• REGULAMIN FORUM

 #667  autor: RedDevil
 10 gru 2015, 19:30
Sądzimy, że jesteś człowiekiem szanującym siebie i innych ludzi, szanującym pracę swoją i innych. Sądzimy, że jesteś życzliwy i pomocny, i nie będziesz miał nigdy problemów z przestrzeganiem podstawowych zasad kultury tego Forum. W takiej sytuacji możesz ominąć ten punkt i przejść dalej. My jednak gorąco zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem, na wszelki wypadek ;) - w szczególności zwracamy jednak uwagę na ten punkt:
3.1 Przywitaj się w odpowiednim dziale (klik!) - bez tego nie będzie możliwe przeglądanie oraz dodawanie żadnych postów na forum! Jeżeli chodzi o Przedstawienie wystarczy napisać zwykłe "Cześć" więc jeżeli wyskoczył ci komunikat "nie masz uprawnień aby skorzystać z tego forum miejmy nadzieję że wiesz już co robić...


Regulamin Klubu "Nuova Bravo Klub" oraz Forum "Nuova Bravo Klub" zarejestrowanego pod adresem http://nuovabravoklub.pl/
Rejestrując się na Forum "Nuova Bravo Klub", akceptujesz bez protestu niniejszy Regulamin. W przeciwnym razie opuść to miejsce i zgłoś wniosek o usunięcie twojego konta ustanowionego podczas rejestracji na adres e-mail: [email protected]. Twoje dotychczasowe posty zostaną jednak na Forum i wciąż będzie się przy nich znajdował login autora, choć już bez informacji profilowych.

Klub miłośników włoskiej motoryzacji, a w szczególności modelu Fiat Nuova Bravo, pod nazwą "Nuova Bravo Klub" oraz Forum "Nuova Bravo Klub" jest inicjatywą wspólną prowadzoną przez Administrację Klubu i Forum (dalej Administracja).
Założycielami klubu pod nazwą Nuova Bravo Klub jest zespół Administratorów wyszczególniony w temacie: http://nuovabravoklub.pl/viewtopic.php?p=664#p664.
Prawo do własności klubu, serwisu, nazwy "Nuova Bravo Klub", logotypu oraz prawo do własności Forum klubu posiada Administracja.
Kontakt z Administracją jest możliwy poprzez PW lub pod adresem e-mail: [email protected]


I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.1 Każdorazowo posługując się terminem Forum, odnosi się on do serwisu internetowego http://nuovabravoklub.pl/ i będzie w dalszej części Regulaminu zwany: Forum.
1.2 Rejestrując się na Forum, zgadzasz się na niniejsze warunki Regulaminu i zobowiązujesz się do jego bezwzględnego przestrzegania.
1.3 Forum poświęcone jest tematyce związanej z marką samochodu Fiat i modelem samochodu Nuova Bravo produkowanym od 2007 roku.
1.4 Forum służy do prowadzenia dyskusji tematycznych i wymiany poglądów w obrębie udostępnionych wątków tematycznych.
1.5 Forum jest zarządzane w sposób demokratyczny, z zastrzeżeniem, że decydujący głos należy do Administracji. Dyskusję na tematy dotyczące zarządzania Forum mogą być poruszane w dziale Sprawy klubowe. Administracja zatrzega sobie prawo do podejmowania decyzji we własnym gronie, pod warunkiem, że taki tryb nie będzie naruszał praw użytkowników i nie wpłynie negatywnie na działanie Forum.


II. REJESTRACJA
2.1 Rejestrując się akceptujesz Regulamin Forum i zobowiązujesz się do jego przestrzegania.
2.2 Warunkiem korzystania z Forum jest wcześniejsza rejestracja użytkownika poprzez podanie w formularzu rejestracyjnym wszystkich wymaganych danych znajdujących się w polach formularza.
2.3 Po zarejestrowaniu użytkownika na Forum, należy potwierdzić rejestrację poprzez kliknięcie linka aktywacyjnego przesłanego na podany w formularzu adres e-mail (w przypadku długiego czasu oczekiwania prosimy sprawdzić również folder spam).
2.4 Jedna osoba może mieć tylko jedno konto na Forum.
2.5 Podanie nieprawdziwych informacji w formularzu rejestracyjnym może przyczynić się do skasowania konta, w przypadku gdy użytkownik założy więcej niż jedno konto lub udostępni swoje konto innym osobom, wszystkie jego konta mogą zostać zablokowane i/lub skasowane bez ostrzeżenia i prawa do odwołania.
2.6 Niedbałe lub nieczytelne wypełnienie pól rejestracyjnych może przyczynić się do braku akceptacji konta. Konto wówczas zostaje automatycznie usunięte.
2.7 Konto użytkownika, które jest nieaktywne przez okres 6 miesięcy (brak odwiedzin na Forum) może zostać po tym okresie usunięte przez Administrację Forum.
2.8 Forum jest przeznaczone dla posiadaczy i użytkowników Fiata Nuova Bravo. Dopuszcza się rejestrację osób nie związanych w żaden sposób z tym modelem samochodu.
2.9 Podczas rejestracji używaj polskich znaków językowych.
2.10 Podczas rejestracji jako nazwy użytkownika (loginu) nie używaj nazw obraźliwych, wulgarnych, nazw zarezerwowanych dla wartości religijnych, a także adresów stron www, oraz nazw serwisów. itp. Tego typu konta będą usuwane.
2.11 Dokonując rejestracji na Forum, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od serwisu Nuova Bravo Klub informacji drogą mailową, przesyłanych na podany podczas rejestracji adres e-mail.
2.12 Rejestrując się wyrażasz zgodę na wykorzystanie treści swoich wypowiedzi przez Nuova Bravo Klub na łamach Forum i akceptujesz fakt, że ich ewentualne usunięcie zależy tylko i wyłącznie od decyzji Administracji. Administracja nie ma obowiązku dokonania usunięcia postów użytkownika na jego prośbę i/lub w chwili gdy konto użytkownika zostanie skasowane.
2.13 Konta użytkowników, którzy w ciągu 2 tygodni od daty rejestracji nie aktywują konta i nie przywitają się w odpowiednim dziale, zostaną usunięte przez Administrację.


III. ZACHOWANIE NA FORUM
3.1 Przywitaj się w odpowiednim dziale (klik!) - bez tego nie będzie możliwe dodawanie żadnych postów na forum!
3.2 Swoim zachowaniem nie łam zasad dobrego obyczaju.
3.3 Używaj polskich znaków językowych i znaków interpunkcji w pisanych wypowiedziach. Pisz poprawnie stylistycznie i ortograficznie. Jeżeli masz z tym problem, użyj programów sprawdzających pisownię.
3.4 Bądź w swoich wypowiedziach zrozumiały dla innych użytkowników Forum oraz dopytuj jeżeli nie rozumiesz czytanych wypowiedzi, unikniesz w ten sposób nieporozumień.
3.5 Szanuj innych użytkowników choćby ich zachowanie nie odwzajemniało twojego.
3.6 Zachowuj się godnie. Z szacunkiem i godnością odnoś się do innych użytkowników Forum. Traktuj innych użytkowników tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
3.7 Nie wdawaj się w wymiany obelg. Wszystkie drażliwe sprawy załatwiaj poprzez korespondencję prywatną zwaną PW.
3.8 Nie wdawaj się w kłótnie z problematycznym użytkownikiem Forum, a jego zachowanie zgłoś Moderatorom Forum.
3.9 Jeśli stwierdzisz, że ktoś zachowuje się w sposób szkodzący innym użytkownikom Forum, zgłoś to niezwłocznie Moderatorom Forum poprzez wiadomość PW.
3.10 Twórz Forum przyjazne dla siebie i innych użytkowników.

NA FORUM KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ:
- używania wulgaryzmów,
- godzenia w uczucia religijne i wyznaniowe,
- godzenia w przekonania polityczne,
- godzenia w wartości moralne,
- obrażania innych użytkowników i szydzenia z nich,
- zamieszczania treści i materiałów obraźliwych oraz sprzecznych z prawem RP i UE,
- zakazujemy stosowania nieuzasadnionej krytyki - w zamian możesz zastosować w swoich wypowiedziach konstruktywną polemikę,
- wszczynania i prowadzenia kłótni.


IV. ZASTRZEŻENIA
4.1 Każdy użytkownik Forum ma obowiązek stosować się do zaleceń Administratorów/Moderatorów.
4.2 Publiczne podważanie dobrego imienia Administratora/Moderatora jest niedopuszczalne i będzie skutkowało restrykcjami, do usunięcia konta użytkownika włącznie.
4.3 Administratorzy/Moderatorzy mają prawo do przenoszenia, modyfikowania lub usuwania wszelkich treści w dowolnej chwili, jeśli tylko uznają je za nieodpowiednie lub niestosowne bez uprzedniego powiadomienia ich autora.
4.4 Użytkownicy nie przestrzegający zasad kultury osobistej, używający słów i zwrotów powszechnie uważanych za obraźliwe lub mających na celu obrażenie innej osoby zostaną w kolejności:
- upomniani,
- czasowo zawieszeni,
- usunięci poprzez usunięcie konta z Forum.
4.5 Dyskusje są prowadzone w języku polskim. Od użytkowników wymaga się przestrzegania zasad poprawnej pisowni. Posty zawierające nadmierną ilość błędów ortograficznych, niezrozumiałe stylistycznie, niechlujne, mogą zostać usunięte przez Moderatorów, a użytkownicy nagminnie łamiący tą zasadę, otrzymają ostrzeżenie. Użytkownicy zamieszczający tekst w języku obcym, proszeni są o przetłumaczenie go na język polski lub dokonanie polskiego streszczenia.
4.6 Pamiętaj o narzędziu do wyszukiwania treści i tematów zwanym „Szukaj”.
Zanim napiszesz swoją treść na Forum, skorzystaj z funkcji "Szukaj" i sprawdź, czy ktoś wcześniej poruszał interesujący Cię temat. Może przy pomocy "Szukaj" znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania.
4.7 Zgodnie z zasadami panującymi w sieci zwracamy się do siebie na "Ty", niezależnie od wieku.
4.8 Prywatna korespondencja może być cytowana publicznie na Forum tylko za zgodą wszystkich osób biorących w niej udział (Administratorzy/Moderatorzy Forum nie posiadają funkcji i uprawnień pozwalających na podglądanie treści wiadomości prywatnych).
4.9 Cytując artykuły z innych serwisów należy podać link do artykułu oraz źródło.
4.10 Posty pozbawione sensu, wyróżniające się niskim poziomem intelektualnym, lekceważące wszelkie możliwe zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie będą kasowane bez ostrzeżenia. Za notoryczne łamanie tej zasady użytkownik może zostać usunięty z Forum.
4.11 Nie "krzyczymy" (nie piszemy wielkimi literami). Duże litery pisane na Forum oznaczają krzyk.
4.12 Zabrania się używania wulgarnych lub obraźliwych awatarów lub podpisów.
4.13 Zabrania się stosowania awatarów zawierających wyrazy "Administrator", "Moderator" oraz innych, mogących wprowadzać użytkowników Forum w błąd.
4.16 Na Forum obowiązuje całkowity zakaz umieszczania w sygnaturach lub stopce profilowej linków do portali aukcyjnych, reklam, adresów stron internetowych lub filmów, bez względu na rodzaj treści, produktów lub usług tam oferowanych. Działania takie mogą mieć miejsce tylko i wyłącznie za zgodą Administracji. Dopuszczalne są jedynie linki w sygnaturach, prowadzące do działu Giełda Forum z własnym ogłoszeniem.
4.17 Na Forum obowiązuje kategoryczny zakaz umieszczania reklam lub treści będących informacją lub ofertą handlową. Wszelkie reklamy lub wspomniane treści zamieszczane bez zgody Administracji będą usuwane.
4.18 Sprawy prywatne prosimy załatwiać poprzez PW, e-mail, Facebooka lub inne dostępne komunikatory, a nie w sposób publiczny na Forum.
4.19 Użytkownicy nie mają prawa do edycji swoich postów w celu usunięcia ich treści. W konsekwencji niesie to ze sobą zburzenie kontekstu wypowiedzi innych Użytkowników. Można edytować jedynie własne posty w celu dodania nowych informacji i/lub poprawienia obecnych wartości merytorycznych w okresie do 1 godziny od utworzenia posta.


V. POSTY NA FORUM
5.1 POST - jest niczym innym jak twoją wypowiedzą, wpisem na Forum.
PAMIĘTAJ:
5.2 Przed napisaniem nowego tematu - posta skorzystaj z opcji "SZUKAJ". Być może temat lub zagadnienie, które chcesz poruszyć istnieje już na Forum.
5.3 Tworząc nowy temat, post bez wcześniejszego sprawdzenia czy podobny już istnieje, wprowadzasz bałagan na Forum przez co Forum staje się mało czytelne.
5.4 Posty umieszczaj w odpowiednich działach. Wystawianie tego samego posta w różnych działach lub kilka razy, nie może mieć miejsca i jest niedopuszczalne.
5.5 Jeżeli nie wiesz, gdzie umieścić swój temat - post, zapytaj starszych stażem i doświadczonych kolegów lub Moderatorów.
Zawsze służymy Tobie pomocą.
5.6 Nadaj odpowiednią, czytelną, zrozumiałą i streszczającą problem nazwę swojemu tematowi! Tematy z nazwami typu "PROBLEM", "POMOCY", "CO ROBIĆ" są nieprawidłowe i będą usuwane.
5.7 W jednym temacie powinieneś poruszać tylko jeden problem.
5.8 Przed napisaniem nowego tematu lub posta, każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim informacji.
Będziesz wiedział, czy nie zabłądziłeś.

JEŻELI CZEGOŚ NIE WIESZ, ZAPYTAJ.
NIE DZIAŁAJ I NIE PISZ POCHOPNIE BEZ ZASTANOWIENIA, a zobaczysz że wszystkim nam tu będzie się przebywało przyjemniej.

Czytając lub odpowiadając na posty:
5.9 Nie wyśmiewaj się z błędów innych użytkowników, to nie przystoi.
5.10 Poprawiaj błędy innych użytkowników i pomagaj wypowiadać się poprawnie, prawidłową polszczyzną.
BĄDŹ POMOCNY DLA KAŻDEGO.
5.11 Nie SPAMuj.
5.12 Używaj edycji posta w celu poprawienia treści na wolną od błędów i wad.
5.13 Nie pisz tego samego tematu jeszcze raz, jeśli identyczny został zamknięty.
5.14 Nie komentuj, jeśli twój komentarz nie wnosi do tematu niczego konstruktywnego (czytaj: mądrego).
5.15 Nie pisz byle by tylko cokolwiek pisać, to jest właśnie SPAM.
5.16 Nie cytuj posta, jeżeli Twoja odpowiedź znajdzie się bezpośrednio pod tym, który chcesz zacytować.
5.17 Nieprawidłowości dostrzeżone na Forum zgłoś poprzez wpis w odpowiednim dziale lub PW do Moderatora lub Administratora. Wspólnie postaramy się je naprawić.


VII. DZIAŁANIA PORZĄDKOWE
7.1 Za łamanie zasad niniejszego Regulaminu możesz otrzymać:
- ostrzeżenie,
- zostać pozbawionym dostępu do Forum, czyli dostać Bana,
- zostać usuniętym z Forum poprzez usunięcie trwałe konta na Forum.
7.2 Moderatorzy mają prawo usunąć temat, post lub wystawić ostrzeżenie nawet jeśli w tym Regulaminie nie ma punktu odpowiadającego za dane przewinienie, a przewinienie zagraża dobru Klubu i Forum, a także użytkownikom. Robią to po naradzie, dbając o dobro Klubu, Forum i innych użytkowników.
7.3 Od każdej decyzji Moderatorów można się odwołać, pisząc do Administratora i opisując sprawę.
7.4 Jeżeli otrzymałeś Bana, czas trwania Bana ustala Moderator, który nałożył Bana.
7.5 Administrator Forum może usunąć konto użytkownika bez ostrzeżenia, jeśli:
- użytkownik nie będzie przestrzegał zasad określonych w Regulaminie i pomimo ostrzeżeń i próśb będzie je nadal łamał.
7.6 Zabrania się podawania bezpośrednich linków do nielegalnych wersji programów i treści intelektualnych chronionych prawem autorskim, umieszczonych na różnego rodzaju serwerach.
7.7 Zabrania się umieszczania na Forum materiałów i treści w jakiejkolwiek formie, zawierających treści sprzeczne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, zarówno Polskiego, jak i każdego innego mogącego odnosić się do danego przypadku oraz łamiące zasady dobrego obyczaju i zasad i norm współżycia społecznego.
7.8 Niedozwolone treści, o których mowa powyżej będą natychmiast usuwane bez powiadomienia.


VIII. PISANIE NA ShoutBox
8.1 ShoutBox to komunikator w czasie rzeczywistym.
8.2 ShoutBox jest dostępny dla wszystkich użytkowników.
8.3 Rozmowy na ShoutBox mogą dotyczyć różnych tematów.
8.4 Na ShoutBoxie zabrania się:
- pisania wielkimi literami,
- używania wulgaryzmów i obrażania innych Forumowiczów,
- wysyłania wiadomości nie wnoszących nic do rozmowy tj. bezsensownych treści,
- nadużywania języków obcych - obowiązującym językiem dyskusji jest język polski,
- notorycznego spamowania (wiadomości jedna pod drugą),
- umieszczania materiałów, linków do stron sprzecznych z polskim prawem (m.in. nawiązujących do przemocy, nienawiści rasowej, etnicznej, itp.).


IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
9.1 Wszelka interpretacja Regulaminu należy do Administratorów/Moderatorów Forum.
9.2 Administracja Forum zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie Forum.
9.3 Wszelkie uwagi dotyczące Regulaminu proszę zgłaszać poprzez wpis w odpowiednim dziale lub PW do Moderatora lub Administratora.
9.4 Zapoznaj się z powyższymi zasadami Regulaminu. Są one bezwzględnie przestrzegane i egzekwowane przez Administrację Forum. Naruszając Regulamin godzisz się na wykluczenie z serwisu. Korzystając z Forum Nuova Bravo Klub, oficjalnie potwierdzasz swoją akceptację przedstawionych zasad.


Nota Prawna
Serwis Nuova Bravo Klub nie ponosi odpowiedzialności za treści i wypowiedzi zamieszczane przez użytkowników. Administracja dołoży wszelkich starań aby na Forum nie łamano prawa, rozmowy przebiegały w sposób kulturalny, z zachowaniem wszelkich norm etycznych i społecznych.