• Lancia Delta 1.8 Di

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #26018  autor: Bakus
 26 maja 2016, 17:35
Poszukując następcy dla Bravo wpadła mi w oko następna włoszka o kontrowersyjnej urodzie ;) Lancia Delta III, silnik 1.8 Di Turbo-jet. Bardzo ciężko jest znaleźć jakieś konkretne opinie na temat tego auta. Wersja z tym silnikiem występuje tylko w połączeniu z automatem. Macie jakieś doświadczenia z tym autem ? Jak sprawują się silniki 1.8Di (to jest ten sam silnik do 1.75Tbi w AR?) i przede wszystkim automatyczne skrzynie biegów w Deltach ? Ciekawe też jest kosztów utrzymania takiego potworka. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
 #26020  autor: Sat1i
 26 maja 2016, 18:52
Silnik to ta sama konstrukcja co alfa. Wnętrze to kserokopia bravo z innymi detalami oraz materiałami wykonczeniowymi (w końcu lancia). Bardzo dobre hamulce (do spotkania albo 330mm albo 305mm. Te 330 chyba w wersji 4tloka na 4x98)
Co do automatu nie wypowiem się.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 #26034  autor: Dawid
 26 maja 2016, 20:04
Nie tak dawno oglądałem dość dokładnie auto dla kogoś przed zakupem.Jednak z motorem 1. TJet.Auto mechanicznie to kopia Bravo.Wnętrze zrobione z tych samych plastików co Bravo.Fatalny plastik na panelu radia.Śmierdzi odpustem.Może lepsze materiały na boczkach i siedzeniach.Nie wiem dlaczego Delte wciskają pod premium.Większy bagażnik i fajny gadżet-przesuwna kanapa,jak w Stilo.Na temat silnika 1.8 DI nie wypowiem się ale to silnik Alfy i ma dość dobre opinie.Ogólnie to co śledzę tematy chłopaków na LKP to nikt ni narzeka na ten samochód.Stylizacja do dziś urzeka.No i znaczek Lancii nobilituje :)