• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #99442  autor: abezus
 08 sie 2018, 13:12
wojtekm pisze: 08 sie 2018, 13:00 Początkowe modele Bravo miały materiał skóropodobny i po kilku dziesięciu tysiacach km już potrafiła się łuszczyć
Późniejsze też tylko lepszej jakości. Obecnie chyba tylko mercedes i bmw w specjalnych wersjach ma kierownice z prawdziwej skóry która wytrzymuje normalne przebiegi. Ekologia Pany ekologia! Wiadomo że dochodzi zawsze aspekt pH skóry bo niektórzy mają ręce jak pumeks i każdą kierownicę zajadą dosyć szybko. Dlatego też zawsze śmieszy mnie ocenianie przebiegu po stanie kierownicy i gałki zmiany biegów. Przecież jeśli jest wytarta oznacza to tylko tyle że jest wytarta, auto może mieć 100 tyś i wytartą kierownicę, a może mieć 400 tyś i kierownicę kupioną za grosze z anglika który dostał w tył.
 #99452  autor: Dembski
 08 sie 2018, 15:09
Modele, które oglądałem pochodziły z 2008-2010.
Generalnie np w Renault Megane III jest podobny problem ale nie w takiej skali. W sensie "skóra" zużywa się zbyt szybko, ale jakby to powiedzieć... bardziej godnie :D
 #99457  autor: Frankol93
 08 sie 2018, 16:40
Ja niczego nie zasłaniam (żona ma pierścionki itp) wystarczy natrzeć preparatem do skory raz w miesiącu może 2 i nie ma problemu. Auto codziennie smaży się w słońcu i po prawie 8 latach jest dobrze :)

Najważniejsze to nie myć woda lub inna chemia która nie nadaje się do skory bo to powoduje ze skóra twardnieje, wysycha i pęka.
 #99652  autor: Adrian2018
 10 sie 2018, 16:58
Witam, co powiecie o tych dwóch egzemplarzach? Pierwszy stoi dość długo i cena też maleje. W drugim tez cena powoli idzie w dół.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-ID6ApeNa.html

https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-ii ... v8nfp.html
 #99654  autor: Cwiara
 10 sie 2018, 17:03
 #99691  autor: Papi
 11 sie 2018, 13:52
ten drugi to gość ma auto od kwietnia tego roku więc jak dla mnie coś tu śmierdzi a nie że mu auto za dużo pali... nie chce negocjować
 #99692  autor: Cwiara
 11 sie 2018, 14:21
Może nabierze wartości jak dłużej potrzyma :P niech trzyma do jesieni i jak liście spadną to cena też :lol:
 #99775  autor: Grzegorz34
 12 sie 2018, 18:13
Cześć, co sądzicie o tym ogłoszeniu?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... c22bf25992

Sprawdziłem Vin - ZFA19800004190501
I znalazłem w wyposażeniu to ustrojstwo :speechless:
499 PNEUMATIC INFLATION PRESSURE LIT

To chyba chodzi o czujnik ciśnienia w oponach ?
Jeszcze bym przebolał gdyby miał wersje TPMS pośrednią, ale znalazłem oferty części czujników bezpośrednich dla Bravo :(
Nie wiem jaka jest wersja w tym modelu ale obawiam się, że bezpośrednia.. (ktoś coś wie więcej na ten temat?)
Dodatkowe pytanie - czy wszystkie Bravo 1.4 120KM mają montowane czujniki ciśnienia powietrza w oponach ?
Pozdrawiam,
 #99777  autor: Shaq
 12 sie 2018, 18:22
TPMS w Bravo jest bezpośredni i był wyposażeniem opcjonalnym.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 #99778  autor: Grzegorz34
 12 sie 2018, 18:35
Dzięki za szybką odpowiedź Shaq.
Szkoda tego modelu ale skoro to wyposażenie opcjonalne to jest światełko w tunelu, że znajdę bez.
 #99903  autor: siken3
 14 sie 2018, 16:39
Panowie, mam do was pytanie: Czy zna ktoś ten komis https://onlycars.otomoto.pl/ ?? Pytam bo już od dłuższego czasu widzę, że często bravo przez ich oferty przechodzą. Pytam, ponieważ na internecie nie bardzo chwalą katowickie komisy (wgl. komisów nie chwalą, ale te w Katowicach szczególnie). Może jest ktoś z tamtych rejonów i zna temat, albo kupował od tego komisu, albo innego ?
 #99982  autor: Dembski
 16 sie 2018, 09:38
Jeżeli mogę polecić kogoś kto ściąga sporo fiaciorów to polecam zajrzeć tutaj : https://fhu-autobartex.otomoto.pl/
W ogłoszeniach zazwyczaj ma mało aut, bo większość przyjeżdża na zamówienie.
Od gościa kupiłem w sumie 12 samochodów na przestrzeni 7 lat (mam dwie firmy) i zawsze było przede wszystkim uczciwie.
Oprócz tego sporo znajomych też skorzystało z jego usług i do tej pory się sprawdza.
 #100006  autor: Solar
 16 sie 2018, 21:40
Witam, co sądzicie o tym egzemplarzu.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 90d7dd9567
Pytam bo jestem nowicjuszem w Fiatach, a moja małżonka nie chce słyszeć o zakupie innego modelu uznając tego fiata jako swoje must have.
 #100007  autor: Cwiara
 16 sie 2018, 22:19
Na foto wygląda całkiem dobrze , opony co prawda zimowe ale są OK.Szkoda że nie ma alumów - widocznie poszły na handel z letnimi oponami i na aucie został "winter setup" .Najlepiej na żywo zobaczyć i jak się prowadzi.
Sprawdzić od dołu jak wygląda podłoga,tarcze i klocki przód + tył, jak pracuje skrzynia biegów ( szum,wycie) jak auto nabiera prędkości czy towarzyszą jakieś efekty typu buczenie lub drgania kierownicy,nadwozia.
Jeśli będzie dobrze i podoba się to zaproponuj 17 tysi i zobacz jak zareaguje sprzedawca bo pisze że zredukował cenę.
Auto ma 10 lat więc już będzie tylko taniało.
 #100010  autor: Solar
 16 sie 2018, 22:52
Mam właśnie mieszane uczucia. spełnia moje założenia czyli 120/150 km, góra 2008 r , nie więcej niż 150 tys. i cena do 20 tys.
W tym przedziale aktualnie na otomoto wygląda najlepiej, ale zabrali mu felgi, nie ma podłokietnika i ogólnie jak na wersje 150 km to wygląda biednie.
 #100011  autor: Cwiara
 16 sie 2018, 23:15
Jak wynegocjujesz dobrą cenę za auto to jest wszystko do kupienia i uzupełnienia braków :)
To są takie wersje jak wilk w owczej skórze :lol: i na drodze sporo użytkowników jest w :shock: to :fiat1: tak jeździ ...
 #100023  autor: xkacpix0402
 17 sie 2018, 10:55
@Solar @Solar zwróciłem uwagę na jego antenę dość śmieszna, ale ogólnie tak po zdjęciach wygląda na dość zadbanego, ale wiadomo, jak to może wyglądać na zdjęciach a jak na żywo stoi on troszkę daleko od Warszawy, ale niestety ciężko o znalezienie dobrego samochodu pod swoim domem, choć czasem się to zdarza oczywiście na twoim miejscu pojechałbym obejrzeć, sprawdzić miernikiem itd. I może kupić to już zależy od ciebie :)
 #100034  autor: Solar
 17 sie 2018, 16:40
Faktycznie pewnie po włączeniu radia świeci na niebiesko, jeszcze tylko dekle na trytytki pozapinam i będzie komplet :)
 #100044  autor: kubajg
 17 sie 2018, 19:51
@in3k8 Opis moocno naciągany ;) Taka full opcja że nawet ASR/ESP nie ma ;) Do tego korbotronik z tyłu i brak czujników parkowania czy czegokolwiek ponad standard... no i oczywiście to pakiet Sport a nie wersja więc nie ma mowy o przycisku Sport o którym jest wspomniane w opisie. Wersja Sport występowała tylko w najmocniejszej odmianie 150KM. Tak czy inaczej jeśli wszystko inne odpowiada to może mimo wszystko warto obejrzeć jeśli nie masz daleko. Zawsze to auto z prywatnych rąk więc pewnie czegoś się tam dowiesz.

Edit: Tak się zastanawiam, czy właściciel na pewno dodał poprawne zdjęcia? Chwali się np. przyciemnionymi szybami, których nie widzę :D Chyba że chodzi mu o zielone szyby atermiczne :twisted:
  • 1
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 151
  • 239