• Nowe Tipo albo ... - nowe i używane od 2011r. przebieg do 75.000 km, salon Polska - max. 60.000 zł

Moderatorzy: kubajg, metalman

#78303  autor: Sagan07
 17 lis 2017, 16:12
Co do Pulsara to rzeczywiście było info o wycofaniu z PL, ale dilerzy cały czas mają samochody (pytanie czy można zamawiać do produkcji). Co do części to pewnie będzie problem, ale z zamiennikami. Nissan nie wycofuje się z PL, więc części pewnie będzie można bez problemu zamówić.
 #78318  autor: Dareek
 17 lis 2017, 17:55
@Sagan07 oczywiście że tak tylk owiesz to jest Nissan - możesz się zdziwić ile OE części ptrafią kosztować.
Co do świateł LED-owych- naprawdę nie wiem jak w innych ale np w Leonie święcą gorzej niż w Bravo halogen- ładnie wygląda parę niebieskich plam. Naprawdę w tej chwili LED w lampie to loteria- w jednych jest w miarę ok ale w innych masakra.
co silników wolnosssących - kupienie takowego obecnie to krok wstecz i to spory.
Mam porównanie 1.416v w 500 tce i TB 120 w julce- masa robi swoje ale 500 tka kompletnie nie jedzie mimo 101 koni i 6 - stki skrzyni. Owszem zapiernicza ale jak pałuje się obrotami.
 #78347  autor: dam9an
 17 lis 2017, 21:38
No to jedzie czy nie jedzie? Skoro jedzie na obrotach to znaczy, że silnik trzeba kręcić bo moment jest wyżej ;) taka charakterystyka silnika
Ostatnio zmieniony 18 lis 2017, 10:26 przez dam9an, łącznie zmieniany 1 raz.
 #78350  autor: Toolbox
 17 lis 2017, 22:10
Do każdego auta i do każdej charakterystyki silnika można się przyzwyczaić w ok. 2 tygodnie. Więc czy auto jedzie dołem czy górą to jedyne co ważne to, że jedzie, a sposób rozwijania mocy jest do ogarnięcia :)
 #78353  autor: Dareek
 17 lis 2017, 22:23
do wszystkiego można się przyzwyczaić ale takie pałowanie skutkuje spalaniem na poziomie klasy kompakt. Po prostu do toczenia się po mieście z wyjątkiem zawracania bo 1.4 ma ogrooomą średnicę zawracania. do 4 tys obr nic się nei dzieje- kompletnie tej mocy nie czuć. Owszem może kiedyś jak nie było turbobenzyn małej pojemności to tak ale obecnie dla silników N/A nie widzę zalet.
 #78360  autor: Marta
 18 lis 2017, 00:48
@łysy jesteś pewny tych ledów? Dosyć dziwne skoro do Clio można dokupić do niższych wersji (braliśmy taką opcję pod uwagę).
Jeśli świecą tak jak w Clio to jest to jak dla mnie rewelacja.
 #78364  autor: łysy
 18 lis 2017, 06:56
Na razie robię rozeznanie cenników i dopiero w wyższych wersjach jest możliwość opcji ledów. Xenon lub led to jest must have u mnie w kolejnym aucie. W tym względzie podoba mi się polityka vw. Możesz brać golasa jeśli np. potrzebujesz kombi do tyrania i dołożysz tam ledy.

Wysłane z mojego Elegance_5_0 przy użyciu Tapatalka

#78412  autor: olo_mistrzu
 18 lis 2017, 20:23
Codziennie nowe smaczki :

Ten sam samochód wystawiony przez właścicieli i przez salon Hondy. Właściciele nie podają VIN i sprzedają jako "bezwypadkowy", salon Honda nie ściemnia i wystawia zgodnie z prawdą.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civ ... b36dcf23d4 - oferta prywatna bezwypadkowa ....
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civ ... zjnIb.html - salon, już po przygodzie ;)....

A tutaj alfa, wspominania wcześniej. Handlarz wziął w swoje ręce, zmienił z zimowych, które już były na aucie, na alufegi, które były w zestawie z letnimi i wystawił za 10.000 zł więcej.

http://allegro.pl/show_item.php?item=7048489017# - tak było.
https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-rome ... 45dd080d10 - tak jest.

Śledząc ogłoszenia można jednocześnie widzieć poczynania sprzedawców ;)....
 #78419  autor: Tomasz
 18 lis 2017, 21:34
A Ty mając, jak pisałeś wcześniej 50. tyś. na kupno auta dalej szukasz super okazji. Przejdź się po salonach i kup coś nowego.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

#78450  autor: Dareek
 19 lis 2017, 11:10
@olo_mistrzu to sam widzisz co jest na ryku i co się dzieje- dziwie się że dalej kombinujesz z używką. Tu jest temat prosty- nawet jak cossie pojawia od I wł. i slonowego to albo bierzesz w ułamku sekundy albo zabiera to handlarz. Wcale też nie znaczy ze to okazja- potem nagle się okazuje że z bolidem coś nie tak. Niestety to obraz polskiego rynku.

Dodano po 2 godzinach 10 minutach 42 sekundach:
łysy pisze:
18 lis 2017, 06:56
Na razie robię rozeznanie cenników i dopiero w wyższych wersjach jest możliwość opcji ledów. Xenon lub led to jest must have u mnie w kolejnym aucie. W tym względzie podoba mi się polityka vw. Możesz brać golasa jeśli np. potrzebujesz kombi do tyrania i dołożysz tam ledy.

Z tym LED-em radze też być ostrożnym - w grupie VAG podstawowy LED to kompletna kiszka bo ma 25W. Stary wybieg dealerów- demo ma Full LED w najwyższej specyfikacji- jeździsz takim na demo i zamawiasz najtańszy a potem szok- nie świeci.
na chwile obecną Xenon daje gwarancję dobrego oświetlenia z LED-em jeszcze chwilę będzie loteria.
 #78502  autor: łysy
 19 lis 2017, 18:30
Czyli tylko do tipo da radę domówić ksenony choć chyba bez spryskiwaczy. Ona mają mniejszą moc?

#78551  autor: Dareek
 20 lis 2017, 13:09
no i znajomy kupił od ręki Tipo Easy z pakietem komfort (klimatronik podłokietniki halogeny skrętne etc) w kolorze szarym met i dojazdówką za 50500 pln plus zimówki. :D
wadą może dla kogoś jest fakt iż zarejestrowane na dealera z zerowym nalotem w pierwszych dniach września 2017 r.
ale i tak nowe auto z wystarczającym silnikiem jak na miasto za dobra kasę
 #79769  autor: Dareek
 03 gru 2017, 12:37
tak zadowolony- oczywiście ja bym z tym sinikiem nie kupił ale dla 60 latak wystarczający. Sam sie przejechałem tym autem i pomijając dynamikę jest naprawdę cicho- wygodne fotele no i fajne w dotyku materiały- powiem ze lepsze w wielu miejscach niż w mojej julce. do tego naprawdę na oponie 205 55 R 16 jest naprawdę komfortowo meega duży otwór tylnych drzwi - fajnie się wsiada.
z wad- zajumali oświetlenie schowka no i zegary z elektronicznym wskazaniem paliwa to wtopa- do tego ogólnie moim zdaniem sa zbyt małe przez to niezbyt czytelne no i brak środkowego nawiewu na tył. Mnie makarony nie przestaną zadziwiać klimatronik jest ale ..jednostrefowy.
no i deska - jak nie lubię wszelkiej maści tabletów to tu brakuje tej deski( wersja EASY)