• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #142581  autor: Thomason
 29 sie 2021, 14:00
W ramach ciekawostki, wczoraj wieczorem na OLX pojawiło się 1.4T z polskiego salonu, 2013 rok, z solidnym wyposażeniem i... 76000 km przebiegu, więc niemal od początku wszystko jest w Cepiku, za 26000 zł. Dla mnie to takie potwierdzenie, że oferty wyplakowanych Bravo z Niemiec z roczników 2007-2009, z nieznaną historią i fikcyjną książką serwisową za kwoty rzędu 21900 zł są ofertami z dupy.

Oczywiście dzisiaj dzwoniąc o 10 koleś miał już 2 oglądajaych, a o 13 auto sprzedane.
 #142583  autor: kolejarz
 29 sie 2021, 15:13
Pewnie jak by wołał 28 tyś to by tyle dostał ;) dla mnie od dawna przy zakupie samochodu nie tyle liczy się rocznik (chociaż też jest ważny) lecz stan i serwisowanie samochodu
 #142704  autor: abezus
 03 wrz 2021, 06:09
Thomason pisze: 29 sie 2021, 14:00 W ramach ciekawostki, wczoraj wieczorem na OLX pojawiło się 1.4T z polskiego salonu, 2013 rok, z solidnym wyposażeniem i... 76000 km przebiegu, więc niemal od początku wszystko jest w Cepiku, za 26000 zł. Dla mnie to takie potwierdzenie, że oferty wyplakowanych Bravo z Niemiec z roczników 2007-2009, z nieznaną historią i fikcyjną książką serwisową za kwoty rzędu 21900 zł są ofertami z dupy.

Oczywiście dzisiaj dzwoniąc o 10 koleś miał już 2 oglądajaych, a o 13 auto sprzedane.
Powiem Ci że nie do końca masz rację. Po pierwsze założenie że wszystkie samochody z Niemiec są cofane i mają fikcyjne książki jest bez sensu, oczywiście zdarza się tak ale można kupić normalny samochód od pierwszego właściciela i też wtedy będziesz zakładał że Niemiec cofał szafę i podrabiał książkę?
Z drugiej strony mamy Polskę i nasz cepik. OSOBIŚCIE znam człowieka który od wejścia cepiku cofał przebieg swojego tiguana 2.0tdi przed każdym przeglądem i w chwili sprzedaży miał 270 tyś na liczniku a rzeczywiście jakoś 450-500 (w pewnym momencie człowiek już sam się pogubił).
Tak że nie ma złotego środka, po prostu zdrowy rozsądek.
 #142708  autor: ochkarol
 03 wrz 2021, 10:56
abezus pisze: Po pierwsze założenie że wszystkie samochody z Niemiec są cofane i mają fikcyjne książki jest bez sensu
A niby dlaczego?
Przy ocenie egzemplarza trzeba - wręcz - tak założyć i oceniać auto pod kątem jego faktycznego stanu.
abezus pisze:oczywiście zdarza się tak ale można kupić normalny samochód od pierwszego właściciela
Takie rzeczy, jeśli sam będziesz od tego Niemca kupował.
Zdarzyć to się może odwrotnie. Raczej w kategorii białego kruka umieściłbym auto z importu, które nie ma jakiś wad.

Oczywiście są wady mniejsze i większe ale trzeba pamiętać, że na "Zachodzie" nikt nie rozdaje aut za free i używane, w dobrym stanie kosztują nawet więcej niż nasze, krajowe.
Skoro komuś opłacało się kupić używkę tam, przywieźć do Polski, coś tam przy nim dłubnąć to nie ma bata - musiał handlarz mieć na czym zbić cenę.
abezus pisze: Z drugiej strony mamy Polskę i nasz cepik. OSOBIŚCIE znam człowieka który od wejścia cepiku cofał przebieg swojego tiguana 2.0tdi przed każdym przeglądem i w chwili sprzedaży miał 270 tyś na liczniku a rzeczywiście jakoś 450-500 (w pewnym momencie człowiek już sam się pogubił).
Tak że nie ma złotego środka, po prostu zdrowy rozsądek.
Oczywiście, założenie że auto krajowe jest bardziej pewne niż importowane jest również błędne.
Ale.
Przy krajowej furze masz dużo łatwej zweryfikować książkę serwisową. Można podjechać do ASO i sprawdzić.
Przy zagranicznej jest dużo trudniej.

Oczywiście nie ma co się bać importowanych używek jak diabeł święconej wody i nie ma co ich skreślać "na dzień dobry". Czy auto krajowe czy importowane - trzeba je po prostu dobrze i jak najdokładniej można zweryfikować.
Bo może się okazać, że wady takiego importowanego auta są do ogarnięcia i ich koszt zrówna inwestycję z ceną egzemplarzy krajowych. A auta z importu są przeważnie lepiej wyposażone niż te kupione w Polsce.

Przykładowo.
Żona kupiła Bravo z mojego profilu w maju b.r. Kosztował tyle - mniej, więcej - co inne z tego rocznika wówczas z podobnym wyposażeniem. Przebieg auta z Włoch można sprawdzić w necie - zgadzał się. Stan auta potwierdzał go.
Niby auto w dobrym stanie ale:
  • prawy, przedni błotnik cieniowany z przodu
  • lampy przednie oryginał ale jakieś za bardzo nówki
  • zapocony lekko silnik
do zrobienia się okazało:
  • końcówki drążków do wymiany
  • tylne tuleje przednich wahaczy do wymiany
  • nieszczelna klimatyzacja
Oczywiście pierdoły ale ktoś miał na czym zbić cenę we Włoszech - tym bardziej, że właścicielką tam był kobieta i ktoś mógł nawinąć jej makaron na uszy, że naprawa tego będzie kosztować mnóstwo kasy.
 #142718  autor: abezus
 03 wrz 2021, 14:20
Kolego KAŻDE auto z importu ma jakieś wady, każde, ale trzeba rozgraniczyć wady od poważnych wałków. Podobnie każde auto w naszym kraju ma wady bo przecież bez wad może być 2-3 letni wóz. Nikt nie sprowadza samochodów w idealnym stanie tak samo jak nikt w Polsce takich samochodów nie sprzedaje. Kwestia zawsze kalkulacji co się opłaca co nie.
Nadal nie rozumiem jak można zakładać że wszystkie auta z Niemiec są cofane. Można zakładać wszystko tylko jakie są podstawy. Znam paru handlarzy, niewielu ale paru i ŻADEN z nich nie cofa szaf bo niby po co? Nie kupują powypadkowych aut ani innych wynalazków bo na dobre auta też jest klient więc założenie ze wszystkie są cofane jest głupie bo już widzisz że nie WSZYSTKIE.
Aha, no i to ze sobie sprawdziłeś przebieg auta z Włoch to nadal nic nie znaczy bo przecież jaką masz pewność że jakiś ciapek w italii nie cofnął szafy parę lat temu? Masz taką samą pewność jak tego auta z Niemiec i takiego z Polski. DOPÓKI nie kupujesz wozu od pierwszego właściciela BEZPOŚREDNIO, wszystko się mogło przydarzyć po drodze, choć czasami nawet i od pierwszego właściciela w Polsce może być bubu.
A to że za dobre auto trzeba zapłacić to oczywiście norma. Jeśli ktoś szuka w tanich egzemplarzach to wiadomo że się może naciąć. Wydając pieniądze z górnej półki cenowej danego modelu jest naprawdę duuuużo łatwiej kupić uczciwy egzemplarz.
 #142721  autor: ochkarol
 03 wrz 2021, 15:56
Nie wziąłem w ciemno przebiegu ze strony ale zweryfikowałem go oglądając auto.
Oczywiście, że nie każde auto ma kręcony licznik, bo czasem nie ma takiej potrzeby. Ale wówczas musiało coś mu dolegać, że opłacało się targać auto i jeszcze na nim zarobić.
I takie rzeczy trzeba zweryfikować i zawsze podchodzić do egzemplarza podejrzliwie.
No, chyba że kupuje się auto za 2 tys.
 #142725  autor: abezus
 03 wrz 2021, 17:29
Zgadzam się w 100% z tym że trzeba wziąć pod uwagę jeden ważny aspekt, mówimy o autach za cenę jednej wypłaty Niemca, w takim samochodzie czasami wystarczy żeby były tarcze klocki do wymiany i już robi się drogo (patrząc na niemieckie ceny roboczogodzin). Dlatego (nie wiem jak Niemcy) Szwajcarzy jak mają dwumasę do zrobienia albo sprzęgło to auto leci na export z automatu bo jest to serwis nieopłacalny. Chyba że ktoś jest bardzo przywiązany do auta. I to jest ta wada o której mówisz Ty i mówię ja.
 #142783  autor: Thomason
 06 wrz 2021, 21:40
Auto z jednej z ofert ma wg VIN ma tylne czujniki parkowania, ale wyglądają tak, jak na zdjęciu poniżej. Wychodziły takie fabrycznie?
Obrazek
 #142784  autor: Shaq
 06 wrz 2021, 21:45
Nie, są dokładane.
 #142785  autor: ochkarol
 06 wrz 2021, 22:36
Trzeba byłoby zmierzyć lakier na klapie. Może był Fiat stuknięty i czujniki ktoś dołożył, żeby było "jak w oryginale"
 #142787  autor: Thomason
 07 wrz 2021, 07:04
Chyba, że mi źle VIN rozkodowało?

ZFA19800004066135
 #142954  autor: Thomason
 15 wrz 2021, 11:56
Sprawdza ktoś na forum historię w bazie ASO Fiata?
Kolega Pympek nie odpowiada na PW.
 #143300  autor: Zakala
 06 paź 2021, 10:16
Witam :D

Moje Grande Punto niestety dokończyło żywota i poszukuje kolejnego auta. Padło na fiata Bravo i wybrałem takie 4 oferty narazie.:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... llery-grid

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... llery-grid

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... llery-grid

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... E7x9o.html


Dajcie znać co o nich myślicie.

Docelowo chciałbym założyć mu gaz,fajnie jakby był też klimatronik.
 #143392  autor: Maciaras
 11 paź 2021, 00:17
Witam wszystkich.

Chce kupić Fiata Bravo w wersji Sport. Interesują mnie tylko wersję 150 konne i z automatyczną klimatyzacją.
Mój budżet to około 20tys.
Pod spodem dam linki moich faworytów i bardzo proszę o pomoc w wyborze, nigdy nie miałem Fiata, do kupna namówiła mnie małżonka i to ona będzie jeździła tym autem na codzień. Dodam że dziennie robi 60km i chyba lepszym wyborem będzie diesel.

1. Ciekawa opcja👌
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 1cc37388cd
2. Mój faworyt 😈
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... llery-grid
3. Białas 😎
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 03acd95d81

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 #143402  autor: kolejarz
 11 paź 2021, 13:40
Cóż tam można powiedzieć po tych zdjęciach; kierownice obszyte, wszystko sprowadzone od handlarzy...felgi 19-dramat :shock: nie wiem jak na tym da się jeździć...poza tym, automatyczna klima nie wiedzieć czego przez większość chwalona a przy naprawie (która prędzej czy później nastąpi) generuje koszty niewspółmierne do korzyści. Tak na szybko to chyba ten biały t-jet jest dość sensowny; wiadomo typowe "bolączki" do sprawdzenia czyli, klima, skrzynia etc. Tylko, że przy założonym budżecie 20 tyś to musisz mieć z 4/5 w pogotowiu na pakiet startowy i resztę (opony, klima etc)
 #143403  autor: crealive
 11 paź 2021, 13:44
Za utajnianie numeru vin każde ogłoszenie bym zdyskwalifikował do oględzin.
 #143428  autor: Thomason
 12 paź 2021, 13:14
Tego z Radomia z pierwszego linka oglądałem. Auto miało prawie każdy element malowany, łącznie z dachem, coś tam też szpachlowane. Po przejechaniu miernikiem dalej nie sprawdzałem. Ten komis (Iwocar), to potwierdzenie wszystkich legend krążących o radomskich komisach na Warszawskiej.
 #143430  autor: Kily86
 12 paź 2021, 15:02
@Thomason
Aż mnie zaciekawiłeś tymi legendami. Podziel sie jakąś:)
  • 1
  • 230
  • 231
  • 232
  • 233
  • 234
  • 239