• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #31001  autor: Dziki
 12 lip 2016, 17:18
Strasznie krzywo maska siedzi.
Przyjrzyj się na szczeliny jaka jest jednej strony a jaka z drugiej.
Z boku przy prawej lampie zdecydowanie krzywo.
Z kolei przy lewej lampie jest aż zapadnięta.
Z małych szczegółów brak dekielka felgi, znaczek z tyłu już zdecydowane zwłoki, bo chyba całkowicie stracił kolor.
Nawiewy boczne jeszcze w kolorze sraczko zielonym, ale środkowy już pozmianowy więc czarny - niby nic i koleś sam sobie wymieniał z powodu jakiejś usterki, albo coś było kopane.
Jesteś z tego samego miasta, więc podjedź i przy okazji sprawdź jak działa dach, też mam skydome i bez smarowania na początku i na końcu sezonu niestety potrafi strasznie ciężko pracować, albo nie zamknąć się wcale - warto by się przy okazji tym zainteresować czy otwieranie i zamykanie działa płynnie i dość szybko.
Obrazek
 #31020  autor: elb
 12 lip 2016, 19:44
To fakt wersja jest uboga, może dlatego że polski salon, ale dzięki Pympek po nr VIN przebieg by się zgadzał więc wydaje mi się, że to już jakiś plus :)
 #31041  autor: kubawrobel
 12 lip 2016, 22:50
Dziki dzięki - jutro idę zobaczyć sam, mam nadzieję że w przyszłym tygodniu z zaufanym mechanikiem

Dodano po 18 godzinach 52 minutach 11 sekundach:
Byłem, zobaczyłem na własne oczy :)
Na dzień dobry - wystawia to ta firma: http://uniwer.gratka.pl/oferta/, podobno "przed chwilą" kupili, auto "podobno" od roku w PL, wcześniej gdzie - mam nadzieję dowiemy się po VINie :)
W kilku miejscach małe przetarcia, na prawym tylnym nadkole(przy łączeniu z drzwiami) wyraźne (na zdjęciu tak tego nie widać), na klapie bagażnika jest kilka ubytków (przy krawędziach), gdzie zamiast lakieru już jest rdza ;/ - prócz bagażnika, jak dla mnie wygląda to na normalne miejskie użytkowanie.
Pytałem się o przód, podobno coś było robione, ale na moje oko nie widać jakiś poważnych napraw - zgrzewy oryginalne ; na tłumiku kilka miejsc pordzewiałych;
progi i podwozie z tego co zajrzałem wygląda ok - bez ognisk rdzy.
Z eksploatacyjnych to ostatnio przednie tarcze i klocki - na dzień dobry jest olej do wymiany (ostatnio przy 100k)
Cena "podobno" nie do negocjacji.
Planuję w poniedziałek wybrać się ze znajomym mechanikiem na dokładne oględziny, proszę o radę czy Waszym zdaniem warto i czy jest to auto warte swojej ceny zakładając że mechanik nie znajdzie niczego poważnego.
Z góry dzięki
 #31126  autor: abezus
 13 lip 2016, 21:19
Hehe, T-Jet w pakiecie sport za dwie dychy, odważnie oj odważnie :) Nie dość że jedno z najtańszych bravo w t-jetcie to najtańszy z pakietem sport. Czekamy na info co z nim nie tak bo nie wierzę żeby był ok...
 #31145  autor: kubawrobel
 13 lip 2016, 22:55
nie że się obawiam, złe słowo, ale wiadro zimnej wody zostało wylane. czujność 120%, czekam na opinie czy warto sobie nim zawracać głowę...
 #31147  autor: Michu
 13 lip 2016, 23:14
Właśnie jestem w trakcie poszukiwania Bravo (dzisiaj dołączyłem do forum :) - trafiłem na ten konkretny egzemplarz z Wrocławia. Trochę się nakręciłem i zleciłem firmie sprawdzenie tego konkretnego Bravo (dokładne oględziny z podwoziem) , ale sprzedający odmówił... stwierdził, że ma dużo chętnych i nie jest zainteresowany. Odpuściłem bo wydaje mi się to dziwne, że odrzucił potencjalnego klienta. Poza tym na na mobile.de takie sztuki chodzą po 20 tys minimum, więc gdzie tu zysk ze sprowadzenia ? , ale życzę powodzenia :), ja szukam dalej...
 #31178  autor: Felini
 14 lip 2016, 12:20
Powiem Wam, że ciężko znaleźć swojego wymarzonego Bravolota :) - szczególnie jak ma się duże wymagania (być może za duże) :D
Czy naprawdę prywatni użytkownicy nie sprzedają samochodów?
Chyba 80% ogłoszeń lepiej wyposażonych bravo to oferty handlarzy.
Ten gościu miał SPORTA w Lesznie za 20 tys. dość długo był ogłoszony, ale obecnie go nie widzę.
Teraz ma kolejne 2 bravo do sprzedania, m.in. wystawił taki egzemplarz:
http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-4 ... ys0nd.html
felgi nie podobają mi się i chyba kierownica jest jakoś dziwnie obszyta
Widzicie coś jeszcze?
 #31181  autor: kolejarz
 14 lip 2016, 12:50
Felgi rzecz gustu; kierownica "obszyta" jakimś syfem...ale ciekawy jest zderzak przedni; powinien być cały w kolorze a na zdjęciu z komorą silnika przednia część jest zapaćkana na czarno skąd prześwituje oryginalny kolor...poza tym normą są wypalone halogeny a te są w dobrym stanie...
 #31184  autor: 68oct
 14 lip 2016, 13:02
Felini pisze:Powiem Wam, że ciężko znaleźć swojego wymarzonego Bravolota :) - szczególnie jak ma się duże wymagania (być może za duże) :D
Czy naprawdę prywatni użytkownicy nie sprzedają samochodów?
Chyba 80% ogłoszeń lepiej wyposażonych bravo to oferty handlarzy.
Ten gościu miał SPORTA w Lesznie za 20 tys. dość długo był ogłoszony, ale obecnie go nie widzę.
Teraz ma kolejne 2 bravo do sprzedania, m.in. wystawił taki egzemplarz:
http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-4 ... ys0nd.html
felgi nie podobają mi się i chyba kierownica jest jakoś dziwnie obszyta
Widzicie coś jeszcze?
Prywatni pewnie tez sprzedaja ale idzie w rodzine, znajomych albo zostaje w rozliczeniu za nowe auto. No i cena jest inna niz u "Mirka".
Za 20 nikt doinwestowanego auta nie sprzeda, same "bajery" kosztuja w niektorych przypadkach taka kase.



Wysłane przez Tapatalk
 #31185  autor: Max
 14 lip 2016, 13:06
Kierownica owszem, dramat. Ale zdjecia są tak zrobione, że wewnątrz jest ciemno i trudno cos znaleźć ;)

Poszło z Huawei P9 Lite
 #31188  autor: Alfa
 14 lip 2016, 13:38
68oct pisze:
Felini pisze:Powiem Wam, że ciężko znaleźć swojego wymarzonego Bravolota :) - szczególnie jak ma się duże wymagania (być może za duże) :D
Czy naprawdę prywatni użytkownicy nie sprzedają samochodów?
Chyba 80% ogłoszeń lepiej wyposażonych bravo to oferty handlarzy.
Ten gościu miał SPORTA w Lesznie za 20 tys. dość długo był ogłoszony, ale obecnie go nie widzę.
Teraz ma kolejne 2 bravo do sprzedania, m.in. wystawił taki egzemplarz:
http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-4 ... ys0nd.html
felgi nie podobają mi się i chyba kierownica jest jakoś dziwnie obszyta
Widzicie coś jeszcze?
Prywatni pewnie tez sprzedaja ale idzie w rodzine, znajomych albo zostaje w rozliczeniu za nowe auto. No i cena jest inna niz u "Mirka".
Za 20 nikt doinwestowanego auta nie sprzeda, same "bajery" kosztuja w niektorych przypadkach taka kase.



Wysłane przez Tapatalk
Potwierdzam .
Tydzien temu robilem zdjecia swojemu BRAVO , wtedy podjechal do mnie gosciu i sie zapytal czy auto idzie na sprzedaz bo widzi ze robie zdjecia a on wlasnie szuka "nowego samochodu".
Gdy mu odpowiedzialem ze tak to sie ucieszyl...........do momentu gdy uslyszal cene. Nie interesowalo go to ze jestem pierwszym wlscicielem ,ze przebieg 70tys przez 5 lat,ze auto serwisowane,hamulce brembo itd....99% kupujacych chce kupic rocznik a nie samochod.
Dlatego wiekszosc aut wyglada tak jak wyglada :shock: ,ale za to jest tanio
 #31192  autor: Felini
 14 lip 2016, 15:03
Dzięki za komentarze.
Cenna uwaga z tym zderzakiem.
Co prawda nie mam konkretnie określonego limitu, ale wiadomo ....szukam ofert zaczynając od tych najtańszych.
Zdaję sobie sprawę że tanie może być kiepskie, ale czy zawsze drogie jest dobre? Moim zdaniem nie.
Bardziej niż na idealnym stanie zależy mi na dobrym wyposażeniu, aczkolwiek nie chciał bym też "przygarnąć" totalnego grata :)

@Alfa masz wystawione swoje auto obecnie?
 #31193  autor: Michu
 14 lip 2016, 15:18
Niestety, ja szukałem dynamic z pakietem sport, ale tak jak piszesz 90% takich aut to samochody sprowadzone. W PL sporo było kupowanych 90 konnych, te z silnikiem turbo w wersji dynamic z PL są zazwyczaj od niemieckich o 6-7 tys droższe. Pakiet sport zawsze można samemu doposażyć... Czasem jadę zobaczyć do lokalnego dealera Fiat i jak się pojawia jakiś bravo, nawet podstawowa wersja wyposażenia, to z reguły schodzi po 1-2 tygodniach pomimo tego, że ceny są jak za dynamic sport z Niemiec...

Kierownica tego ze zdjęcia chyba obszyta zestawem do samodzielnego montażu :)
 #31266  autor: wwtcka
 14 lip 2016, 23:05
@kubawrobel rdza na tylnej pokrywie to częsta przypadłość, co do firmy Uniwer nie mam zdania ale oni chyba skupują samochody w każdym stanie więc podejrzewam że samochód może mieć sporo wad o których oni sami nie wiedzą. BTW znam we Wrocławiu osobę o tym samym imieniu i nazwisku co Ty ;)

@gumimis chodziło mi tylko o to że wystarczyło tak jak Ty napisać skąd wie że zdjęcia są z PL, faktycznie trochę nie precyzyjnie się wyraziłem ;)
 #31288  autor: Michu
 15 lip 2016, 11:31
grembi pisze:
jacan69 pisze:
Dodano po 18 minutach 49 sekundach:
Witam . Czy ktoś oglądał już to autko wygląda dobrze.http://allegro.pl/fiat-bravo-1-4-turbo- ... 56933.html
Ja go oglądałem bo mieszkam 15 km od tego komisu. Środek zadbany, ale np. na fotelu kierowcy ma małe przetarcia / dziurki nie wiem od czego. Kierownica nie wytarta. Tłumik do wymiany bo ma dziurę :) , Znaczki fiat też do wymiany - spłowiałe jakby od słońca. Sprzedawca zapewniał, że przebieg jest oryginalny i możemy podjechać do ASO Fiat na sprawdzenie. Ja odpuściłem ze względu na tłumik i wersję sport - za duże felgi i sztywniejsze zawieszenie. Pogadałem z nim chwilę i niby sprowadził je na zmówienie , ale ktoś zrezygnował... pewnie typowe gadania handlarza ,ale kto wie. Na koniec stwierdził, że chyba podniesie cenę bo zainteresowanie spore ;) Na pewno trzeba by go dokładnie sprawdzić w ASO (niedaleko tego komisu jest ASO Fiat na Ul. Gorzysława).
 #31469  autor: kubawrobel
 18 lip 2016, 11:03
 #31476  autor: Kilgore
 18 lip 2016, 12:02
Ten drugi to z mojej okolicy.
Wygląda na wersję Emotion podobną. Pomijam różnicę w kolorze zderzaków bo wiadomo Bravo tak ma ale warto popytać o różnicę w kolorze drzwi kierowcy i o brak znaczka na klapie. Ramki mówią, że przynajmniej raz odwiedził serwis Partner.
Foteliki w tyle, czyli samochód rodzinny, dzieci rosną więc idzie na sprzedaż.
ale to tylko moja teoria :)
 #31495  autor: kubawrobel
 18 lip 2016, 15:46
"ciekawe" jest to, że sporo ogłoszeń jest z tego miasta (Tarnowskie Góry) - różne osoby kontaktowe, ale ciekawi mnie czy jest to grupa osób co się zajmują importem.

A ten model ze Słupcy za 18,5k. - jakieś rzeczy rzucają Wam się w oczy?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 235