• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #149969  autor: STIGI
 29 gru 2022, 15:38
Witam,
co sądzicie o:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... ESh5m.html

Prod. date: 6/9/2013

POJ.CYLINDRÓW 1368 (CC1.4)
MOC 140 KM (KW103)
KIEROWNICA STR.LEWA (GSX)
TYP NADWOZIA 2 BRYŁOWY (TC2V)
ZBIORNIK PALIWA BENZYNA (CMBBZ)
POZIOM WYPOSAŻENIA NEW DYNAMIC (MYNO) / EASY (MY12/13) (LL6)
(SSĄCY/TURBO) TURBO (A/TTRB)
EKOLOGIA EURO 5 (ECOCF5)
LICZBA ZAWORÓW 16 ZAWORÓW (VLE16)
MODEL ROKU MODEL ROKU 2012 (MY12)
RODZAJ SKRZYNI B. SKRZYNIA MECHANICZNA 35 KGM (PCC635)
TYP ZASILANIA WTRYSK WIELOPUNKTOWY (TAMPI)
WYPOSAŻENIE RYNKU WŁOCHY/EUROPA ŚRODKOWA (AM00)
2 LUSTERKA ZEWN.ELEKTR I PODGRZEW. Yes (041)
2 SIEDZENIA PRZEDNIE PODGRZEWANE Yes (452)
3 TYLNY ZAGŁÓWEK Yes (511)
AIR BAG BOCZNY OCHRONNY GŁOWY Yes (614)
AIR BAG PRZEDNI BOCZNY Yes (505)
ALARM Yes (213)
CONVERGENCE C1 Z WYJŚCIEM MEDIA PLAYER Yes (4J3)
CZUJNIK PARKOWANIA Yes (508)
DEZAKTYWACJA AIR-BAG PASAŻERA Yes (4DK)
ELEKTR.PODNOŚNIK SZYB TYLNYCH Yes (023)
EURO 5 B Yes (6L7)
INSTRUKCJA W J.NIEMIECKIM Yes (853)
KARTA SD DLA NAWIGACJI MAPY EUROPY Yes (5JW)
KIEROWNICA SPORTOWA Yes (321)
KLIMATYZATOR AUTOMATYCZNY Yes (140)
KOŁA STOPOWE SERIA 5 (BEZ ŁAŃCUCHÓW) Yes (435)
KPL. DYWANIKÓW Yes (396)
LAMPY P/MGIELNE Yes (097)
LUSTERKA ZEWN. SKŁADANE/ZE STER.ELEKTR. PODGRZEW, Yes (441)
PASY BEZPIECZEŃSTWA PRZEDN.Z REG.WYSOKOŚCI Yes (198)
PERSONALIZACJA J.NIEMIECKI Yes (4FV)
PODŁOKIETNIK SIEDZENIA TYLNEGO Yes (275)
PODŁOKIETNIK SIEDZENIA PRZEDNIEGO Yes (132)
PRZYCIEMNIANE SZYBY Yes (070)
RADIONAWIGACJA MAPOWA Z TMC PRODRIVE Yes (5VZ)
REFLEKTORY KSENONOWE Yes (230)
REGULACJA LĘDŹWIOWA FOTELA KIEROWCY Yes (40Y)
SIEDZENIE PASAŻERA Z REG. WYSOKOŚCI Yes (454)
SIEDZENIE KIEROWCY Z REG. WYSOKOŚCI Yes (450)
SPECYFICZNA RURA WYDECHOWA [SPECIFIC EXHAUST TUBING] Yes (947)
SPRYSKIWACZ REFLEKT. Yes (102)
STEROWANIE Z KIEROWNICY 2 Yes (5BH)
STOP&START Yes (5DE)
SYSTEM AUDIO HI-FI BRAND Yes (4JF)
SYSTEM KONTOLI CIŚNIENIA W KOŁACH (TPMS) Yes (365)
TABLICZKA ASISTANCE "CIAO FIAT" Yes (6HQ)
TABLICZKA W J. I/A/D/F/E/PL Yes (4XA)
UNIWERS.ZACZEP FOTELIKA (ISOFIX) Yes (631)
VDC - VEHICLE DYNAMIC CONTROL Yes (392)
WOSKOWANIE Yes (868)
WYPOSAŻENIE EXTRA SERIA 3 Yes (727)
Z LICZNIKIEM KM Yes (050)
ZAGŁÓWKI PRZEDNIE Z SYST. P/WYŚLIZGNIĘCIU Yes (42F)
ZDERZAKI EXTRA SERIA Yes (409)
ZEST.PEDAŁÓW EXTRA SERIA 1 Yes (4CS)
ZESTAW SPORTOWY Yes (377)
ZESTAW SPORTOWY 4 Yes (4KX)
ZESTAW DO NAPRAW OPON (FIX&GO) Yes (499)
 #150094  autor: Stachuuu
 11 sty 2023, 16:56
Cześć. Jestem zainteresowany kupnem Fiata Bravo. Znalazłem takie ogłoszenie. Rok produkcji 2009 niecałe 210tys km przebiegu, 1.4 tjet 120km. Niestety do miejsca gdzie stoi auto mam kawałek drogi. Może ktoś to auto już oglądał albo je kojarzy i jest w stanie powiedzieć czy jest sens się pakować w ten konkretny egzemplarz. Według historiapojazdu.gov.pl auto mialo już 3 właścicieli. Z góry dzięki za pomoc.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... FbIXw.html
 #150098  autor: ochkarol
 11 sty 2023, 18:42
Jak dla mnie nic nie uzasadnia tak wysokiej ceny. Wyposażenie nie powala. Przebieg też.
 #150174  autor: Artur17g
 17 sty 2023, 13:42
Witam,
Od prawie 2 miesięcy szukam jakiegoś fajnego bravo za normalne pieniązki i wskoczyło ostatnio coś takiego
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... Fcvvb.html

Wiem, że przebieg wysoki. Dlatego chciałem się zapytać co myślicie. Na co zwrócić uwagę.
Może jak mam szczęście to jest jakaś osoba blisko żeby ocenić samochodzik, bo ja mam spory kawałek (250km) oczywiście nie za darmo :)
 #150178  autor: Kily86
 18 sty 2023, 07:19
Niby przebieg duży, ale cena podejrzanie atrakcyjna. Chyba jednak polecił bym poszukać czegoś bliżej. Ale to tylko moje zdanie
 #150179  autor: ochkarol
 18 sty 2023, 07:21
Dokładnie. Tym bardziej, że te fury to pięknie wyglądają na zdjęciach a jak się przyjedzie to czasem jakby człowiek inny samochód oglądał.
 #150191  autor: MlodyOPC
 19 sty 2023, 02:10
Stachuuu pisze: 11 sty 2023, 16:56 Cześć. Jestem zainteresowany kupnem Fiata Bravo. Znalazłem takie ogłoszenie. Rok produkcji 2009 niecałe 210tys km przebiegu, 1.4 tjet 120km. Niestety do miejsca gdzie stoi auto mam kawałek drogi. Może ktoś to auto już oglądał albo je kojarzy i jest w stanie powiedzieć czy jest sens się pakować w ten konkretny egzemplarz. Według historiapojazdu.gov.pl auto mialo już 3 właścicieli. Z góry dzięki za pomoc.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... FbIXw.html
Cześć,

Oglądałem ten samochód tydzień temu, ponieważ żona chciała się przymierzyć czy wogóle Bravo II będzie jej pasować i był to jeden egzemplarz w łódzkim w pakiecie Sport. Jak ja go oglądałem to cena była 19700 i te 700 opuścił ale to i tak było za dużo, a dlaczego jeszcze podniósł niewiem. Generalnie nie polecam. Głośna praca silnika i zapach spalin pod maską sugeruje pęknięty kolektor lub jakąś nieszczelność przy turbo choć sprzedawca zapewniał że wszystko było sprawdzone. Wycieki oleju i zaparowania w różnych miejscach - nie weryfikowałem dokładnie skąd bo i tak nie byłem zainteresowany kupnem. Słabo wyglądające tarcze hamulcowe przód/tył. Błotnik lewy lakierowany i lekko szpachlowany >600mikronów, reszta auta w oryginale ale tego akurat sprzedawca nie ukrywał. Dodatkowo bardzo głośny, buczący układ wydechowy, prawdopodobnie gdzieś nieszczelny. Wnętrze dosyć zadbane ale kierownica obszyta. Z przodu założone jakieś czerwone sprężyny przez co auto jest bardzo sztywne.

Dodano po 4 minutach 41 sekundach:
Cześć,

Co myślicie o tych dwóch Bravo z linków? Cena dosyć wysoka ale pewnie też trochę do urwania - inflacja zrobiła swoje. W sobotę mam zamiar się wybrać w podróż i je objerzeć - tak wiem z Radomia aut się nie kupuje, podobnie jak z Gniezna. Jednak może nie wszystkie auta tam to padaki, a te wyglądają nieźle.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... FedOT.html

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... llery-open

Bardziej bym wolał tego Sporta 150km, jednak ciekawy jestem który fizycznie będzie w lepszym stanie. Napewno muszę zwrócić uwagę na pracę skrzyni i czy nie hałasują łożyska no i aktywatory klimatronika w tym pierwszym. Wykupiłem raporty ale nic poza naprawami gwarancyjnymi nie jest wpisane. Sprzedawcy twierdzą że są książki serwisowe i auta były regularnie serwisowane w Szwajcarii.
 #150193  autor: ochkarol
 19 sty 2023, 07:12
Ten z 2008 r to cena kosmos. Z wyposażenia nic wybitnego nie ma, co mogłoby tę cenę uzasadnić.
A ten 120 kucy też jest ciut za drogi, bo wyposażenie jeszcze skromniejsze.
Może ten ma już skrzynię fiatowską?
Brać VIN i sprawdzić w EPER (do znalezienia w Googlach).
Oczywiście bez obejrzenia trudno więcej coś powiedzieć
 #150198  autor: MlodyOPC
 19 sty 2023, 13:24
Patrząc po lewarku gdzie wsteczny jest w miejscu 1 to raczej będzie dalej m32 w tym 120. Zauważyłem że ogólnie wersję 150 są droższe od 120. W sobotę jadę zobaczyć jednego i drugiego choć zacznę od tego Sporta bo wyposażenie ma trochę lepsze i niższy przebieg.
 #150622  autor: KurczaK
 01 mar 2023, 14:17
Panowie i panewki.
Prawdopodobnie wracam do Bravo :D
Pod Poznaniem stoi sobie takie niebieskie 2.0 - czy ktoś z nas jeszcze ogarnia sprawdzenie historii VIN w ASO ?
ZFA19800004187888
 #150632  autor: ochkarol
 01 mar 2023, 20:33
Auto z 2008 roku. Myślisz, że ktoś po 2010 roku serwisował w ASO?
Poza tym można po prostu podjechać do ASO i zapytać. Może coś powiedzą. Jak kupowałem swojego Puga to tak zrobiłem i odpowiedź dostałem w ASO.
 #150946  autor: MK88
 25 mar 2023, 23:55
Hej wszystkim, szukam jakiegoś Bravo II dla siebie :) i tutaj pytanie, czy moge sądzić po tym, że w kierownicy zaślepki na śruby nie są przebite auto nie było uderzone, czy sa jakieś inne patenty? I 2 pytanie czy gdzieś znajdę na pasach datę produkcji ? ;)
 #150948  autor: ochkarol
 26 mar 2023, 09:25
Jak ktoś dokupił pasy z tego samego roku produkcji co auto, to się po tym nie zorientujesz.
Miernik lakieru może pomóc.
 #150949  autor: MK88
 26 mar 2023, 10:22
Tak, czujnik lakieru jak najbardziej, ale chodzi mi o rzeczy, które od razu da się zauważyć że coś było grzebane np przy poduszkach, tak jak te zaślepki w kierownicy, choć nie zawsze to o tym świadczy ;)
 #150951  autor: ochkarol
 26 mar 2023, 11:56
Są jeszcze inne rzeczy, które mogą sugerować stłuczkę z przodu. Jakość spasowania elementów, czy lampy są oryginalne i z tego samego roku co auto, czy śruby przy masce i/lub błotnikach są "ruszane", chłodnica czy nie jest zbyt nowa.
 #150954  autor: MK88
 26 mar 2023, 13:40
Dzięki za odpowiedzi :) zawsze porównuję stronę ze stroną jak wygląda, ale wlansie zawsze jak patrzę na reflektory to nei widzę daty produkcji, gdzie ona powinna być? Jest to naklejka czy jest to oznaczone w jakiejś innej formie?
 #150969  autor: ochkarol
 26 mar 2023, 20:58
Nie wiem jak jest we Fiatach ale można szukać naklejki ale też takiego wygrzanego w plastiku kółka z cyferkami. W nim powinna być strzałeczka do roku produkcji.
Co do - stricte - poduszek to nie pomogę. Wiem, że w niektórych modelach aut widać czy coś było grzebane a w niektórych nie.
Internet powinien coś podpowiedzieć.
 #150970  autor: MK88
 26 mar 2023, 21:18
Właśnie po kierownicy we fiacie da się poznać czy były ruszane poduchy, nawet tutorial po angielsku na you tube jest ;) a fiaty miały 2 kluczyki scyzoryki oryginalnie czy jeden grot drugi scyzoryk? Pytam bo mam na oku auto z Niemiec, które ma właśnie taką kombinacje kluczyków, a kiedyś zasłyszałem że wlansie 1 oryginalny kluczyk zbiera w Niemczech ubezpieczalnia jak jest szkoda..ale ile. W tym prawdy to nie wiem ; ;)

Edit.:

Ewentualnie geometria pokaże czy samochód był uderzony? Lub ewentualnie polecacie jakieś inne badanie teko typu? :)
 #150971  autor: ochkarol
 26 mar 2023, 21:48
Jak konstrukcja auta nie została ruszona to czemu geometria ma nie wyjść?
Stilona rozbiłem tak, ze nawet płynów nie puścił a silnik pracował idealnie a poduchy strzeliły.
Także z tymi poduszkami bym nie przesadzał.
  • 1
  • 235
  • 236
  • 237
  • 238
  • 239