• Punto EVO

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #61066  autor: bahamut24
 06 maja 2017, 10:36
Witam,
Chcemy z żona kupić Punciaka EVO, ktoś ma albo wie na co zwrócić uwage przy zakupie używki? Jaki silnik najlepszy , ludzie chwalą te 77km 8V jednak mi troche mało mocy może być. Obecnie w Bravo mam 90 km . Patrzyłem na te MultiAir 105km jednak jakieś cuda wianki z wymianą oleju są, do ASO trzeba jeździć aby w komputerze inspekcje oleju zresetować :?: Jak multiair dogaduję sie z gazownią?
W cenie ok 22k za rocznik 2011-2013 raczej innego auta nie znajdę dlatego postawiłem na punto :fiat1:
 #61131  autor: gumimis
 06 maja 2017, 17:11
Co do Punto:
- przy prędkościach >100km/h jest głośniejsze od Bravo;
- silnik 1.4 77km najbardziej optymalny, prosty i trwały
- przy spokojnej jeździe w trasie zejdziesz do ~5 - 5.5L
- idealne auto do miasta

Co do ledów z tyłu: tak, padają. U mnie w ciągu 5 lat lampa była: raz wymieniana na gwarancji, drugi raz naprawiana w ASO - koszt 100zł.
 #61247  autor: Dareek
 07 maja 2017, 13:23
Kilka słów bo w rodzinie było GP 1.4 77koni z 2008 r. oraz Evo z tym samym motorkiem z 2013 r.
Wbrew pozorom te 2 autka mają róznie charakterystyki przez ..skrzynie biegów.
starsze GP ma dłuższe przełożenia i przez to więcej pali -średnio około 1,5 litra za to jest ciszej w środku.
nowsze ma krótsze i okropnie wyje przy prędkościach autostradowych - skrzynia 5- tka
W EVO masz ładniejsze wnętrze ale i S&S którego nie da się wyłączy nawet MES-em- owszem wyłączysz ale ..autka nie odpalisz.
Generalnie tyle różnic.
mojej koleżance poleciłem zakup fajnego GP w wersji sport z 95 konnym motorkiem - samochóa z 2006 r. i lpg ma ponad 200 tkm i lata nadal bez jakiś specjalnych kłopotów - oznak korozji brak- z wypasu- chyba 2 lub 3 sztuki jakie w pl sprzedały się w full wersji - panorama sub w bagażniku klimatronik tempomat czujnik deszczu el reg lędźwiowa etc
to co wkleił ogłoszenie chmm. żeby za GM z 2011 r. dac 26 tys- wybacz ale już nie
koledze we wrześniu 2016 z lepszym wypasem kupiliśmy za 21 tyś. 50 tkm nalotu salon pod kolanowa b&Me etc