• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #83955  autor: rybsztein
 24 sty 2018, 17:33
Samochód na letnich oponach, czyli długo się sprzedaje. Ze Szwajcarii, która jest poza Unią, więc dochodzą dodatkowe opłaty przy ściąganiu (niemałe), a to każe zadać sobie pytanie za ile mógł go handlarz kupić i czemu ktoś tak tanio sprzedał :) Przemaglować samochód trzeba porządnie.
 #83961  autor: CzarnyKocur
 24 sty 2018, 18:01
Gadałem z tym handlarejro..kuźwa nóż w kieszeni się otwiera, nie wie czy rozrząd był robiony, ogólnie auto nie ruszane, przyjechało całe ale za chwile przypomina sobie że zderzaki były malowane, pacan jeden, nie polecam gdyby ktoś był zainteresowany. śmierdzi naciąganiem na kilometr, w moim odczuciu szkoda się fatygować
 #84121  autor: gross57
 25 sty 2018, 22:41
Powrócę jeszczę do czerwonego bravo które tu wklejałem
Dostałem szczególy auta po nr VIN od Pympek (jeszcze raz wielkie dzięki ;) )

i zaciekawiły mnie tam trzy pozycje:
- 55Y WYSWIETLACZ MULTIMEDIALNY Z TELEFONEM - jak to powinno wyglądać? i czy to oznacza że powinna być nawigacja zamiast radia?
- 5BH STEROWANIA WYBIERANIA BIEGÓW NA KOLE KIEROWNICY - łopatki przy kierownicy? ale to jest manual....
- 102 WYCIERACZKI-SPRYSKIWACZE-REFLEKTORÓW - spryskiwacze reflektorów powinny być? na zdjęciach ewidentnie nie ma, co najwyraźniej oznacza że auto było bite w przód i ktoś wymienił zderzak na taki bez.....

a może coś źle rozumiem?
 #84150  autor: 19Kris88
 26 sty 2018, 12:50
rybsztein pisze: 24 sty 2018, 17:33 Samochód na letnich oponach, czyli długo się sprzedaje. Ze Szwajcarii, która jest poza Unią, więc dochodzą dodatkowe opłaty przy ściąganiu (niemałe), a to każe zadać sobie pytanie za ile mógł go handlarz kupić i czemu ktoś tak tanio sprzedał :) Przemaglować samochód trzeba porządnie.
Co to letnich opon, kumpel jak sprzedawał nie dawno swój samochód przekładał zimówki na letnie bo tam miał alumy a te na zdjęciach wyglądaj lepiej.
 #84209  autor: houki
 27 sty 2018, 00:22
Hej jutro rano jade juz pewnie kupic to oto bravo: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zwtrO.html
Po wstepnych ogledzinach samochod prezentuje sie dobrze mam tylko watpliwosci co to dzwieku silnika po odpaleniu po nocy okolo -1 C, slychac jakby dodatkowe cykanie oprocz silnika. Ktos cos doradzi?
 #84212  autor: wwtcka
 27 sty 2018, 01:25
Przód poliftowy w tym roczniku... cena... to nie może być udany zakup
 #84220  autor: moris10
 27 sty 2018, 06:43
Po takich zdjęciach i opisie nawet bym nie pojechał oglądać :/
Nie napalaj się zbytnio, rozpytaj właściciela jak kolega wyżej napisał dlaczego zmieniony jest grill i lampy.
Z Twojego opisu to ciężko określić co to jest za cykanie, raczej nikt Ci tu nie pomoże bo szklanej kuli brak.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #84230  autor: rybsztein
 27 sty 2018, 12:38
Ale opis. Gość nie wie jaki litraż i moc ma jego "diesel"? Dobrze, że rocznik chociaż zna. Cykanie z rana po odpaleniu? Obstawiam wtrysk. Podłączyć kompa i zobaczyć korekty.
 #84258  autor: gross57
 27 sty 2018, 15:40
ponowię moje zapytanie

co oznaczają poniższe kody z raportu VIN?

- 55Y WYSWIETLACZ MULTIMEDIALNY Z TELEFONEM - jak to powinno wyglądać? i czy to oznacza że powinna być nawigacja zamiast radia?
- 5BH STEROWANIA WYBIERANIA BIEGÓW NA KOLE KIEROWNICY - łopatki przy kierownicy? ale to jest manual....
- 102 WYCIERACZKI-SPRYSKIWACZE-REFLEKTORÓW - spryskiwacze reflektorów powinny być?

link do aukcji https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8
 #84311  autor: moris10
 28 sty 2018, 06:40
Nie pomyliłeś VINu przypadkiem? Małe realne to wybieranie biegów na kole kierownicy

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #84316  autor: gross57
 28 sty 2018, 09:36
sprawdzałem VIN kilka razy, napewno dobry a mam zdjęcie z dowodu szwajcarskiego.
Dlatego właśnie się pytam co to może oznaczać bo jednocześnie w raporcie jest napisane 076 SKRZYNIA BIEGÓW MECHANICZNA 6 BIEGOWA.

Dodatkowo interesuje mnie czy kod 102 WYCIERACZKI-SPRYSKIWACZE-REFLEKTORÓW oznacza że powinny być spryskiwacze reflektorów przednich?
a także
4SF PŁYTA CD MAPY NAW + PEN DRIVE - EU SRODK (CH-PŁN/A/IT-PŁD/NI
55Y WYSWIETLACZ MULTIMEDIALNY Z TELEFONEM
czy Bravo fabrycznie wychodziło z nawigacją? te dwa kody sugerują, że tak, ale ja nie widziałem takiego
raport VIN jest tutaj viewtopic.php?f=51&t=103&start=1700 (przepraszam ale coś nie moge tego raportu dodać w tym poście)
 #84319  autor: Barto
 28 sty 2018, 10:28
FCA w tej chwili róznie opisuje swoje opcje na fakturach, które wystawia dla dealerów, np chromowane klamki zewnętrzne w Tipo są na fakturze opisane jako chromowana klamka wew. A sterowanie radiem z koła kierownicy nie pamiętam już dokładnie ale właśnie coś w stylu tych łopatek do zmiany biegów. Może w tym przypadku również chodzi własnie o sterowanie radiem z koła kierownicy ;)
 #84329  autor: gross57
 28 sty 2018, 11:28
a dla pozostałych dwóch kodów (spryskiwacze i nawigacja) też istnieje takie wytłumaczenie? Nie ukrywam, że jestem tym autem zainteresowany po rozmowach ze sprzedawcą, jeszcze nie widziałem na żywo. Ale jeśli mi potwierdzicie, że 102 WYCIERACZKI-SPRYSKIWACZE-REFLEKTORÓW oznacza że powinny być spryskiwacze reflektorów przednich a ze zdjęć widać, że ich nie ma to nie będę się fatygował. Bo moim zdaniem będzie to oznaczać, że auto miało jakąś przygodę z przodu. I nawet jeśli była to niewielka stłuczka parkingowa oznacza, że ktoś kiedyś nie naprawiał fachowo pojazdu bo założył jak się domyślam tańszy zderzak bez sprysków. To daje do myslenia, że mógł jeszcze na czymś oszczędzać.....
 #84338  autor: moris10
 28 sty 2018, 12:53
Punkty 55Y i 5BH na 99% dotyczą blue&me, a ten wyświetlacz multimedialny to wyświetlacz Matrix między zegarami(w moim bravo z B&M mam takie same zapisy).
Patrząc po wyposażanie to auto było wyposażone w cos ala pakiet zima w skład którego wchodzilo podgrzewane fotele, spryski i chyba właśnie spryskiwacze reflektorów, ale to lepiej żeby potwierdzili koledzy z forum.
Weź też pod uwagę, że to auto ma skrzynie m32

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #84373  autor: gross57
 28 sty 2018, 17:32
Absolutnie zdaje sobie sprawę ze skrzyni i zakładam, że kiedyś mogę musieć ją zrobić.... ale licząc 2 tyś na skrzynię + 2,8 tyś na instalację gazową to z tym autem mieszczę się w budżecie 25 tyś który niejako sobie zakładałem....
 #84415  autor: Ardaenye
 28 sty 2018, 21:05
Dolicz jeszcze 1k za pakiet startowy, a i drugi tysiaczek na jakieś nieprzewidziane rzeczy się też przyda. Może ruda już gdzieś wychodzi (klapa, maska?), z tym szyberdachem w Bravo też chyba jakieś przeboje były?
 #84431  autor: abezus
 29 sty 2018, 05:20
Hehe gazik w t-jet przemyślałbym trzy razy, wiadomo że są ludzie zadowoleni ale jednak ogrom ludzi narzeka i to nawet jednostki które nie zakładały instalacji "u miecia w stodole". Reszta jak wyżej.
 #84446  autor: 19Kris88
 29 sty 2018, 09:42
abezus pisze:Hehe gazik w t-jet przemyślałbym trzy razy, wiadomo że są ludzie zadowoleni ale jednak ogrom ludzi narzeka i to nawet jednostki które nie zakładały instalacji "u miecia w stodole". Reszta jak wyżej.
przecież ten silnik jest sprzedawany teraz w tipo z gazem w komplecie.
naprawdę ogrom ludzi narzeka?
 #84469  autor: abezus
 29 sty 2018, 14:15
Sprzedawany jest z fabrycznym gazem. Nie wiem jak to się zachowuje. Wiem jak się zachowuje kolegom z forum którzy mają instalację dokładaną, jest o tym temat na forum. Jedni jeżdżą i nie narzekają a inni demontują instalację albo sprzedają wóz. Generalnie nie ma chyba jeszcze mocnego w naszym kraju który odpowiedziałby rzeczowo dlaczego jeden egzemplarz jeździ bez problemu na lpg, drugi już ma problemy z porannym odpalaniem. Oczywiście mówimy o instalacjach zakładanych i strojonych przez fachowców. Jest tu na forum kolega który stroił instalację i pewnego "Guru" z lpgforum, niestety wiele to nie dało. Tak jak mówię, wszystko jest na forum, trzeba poszukać. Na lpgforum zresztą też jest temat o tjetach +lpg.
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 239