• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #136453  autor: rybsztein
 21 lis 2020, 14:42
kolejarz pisze:@rybsztein niestety raz nie masz racji :D sport i pakiet sport funkcjonowały równolegle od początku produkcji Bravo czyli od 2007 roku do około 2011 i jeśli chodzi o różnice to je właśnie parę postów wyżej przedstawiłem. Na polskim rynku PEŁEN "Sport" był ponad wersją Emotion a PAKIET można było dokupić do dynamica-dokładnie to co ja posiadam już od (o cholera!) 7 lat ;) Dla jasności sytuacji rozpatrujemy tylko rynek krajowy; na innych rynkach mogły (i były) inne kombinacje. Również nie napisałem o późniejszych rocznikach bo po wprowadzeniu poliftów było podobnie ale pod sam koniec produkcji Fiat pakował pakiet sport do wersji 120 ale wtedy już było obniżone (!) zawieszenie i dwururka-w razie czego mam dowody na moje tezy :jump: i mogę je przedstawić.
Mam rację, bo napisałem prawdę przecież ale źle przeczytałem Twój post i moja odpowiedź nie przeczy w żaden sposób Twojej:)

Ty pisaleś o pakietach sport, i te faktycznie się nie różniły, a ja napisałem, że pakiet od pełnego sporta się różnił, a to przecież prawda:)


pablogixx pisze: Takie pytanie do wszystkich, sprawdziliscie juz autko, wszytsko jest wporządku ( jeszcze nie amcie pelnego platnego raportu o samochodzie . ) czy Wykupujecie raport by znać historię pojazdu od początku ( o ile taka była rejestrowana )
Ja wykupywałem raporty. To nie są duże koszta a jest troche informacji, ot o wyposażeniu bo sprzedawcy nie wiedzą w 90% co sprzedają.



Pojszło z mojego Szajsunga eS10eeeeee



 #136458  autor: LibertyPrime
 21 lis 2020, 18:13
pablogixx pisze:Nic złego. czy się uprałem na początek produkcji bravo ??? Nie poprostu taki budżet. Aczkolwiek masz racje że mogę przesunąc zapas na naprawy na poczet kupna ciut droższego autka i młodszego
Nie musisz nic przesuwać. Stargujesz zawsze te 2-3k. Ja przy zakupie mojego stargowałem prawie 6k, ale miałem solidne argumenty ;)
 #136461  autor: MarcoW77
 21 lis 2020, 21:33
Ktoś ma dostęp do katalogu bravo II rocznika 2012? Katalog wyposażenia...
 #136477  autor: MarcoW77
 22 lis 2020, 18:28
Cwiara pisze:https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... SlfEbS-37u
Ten link właśnie miałem, ale tam w wyposażeniu strona 23 są opcje dla wersji: Fresh, Active ... a nie ma dla wersji od 2012 roku gdzie zastąpiły je pop easy, street...

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Co sądzicie o ogłoszeniu z linka:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... llery-open
Auto po regeneracji skrzyni m32 (prod. 04.2010), do tej ceny serwis rozrząd+olej, albo obniżka ceny na pierwszy serwis?
 #136505  autor: Rzeznik
 24 lis 2020, 09:16
Dzień dobry,
Szukam Bravo dla siebie i z racji tego, że ciężko coś znaleźć zaczynam się zastanawiać się na sprowadzonym z Niemiec. Natrafiłem na taką ofertę:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... DtkQs.html?

I nie wiem co mam myśleć. Cena jest dość atrakcyjna i boje się, że to jakaś mina. Mogę podjechać i sprawdzić auto miernikiem ale obawiam się, że sekret może czaić się gdzieś indziej. Sprzedający musi przecież pojechać, zakupić auto, wrócić i jeszcze na tym zarobić. Co o tym myślicie? Może doszukuję się za bardzo.

Jeśli chodzi o silnik, wiem, że to muł, ale takiego szukam ze względu na prostotę.
 #136506  autor: Cwiara
 24 lis 2020, 10:43
Opis niezgodny ze stanem faktycznym ( tempomat,bogate wyposażenie ) jedynie na foto dobrze wygląda.Po oględzinach i jeździe próbnej (standartowy proces sprawdzania : rozruch silnika i jego praca - wycieki,zawieszenie,hamulce,sprzęgło,wygląd podłogi ,progów i skraplacza klimy bo to 11 letnie auto) negocjacja ceny.
 #136511  autor: kolejarz
 24 lis 2020, 14:50
Grill przedni z polifta, znaczek tylny do wymiany etc. Co do zakupu to napisano o tym już setki stron. @Rzeznik najlepiej sobie podjedź bo masz blisko i zobacz co to warte. Dużo kasy nie stracisz na ogledziny a wyrobisz sobie jakąś opinię. Z tym, że cena wiadomo jaka jest ale na dzień dobry i z 2/3 tyś zapasu trzeba mieć tak więc już lądujesz w kwocie ~20 tyś zł. A za tyle to można upolować coś z pewniejszego źródła ;)
 #136519  autor: LibertyPrime
 24 lis 2020, 18:40
Rzeznik pisze:I nie wiem co mam myśleć. Cena jest dość atrakcyjna
Za ten rocznik i silnik to atrakcyjna cena?
 #136604  autor: szukajacy
 29 lis 2020, 13:37
Jeśli chodzi o Bravo od 2011 roku i nowsze to praktycznie na rynku nic nie ma. Miesiąc temu handlarz sprzątnął mi sprzed nosa model z 2011 roku i po tygodniu sprzedał w jeden dzień za 5 tys. więcej. Wiem, że w jeden dzień bo kontaktowałem się po dodaniu ogłoszenia i dowiedziałem się, że sprzedane.
 #136616  autor: MarcoW77
 30 lis 2020, 13:31
W wielu autach z silnikami 90 kM wlot powietrza zaznaczony na czerwono ma brakujący element i wygląda tak jak na zdjęciu. Wiecie czemu tak jest? To poprawia w jakiś sposób dostarczania=e powietrza do filtra?

Dodano po 4 minutach 23 sekundach:
Obrazek

Dodano po 18 minutach 21 sekundach:
A tak wygląda jak sądzę normalnie.

Dodano po 40 sekundach:
Obrazek
 #136621  autor: Cwiara
 30 lis 2020, 16:23
W poliftach nie montowano rezonatora akustycznego wlotu powietrza bo efekt jego działania był żaden.Tak to jest normalne i nie ma wpływu na sposób oraz ilość zasysanego powietrza przez silnik.
Obrazek
 #136623  autor: MarcoW77
 30 lis 2020, 16:46
Cwiara pisze:W poliftach nie montowano rezonatora akustycznego wlotu powietrza bo efekt jego działania był żaden.Tak to jest normalne i nie ma wpływu na sposób oraz ilość zasysanego powietrza przez silnik.
Faktycznie, teraz po rocznikach spojrzałem i w poliftowych wszędzie jest jak u Ciebie.
W dwóch zdjęciach, które załączyłem na jednym jest osłona silnika (choć wygląda na "zarudzona") a na drugim brak. Na forum wyczytałem, że do 90 kM nie dawali takich osłon czyli montowali je właściciele we własnym zakresie?
 #136626  autor: Cwiara
 30 lis 2020, 17:39
Boczne są fabrycznie ,środkowa nie była montowana.Zakładałem samodzielnie.
 #136627  autor: MarcoW77
 30 lis 2020, 19:33
Cwiara pisze:Boczne są fabrycznie ,środkowa nie była montowana.Zakładałem samodzielnie.
Twoja jest z tworzywa i takie tylko były? Na zdjęciu, które załączyłem z polifta na spodzie jest osłona i nalot rdzawy... jest możliwość, że to stalowa osłona dolna i stąd ruda na spodzie?
 #136628  autor: Cwiara
 30 lis 2020, 19:57
Fabryka nie montowała stalowych w cywilnych autach , tylko dla służb taka możliwość. IMHO to na foto jest czerwona kostka brukowa.
 #136631  autor: MarcoW77
 30 lis 2020, 22:07
Aluminiowa... Dużą różnicę w nagrzewaniu silnika zimą odczuwasz? A jak z chłodzeniem silnika w lecie?
  • 1
  • 222
  • 223
  • 224
  • 225
  • 226
  • 239