• Ibiza Radom

Moderatorzy: metalman, kubajg

#139098  autor: abezus
 21 mar 2021, 07:40
Odpuść. Samochodów z Radomia się nie kupuje. Nie słyszałeś o ostatnio głośnej akcji ze sprowadzaczami aut ze Szwajcarii właśnie w Radomiu? No i ostateczna kwestia jest taka że po zdjęciach się samochodu nie ocenia ale przyjrzałbym się bliżej stronie kierowcy przód.

P.S. Świadomie szukasz ibizy z tą skrzynią? Auto za 20 tyś a naprawy tego wynalazku mogą sięgnąć 10 tyś. Przy grubych wozach nie ma to znaczenia ale przy tanim pierdku generuje koszty niewspółmierne do tego co oferuje.
 #139101  autor: Cwiara
 21 mar 2021, 10:57
@abezus za 10 może nie w Ibizie ( w Passacie tak - nawet wczoraj spotkałem się z wyceną kosztów takiej naprawy) ale 7 owszem można popłynąć. To jednak sprawa @Pecek jakie auto szuka i chce kupić więc decyzje pozostawmy jemu.
 #139106  autor: abezus
 21 mar 2021, 15:14
Kolega może po prostu nie być świadomy kosztów napraw więc uważam że warto wspomnieć o tym. Skoro wrzucił ogłoszenie Szwajcara z radomia oznacza to że może nie być świadomy wielu rzeczy ;) :)
Nie ma znaczenia czy to ibiza passat czy audi S, DSG to DSG cena serwisu jest zawsze taka sama. Oczywiście wiadomo że zależy co wymieniamy w układzie ale przeważnie koszta są duże.
Dodam jeszcze że w takiej ibizie jest DQ200 czyli najbardziej awaryjna skrzynia DSG bo o tym też kolega szukający auta może nie wiedzieć.
 #139109  autor: Pecek
 21 mar 2021, 17:40
Aha to dobrze, że mnie uświadomiliście bo bylem poinformowany, że w tych ibizach już jest ta poprawiona skrzynia. To sobie odpuszczę. A o co chodzi że Szwajcarią z Radomia?
A fiesta mk7 w automacie?
 #139110  autor: kolejarz
 21 mar 2021, 17:45
Jest szwajcaria kaszubska i jest radomska; ta pierwsza zdecydowanie bardziej polecana :D
 #139113  autor: abezus
 21 mar 2021, 18:52
Pecek pisze: 21 mar 2021, 17:40 Aha to dobrze, że mnie uświadomiliście bo bylem poinformowany, że w tych ibizach już jest ta poprawiona skrzynia. To sobie odpuszczę. A o co chodzi że Szwajcarią z Radomia?
A fiesta mk7 w automacie?
Generalnie samochodów ze szwajcarii nie opłaca się sprowadzać. Te z radomia sprowadzane są alb o jako rozbitki albo na słupa żeby ominąć opłaty.
Nie mam pojęcia jaka jest skrzynia we fieście ale chyba we wszystkich małych autach są wynalazki typu cvt, CHYBA.
Jeśli zależy Ci na automacie szukałbym większego auta, paradoksalnie koszty serwisu skrzyni będą mniejsze.

Edit:
We Fieście jest zwykły automat 4biegowy produkcji ford/mazda. Jak z awaryjnością trzeba by popytać ale mało tego jest więc opinie mogą być mało miarodajne.
 #139116  autor: Pecek
 21 mar 2021, 21:07
Akurat tamta jest przez komis na fakturę także slup odpada. Chce małego auta dla żony ale 4/5 drzwiowego i właśnie najlepiej z automatem

Dodano po 16 minutach 54 sekundach:
@abezus a znów ja słyszałem,że właśnie ze Szwajcarii opłaca się kupować bo są o wiele bardziej zadbane niż te nasze krajowe a i całą historię samochodu idzie się dowiedzieć po Vinie
 #139119  autor: abezus
 22 mar 2021, 06:07
Ze Szwajcarii są najlepsze auta, to nie podlega wątpliwości. Problem w tym że opłaty samochodu ze Szwajcarii są wyższe niż tego z niemiec włoch itp. Szwajcaria nie jest w Unii. Idąc dalej handlarz żeby być konkurencyjnym w stosunku do innych ofert musi coś kombinować. Reasumując dobre auto ze szwajcarii musi być parę tyś droższe niż takie samo z niemiec, to że jest sprzedawane na firmę nic nie znaczy, tak jak pisałem albo dzwon albo słup.