• Nowe Tipo albo ... - nowe i używane od 2011r. przebieg do 75.000 km, salon Polska - max. 60.000 zł

Moderatorzy: kubajg, metalman

#77570  autor: LifeRelax
 08 lis 2017, 12:29
https://www.test.auto.pl/news/fiat-tipo ... 6v-120-km/

Sedana z tjetem będzie można zamawiać na dniach, jak nie już...
Ostatnio zmieniony 08 lis 2017, 13:41 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #77603  autor: dam9an
 08 lis 2017, 18:39
Dokładnie jak kolega wyżej napisał.
Co więcej fiat planuje wprowadzić do sedana wyswietlacz 7" oraz swiatła do jazdy dziennej LED znane z HB ale dopiero około połowy 2018 :/
 #77617  autor: dam9an
 08 lis 2017, 20:31
No to już wiesz. Dostałem info od działu technicznego fiata bo ten w sedanie trochę Lipnie jest wpasowany w deskę i 5" to lipa. Mam więcej w telefonie więc byłem ciekaw czy jest szansa aby to zmienić tym bardziej że w Turcji dziady mają 7" w sedanie już od dawna. O dostałem właśnie takie info jak wyzej
 #77642  autor: robs
 09 lis 2017, 09:48
Sedan z t-jetem jest w cenniku od ponad miesiąca juz więc można zamawiać, ale właśnie tylko z lpg.W Turcji sedana można kupić z ledami i ekranem 7 cali.Tam jest to wersja wyposażenia Lounge Plus.U nas podobno w przyszłym roku trafi do cennika.Pytanie ile będzie drożej.
 #77711  autor: olo_mistrzu
 09 lis 2017, 19:50
Panowie, od 4 tygodni wałkuję temat aut około 3-4 letnich - tylko salon Polska. Niemcy odpuściłem, bo ręce idzie załamać do końca... Każde, dosłownie każde, ma wpisane bezwypadkowe, pierwszy właściciel. Najczęściej są to auta 1. wł. salon - jazda próbna/ekspozycja/wyprzedaż rocznika z rejestracją na salon itp. drugi właściciel, który sprzedaje i ja byłbym trzeci. Większość aut była puknięta mocniej lub słabiej, nie dojdziesz, bo sprzedawcy wskazują błotnik lub drzwi i cieniowanie elementów - niby powierzchownie, żeby zwrócić uwagę na dany element, a odciągnąć od pozostałych poważnych uszkodzeń. Kolejna grupa to auta po leasingu, jednak już kupione przez "osobę prywatną" lub komisy, które po miesiącu je sprzedają, jednak nie dają gwarancji co do przeszłości. Te auta kosztują pod 50.000 zł. Osoby, które rzeczywiście mają kasę i zmieniają auta co 3 lata, cenią jak za auto nowe i te auta wiszą, bo przy tej kategorii cenowej dokładasz 2 i masz np. nowe Tipo z t-jetem. I tak sobie gapię się w te ogłoszenia i mimo, że wiedziałem to już wcześniej, żyję nadzieją ;).... jednak nie, nie myślę, że są okazje, wiem, że nie ma, nie jestem z pierwszej łapanki i pojęcie o autach mam. Biedni są ludzie, którzy jak cielęta biorą te "fury" wierząc, że mają prawie nówkę. Zapewne właśnie tak się skończy, że trzeba będzie dozbierać do Tipo. Najgorzej podróżuje się co rano do roboty autobanem patrząc na smutne ryjki naszych rodaków :).... nie jestem do tego przyzwyczajony, człowiek jak dzikus jeździ autobusami, patrzę na drogę i myślę gdzie on k...a jedzie, nie moją stałą trasą - najkrótszą 10-15 minut - tylko przez wszystkie osiedla 45 minut....

Dareek pisze: 06 lis 2017, 21:09 ...albo szukam np Tipo- u mnie ostatnio było srebrne Tipo HB 120 -stka z navi tom tom lounge za 53 tys wiec się da.
Mogłeś tu wkleić, byłbym w kolejny dzień po to auto... szukam co 2-3 godziny auta na otomoto, allegro, olx, gratka, sprzedajemy, jakby ktoś pytał ....każdy serwis aukcyjny oddzielnie przeszukuję, bo mam wrażenie, że jak ktoś dodał na allegro, to nie widać na otomoto i olx ;).... odległość nie ma dla mnie znaczenia po dobre auto, wklejajcie linki jak coś widzicie, dzięki.
 #77724  autor: jablkot
 09 lis 2017, 21:13
@olo_mistrzu tylko z tymi ogłoszeniami dealerów na otomoto to jest często tak, że tych aut wcale nie mają. Wiem jak ja niedawno szukałem. Też stwierdziłem, że pojadę na drugi koniec Polski nawet, ale jak dzwoniłem czy pisałem i się pytałem o konkretne ogłoszenie odpowiedź zawsze była, ze albo zdjęcia są samochodu demonstracyjnego i mogą mi zamówić w takiej samej konfiguracji do produkcji z tym że w wyższej cenie lub po prostu, żę to jest tylko zdjęcie poglądowe. Trafiło się też, że "to auto się właśnie sprzedało, ale mamy samochody w innej konfiguracji" - czytaj droższe. Pewnie dealerzy także mają wystawione samochody, kóre mają na miejscu i w cenie z ogłoszenia, ale musisz się liczyć z tym, że dużo tych ogłoszeń jest tylko po to aby ściągnąć do siebie potencjalnego klienta i wtedy ewentualnie wcisnąć mu coś innego.
 #77748  autor: olo_mistrzu
 10 lis 2017, 08:46
Wiem o tym. Napisałem do Fiata po kontakcie o takie tipo. Nie było nic aktualne, nie było kontaktu bezpośrednio do salonu, który sprzedawał auto na stocku. Człowiek z infolinii odsyłał mnie do mojego salonu, do konfiguratora. Mówiłem, że mnie konfigurator nie interesuje, tylko konkretne auto w cenie ze strony stock fiat. Nadal otrzymywałem kontakt do salonu w moim mieście ! Obecnie wejdźcie na stronę stock Fiat. Podejrzewam, że ludzi trochę to zgłaszało, bo ogłoszenia są w miarę aktualne, jest ich znacznie mniej, są dodane informacje kontaktowe do sprzedającego salonu bezpośrednio.

http://stock.fiat.pl/54053/fiat-tipo-5d ... nia=lounge

Dokładnie to auto raptownie z ceny 58.000 zł wskoczyło na 65.000 zł. Ostatecznie oddzwoniono do mnie z tego salonu kiedy zapytalem o dane personalne osoby z infolinii, że nie potrafi przedstawić mi oferty na dany pojazd. Oddzwonił Pan z salonu odpowiedział, że auto w tej cenie jest już sprzedane i bardzo przeprasza, że nie zaktualizowali na stronie. Był to "wabik" na ten salon. Wiem bo chciałem po nie jechać...
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, 08:53 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #77866  autor: jablkot
 11 lis 2017, 17:00
No właśnie i niestety większość dealerów tak robi, więc na te okazyjne auta dealerów też nie ma się co napalać, bo pewnie tylko 1 osobie na 10 trafi się taka okazja jak w pfercie :-)
 #77900  autor: Dareek
 11 lis 2017, 23:37
50 tys za 5-6 letniego kompakta? a mamy prawie 2018 rok --- chmm.. wybacz ale .. :shock:
a i obejrzyj dobrze pod kątem rdzy ( pas przedni pod zderzakiem łączenie spawów i zgrzewów od dołu) i lakier nie może przekraczać ....80 mikronów. jeśli ta wartość przekroczy to było papalne. ;)
 #77908  autor: Ardaenye
 12 lis 2017, 11:37
Civici mają cenę rynkową zawyżoną o 5-10 tys. Ja wiem, że to mało awaryjne auta no ale jak wyżej.. 50k za rok 2012/13 to przesada gruba.
 #77915  autor: abezus
 12 lis 2017, 12:30
Nie mają ceny zawyżonej. Po prostu Hondy, Toyoty (ogólnnie japończyki) trzymają cenę. Tak jest od lat...
Podobnie zresztą jest obecnie z bravo na rynku wtónym. Sorry ale 25 tyś zł za 10 letniego fiata (mówimy o T-Jet w wersji sport) to moooocna przesada. Co nie znaczy że ludzie tego nie kupują. Jak w przypadku hondy można zrozumieć wysoką cenę (teoretyczna bezawaryjność, "japońska precyzja"), tak w przypadku fiata sytuacja jest już mniej zrozumiała przynajmniej dla mnie, niemniej tak wygląda rynek aut używanych. Są marki, modele które kosztują dużo powyżej tego co powinny patrząc na konkurencję (tak samo jest z Audi A4 B6, B7 z silniiem 1.8T, ale o tym można by książkę napisać) .
 #77917  autor: olo_mistrzu
 12 lis 2017, 12:55
Kosztują swoje, wiem. Mimo takich cen, ciężko znaleźć sensowny egzemplarz IX civica. Wszystko po przygodach, leasingach itp. Od pierwszego właściciela w tej cenie ciężko kupić , wszystko drugi właściciel, mimo niedużych - około 60.000 km przebiegów i do tego często pierwszy właściciel firma.... "z tego co mi wiadomo nic nie bite ;)".... słowa drugich właścicieli. To wszystko za jedyne "50.000 zł". Nie ma lekko.
Dareek pisze: 11 lis 2017, 23:37 ...a i obejrzyj dobrze pod kątem rdzy ( pas przedni pod zderzakiem łączenie spawów i zgrzewów od dołu) i lakier nie może przekraczać ....80 mikronów. jeśli ta wartość przekroczy to było papalne. ;)
- dzięki za wskazówkę. Sprawdzę to na pewno, o ile jakieś auto znajdę, po które warto wyruszyć. Niestety już po rozmowach telefonicznych się odechciewa.
 #77930  autor: Dareek
 12 lis 2017, 14:49
abezus pisze: 12 lis 2017, 12:30 Nie mają ceny zawyżonej. Po prostu Hondy, Toyoty (ogólnnie japończyki) trzymają cenę. Tak jest od lat...
Podobnie zresztą jest obecnie z bravo na rynku wtónym. Sorry ale 25 tyś zł za 10 letniego fiata (mówimy o T-Jet w wersji sport) to moooocna przesada. Co nie znaczy że ludzie tego nie kupują. Jak w przypadku hondy można zrozumieć wysoką cenę (teoretyczna bezawaryjność, "japońska precyzja"), tak w przypadku fiata sytuacja jest już mniej zrozumiała przynajmniej dla mnie, niemniej tak wygląda rynek aut używanych. Są marki, modele które kosztują dużo powyżej tego co powinny patrząc na konkurencję (tak samo jest z Audi A4 B6, B7 z silniiem 1.8T, ale o tym można by książkę napisać) .
maja zawyżoną- nie są warte więcej niż takie same kompakty z tego samego okresu tylko handlarzyki chcą podtrzymać mit niezawodności i naród łyka jak pelikan a potem :shock: :D
Żebyś sienie zdziwił- współczesna Honda czy Toyota z bezawaryjnymi autami sprzed 15 czy 20 lat mają wspólną ale .. nazwę - naprawdę żadne z tych aut nie jest warte takiej kasy - zwróć uwagę Bravo z 2010 r. za ok 27 tyś, a Honda 2012 za 50 tys- musiałbym na dynie opaść aby cokolwiek takiego kupić .
Auta tych marek psują się jak każde inne do tego mają fatalne zabezpieczenie antykorozyjne lakier ma więcej wspólnego z plakatówką niż lakierem samochodowym szybko zużywające się tapicerki i wnętrze a do tego wysokie ceny części.
Wiele autek jest mocno zużytych przez założenie że jak już nie dojadę wtedy ląduję najtańszy zamiennik bo OE kładzie na kolana.

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
olo_mistrzu pisze: 12 lis 2017, 12:55 Kosztują swoje, wiem. Mimo takich cen, ciężko znaleźć sensowny egzemplarz IX civica. Wszystko po przygodach, leasingach itp. Od pierwszego właściciela w tej cenie ciężko kupić , wszystko drugi właściciel, mimo niedużych - około 60.000 km przebiegów i do tego często pierwszy właściciel firma.... "z tego co mi wiadomo nic nie bite ;)".... słowa drugich właścicieli. To wszystko za jedyne "50.000 zł". Nie ma lekko.
Dlatego kupowanie w takiej kasie takiego wiekowego kompakta to strzał w kolano. Moim zdaniem.
Dorzuć do tego rozrząd opony oleje filtry świece, jakieś elementy zawieszenia, hamulce i jesteś w plecy następne 10 tys - za to już można kupić coś nowego
Za 3- 4 lata będzie to już wiekowy bolid warty 20 tys.
 #77934  autor: Ardaenye
 12 lis 2017, 16:04
@up dokładnie, za różnicę w cenie można wyremontować całe Bravo i włożyć nawet asekuracyjnie nowe turbo, dwumasę, sprzęgło, dokonać całego pakietu startowego i zostanie jeszcze w kieszeni na kolejne lata. Ceny części do Hondy są 2-krotnie wyższe więc nawet może i większa zawaryjność Bravo zwraca się w kosztach naprawy. I Bravo tak nie gnije jak Honda. Też stałem przed wyborem Civic 8 czy Bravo i wybrałem Bravo po wielu tygodniach przeczesywania internetu. Zrozumiałbym jakby Civic miał lepsze wyposażenie, zawieszenie czy wyciszenie. Ale nie ma żadnej z tych rzeczy. Płacisz 150% ceny podobnie wyposażonego Bravo tylko i wyłącznie za markę.
 #77935  autor: łysy
 12 lis 2017, 16:05
Pozwolę sobie na komentaż. Corolla e15 prod. Japan 2007 r. z uboższym wyposażeniem i silnikiem niż moje bravo 2009 wartość podobna ok 18 tyś zł. Przebiegi podobne ok 180kkm. Toyota bez żadnych awarii, żadnych, niestety o bravo nie mogę tego napisać.

Wysłane z mojego Elegance_5_0 przy użyciu Tapatalka

#77936  autor: Ardaenye
 12 lis 2017, 16:21
Spoko ale to wciąż jednostkowy przypadek. Wiesz co mi się zepsuło w Seicento po 210 kkm? W zasadzie nic. Tłumik przeżarła rdza i bak. Mógłbym więc stwierdzić, że Seico to pancerny wóz. No jednak nie.

Poza tym co psuło się w Bravo? Porównujesz benzynę do benzyny (diesel to diesla)? Honda ma świetne 2.2 i-CTDI ale jak już się coś zepsuje to ciągnie po kieszeni koszmarnie. Wtryski, dwumasa cena x2 względem tego co masz w M-Jetach. D4D Toyoty też nie słynie z bezawaryjności. Dlatego stawianie marki przeciwko marce moim zdaniem jest głupie.
 #77939  autor: Marek19736
 12 lis 2017, 17:08
@łysy To sprzedaj Bravo i kup Toyotę, ale zgodzę się z tobą, ale po bravo nie ma się, czego spodziewać to tylko Fiat. Ale coś za coś możesz mieć niezawodną Toyotę, która będzie niezawodna, choć nie każda… albo Bravo, które ma swoje kaprysy (choć mi i znajomym się na chwilę obecną nic nie dzieje, ale mieć piękny samochód z Designem na 100% lepszym od Toyoty coś za coś proste… ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7