• Fiat 500

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #61042  autor: moris10
 06 maja 2017, 06:28
Dla żony chcemy nabyć fiata 500 z silnikiem 1.4 w benzynie. Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym samochodem? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Są jakieś typowe usterki takiego modelu?
Z góry dzięki wszystkim za pomoc :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #61046  autor: Pympek
 06 maja 2017, 08:43
Prosta i bez problemowa konstrukcja. Silnik z Pandy 100hp. Jeździłem taka, i jest b.dobrze :D.

Jest ich mało z tym silnikiem, a wiec znaleienie dobrego egzemplarza będzie wymagało czasu..

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
W pracy jeżdżę czasami 500 w wersji Black Mat, z silnikiem 1.2. I tez to daje rade, mi się bardzo przyjemnie jeździ takim autem. Na miasto na szybkie zakupy idealne ;)
 #61050  autor: Dareek
 06 maja 2017, 09:16
jest 1.4 16V i musisz zwrócić uwagę na odmienności od 1.2
1. Eksploatacja - zwracaj dół silnika - miska olejowa jest dość niski więc czy nie ma wycieków, pęknięć po kolizji z podłożem - koszt nowej ok.1100 pln - zamienników nie ma!!
2. Silnik przy mocniejszym pałowaniu łyka olej - taka jego natura
3. Autko ma inny układ hamulcowy niż 1.2 - z przodu większe tarcze wentylowane tył tarcze lite. w przypadku tylnych jeśli zachodzi potrzeba ich wymiany musi się zdjąć ..piasty :D
4. spalanie- normalna spokojna jazda po drogach jednopasmowych poza miastem w 2 osoby potrafi wyjść wg kompa ok 4,4-4,6 litra miasto same korki krótkie trasy ok 7,5 litra
autko zbiera siesuuper fajnie sie prowadzi i ma 6 biegową skrzynkę :D