• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #88529  autor: abezus
 16 mar 2018, 06:13
@Cwiara Raczej we wszystkich pakietach sport były halogeny. Dla mnie wygląda to na tanio połatany wóz po przygodach.
Pozostąłe dwa są ciekawostką bo koleś ma dwa podobne fiaty. Pomijam fakt że 17900 za sprawnego sporta to cena nadwyraz promocyjna, ale jakbym miał niedaleko przejechałbym się zobaczyć, popytać.
Nawiasem mówiąc minęły 24h a kolega z moich postów wyżej nie opisał co w tamtym aucie było nie tak pomimo że logował się na forum parokrotnie. Trochę przykre że ktoś poświęca czas na pomoc ale już coś dać od od siebie to to to nie.
 #88530  autor: Adam1982
 16 mar 2018, 06:16
@abezus Nie wszystkie , mój jest z pakietem sport , a halogenów nie było :) . Spokojnie już mam ;)
 #88531  autor: moris10
 16 mar 2018, 06:24
Ten pierwszy nigdy halogenowów przednich nie miał(masz VIN w akcji), W wersjach przed lift dolny grill był czarny, a górny ma chromową ramkę, bo mam pakiet chrom. Więc przód jest jak najbardziej ok. Opis co do wyposażenia też wydaje się być prawdziwy. Proszę nie spekulować ;) i wprowadzać zamieszania.
Inna sprawa, że to wersja full bieda i 22 tys. za 9 letni wóz to lekko za dużo, tym bardziej ze skrzynia M32.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 #88533  autor: abezus
 16 mar 2018, 06:57
Sorry, sorry za wprowadzanie zamieszania, nie wiedziałem że mogła być taka dziwna konfiguracja ale u włochów jest wszystko możliwe :)
EDIT:
Tak się kończy nieczytanie ogłoszenia... SALON POLSKA, więc takie konfiguracje są możliwe bo przy zakupie w salonie liczy się każda złotówka. Na zagranicznym rynku nie spotkałem się nigdy z taką konfiguracją tak że jeszcze raz sorry za farmazony.
 #88553  autor: samtive
 16 mar 2018, 13:38
@abezus, po pierwsze to kolegami raczej nie jesteśmy, po drugie, jak ktoś był zainteresowany tym autem to do mnie napisal przez PW, każdy dostał listę rzeczy jakie znalazłem . Temat tego Bravo myślę, że został wyczerpany ze względu na niaktualność ogłoszenia ;-) Oby jeździło jak najdłużej bez jakichkolwiek awarii.
 #88562  autor: abezus
 16 mar 2018, 14:42
"Kolego" to zwrot grzecznościowy. Mogłeś napisać do mnie PW, co było do zrobienia jeśli nie chcesz/boisz się takie informacje publicznie opisywać. Ja bardzo chętnie bym to upublicznił bo jestem zdania że trzeba sobie pomagać. Jak ktoś stracił pieniądze na wycieczkę i coś mu nie pasowało to może opisać co i jak, drugi się zastanowi i może nie będą mu te niedociągnięcia przeszkadzały.
Staram się cały czas uświadomić że forum jest od tego żeby pomagać i jeśli oczekujemy od kogoś pomocy, to fajnie byłoby później poświęcić chwilę i odwdzięczyć się ludziom w takiej albo innej formie.
Tutaj przywołam przykład kolegi @Cwiara. Z tego co się orientuję ostatnio dzięki pomocy forum kupił swój samochód, teraz pomaga innym tracąc swój czas który mógłby poświęcić na milion innych rzeczy i to jest fajne. Z mojej strony tyle.
 #88565  autor: as23
 16 mar 2018, 15:00
Panowie, ile trzeba realnie dać za Bravo 1.4 90km, 120km i 150 w sporcie żeby to miało ręce i nogi?

Dodatkowo chyba oferta ok ->

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zIL0T.html

dla mnie za daleko żeby się nawet interesować, ale może ktoś skorzysta.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2018, 17:26 przez kubajg, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: poprawiony link
 #88566  autor: abezus
 16 mar 2018, 15:06
1.4 16v to myślę 15 tyś w górę (ostatnio był tutaj kolega któremu udało się wyrwać 2009 rok za 16 tyś). T-jety bliżej 19-20 pakiet sport też trzeba trochę dołożyć. Ten w ogłoszeniu to może być dynamic, natomiast ze sportem nie ma nic współnego jak to jest opisane.
 #88569  autor: Cwiara
 16 mar 2018, 15:09
@as23
1.4 16V 90KM Sport to raczej jak sam sobie zrobisz ale ktoś może ma bo nie Ja :lol:
T-Jet zależy od rocznika ale minumum za sensownie wyposażone i utrzymane auto poniżej 2010r. to 17/18 PLN
Górna granica nie istnieje... :P
Popraw linka bo nie wczytuje , za dużo wyciąłeś...
 #88570  autor: as23
 16 mar 2018, 15:14
Tego z linka dodałem przykładowy jakby ktoś szukał, wiem że to nie sport ale wygląda ok. Mi po zaznaczeniu linka i wklejeniu działa, nie wiem co jest nie tak że nie możesz otworzyć.

1.4 90 w sporcie był ostatnio pod Łodzią, chyba w Łasku, pierwszy raz widziałem w sumie, głownie 120 i 150 są spotykane.
Tak na szybko licząc to feralny pakiet w t.jetach tj. dwumas, klima i skrzynia ile wyniesie?

Edit
Da się jakoś odtworzyć archiwalna oferte z otomoto?
 #88573  autor: Cwiara
 16 mar 2018, 15:21
Poczytaj na forum o kosztach napraw tych elementów , jest tego sporo.
Skromnie licząć wszystkie trzy podzespoły ok. 5 tysi
 #88574  autor: samtive
 16 mar 2018, 15:29
@abezus, Cwiara był pierwszym człowiekiem, który dostał ode mnie info zwrotne, nie boje się publikować takich treści, tylko nie chcę - to nie jest opinia rzeczoznawcy tylko gościa, który chciał kupić Bravo.
Tyle.
 #88579  autor: kocyk
 16 mar 2018, 17:11
abezus pisze: 16 mar 2018, 15:06 1.4 16v to myślę 15 tyś w górę (ostatnio był tutaj kolega któremu udało się wyrwać 2009 rok za 16 tyś).
Kolega tutaj dalej jest :D .. tylko się nie odzywa .. a tak na marginesie dzięki takiemu forum i ludziom bezinteresownie domagającym i doradzającym świat wydaje się bardziej życzliwy
Pozdrawiam
 #88580  autor: Cwiara
 16 mar 2018, 17:26
@kocyk
Jak tam BRAVO ? 1.4 16V 90KM daje radę w trójmieście i na obwodnicy ?
Robisz jakieś mody :P czy śmigasz serią.
U nas dziś zima wróciła , rano deszcz , teraz śnieg a wieczorem mróz. Będzie drifting :lol:
 #88592  autor: kocyk
 16 mar 2018, 20:11
Cwiara pisze: 16 mar 2018, 17:26 @kocyk
Jak tam BRAVO ? 1.4 16V 90KM daje radę w trójmieście i na obwodnicy ?
Robisz jakieś mody :P czy śmigasz serią.
U nas dziś zima wróciła , rano deszcz , teraz śnieg a wieczorem mróz. Będzie drifting :lol:
90KM doskonale daje radę w mieście ... na obwodnicy jak się rozpędzi to też nie jest źle ... wiedziałem co chciałem kupić wiec nie ma mowy o rozczarowaniu i złego słowa nie powiem ... mam w planie pojeździć nim 2-3 lata później bravolot zmieni status z Air Force One na Air Force Two
Co do modów to kupiłem nowe kołpaki :) - a tak na serio to myślę o alufelgach ( rachubę wchodzą tylko bicolore ) oraz o profesjonalnym przyciemnieniu szyb , przeglądam też działy z modami i widziałem parę fajnych rzeczy .. ale nie ma co się oszukiwać ze z jednostką 90KM to tylko wchodzą w rachubę mody optyczne :(
Na razie zrobiłem co trzeba tj rozrząd z pompą wody , filtry i oleje ( hamulce , tłumik , akumulator są prawie nowe ) za 2-3 miesiące podejmę też decyzję czy założyć gaz

dla zainteresowanych w Trójmieście pokazała się fajna oferta
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zIL0T.html
 #88596  autor: Cwiara
 16 mar 2018, 20:46
To fajnie.
No i teraz taka oferta :x pójdzie do nowego kierowcy :)
 #88603  autor: Alfa
 16 mar 2018, 21:09
@Cwiara
Na obwodnice 3 miasta 90KM jest zdecydowanie za slabe , no chyba ze w gre wchodzi prawy pas .
To co sie wyprawia na obwodnicy w 3miescie to horror , prawie codziennie jakis wypadek.
 #88607  autor: Cwiara
 16 mar 2018, 21:27
@Alfa .
To samo jest na DTS , A4 ,A1 i kilku innych śląskich drogach szybkiego ruch.
Uwaga kierowcy - drogówka w Rudzie Śląskiej ma BRAVO z wideorejestratorem. Kilku zdziwionych miedzy Zabrzem i Świonami już dostało kwity do zapłacenia.Taki niepozorny ciemno szary/grafitowy metalic.
Ale to już OT i moderator Mnie upomni ;)
 #88608  autor: kocyk
 16 mar 2018, 21:31
Cwiara pisze: 16 mar 2018, 20:46 To fajnie.
No i teraz taka oferta :x pójdzie do nowego kierowcy :)
To nie dla mnie :D - jak mówiłem wersja zakupu 90KM była ostateczna i nie odwołalna -- ja natomiast powoli przymierzam się Fiata Freemonta

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Alfa pisze: 16 mar 2018, 21:09 @Cwiara
Na obwodnice 3 miasta 90KM jest zdecydowanie za slabe , no chyba ze w gre wchodzi prawy pas .
To co sie wyprawia na obwodnicy w 3miescie to horror , prawie codziennie jakis wypadek.
Zgadza się lewy pas na obwodnicy 3city to tylko dla "szybkich i wściekłych " :x
  • 1
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 239