• Zakup kabrioleta

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #9833  autor: Pympek
 05 lut 2016, 12:50
Na co zwrócić uwagę przy zakupię kabrioleta? Ktoś ma jakieś dodatkowe uwagi ?

- sprawdzić szczelność dachu ?
- spasowanie dachu ?

a może ktoś ma jakąś ciekawą propozycję na takie auto ? :P (kwota ~10-15 000zł)
 #9835  autor: metalman
 05 lut 2016, 13:18
Gdybym ja miał wybierać to odpuściłbym wszelkie CC. Za ciężkie. Wolałbym miękki, lekki dach i ew. hardtop na zimę. W tym przedziale cenowym dałoby się chyba znaleźć Alfa Romeo Spider lub Fiata Barchettę :-) Ale to właściwie roadstery ;-) A z typowych cabrio to może Peugeot 306 - bardzo dobre zawieszenie - w tamtych czasach jeden z najlepiej prowadzących się kompaktów...
 #9866  autor: Borys
 05 lut 2016, 18:10
W tej kasie to brałbym tylko pod uwagę MX-5 da najwięcej frajdy z jazdy. Wadą jak to w mx jest rdza na progach i nadkolach. W cenie 15k powinieneś dorwać ładnego NB z 1.8.
 #9917  autor: jarjar94
 06 lut 2016, 09:20
Też byłbym za MX-5 ;) całkiem niedawno była niezła sztuka do kupienia u mnie w Lublinie, ale niestety spóźniłem się 2 godziny :(

@Pympek, w miarę niedaleko Ciebie są według mnie 2 egzemplarze MX-5, którymi mógłbyś się zainteresować ;)

Białas w Nowym Tomyślu - 1.6 i mieści się w Twojej kwocie:
http://allegro.pl/biala-mazda-mx5-nb-i5967167913.html

Czarnuch w Poznaniu - 1.8, młodszy, lepsze wyposażenie i już niezłe mody zrobione i według mnie warty uwagi i gdyby był bliżej mnie to pewnie pojechałbym obejrzeć ;) kwotę nieco przekracza, ale na bank jest coś do stargowania i wydaje mi się po opisie, że jest w miarę pewny samochód:
http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-pho ... ydmlz.html
 #9925  autor: Toolbox
 06 lut 2016, 10:50
Kabrio typu CC to pomyłka i zaprzeczenie samej idei. Auta ciężkie (nawet o 250 kg od bazowego kompaktu na którym powstały) i z reguły nieproporcjonalnie wyglądające z powodu składanego metalowego dachu, który trzeba gdzieś upchnąć. Moim zdaniem tylko lekkie i proste konstrukcje typu Barchetta, MX-5, BMW 3, Z3, itp. nawet zadbany Golf III/IV cabrio nie byłby zły. Tylko jedna uwaga - musicie się przymierzyć. Ja się do tych aut nie mieszczę a mam tylko 182 cm wzrostu :o nie mam miejsca na kolana, a na wysokości oczu mam górną krawędź przedniej szyby.