• Nowe Tipo albo ... - nowe i używane od 2011r. przebieg do 75.000 km, salon Polska - max. 60.000 zł

Moderatorzy: kubajg, metalman

#78118  autor: Dareek
 14 lis 2017, 21:55
weź coś na uspokojenie do jazdy próbnej bo widok spalania może zabić :D
Ogólnie autko fajne - miałem raz jako zastępcze pojemne brak nawiewów na tył i galaretowata karoseria- jak jedziesz po dziurach masz wrażenie że tył z przodem łączy...przegub jak w autobusie miejskim.
 #78139  autor: woytek
 15 lis 2017, 09:29
może kogoś zainteresuje taka oferta (IMO bardzo ciekawa opcja):
https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pu ... zhTQ8.html
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, 12:43 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #78141  autor: Bolo00
 15 lis 2017, 09:35
Żeby tylko nie ten silnik od kosiarki......

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

// EDIT metalman: Przypominam o pkt. 5.16 Regulaminu - nie cytujemy posta, na którego bezpośrednio odpowiadamy!
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, 12:44 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Usunięto cytat z poprzedniego posta.
 #78142  autor: kubkox
 15 lis 2017, 09:38
Akurat co do NISSANA to mam mieszane uczucia. Rok temu teściowie kupowali całkiem NUFKE i padło na tą markę.
Wprawdzie jest to NOTE II w pakiecie sport, ale z potężnym 1.2 pod maską :crazy:
Siedziałem we wszystkich modelach w salonie - od MICRY poprzez PULSARA po kaszaka i X-Trail'a.
Co do wykonania....heh, jakaś porażka. Plastik tandetny maskowany tandetnym plastikiem.
I żeby było wesoło, jak na nowe auto, był w przeciągu roku 2 razy na serwisie. W auto, jak mówią "nie wejdziesz" nawet w nowe. Po 4 miesiącach zaczęło coś piszczeć w okolicach rozrządu. Okazało się, że w fabryce założyli nieprawidłowy pasek rozrządu - da się????hę?? DA!!!! :mur:
Dużo by pisać jak wygląda zakup nowego a jego gwarancyjne serwisowanie. Ale nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo nie byłbym obiektywny. Ale na przykładzie dealera, gdzie NISSAN był zakupiony, można się spodziewać niespodzianek :mod:
 #78165  autor: olo_mistrzu
 15 lis 2017, 18:51
Nie pojechałem ostatecznie, nie dostałem wolnego dnia. Jednak szukam jeszcze. Nissan ok, tylko co z wpierniczaniem oleju przez te silniki ?
 #78180  autor: Toolbox
 15 lis 2017, 22:48
A od kiedy te silniki 1,2 (zresztą produkcji Renault) wpierniczają olej - bo nie słyszałem ;)
 #78197  autor: LifeRelax
 16 lis 2017, 11:26
Zanim kupiłem Tipo, czytałem o Pulsarze. W sieci znajdziesz info o tym problemie. Pierwszy z brzegu link: https://forum.autokacik.pl/index.php?/t ... erze-olej/
Ostatnio zmieniony 16 lis 2017, 15:15 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #78217  autor: olo_mistrzu
 16 lis 2017, 17:16
http://allegro.pl/show_item.php?item=7048489017#

Zagrajmy w grę ... co tu nie gra ? :kabuum:

Dareek, czy po kilku zimach realne jest, żeby podwozie tak wyglądało i ogólnie kto takie zdjęcie daje :crazy: ?????? Jak wygląda to u Ciebie ?
 #78220  autor: Sagan07
 16 lis 2017, 17:50
Mój kolega ma Pulsara 1.2 DIG-T odebrany w maju 2017 (produkcja 2016 rok). Przejechał 8k km i jak na razie stan oleju się zgadza. Gdzieś czytałem, że silniki 1.2 Tce/DIG-T spełniające normę Euro 6 nie mają już problemu z braniem oleju. Widzę, że ceny są na podobnym poziomie jak rok temu o tej porze. Moim zdaniem za 56k Pulsar Acenta (ma już klimę automatyczną) to super propozycja (jakbym był zdecydowany na zmianę samochodu to pewnie wziąłbym Pulsara). Moim zdaniem jakość użytych materiałów i spasowanie jest bardzo dobre (może Golf to to nie jest ale w porównaniu do Astry V, czy tym bardziej Tipo nie ma się czego wstydzić). Kolejne dwie zalety to ilość miejsca z tyłu (więcej niż w niejednym samochodzie segmentu D) i wyciszenie (jest to jeden z najlepiej wyciszonych kompaktów). W cenie dobrze wyposażonego Clio 1.2 Tce (m.in. z navi) dostajemy trochę gorzej wyposażony samochód segmentu C z całkiem niezłą jakością (jak ktoś oczekuje więcej to powinien szukać czegoś w segmencie premium). Fakt, że silnik nie wygląda na demona prędkości ale ogólnie daje rade (jedzie podobnie jak Tipo, jednak elastyczność ma gorszą).

Ciekawostka i ostrzeżenie: najniższa wersja wyposażenia Visa (ogólnie nie jest wcale tak biednie wyposażona) ma elektrycznie sterowane lusterka, ale niepodgrzewane. Dopiero od wersji Acenta są lusterka zewnętrzne podgrzewane. Jak widać, mimo że Nissan ma dużo wspólnego z Francuzami to stare japońskie nawyki zostały.
 #78222  autor: Dareek
 16 lis 2017, 18:15
olo_mistrzu pisze: 16 lis 2017, 17:16 http://allegro.pl/show_item.php?item=7048489017#

Zagrajmy w grę ... co tu nie gra ? :kabuum:

Dareek, czy po kilku zimach realne jest, żeby podwozie tak wyglądało i ogólnie kto takie zdjęcie daje :crazy: ?????? Jak wygląda to u Ciebie ?
tak - jest to realne - widać ze auto specjalnie zimy nie widziało,było myte systematycznie także podwozie. na marginesie ładny egzemplarz choć przedliftowy- jednym to pasuje innym nie ;) jedynie nie ma [email protected]

Dodano po 3 minutach 23 sekundach:
Z Pulsarem jest jeden kłopot- wycofany ze sprzedaży w Pl wiec może być potem problem z częściami serwisem etc.
 #78223  autor: kolejarz
 16 lis 2017, 18:20
Świetny egzemplarz ! Mimo wszystkich za i przeciw większość tych wozów na H i N przytaczanych w tym wątku nie umywa się do wykonania i trwałości Alfy. @Dareek piąteczka :) !
 #78255  autor: jablkot
 16 lis 2017, 21:57
LifeRelax pisze: 16 lis 2017, 11:26 Zanim kupiłem Tipo, czytałem o Pulsarze. W sieci znajdziesz info o tym problemie. Pierwszy z brzegu link: https://forum.autokacik.pl/index.php?/t ... erze-olej/
W sieci to znajdziesz info na każdy temat i każdą możłiwą wersję tej samej sprawy, więc sorry, ale akurat jak dla mnie bardziej wiarygodne są wypowiedzi osób, które miały z czymś do czynienia, a nie powielanie plotek.
 #78265  autor: Marek19736
 16 lis 2017, 23:38
@dam9an O… o… mam to samo znaczy do Opla nic takiego nie mam miałem i fajnie się jeździło, ale za Desing tych samochodów zbyt bardzo nie lubię, no i za rdzę która jest dosłownie wszędzie na szczęście w mojej Astrze nie miałem z nią problemów ;)
 #78283  autor: łysy
 17 lis 2017, 11:18
Megane?

Wysłane z mojego Elegance_5_0 przy użyciu Tapatalka

#78289  autor: woytek
 17 lis 2017, 13:13
Właśnie, Megane IV kombi chodzi mi po głowie, ale raczej z wolnossakiem 1,6 wiem, że nowe auto ale może ktoś już coś słyszał o jakości, usterkach, etc.? wiem, silnik dynamika pewnie nie grzeszy.....
Np. taki:
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... c09ed8f15e
lub
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... c09ed8f15e
 #78293  autor: łysy
 17 lis 2017, 13:38
Wiadomo, nie będzie to jechać jak auta z turbiną ale potencjalnych awarii mniej. No ja chyba w przyszłym roku zmienię na megankę kombi. Ewentualnie auris 1.6 ale wygląd wnętrza mnie odpycha. Tu ledy też w topowych wersjach. Minus meganki brak możliwości dokupienia full led do niższych wersji wyposażenia. Osobiście bardziej podchodzi mi kluczyk niż guzik zapłonu, ot takie podejście konserwatywne. Na światłach w kolejnym aucie mi zależy bo podejżewam, że halogen z soczewką będzie taką lipą jak w bravo.

#78297  autor: MichalO
 17 lis 2017, 14:09
Megane 1.6 można wyrwać w fajnych pieniądzach i zgadzam się, że będzie to potencjalnie mniej awaryjny wybór niż Tce. Ale po pierwsze ten silnik jest dobry do miasta, bo w trasie jednak brakuje tego momentu, a po drugie jest on łączony ze skrzynią 5-biegową, czyli w trasie i głośniej i spalanie wyższe niż w Bravo.
 #78298  autor: łysy
 17 lis 2017, 14:13
Dokładnie, zawsze coś kosztem innego. Nie wiem jak z ewentualną możliwością lpg w tym 1.6?

#78300  autor: dam9an
 17 lis 2017, 14:26
Marek19736 pisze: 16 lis 2017, 23:38 @dam9an O… o… mam to samo znaczy do Opla nic takiego nie mam miałem i fajnie się jeździło, ale za Desing tych samochodów zbyt bardzo nie lubię, no i za rdzę która jest dosłownie wszędzie na szczęście w mojej Astrze nie miałem z nią problemów ;)
Powiem Ci że ja mam problem w oplach ze wszystkim innym niż rdza ;D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7