• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #73411  autor: thesaint
 21 wrz 2017, 11:39
Cześć
Przymierzam się do zakupu nowego-używanego samochodu i jednym z poważniejszych kandydatów jest właśnie Bravo. Czy mógłbym prosić o wszelkie opinie i uwagi na temat tego egzemplarza?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 794ef2d077
Z góry dziękuję za pomoc
 #73412  autor: Ardaenye
 21 wrz 2017, 11:55
A co tu można stwierdzić, jak opisu nie ma, podstawowych danych technicznych nie ma. Na pewno bieda wersja.
 #73413  autor: Kilgore
 21 wrz 2017, 11:57
Niebieski
Wydaje się jakby reflektor po lewej stronie był mniej zużyty, śruby pod maską po prawej bardziej zardzewiałe. Brak napisu na klapie może wynikać z tego, że była malowana bo był odprysk lakieru (znana usterka Bravo) albo było coś większego. Nie sądzę żeby ktoś sam odkleił ze względów estetycznych.
Prawie 1400 wyświetleń i nikt jeszcze nie kupił?

Czarny
Brak zdjęć.
 #73443  autor: bis
 21 wrz 2017, 19:18
thesaint pisze: 21 wrz 2017, 11:39 ...Czy mógłbym prosić o wszelkie opinie i uwagi na temat tego egzemplarza?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 794ef2d077
Z góry dziękuję za pomoc
To chyba 90tka. Ogłoszenie wygląda na wrzucone przez autentycznego użytkownika, przebieg i stan mogą być autentyczne, czyli b.dobre. Niemniej cena nie jest uzasadniona, zwłaszcza że to biedna wersja wyposażenia.
 #73445  autor: Michals
 21 wrz 2017, 19:30
@bis W tytule ogłoszenia jest napisane że to t-jet 120.
 #73447  autor: bis
 21 wrz 2017, 19:56
O faktycznie, w adresie jest i jak się zdjęcia powiększy.
Niemniej cena i tak przesadzona co najmniej o trzy koła.
Prawdopodobnie gość wyszedł z założenia: skoro w necie wystawiają same sprowadzane i niepewne, to ja dorzucę parę tysiaków. Najwyraźniej nie bierze pod uwagę różnic w wyposażeniu.
Dokładnie rok temu jeden gość w DG sprzedawał T-jeta w lepszym wyposażeniu (m.in. klima automatyczna, podłokietnik ze schowkiem chłodzonym, kiera wielofunkcyjna, blue&me), sześciolatek, przebieg coś około 90 tys. km, stan idealny. Najpierw wyszedł z ceną właśnie 32.000 zł, po dwóch miesiącach zszedł do 29.000 zł i dopiero po trzech tygodniach sprzedał.
 #73448  autor: thesaint
 21 wrz 2017, 20:04
Dziękuję za pomoc. Myślałem, że skoro ma poduszki boczne i kurtyny powietrzne to wersja nie jest uboga. Dotąd przeglądałem sporo ogłoszeń i wiele egzemplarzy miało jedynie dwie poduszki. Odniosłem wówczas wrażenie, że ciężko znaleźć dobrze wyposażony egzemplarz pochodzący z Polski. Co do ceny to faktycznie jest wysoka ale myślałem, że tak to dziś wygląda. Przyznam, że kiedy kilka miesięcy temu zaczynałem się rozglądać miałem nadzieję, że za około 30tyś bez problemu znajdę 5-6 letnie Bravo lub Megane.
Powiedzcie proszę czy z waszych doświadczeń wynika, że warto przed zakupem zabrać takie auto na kontrolę do ASO? Pytam ponieważ nie wiem jak to wygląda w ASO Fiata a byłem swego czasu z autem u dealera innej marki i miałem wrażenie, że przegląd przed zakupem wykonano po najprostszej linii oporu. Trwało to może kilkanaście minut.
 #73449  autor: Przemo
 21 wrz 2017, 20:15
To ktoś poszedł na skróty. Dzisiaj byłem z potencjalnym nabywcą mojego auta w ASO I prawie godzinkę zajęło sprawdzenie w tym pomiar lakieru, podpięcie kompa, spr zawieszenia itp.
 #73450  autor: bis
 21 wrz 2017, 20:24
@thesaint zadzwoń do gościa, pogadaj, weź od niego VIN i datę pierwszej rejestracji, zapytaj pympka o historię pojazdu...
 #73452  autor: thesaint
 21 wrz 2017, 20:42
Dzięki, będę musiał tak zrobić.
 #73475  autor: Ardaenye
 22 wrz 2017, 08:03
thesaint pisze: 21 wrz 2017, 20:04 Powiedzcie proszę czy z waszych doświadczeń wynika, że warto przed zakupem zabrać takie auto na kontrolę do ASO? Pytam ponieważ nie wiem jak to wygląda w ASO Fiata a byłem swego czasu z autem u dealera innej marki i miałem wrażenie, że przegląd przed zakupem wykonano po najprostszej linii oporu. Trwało to może kilkanaście minut.
Warto. Moja inspekcja w ASO trwała z 1.5h, w tym badanie zawieszenia, amortyzatorów, hamulców, badanie lakieru czujnikiem, przejazd kontrolny, podpięcie pod komputer i ogólne oględziny z każdej strony. Dałem 250 zł.
 #73476  autor: maciaty
 22 wrz 2017, 08:31
Sprawdzałem jedno BMW w ASO przed zakupem. Zabawa ta trwała prawie 5 godzin. Wyszło wszystko, w zasadzie o aucie dowiedziałem się wszystkiego. Dostałem multum wydruków z opisem wszystkich problemów, wad, historią serwisową, pomiarami itp.
Najpierw były wspólne oględziny, potem autem zajęli się serwisanci. Z auta wyleciały wszystkie osłony od spodu, koła. Ogólnie mocno mnie zaskoczył sposób sprawdzenia auta, oczywiście pozytywnie.
Tanio nie było ale dzięki temu nie wpadłem na minę


Wysłane z iPhone 7
 #73477  autor: abezus
 22 wrz 2017, 09:05
Ja troche z innej beczki. Oczywiscie warto sprawdzic samochod w aso danej marki jednak NAJPIERW trzeba sie zorientować najlepiej na forum czy dane aso ma porzadnych mechanikow.
Spotkalem sie pare lat temu z sytuacja ze aso bmw puscilo samochod DOSLOWNIE skladany z dwoch jako bezwypadkowy wart zakupu. Kupujacy po paru miesiacach dopiero dowiedział się jaka byla prawda.
 #73479  autor: rybsztein
 22 wrz 2017, 09:17
Ja sprawdzałem w ASO Fiata i wpie.... mnie na minę. Także j/w ktoś napisał - zależy jakie ASO.

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło

 #73480  autor: Ardaenye
 22 wrz 2017, 09:39
Bo taka inspekcja też wszystkiego nie powie. Trzeba by robić pomiar kompresji na tłokach, wydrzeć skrzynię, sprzęgło i dwumasę, turbinę... Nikt tego nie zrobi. A potem się może okazać, że pada jedno za drugim.
 #73483  autor: thesaint
 22 wrz 2017, 10:25
Ponownie dziękuję, właśnie o takie opinie mi chodziło. Tak przy okazji zapytam czy ma ktoś pozytywne doświadczenia z serwisem na Śląsku?
 #73484  autor: Kilgore
 22 wrz 2017, 10:26
Sprawdzenie w ASO jest jednym z elementów minimalizujących niebezpieczeństwo zakupu trupa.
Nie powinien być jedynym. Jak widać wyżej, solidność takiego sprawdzenia zależy od miejsca gdzie się to robi. Raz dowiemy się o aucie więcej raz w sumie nic to nie da, niemniej warto poszukać miejsca gdzie to poprawnie robią i wydać na to parę złotych.

edit:
Ja przed zakupem byłem w Fiat Patrner w Bytomiu. Przegląd trwał ok godziny. Tylko że ja kupowałem praktycznie nowy samochód z przebiegiem 15K.
 #73492  autor: Ardaenye
 22 wrz 2017, 10:50
thesaint pisze: 22 wrz 2017, 10:25 Ponownie dziękuję, właśnie o takie opinie mi chodziło. Tak przy okazji zapytam czy ma ktoś pozytywne doświadczenia z serwisem na Śląsku?
Ja sprawdzałem swoje tu: http://www.euromot.com.pl/kontakt
Tak jak pisałem, przegląd trwał 1.5h i był dość dokładny. Koszt: 250 zł. Jeśli byś chciał pewnie dałoby się za lepszą kasę zamówić bardziej dokładny przegląd, ale tego nie wiem.
 #73493  autor: lukaselk
 22 wrz 2017, 10:59
Ja swoje auto sprawdzałem w Centrum Sprzedaży FCA Poland na Katowickiej 24 w Bielsko-Białej i muszę powiedzieć, że byłem zadowolony. Mimo, że mechanicy bardzo dobrze znali ten konkretny egzemplarz (był u nich serwisowany od nowości bo należał do Fiat Auto Poland) to i tak wszystko po kolei sprawdzali i pokazywali co i jak. Nawet gdy mieli problemy z Examinerem to się nie poddawali i po długie walce zrobili diagnostykę komputerową. Z tego co pamiętam to zapłaciłem tylko 190zł za przegląd, który przez wyżej wymienione problemy trwał bardzo długo.
Pomijam już świeżo wyremontowany warsztat gdzie, jak to się mówi, można by jeść z podłogi i pobyt tam to była czysta przyjemność :D Dosłownie :D
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 235