• Ford S-Max 2.0 TDCi (2006-2015)

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #9700  autor: metalman
 04 lut 2016, 14:02
Na razie temat po to żeby pogadać :D

Ilekroć myślę o tym, na co mógłbym zmienić w przyszłości Bravo, tylekroć przychodzi mi do głowy to auto. Dla mnie sprawia wrażenie auta idealnego - albo idealnie trafiającego w moje oczekiwania ;) Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym autem? Ja słyszałem dużo dobrego ;)

Z plusów:
- silnik: stary, dobry diesel PSA cieszący się opinią trwałego i niezawodnego
- mnóstwo miejsca w środku
- trzy niezależne fotele w 2-gim rzędzie
- dodatkowe 2 fotele w bagażniku (w zależności od wersji)
- niezłe prowadzenie - w końcu ta sama platforma co Mondeo

Z minusów:
- brak koła zapasowego
- problem z miejscem na zbiornik LPG w przypadku wersji benzynowej
- dość wysoka cena, nawet na rynku wtórnym

Ogólnie następca Bravo będzie musiał mieć: duży bagażnik, niezależne fotele w 2-gim rzędzie, fajnie jakby miał jeszcze 2 dodatkowe fotele. Oczywiście będzie musiał mało palić :D No i fajnie żeby nie dotykał w zakrętach lusterkami do asfaltu - nie oczekuję po takim aucie jakiegoś genialnego prowadzenia. No i wiadomo - musi być tani w eksploatacji :D
 #9752  autor: placek2004
 04 lut 2016, 20:16
U mnie w firmie kierownicy mają takie firmówki.
Miałem okazję jechać m.in. w trasę do Holandii ponad 1200 km.
Samochód właśnie idealnie nadający się do jazdy w trasie.
Mnóstwo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu, bardzo wygodne fotele, po całej trasie nikt nie był zmęczony, super widoczność.
Polecam szukanie wersji z ksenonem, światła genialne i nawigacją, na zachodzie bardzo dobrze omijała korki na autostradach.
Autem spokojnie na autostradzie można jechać 180-200, dobrze trzyma się drogi, co prawda taka jazda to spalanie 12+, ale coś za coś.
Auto miało już przejechane ponad 180 tys. jak to samochód firmowy ciężkiej eksploatacji, a wnętrze wygląda prawie jak nowe. Do tego po takim przebiegu nic poważnego oprócz eksploatacyjnych elementów nie było naprawiane.

Ze swojego doświadczenia, mogę ten model szczerze polecić. Zupełnie takiego samochodu nie potrzebuje, ale gdybym potrzebował to właśnie rozglądałbym się za s-maxem.
Chyba jedyny van, który dobrze wygląda ;)
 #9796  autor: metalman
 05 lut 2016, 08:03
placek2004 pisze:Chyba jedyny van, który dobrze wygląda ;)
Zdecydowanie tak :) Głównie dlatego, że jest trochę niższy od innych vanów. Dla mnie to plus. No i siedzi się bardziej jak w Mondeo a nie jak w dostawczaku.

Czy ktoś miał do czynienia z tym dieslem 2.0, niekoniecznie w S-Maxie? Jeżeli dobrze pamiętam to na początku ten silnik w PSA miał "mokrego" FAP-a, rozumiem, że teraz zmieniono to na "suchego" DPF-a? Jak wygląda kwestia wyrzucania tego DPF-a? Równie prosto jak w Bravo?
 #12759  autor: Przemo
 27 lut 2016, 13:56
Autko rewelacja i przy częstych wojazach z rodzinka 2+3 nie ma dzisiaj lepszego wyboru IMO. Jadąc z teściami do Koeln, była okazja poprowadzić smax'a 2.0 w diesla i jazda nim to była bajka, ba, nie sądziłem ze taka masę ten silnik może żwawo popychac do przodu :D . Auto bezawaryjne - no może poza przednią szybą, wymieniana na gwarancji z powodu braku grzania. Teść zwiedził nim niemal całą Europe i następne tez ma być ze znaczkiem smax :)