrzynia biegów ( szum,wycie) jak auto nabiera prędkości czy towarzyszą jakieś efekty typu buczenie lub drgania kierownicy,nadwozia.
Jeśli będzie dobrze i podoba się to zaproponuj 17 tysi i zobacz jak zareaguje sprzedawca bo pisze że zredukował cenę.
Auto ma 10 lat więc już będzie tylko taniało.
 #100010  autor: Solar
 16 sie 2018, 22:52
Mam właśnie mieszane uczucia. spełnia moje założenia czyli 120/150 km, góra 2008 r , nie więcej niż 150 tys. i cena do 20 tys.
W tym przedziale aktualnie na otomoto wygląda najlepiej, ale zabrali mu felgi, nie ma podłokietnika i ogólnie jak na wersje 150 km to wygląda biednie.
 #100011  autor: Cwiara
 16 sie 2018, 23:15
Jak wynegocjujesz dobrą cenę za auto to jest wszystko do kupienia i uzupełnienia braków :)
To są takie wersje jak wilk w owczej skórze :lol: i na drodze sporo użytkowników jest w :shock: to :fiat1: tak jeździ ...
 #100023  autor: xkacpix0402
 17 sie 2018, 10:55
@Solar @Solar zwróciłem uwagę na jego antenę dość śmieszna, ale ogólnie tak po zdjęciach wygląda na dość zadbanego, ale wiadomo, jak to może wyglądać na zdjęciach a jak na żywo stoi on troszkę daleko od Warszawy, ale niestety ciężko o znalezienie dobrego samochodu pod swoim domem, choć czasem się to zdarza oczywiście na twoim miejscu pojechałbym obejrzeć, sprawdzić miernikiem itd. I może kupić to już zależy od ciebie :)
 #100034  autor: Solar
 17 sie 2018, 16:40
Faktycznie pewnie po włączeniu radia świeci na niebiesko, jeszcze tylko dekle na trytytki pozapinam i będzie komplet :)
 #100044  autor: kubajg
 17 sie 2018, 19:51
@in3k8 Opis moocno naciągany ;) Taka full opcja że nawet ASR/ESP nie ma ;) Do tego korbotronik z tyłu i brak czujników parkowania czy czegokolwiek ponad standard... no i oczywiście to pakiet Sport a nie wersja więc nie ma mowy o przycisku Sport o którym jest wspomniane w opisie. Wersja Sport występowała tylko w najmocniejszej odmianie 150KM. Tak czy inaczej jeśli wszystko inne odpowiada to może mimo wszystko warto obejrzeć jeśli nie masz daleko. Zawsze to auto z prywatnych rąk więc pewnie czegoś się tam dowiesz.

Edit: Tak się zastanawiam, czy właściciel na pewno dodał poprawne zdjęcia? Chwali się np. przyciemnionymi szybami, których nie widzę :D Chyba że chodzi mu o zielone szyby atermiczne :twisted:
 #100091  autor: in3k8
 18 sie 2018, 20:04
@kubajg dzięki za info. Co do opisu to zdaje sobie sprawę, że jest podkolorowany. Niestety nie ma zbyt dużego wyboru samochodów z prywatnych rąk. Dziwne ze miesiąc temu była robiona konserwacja podwozia. Możliwa rdza?
 #100108  autor: Cwiara
 19 sie 2018, 14:49
Wgniotka na wysokości słupka B poza tym uboga wersja z wygórowaną ceną.
 #100111  autor: Grzegorz34
 19 sie 2018, 16:08
Dzięki Cwiara za szybką odp.
Jeśli chodzi o wyposażenie to takie mi pasuje, nie chce klimatronika, bo ponoć mogą być z nim problemy. Ma mieć ESP, czujniki parkowania(też nie mus) i być z produkcji połowy 2008 (ponoć już wtedy wymienili padające silent blocki na tuleje hydrauliczne - ale się zastanawiam jak często one padają bo koszt części to około 40zł więc czy może warto olać tą kwestie?). Co do cen to na śląsku faktycznie z tym przesadzają na tle reszty kraju :/
 #100112  autor: Cwiara
 19 sie 2018, 16:17
Tuleje tylnej belki to jest pryszcz.Hamulce ważniejsze jaki stan przedstawiają i czy wymagają natychmiast wymiany/regeneracji.
Turbo i skrzynia biegów + półosie to jest wielka niewiadoma.
Jak w "Forrest Gump" nigdy nie wiesz na co trafisz ;)
 #100114  autor: Grzegorz34
 19 sie 2018, 17:41
Co sądzisz o tym ogłoszeniu ? Lepsza wersja z tempomatem ale bez czujników park. Ale ta cena :( Z drugiej strony 2010.. Autko już wisi od dłuższego czasu.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... AIR21.html

Oraz to, przyznam, że dla mnie wyposażenie pasuje idealnie. Oba autka dość daleko ode mnie, jakie wrażenia po zdjęciach? Warto się przejechać zobaczyć?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 510af6c7de
 #100126  autor: Solar
 19 sie 2018, 21:33
Dzięki chłopaki za pomoc fura kupiona. Środek okazał się w stanie wzorcowym, podwozie miało pozostałości wcześniej robionej antykorozji, ogólnie widać że ktoś o to auto wcześniej dbał . Największym mankamentem okazał się przerdzewiały wydech, ale to było dobre pole do negocjacji. Ogólnie za te pieniądze i na tle obejrzanych 10 wcześniejszych sztuk jestem zadowolony i zaczynam poszukiwania wydechu.
 #100127  autor: Cwiara
 19 sie 2018, 21:54
@Solar Szczęśliwości i graty z zakupu :jump:
Kompletuj brakujące co konieczne i niekonieczne :P

Dodano po 10 minutach 2 sekundach:
Grzegorz34 pisze: 19 sie 2018, 17:41 Co sądzisz o tym ogłoszeniu ? Lepsza wersja z tempomatem ale bez czujników park. Ale ta cena :( Z drugiej strony 2010.. Autko już wisi od dłuższego czasu.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... AIR21.html

Oraz to, przyznam, że dla mnie wyposażenie pasuje idealnie. Oba autka dość daleko ode mnie, jakie wrażenia po zdjęciach? Warto się przejechać zobaczyć?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 510af6c7de
Ten drugi ciekawszy ale i pierwszemu trudno coś zarzucić.
Wskazane dokładne oględziny pod kątem napraw blacharsko-lakierniczych bo aż za ładnie wyglądają na foto ale @Solar wrzucił swoją ofertę i trafił 10 po oględzinach na miejscu.
Szkoda że rozstrzelone od wschodu po zachód :(
 #100132  autor: Grzegorz34
 19 sie 2018, 22:32
Dzięki. Jutro będę dzwonić, zobaczę jak z czasem będzie na wyjazd.
Pozdrawiam :)
  • 1
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 235