• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #115876  autor: Cwiara
 24 kwie 2019, 14:43
Elektryczne szyby tył , fotochrom lusterko wsteczne,czujnik deszczu,czujnik zmierzchu - brak
Podgrzewane siedzenia i światła dzienne trudno powiedzieć czy jest bo to wersja Dynamic z alumami 16'
 #115904  autor: AniaM
 24 kwie 2019, 22:01
No abezus powiedział dokładnie co myślę.
Mając kupić za 25tyś 10 letnie bravo wolał bym wziąć kredyt na 15tyś i kupić nowe tipo.
Po trzech latach kredyt miał bym spłacony i trzy letnie(lepsze,nowszej generacji) auto.
Oczywiście to tylko opcja dla osób które chcą jeździć autem dłuższy czas.
 #115916  autor: abezus
 25 kwie 2019, 06:30
Oscyp, czynnik możesz zamienić w każdym aucie po gwarancji. Z takich pierwszych przemyśleń które spelnialyby Twoje wymagania to Laguna 3 2.0t, SEAT Exeo 1.8t, Saab 9-3 FL 2.0t, z mniejszych to Peugeot 308 1.6hdi 92KM (brak dpf dwumasy turba o zmiennej geometrii). To tak na szybko, zapewne coś by się znalazło. Wszystkie w podobnych pieniadzach, każdy lepszy od bravo, choć lagune też w tej kasie bym nie wziął bo wykonanie tego samochodu jest podobne do bravo, ale to co mozna wybaczyć fiatowi w małym hatchbacku juz jest przegięciem u większej konkurencji.
 #116174  autor: Mariusz47
 29 kwie 2019, 15:50
Ktoś może kojarzy te fiaty:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BRJRc.html
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... Bz0Og.html
Rozglądam się za nowym starym autem i te mi wpadły w oczy ;-)
 #116193  autor: Przemo796
 29 kwie 2019, 22:56
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-ii ... 69c1f0a01f Spojrzałby ktoś okiem na to ogłoszenie? Znajomy już od dłuższego czasu szuka Bravo i ten egzemplarz najbardziej mu się podoba dobry kolor, wyposażenie oraz polski salon co klubowicze myślą na temat tego egzemplarza? Jechać, oglądać czy ewidentnie odpuścić?
 #116197  autor: Cwiara
 29 kwie 2019, 23:21
No wszystko , ładnie , pięknie :| auto ma ramki poprzedniego forum , opis też dość obszerny co i jak ale co tam się stało na lewo od kierownicy :shock: jakaś dioda jak pryszcz , gniazdo zapalniczki w dolnej osłonie kolumny (CB było lub ręczniak) i wentylator z kompa obok zegarów o pedał ach nie wspomnę :?:
Oprócz powyższych zderzak z maską do ponownego złożenia/poprawienia/przesunięcia mocowania bo szczelina spora i pewnie jest gwizdek przy wyższych prędkościach.
 #116235  autor: rybsztein
 30 kwie 2019, 20:45
Wentylator z kompa bo klima nie chodzi - jest w opisie. Mieszalnik zdupiony i wali ciepłym to mu na buzie wentylatorek wieje zimnym chociaż. Gniazdo zapalniczki zamiast tempomatu - super bonus:) I te listy na drzwiach. Mocno odcina się w tylnej prawej ćwiartce zderzak od błotnika. Cos było robione, tylko nie chciało się cieniować.

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.

 #116340  autor: MarcoW77
 02 maja 2019, 19:32
Czy wiecie jakie kolory miały te auta z silnikiem 90 KM od rocznika 2010 ? Był może brązowy?
 #116349  autor: Cwiara
 02 maja 2019, 21:08
 #116350  autor: req
 02 maja 2019, 21:32
@Przemo796 Hej, to moje auto. Jak masz pytania to śmiało :)
@Cwiara Poprzedni właściciel zamontował alarm - ta dioda informuje czy jest uzbrojony. Też mi się nie podoba ale przynajmniej odstrasza potencjalnego złodzieja, więc są tego plusy. Zderzak faktycznie można by poprawić, ale bardziej dla estetyki. Po wymianie chłodnic mechanik kiepsko go zamontował i dopiero po 2 poprawkach szumy zniknęły. A co z pedał ami jest nie tak? Gniazdo zapalniczki (spadek) w kolumnie kierownicy fajnie się sprawdza do podłączenia kamerki i ładowarki bezprzewodowej do telefonu. Z CB nie korzystałem (możliwe, że poprzedni właściciel do tego celu zrobił to gniazdo).
@rybsztein Ciekawy masz pomysł z tym wentylatorem, sam bym na to nie wpadł :P Mieszalnik padł mi miesiąc temu i miałem go wymienić, ale w międzyczasie kupiłem nowe auto, więc zostawiam to nowemu właścicielowi (wszystko jest w opisie). Moim zdaniem jest to rozsądne podejście jeżeli ktoś chce się związać z autem na dłużej. Części kupione od Pympka. Co do listew na drzwiach (spadek) to całkiem niedawno ktoś zwrócił na to uwagę, w sumie sam tego nie zauważyłem :D. Nie wiem czy auto wyszło z nimi z salonu, czy ktoś je dokleił. Co do lakieru faktycznie na jednym ze zdjęć widać jakby był malowany, ale to tylko złudzenie. Znalazłem w necie zdjęcie Bravo w tym kolorze i w lepszej rozdzielczości. Tutaj również widać wspomnianą "grę cieni". Obrazek.
 #116351  autor: Cwiara
 02 maja 2019, 21:59
@req jest odzew właściciela.
Dobrze opisane auto w ofercie.
A pedał y były czerwone :?:
Obrazek
 #116353  autor: michass
 02 maja 2019, 22:21
Cześć,
oceńcie proszę cena jakość, spostrzezenia. Ogladalem, sprawdzalem na stacji, jakby kto chcial raport, udostepnie.
Do włożenia bylo ok 3k z rozrządem. Syn właściciela, pracownik ASO podobno usunął od tego czasu bolączki. Do wymiany powinny zostać dwie opony, za jakis czas rozrząd, gdyz 5 lat mija pod koniec roku.
Poza tym podsufitka z wyplywem kleju, oraz rdza na prowadznicach siedzeń. Drzwi kierowcy lakierowane.
Ja sie nie dogadałem, giulietta w drodze.


https://www.olx.pl/oferta/fiat...multij ... zwVn3.html


Wysłane z mojego C360 3P




Ostatnio zmieniony 02 maja 2019, 22:21 przez michass, łącznie zmieniany 1 raz.
 #116357  autor: rybsztein
 02 maja 2019, 23:02
req pisze: 02 maja 2019, 21:32 @Przemo796 Hej, to moje auto. Jak masz pytania to śmiało :)
@Cwiara Poprzedni właściciel zamontował alarm - ta dioda informuje czy jest uzbrojony. Też mi się nie podoba ale przynajmniej odstrasza potencjalnego złodzieja, więc są tego plusy. Zderzak faktycznie można by poprawić, ale bardziej dla estetyki. Po wymianie chłodnic mechanik kiepsko go zamontował i dopiero po 2 poprawkach szumy zniknęły. A co z pedał ami jest nie tak? Gniazdo zapalniczki (spadek) w kolumnie kierownicy fajnie się sprawdza do podłączenia kamerki i ładowarki bezprzewodowej do telefonu. Z CB nie korzystałem (możliwe, że poprzedni właściciel do tego celu zrobił to gniazdo).
@rybsztein Ciekawy masz pomysł z tym wentylatorem, sam bym na to nie wpadł :P Mieszalnik padł mi miesiąc temu i miałem go wymienić, ale w międzyczasie kupiłem nowe auto, więc zostawiam to nowemu właścicielowi (wszystko jest w opisie). Moim zdaniem jest to rozsądne podejście jeżeli ktoś chce się związać z autem na dłużej. Części kupione od Pympka. Co do listew na drzwiach (spadek) to całkiem niedawno ktoś zwrócił na to uwagę, w sumie sam tego nie zauważyłem :D. Nie wiem czy auto wyszło z nimi z salonu, czy ktoś je dokleił. Co do lakieru faktycznie na jednym ze zdjęć widać jakby był malowany, ale to tylko złudzenie. Znalazłem w necie zdjęcie Bravo w tym kolorze i w lepszej rozdzielczości. Tutaj również widać wspomnianą "grę cieni". Obrazek.
To weź napisz o co kutwa chodzi z tym wentylatorem czy co to jest, bo jestem ciekawy :)
 #116359  autor: req
 03 maja 2019, 00:11
@rybsztein Tak jak napisałem. Spadek. Nie mam pojęcia co tu było zamontowane. Wiem tyle, że jak się to odkręci to są 4 dziury w tapicerce i to wygląda dużo gorzej, więc zostawiłem. Ten element nie pełni żadnej funkcji. Raczej jest to jakiś uchwyt, bądź element montażowy innego elementu. Na jednym ze spotów omawialiśmy ten temat ale nic mądrego nie wyszło :)
@Cwiara A czy w pierwszym roku produkcji w wersji sport nie malowali ped ałów na czerwono? Ja też tego nie wiem. Tak już miał jak kupiłem, wątpię, żeby ktoś wpadł na genialny pomysł żeby to malować. Chyba, że ktoś wierzy, że czerwone auta są szybsze :)
Myślę, że tutaj przydałby się jakiś spec, który by wiedział z jakim wyposażeniem wychodziły Brava z salonów w poszczególnych rocznikach. @Pympek czy wiesz coś na temat czerwonych peda*ów? :D
 #116360  autor: Cwiara
 03 maja 2019, 00:35
Niestety czerwonych nakładek nie było tylko zwykłe czarne gumowe w standardzie i aluminiowe z gumowymi czarnymi wstawkami w pakiecie/wersji SPORT.
Więc kolejna inwencja poprzednika w większym zakresie bo nie bardzo są to fiatowskie tylko akcesoryjne nakładki "rajdowe"
 #116361  autor: MarcoW77
 03 maja 2019, 00:42
W eperze nie mogę znaleźć numeru koloru nadwozia dla tego numeru VIN: zfa19800004133967
Czy ktoś pomoże?
 #116364  autor: dzixonZWA
 03 maja 2019, 06:44
michass pisze: 02 maja 2019, 22:21 Cześć,
oceńcie proszę cena jakość, spostrzezenia. Ogladalem, sprawdzalem na stacji, jakby kto chcial raport, udostepnie.
Do włożenia bylo ok 3k z rozrządem. Syn właściciela, pracownik ASO podobno usunął od tego czasu bolączki. Do wymiany powinny zostać dwie opony, za jakis czas rozrząd, gdyz 5 lat mija pod koniec roku.
Poza tym podsufitka z wyplywem kleju, oraz rdza na prowadznicach siedzeń. Drzwi kierowcy lakierowane.
Ja sie nie dogadałem, giulietta w drodze.



https://m.olx.pl/oferta/fiat-bravo-spor ... D5-IDzwVn3

Wysłane z mojego C360 3P
Link mi nie działa ...
  • 1
  • 184
  • 185
  • 186
  • 187
  • 188
  • 235